0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. T. K.

Buzdolabı arızası
« : Temmuz 06, 2020, 21:24:10 »
Sevgili Korsanlar, Beneteau Cyclades 39 teknemizin üstten kapaklı buzdolabı çalışıyor soğutmuyor. Usta gaz bastı bir kaç gün çalıştı, sonrasında yine soğutma yok. Ustanın dediğine göre buzluk değişmeliymiş. Teslim olmadan öneri varmı? 3-4.000 TL den bahsediyor, teşekkürler.

*

N. Ö.

Ynt: Buzdolabı arızası
« Yanıtla #1 : Temmuz 06, 2020, 21:49:18 »
Bu gibi durumlarda boyalı gaz basıyorlar.

Kaçağın olduğu yer boyanın etkisiyle dışarıdan görünür hale geliyor.

Kaçağın yeri net olarak görülünce, tamir edilip edilemeyeceğine daha kolay ve sağlıklı karar verilebiliyor.

*

S. Ç.

« Yanıtla #2 : Temmuz 06, 2020, 22:17:39 »
50 liralık fan da iyi çalışmayınca buzluk çalışmaz..

*

E. S.

« Yanıtla #3 : Temmuz 07, 2020, 00:15:27 »
Evaperatörden gaz kaçağını takip edebilirsinz. Eğer kaçıyorsa soğuyan kısım hergün biraz daha azalır..Nerden kaçtığı ise Sn.Nejat beyin bahsettiği yöntemle oluyormuş, ben bilmiyordum öğrenmiş oldum, teşekkürler..

*

E. S.

« Yanıtla #4 : Temmuz 07, 2020, 10:01:04 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sevgili Korsanlar, Beneteau Cyclades 39 teknemizin üstten kapaklı buzdolabı çalışıyor soğutmuyor. Usta gaz bastı bir kaç gün çalıştı, sonrasında yine soğutma yok. Ustanın dediğine göre buzluk değişmeliymiş. Teslim olmadan öneri varmı? 3-4.000 TL den bahsediyor, teşekkürler.

10 gün önce ben aynı yoldan geçtim. Usta gelip evaparatör ve tüm tesisat değişmeli (kompresor hariç) dedi. 2500 Tl civarı tutar dedi. Başka bir usta gelip bir o ring değiştirip gaz bastı, şimdi buzdolabı canavar gibi çalışıyor. Size tavsiyem öncelikle gaz kaçağını bulup tamirat yoluna gidecek bir usta bulmanız yönünde olacaktır.

*

S. D.

« Yanıtla #5 : Temmuz 07, 2020, 13:23:59 »
Ayrıca, evaporatörün değişmesi gerekirse de, fiyatın şişirilmiş marin fiyat olduğunu, bu sistemlerin parçalarının internette karavanlar için daha düşük ücretle veya alibaba gibi yabanci sitelerde gazoz fiyatına satıldığını unutmayın. Montajını kendiniz de rahatlıkla yapabilir, ustayı sadece tekrar gaz doldurmak için çağırabilirsiniz.
*

D. A.

« Yanıtla #6 : Temmuz 07, 2020, 13:31:00 »

10 gün önce ben aynı yoldan geçtim. Usta gelip evaparatör ve tüm tesisat değişmeli (kompresor hariç) dedi. 2500 Tl civarı tutar dedi. Başka bir usta gelip bir o ring değiştirip gaz bastı, şimdi buzdolabı canavar gibi çalışıyor. Size tavsiyem öncelikle gaz kaçağını bulup tamirat yoluna gidecek bir usta bulmanız yönünde olacaktır.

Tüm tesisat değişmeli diyen ile tamir eden ustanın bilgilerini paylaşsanız ne güzel olur Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. O.

« Yanıtla #7 : Temmuz 07, 2020, 15:38:42 »
Aynı sıkıntı bende de başladı.
Dün dolapçı geldi baktı ızgara delik gaz kaçmış dedi.
Onarılamaz değişmesi lazım dedi. 1200TL gibi bi masraf çıktı. Bugün değişimi yapacak Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. D.

« Yanıtla #8 : Temmuz 07, 2020, 16:07:33 »
Emre korsan, delik evaporatörün buzdolabının iç yüzeyinden tarafa yüzeyde ise, sunfix ile kapatıp arkasına da basınçla sökülmemesi için bir takoz yerleştirirseniz işiniz masrafsız çözülür.
*

E. O.

« Yanıtla #9 : Temmuz 07, 2020, 16:20:15 »
Serkan korsanım
tam olarak bu terminoloji ile değil ama kaçak yapan yeri kapatark kurtaramaz mıyım diye sorduğumda "mümkün değil" yanıtını aldım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
sökülen evaporatörü isteyeceğim merak ediyorum gerçekten onarılamaz mıydı diye
*

N. T. K.

« Yanıtla #10 : Temmuz 07, 2020, 17:52:29 »
Bendeki son durum şöyle, Marmaris’te Karacasöğütteyim. Bir Kaptan Arkadaşımın tavsiyesi ile bir usta ile tanıştım. İlk serviste gaz bittiği için gaz bastı. Yaklaşık bir hafta çalıştı. Evaporatör değişecek diyor. Benim Buzdolabı üstten kapaklı derin dondurucu tarzı. Alman malı bir Evaporatör takacakmış. Telefonda anladığım kadarıyla Viko veya Vico markaymış. Termostat, evaporatör, bir kaç parça daha değişecekmiş, toplam tutar 3.600₺. Dolap da bilen bilir tezgahı kırmadan çıkmıyor. Teknenin konumu, usta bulmadaki zorluk, konuya olan mesafe düşünüldüğünde “öpülmek farz oldu”😂 Parçanın fotolarını da paylaşayım. Değerli Korsanlarıma  lazım olur belki. Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Ç.

« Yanıtla #11 : Temmuz 07, 2020, 18:43:56 »
Bu parçayı çıkarmak için neden dolap kırılıyormuşki..
Bu parça yukarıya vidalı..arkasından da çıkan bakır boru kıvrılarak ocak altındaki motora gidiyor..
Bende komple bakır boru değişti..
Usta bu parçayı(evaparatör) söktü ve dükkanında yeni boruyu buna kaynattı..sonra bunu yerine monte etmeden (zor kısım burası) bakır boruya zarar vermeden arkadan geçirdi sonrada parçayı yukarıya tutturdu..

ustaya dikkat..

İyi bir buzdolapçı ustası istiyorsanız..
Marmaris de..Buzdolapçı Mehmet.. 0 (532) 733 64 31

Bakır boru ve işçilik montaj dahil  160 TL.
Evaparatör kolay kolay bozulmaz delinmez..bütün problem boru bağlantı yerinde çıkıyor..
« Son Düzenleme: Temmuz 07, 2020, 18:48:47 Gönderen: Serdar Çırak »
*

K. E.

« Yanıtla #12 : Temmuz 07, 2020, 19:15:59 »
Bir de BuzAli var Marmaris'te 532 272 2704