0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. A.

Ynt: Deep Freeze önerisi?
« Yanıtla #15 : Haziran 04, 2020, 14:34:20 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben de küçük bir buz makinesi arıyorum. Çok yer kaplamasın, 12 V olsun.

Var mı acaba önerebileceğiniz bir ürün?

Yok mu hiç öneri?

*

H. G.

« Yanıtla #16 : Haziran 04, 2020, 16:10:00 »
12 volt olsa keske ?   

*

K. B.

« Yanıtla #17 : Haziran 04, 2020, 16:42:52 »
12 volt buzyapıcı var aslında ebatlarıda tekne için gayet makul.
Ama fiyatı !!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Değermi bilemedim.

Dikkatimi çekmemiş satışa kapatmışlar.
Hepsi burada da aynı şekilde,demekki var bir problem.
« Son Düzenleme: Haziran 04, 2020, 16:46:33 Gönderen: Kenan Biçen »

*

S. K.

« Yanıtla #18 : Haziran 04, 2020, 19:17:11 »
Niyazi korsan; biz sahibi Mehmet beyle kargo konusunda bir türlü anlaşamadık; makineyi bana getirecek arkadaşı da Bodrum'a gitmekten vazgeçti ve ben de bu gece yola çıktığım için kaldı iş... Şu ilandaki cihazın sıfırı 1350₺; hiç kullanılmamış 750₺'ye veriyor... Ben alacağım diye araştırdım, çalışma akımı 1.4 buz döküm akımı 2.1A... Sırf buna angaje edilecek 75 liralık 300W çakmak tipi invertörle bile kullanabilirsiniz.. Bana yar olmadı, bari tanıdığım birini mutlu etsin..

*

V. G.

« Yanıtla #19 : Haziran 04, 2020, 21:42:57 »
Niyazi korsan; biz sahibi Mehmet beyle kargo konusunda bir türlü anlaşamadık; makineyi bana getirecek arkadaşı da Bodrum'a gitmekten vazgeçti ve ben de bu gece yola çıktığım için kaldı iş... Şu ilandaki cihazın sıfırı 1350₺; hiç kullanılmamış 750₺'ye veriyor... Ben alacağım diye araştırdım, çalışma akımı 1.4 buz döküm akımı 2.1A... Sırf buna angaje edilecek 75 liralık 300W çakmak tipi invertörle bile kullanabilirsiniz.. Bana yar olmadı, bari tanıdığım birini mutlu etsin..

Sedat Korsan, merhaba, belki yazacaklarım buzyapıcı satın alma planınızı gözden geçirmenize neden olabilir. Şöyle ki;

220 volt ile çalışan buz yapıcılarda bulunan kompresörün demeraj akımına dikkat etmek gerek.
Maalesef bu demeraj gücünü 300 watt invertör karşılamaz. Denerseniz büyük ihtimal ile inverter yanar, akıllı bir inverter ise kendini kapatır yanmadan önce. Böyle bir inverter yapıldı mı bilmiyorum aslında..En az 1200 watt olanını kullanmanız gerekir.

Ayrıca buz yapıcının bazı olumsuz özelliklerinden bahsetmek lazım. Zira bendekini de bir arkadaşıma sembolik bir rakamla hediye ettim. Evde kullanıyor.

1-ilk hareket akımını yenmek ve çalıştırmak için bir invertör gerekli. Bunun maliyeti giriyor işin içine.
2-İlk buzu yapması 20 dk kadar sürüyor. Yapılan buzu uzun süre muhafaza etmek mümkün olmuyor.
3-Çok iyi temizlik gerektiriyor. Buz yapan ayaklar nemli ortamda kaldığı için zamanla burada küf oluşuyor.
4-Küçümsenmeyecek bir yer kaplıyor.
« Son Düzenleme: Haziran 04, 2020, 21:44:49 Gönderen: Volkan Gorciz »

*

S. K.

« Yanıtla #20 : Haziran 04, 2020, 22:06:42 »
220 volt ile çalışan buz yapıcılarda bulunan kompresörün demeraj akımına dikkat etmek gerek.
Maalesef bu demeraj gücünü 300 watt invertör karşılamaz. Denerseniz büyük ihtimal ile inverter yanar, akıllı bir inverter ise kendini kapatır yanmadan önce. Böyle bir inverter yapıldı mı bilmiyorum aslında..En az 1200 watt olanını kullanmanız gerekir.

Prensibi yarım-yaramel bilmekle birlikte bir tek onu bulamadım datalarında Volkan korsan... ama 20kg buz için 24 saat durmadan çalışıp 3,4kw harcıyor hesabı üzerinden ortalama güç tüketimine 140-150w dedim ve demeraj da olsun olsun bunun 2 katı olsun mantığıyla 300w'lık çakmak inverterler karşılar diye düşündüm... Fazlası lazımsa çakmak tipi olmaz ama 1200w akıllı inverterler var 350 liralara...

Başka kötü özellikleri olarak neyi kastettiniz bilmiyorum ama bir yerde bu 1000-1500 fiyat bandındaki buz yapıcıların bazılarının neredeyse el blenderi kadar gürültülü çalıştığını okumuştum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

i. t.

« Yanıtla #21 : Haziran 04, 2020, 22:18:53 »

bu adresten bakin  bir cok secenek var

gerisi size kalmis artik

adres biraz uzun ama calisiyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. A.

« Yanıtla #22 : Haziran 06, 2020, 00:39:50 »

Çok teşekkür ederim Sedat Korsan...inceleyeceğim...
*

E. G.

« Yanıtla #23 : Haziran 17, 2020, 23:57:48 »
Sevgili korsanlar 50-60 lt portatif buzdolabı önerebilen var mı?
*

K. G.

« Yanıtla #24 : Haziran 18, 2020, 00:06:24 »
Eastmarine yerli bir marka lanse etmiş, enteresan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
*

H. E.

« Yanıtla #25 : Haziran 18, 2020, 00:16:47 »
Sevgili korsanlar 50-60 lt portatif buzdolabı önerebilen var mı?

*

A. D.

« Yanıtla #26 : Haziran 18, 2020, 10:19:56 »
Deepfreeze olarak kullanacağınız ürünün sıcaklık oynama toleransı 1-2 derece olmalı. Yani -18 dereceye ayarladınız dolabın sıcaklığı -18 e geldi kendini kapattı. Daha sonra sıcaklık - 10 lara düştü ve yeniden çalışmaya başladıysa koyduğunuz ürünün soğuk zinciri kırıldı demektir. O nedenle bozulma başlar. Dünyada bu işi doğru yapan 1-2 firma var. Waeco bunlardan biri DEĞİL. Herkesin yere göğe sığdıramadığı Waeco esasen çok arıza yapan ve bu tip önemli uygulamalarda çözüm sunamayan bir marka.
ENGEL e bakın derim. Evet fiyatı yüksektir ama hiç arıza yapmaz enerji tüketimi Waeconun yarısı neredeyse ve tıbbi alanda da kullanılıyor. Reklam gibi oldu biraz ama eskiden sattığım ve özelliklerini bildiğim için söylüyorum. Fiyat odaklıysanız doğru ürün değil ama kalite anlamında çok çok iyi ürün. Avustralya da bütün karavancılar bunu kullanıo. Adamlar Avustralya da deli satış yapıyor.
*

T. Ö.

« Yanıtla #27 : Haziran 18, 2020, 15:05:20 »
Deepfreeze olarak kullanacağınız ürünün sıcaklık oynama toleransı 1-2 derece olmalı. Yani -18 dereceye ayarladınız dolabın sıcaklığı -18 e geldi kendini kapattı. Daha sonra sıcaklık - 10 lara düştü ve yeniden çalışmaya başladıysa koyduğunuz ürünün soğuk zinciri kırıldı demektir. O nedenle bozulma başlar. Dünyada bu işi doğru yapan 1-2 firma var. Waeco bunlardan biri DEĞİL. Herkesin yere göğe sığdıramadığı Waeco esasen çok arıza yapan ve bu tip önemli uygulamalarda çözüm sunamayan bir marka.
ENGEL e bakın derim. Evet fiyatı yüksektir ama hiç arıza yapmaz enerji tüketimi Waeconun yarısı neredeyse ve tıbbi alanda da kullanılıyor. Reklam gibi oldu biraz ama eskiden sattığım ve özelliklerini bildiğim için söylüyorum. Fiyat odaklıysanız doğru ürün değil ama kalite anlamında çok çok iyi ürün. Avustralya da bütün karavancılar bunu kullanıo. Adamlar Avustralya da deli satış yapıyor.

Geçen hafta 14L lik küçük deepfreezini aldım.
Waeco da kullanmıştım daha önce, fakat bu çok çok daha sessiz Waeco'ya göre.
Max 2,8A çekiyor. Sık devreye girip çıkıyor takip ettiğim kadarı ile, bu da ısıyı yükseltmediğini stabil tuttuğunu gösteriyor.
Ama hakikaten pahalı.

TANER