0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. T.

Ynt: Demirleme ile ilgili 3 detay soru.
« Yanıtla #120 : Temmuz 19, 2014, 19:48:17 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
... 75 hp yanmar ile 18 saatte 28 lt yakmışlığım var ilginçtir
Bayir asagi gitmissin sen abi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #121 : Temmuz 19, 2014, 21:40:30 »
Cüneyt Korsana katılıyorum. Her tekne demirler. Kasmamak lazım. Kimisi bir seferde demiri tutturur, bazen 10 seferde tutar. Olur her şey. Panik yok.

*

L. A.

« Yanıtla #122 : Temmuz 23, 2014, 16:21:17 »

Cüneyt Korsana katılıyorum. Her tekne demirler. Kasmamak lazım. Kimisi bir seferde demiri tutturur, bazen 10 seferde tutar. Olur her şey. Panik yok.

Benim için durum biraz daha netleşti. Aslında geçen yaz tanıştığım ve senenin 4 ayı teknesinde yaşayan bir çiftin demirlerken aralarında kavga çıktığında bu işin çok ta kafaya takılmaması gerektiğini anlamıştım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

*

H. E.

« Yanıtla #123 : Şubat 06, 2015, 19:12:43 »
Demirleme teknikleri tükenmez!

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

B. B.

« Yanıtla #124 : Kasım 30, 2015, 17:45:20 »
Demirleme sonrası zincir tarıyor muuuu taramıyor mu? Ne stresli bir 10-60 dk benim için. Evet basitçe çeşitli kerteriz noktalarını hafızanda not et ve basitçe bak, bir de zincirin tekneyle açısını- gerginliğini, kıç palamarın gerginliğini izle; işte, bu kadar kolay. Ama değil.

Sorum gene teknoloji odaklı. Ama valla bakın bence de fena bir şey bu teknoloji de işte insan oğlu böyle, hamurunda tembellik ve özenti var. Bir sürü aplikasyon var, android için, apple'lar için. Kurdum, çimenlikte yayan denedim. Girdiğim mesafeden fazla uzaklaşınca ciyak ciyak ötüyorlar. Deneyimli korsanlar da her zaman değilse de ara ara kullanıyor mu bunları?

(Konu muhakkak başka bir başlıkta ele alınmıştır evire çevire amma velakin bir iki laf da buraya sıkıştırıversek iyi olur. Bence. Ayrıca da ben o başlıkları bulamadım.)

*

H. M.

« Yanıtla #125 : Kasım 30, 2015, 22:09:40 »
Sağlam ağır bir demir almanız tavsiye ederim basta
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #126 : Kasım 30, 2015, 23:35:10 »
Hiç telefon aplikasyonu kullanmadım ama demir konusunda tavsiyem bilgi ve tecrübenizi çoğaltıp demirleme donanımı ve kendi sezgileriniz dışında hiçbir şeye güvenmemektir.
« Son Düzenleme: Kasım 30, 2015, 23:35:29 Gönderen: Özgür Ökten »
*

H. Z.

« Yanıtla #127 : Aralık 01, 2015, 00:12:56 »
Benden evvelki son dört yorum nefis ve doğru ayrıca samimi..

Ata ata öğrenirsiniz demiri..

Demir atmak candır. Gece demirdeki teknede uyuyamayıp, sabah külçe gibi olmak kaçınılmazdır Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2015, 00:14:29 Gönderen: Hakan Zorlu »
*

T. A.

« Yanıtla #128 : Aralık 01, 2015, 09:52:49 »
Senede 50 ila 80 kere demir atıyorum. Hiç telefon uygulaması kullanmadım. Ben 2 şey yapıyorum:
1- 1000 ila 1500 devir geri verip biraz bekliyorum. Tekne aynı yerde çakılı kaldıysa muhtemelen sorun yoktur.
2- Üşenmeden maskemi takıp kontrol ediyorum. Hatta hızımı alamayıp yandakilerin demirlerini de kontrol ediyorum.
Sonra da mışıl mışıl uyuyorum.
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2015, 09:55:52 Gönderen: Tunç Aytunç »
*

E. Ş.

« Yanıtla #129 : Aralık 01, 2015, 10:06:02 »
Tunç Korsana katılıyorum. Sırasıyla birebir benim yaptığım şekilde yapıyormuş o da.
*

H. E.

« Yanıtla #130 : Aralık 01, 2015, 10:18:45 »
Senede 50 ila 80 kere demir atıyorum. Hiç telefon uygulaması kullanmadım. Ben 2 şey yapıyorum:
1- 1000 ila 1500 devir geri verip biraz bekliyorum. Tekne aynı yerde çakılı kaldıysa muhtemelen sorun yoktur.
2- Üşenmeden maskemi takıp kontrol ediyorum. Hatta hızımı alamayıp yandakilerin demirlerini de kontrol ediyorum.
Sonra da mışıl mışıl uyuyorum.

Tunç Korsana katılıyorum. Sırasıyla birebir benim yaptığım şekilde yapıyormuş o da.

Ehi, ehi...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 

İnsanın tek manyak kendisinin olmadığını bilmesi ne güzel!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. B.

« Yanıtla #131 : Aralık 01, 2015, 16:50:26 »
Nasıl aklınıza gelmedi..? bir action cam bağlasanıza demirinizin ucuna . Blue tooth bağlantısı ile görürsünüz demir tutmuşmu tutmamış mı. ? Hem gece flaşını da çarsınız uzaktan. Gece bile kontrol imkanı var anlayacaınız.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

F. N.

Demirleme ile ilgili 3 detay soru.
« Yanıtla #132 : Aralık 01, 2015, 19:31:49 »
Suyun 1cm altına girdiği an wifi bile kopmakta muhtemelen bluetoothda kopacaktır.

Ama amatörler için satılan bir rov var tabi sadece demir kontrolü için biraz pahalı bir cihaz...

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2015, 19:37:10 Gönderen: Faysal Nalbantoğlu »
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #133 : Aralık 01, 2015, 20:10:10 »
Suyun 1cm altına girdiği an wifi bile kopmakta muhtemelen bluetoothda kopacaktır.
Doğrudur, su altında kablosuz radyo dalgası ile iletişim neredeyse mümkün değil.