0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. Ş.

Servis motoru uzatma kolu
« : Mayıs 14, 2015, 12:11:39 »
Sevgili Korsan arkadaşlarım,
Servis botumu kullanırken yaşadığım bir sıkıntıyı ve nasıl çözdüğümü paylaşmak istiyorum ;
2.40 metre boyunda sert tabanlı şişme botumuz var. Tek başıma bindiğimde, oturma yeri çok önde olduğu için, yüzüm ön tarafa bakarken kolum motorun gaz koluna yetişemiyor, bu yüzden botun kıç tarafına oturmak zorunda kalıyorum. Bu durumda da motorun ve benim ağırlığımla botun burnu çok havaya kalkıyor. Hele bir de rüzgar tam karşıdan geliyorsa durum iyice kötü oluyor. Resmen cambazlık yapıyorum.
Motorun gaz kolunu uzatan aparatları araştırdım. Fiyatları biraz pahalı geldi. Nasıl çözerim diye düşününce, aklıma, aşağıda açıklamasını ve fotoğraflarını paylaştığım basit ve ucuz yöntem geldi.
Motorun gaz kolunun çapı 3.5 cm den başlıyor 4 cm’ye kadar artıyor. Bostancı oto sanayisinden otomobillerin radyatör suyu için kullanılan ve iç çapı 3.75 cm olan esnek borudan 30 cm aldım. Maliyet 10 TL. Bu esnek borunun içine sıkı bir şekilde oturacak çapta, 75 cm uzunluğunda beyaz plastik su borusu kestirtip uç kısmını su girmesin diye kapattırdım. Bunun da maliyeti 10 TL. Bu boruyu 20 cm girecek kadar plastik parçaya sıkı sıkı geçirdim.  Plastik borunun geri kalan 10 cm’si ise yine sıkı sıkı motorun gaz koluna oturuyor. Böylece 20 TL maliyetle uzatma kolunu yapmış oldum. Dün, tekne üstüne bağlı olan motora takarak denedim. Sonuç gayet başarılıydı. Motoru bota bağladığımda deneyip videosunu da paylaşacağım.
Hepinize sevgilerimi sunuyorum.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. Ş.

Ynt: Servis motoru uzatma kolu
« Yanıtla #1 : Mayıs 14, 2015, 12:14:17 »

*

E. Ş.

« Yanıtla #2 : Mayıs 14, 2015, 12:15:52 »

*

F. T.

« Yanıtla #3 : Mayıs 14, 2015, 14:36:18 »
Eline sağlık Emre cim, işlevsel olmuş gibi gazı köklemiş giderken yerinden çıkarsa sakat olur ama. Bende benzer bir şey denemiştim gevşek geldiği için korkup çıkardım.

*

E. Ş.

« Yanıtla #4 : Mayıs 14, 2015, 16:03:40 »
Bu çok sıkı oturuyor Fatih. Çıkacak gibi değil.

*

Z. T. G.

« Yanıtla #5 : Mayıs 15, 2015, 09:11:25 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 25 TL

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 40 TL
*

U. K.

« Yanıtla #6 : Mayıs 15, 2015, 09:32:58 »
Güzel olmuş Emre, eline sağlık.
*

E. Ş.

« Yanıtla #7 : Mayıs 15, 2015, 10:45:55 »
Ziya Korsanım, ucuzmuş bu sitede, ben nedense hep yabancı sitedekilere bakmışım. Neyse artık, bu yaptığımı kaybedersem veya işe yaramazsa buradan alırım. Sevgilerimle.