0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. T.

Ynt: Buz yapma makinası
« Yanıtla #15 : Mart 08, 2020, 14:11:31 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhabalar,

Tekneme mini buz yapma makinası almak istiyorum fakat internette güc tüketimleriyle ilgili herhangi bir veriye ulaşamadım. Teknemde 1000 W tam sinüs inverter ve 5 x 95 A akü bulunmaktadır.

Bu donanım akülere zarar vermeden kullanım için yeterli midir ? Önerdiğiniz ekonomik bir marka var mıdır ?
 Tecrübesi olan korsanların yardım etmesini rica ederim

bende bunu kulaniyorum gayet memnunum.

✿ YÜKSEK VERİM: 2.1L su hazneli buz makinesi, 5-7 dakikada 9 buz küpü alabilirsiniz. Saatte 500 g, 24 saatte 12 kg buz üretin. Güçlü ama sessiz kompresör, 60 dB'nin altındaki çalışma gürültüsü (fısıltı gibi) ve sessiz fan, eğlence ve uykunuz rahatsız edilmeyecektir. Sadece 120 watt güç gerektirir, çevre dostudur.
I DONDURMA İKİ BOYUTU: İki S ve L modeli mevcuttur, Her türlü buz küpünün ihtiyaçlarını karşılamak için: dondurulmuş gıda, smoothies, içecekler, acil buz paketleri, vb. birbirlerine tazeleyici bir tazelik verir.
✿ KULLANIMI KOLAY: Sıvı kristal kontrol paneli, Çalışma adımlarının grafik gösterimi, anlaşılması kolay. Kolay kullanım ve büyük simgeler seçilen modu her zaman gösterir. Şeffaf görüntüleme penceresi izleme için iyidir. Morpilot icemaker daha küçük ve daha hafiftir, barbekü için aileler veya ofisler için uygundur. (9,68 Kg / 32,7 x 24,8 x 31,5 cm)
✿ KENDİ KENDİNİ TEMİZLEME VE SU KISA YARI UYARI: Kendi kendini temizleme özelliğine sahip buz yapıcı, buz yapıcıyı temizlemek artık sorun olmaktan çıkıyor. Sadece su ve sirke ekleyin ve tıklayın. Buz dolu ise veya daha fazla suya ihtiyaç duyulursa, LCD ekranda (kızılötesi teknolojili) su sıkıntısı veya tam buz simgesi belirir, cihaz bir alarm çalar ve makine durur. .
✿% 100 MEMNUNİYET GARANTİSİ: Morpilot 2 yıl sorunsuz garanti verir, 90 günlük Para İade garantisi ile gelir. Bir sorun olması durumunda lütfen morpilot müşteri hizmetlerine başvurun. % 100 memnuniyet garantisi.

Dimensions totales (lxHxP): 43.5X31X37 cm

Capacité de production de glace: 12 kg / 24 heures

Compresseur: compresseur haute performance, sans hydrofluorocarbure (R600a)

Tension: AC 220-240 V / 50 Hz

Réservoir d'eau: 2,1 litre

Quantité de glaçons par cycle: 9 pièces

Petite glace: 7 minutes

Grande glace: 8 minutes

Poids : 9.5 kg

Matériau: plastique

Bu ürün Türkiyede yok sanırım.

Linkteki ürün hakkında bilgisi olan var mı acaba?

*

i. t.

« Yanıtla #16 : Mart 08, 2020, 14:26:56 »
Merhabalar,

Tekneme mini buz yapma makinası almak istiyorum fakat internette güc tüketimleriyle ilgili herhangi bir veriye ulaşamadım. Teknemde 1000 W tam sinüs inverter ve 5 x 95 A akü bulunmaktadır.

Bu donanım akülere zarar vermeden kullanım için yeterli midir ? Önerdiğiniz ekonomik bir marka var mıdır ?
 Tecrübesi olan korsanların yardım etmesini rica ederim

bende bunu kulaniyorum gayet memnunum.

✿ YÜKSEK VERİM: 2.1L su hazneli buz makinesi, 5-7 dakikada 9 buz küpü alabilirsiniz. Saatte 500 g, 24 saatte 12 kg buz üretin. Güçlü ama sessiz kompresör, 60 dB'nin altındaki çalışma gürültüsü (fısıltı gibi) ve sessiz fan, eğlence ve uykunuz rahatsız edilmeyecektir. Sadece 120 watt güç gerektirir, çevre dostudur.
I DONDURMA İKİ BOYUTU: İki S ve L modeli mevcuttur, Her türlü buz küpünün ihtiyaçlarını karşılamak için: dondurulmuş gıda, smoothies, içecekler, acil buz paketleri, vb. birbirlerine tazeleyici bir tazelik verir.
✿ KULLANIMI KOLAY: Sıvı kristal kontrol paneli, Çalışma adımlarının grafik gösterimi, anlaşılması kolay. Kolay kullanım ve büyük simgeler seçilen modu her zaman gösterir. Şeffaf görüntüleme penceresi izleme için iyidir. Morpilot icemaker daha küçük ve daha hafiftir, barbekü için aileler veya ofisler için uygundur. (9,68 Kg / 32,7 x 24,8 x 31,5 cm)
✿ KENDİ KENDİNİ TEMİZLEME VE SU KISA YARI UYARI: Kendi kendini temizleme özelliğine sahip buz yapıcı, buz yapıcıyı temizlemek artık sorun olmaktan çıkıyor. Sadece su ve sirke ekleyin ve tıklayın. Buz dolu ise veya daha fazla suya ihtiyaç duyulursa, LCD ekranda (kızılötesi teknolojili) su sıkıntısı veya tam buz simgesi belirir, cihaz bir alarm çalar ve makine durur. .
✿% 100 MEMNUNİYET GARANTİSİ: Morpilot 2 yıl sorunsuz garanti verir, 90 günlük Para İade garantisi ile gelir. Bir sorun olması durumunda lütfen morpilot müşteri hizmetlerine başvurun. % 100 memnuniyet garantisi.

Dimensions totales (lxHxP): 43.5X31X37 cm

Capacité de production de glace: 12 kg / 24 heures

Compresseur: compresseur haute performance, sans hydrofluorocarbure (R600a)

Tension: AC 220-240 V / 50 Hz

Réservoir d'eau: 2,1 litre

Quantité de glaçons par cycle: 9 pièces

Petite glace: 7 minutes

Grande glace: 8 minutes

Poids : 9.5 kg

Matériau: plastique

Bu ürün Türkiyede yok sanırım.

Linkteki ürün hakkında bilgisi olan var mı acaba?

b u urunu ben amazon,dan satin aldim.
sizde ordan satin alabilirsiniz.
« Son Düzenleme: Mart 08, 2020, 14:28:27 Gönderen: Ismail Tas »

*

M. S.

« Yanıtla #17 : Mart 09, 2020, 09:18:20 »
Dijitsu markasını satın almaya karar verdim, inverter ile test ettikten sonra sonucunu sizinle paylaşıcam

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #18 : Mart 09, 2020, 11:03:33 »
RAKIcılar, VİSKİciler ortaya döküldü.

Şimdi yeni bir tuzak soru ile BİRA ve ŞARAPçıları bulmak lazım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. E.

« Yanıtla #19 : Mart 09, 2020, 11:25:20 »
Dijitsu markasını satın almaya karar verdim, inverter ile test ettikten sonra sonucunu sizinle paylaşıcam

Kullandıktan sonra, içinde kalan suyu boşaltıp iç hazneyi siliyorum.
Tekneden ayrılırken üst kapağı açık bırakıyorum.

2019 Mayısta 579 TL ye almıştım. Şimdi 800 civarında var internette.

*

G. G.

« Yanıtla #20 : Kasım 12, 2020, 15:12:20 »
Mehmet korsanım merhaba,

Dijitsu tecrubeleriniz nelerdir?

*

O. S.

« Yanıtla #21 : Kasım 12, 2020, 17:29:25 »
RAKIcılar, VİSKİciler ortaya döküldü.

Şimdi yeni bir tuzak soru ile BİRA ve ŞARAPçıları bulmak lazım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Soru şu;
Kuru üzümden şarap yapılabilir mi?
*

M. S.

« Yanıtla #22 : Aralık 16, 2020, 14:07:55 »
Mehmet korsanım merhaba,

Dijitsu tecrubeleriniz nelerdir?

Geç çevap için kusura bakmayın, yani beklediğimden çok daha iyi bir ürün çıktı. Emin olmamakla birlikte çoğu buz makinasını üreticiden çıktığını düşünüyorum çünkü kasaları , göstergeleri bire bir aynı yapılmış. İlk enerji verildikten sonraki buz verme süresi birazcık uzun ondan sonraki buz yapma süresi ciddi kısaymış.

Enerji tüketimiyle alakalı 1000 W tam sinüs inverter kullanıyorum. Toplam 475 Ah servisi aküsü mevcut.  Cihazın sanırım 1 A civarı tüketimi var. Buz yapma makinasının akülerime değil de alkol tüketimine etkisinin çok olduğunu düşünüyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. D.

« Yanıtla #23 : Aralık 17, 2020, 12:23:21 »
12V hızlı buz yapıcı 220V inverter çalıştırmaktan  farksızdır. Hızlı buz yapmak demek yüksek akım çekmek demektir. O nedenle firmalar genelde 220V üzerinden ilerliyorlar. Benim önerim öyle çok hızlı bir acileyitiniz yoksa 12V kaliteli bir Derin dondurucu alın. 1-2 saate buzu hazırlasın. Tabii ki Raritan gibi taş gibi beyaz buz yapmaz ama buzdolabının yaptığı buzu yapar.
*

T. Ö.

« Yanıtla #24 : Aralık 18, 2020, 22:39:46 »
Dijitsu Dbm 12 Buz Yapma Makinesi kullanıyorum.
Çok memnunum.

Özellikleri:
İKLİM SINIFI: SN/N/ST/T
BUZ YAPMA AKIMI: 0.7A
BUZ DÖKME AKIMI: 1.0A
BUZ YAPMA KAPASİTESİ: 12KG / 24KG
SOĞUTUCU GAZ: R600a

6 sene keyifle kullandım.Aynısı ama king markaydı.Bozulunca tamir etmediler.Bakan uğraşılmaz deyip bıraktı.220v idi.Ben de onun yerine 1100-TL ye az enerji ile çalışan 100lt lik bir üstten kapaklı derin dondurucu aldım.0,40 kw çekiyor. Ama 24 saat soğukluğu koruyormuş. Bu yaz deneyeceğiz.Dondurma ve et stoğu bulundurma şansımız olacak.Yaz sonu rahat kullanılıp kullanılmadığını yazacağım. 

Kış boyu teknede tutarsanız ilk çalıştırmadan önce saç kurutma makinesi ile kartın olduğu bölgeyi kurutun. Benim cihaz nem nedeniyle kart yaktı.Yedek parçası yok artık üretimde değil dediler.

Elektronik kart tamircisine kartı söküp götürdüm. 200-TL ye tamir ettiler. Yerine taktım canavar gibi çalışıyor.
Bu yaz 220v derin dondurucuyu 2 kW invertörüm ile kullandım. Solar panel tesisatım olmadığı İçin motor seyrinde açık tutup demir attığımda çok enerji çeker diye kapatıyordum. Üakşam tekrar 2 saatlik çalıştırıp fişi çekiyordum. 24 saat ısı muhafaza iddiaları vardı .24 değilse de 14-15 saat ısıyı koruyor. Kısaca çok işimize yaradı 220v bir DD teknede kullanışlı oluyor.
*

S. A.

« Yanıtla #25 : Aralık 29, 2020, 19:49:50 »
Selamlar Buz Yapma 12volt degilse denemeyin bile ne aku birakiyor ne elektrik sistemi kablolarin inceyse onlari bile eritiyor pahali ama dogrusu  12 24 buz yapici yada deepfreeze
*

A. A.

« Yanıtla #26 : Haziran 09, 2023, 01:39:51 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap seçerken günlük buz tüketiminize göre seçim yapmanızı öneririm
*

A. K.

« Yanıtla #27 : Haziran 09, 2023, 08:38:06 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap seçerken günlük buz tüketiminize göre seçim yapmanızı öneririm

Listede 30-50 kg yapan profesyonel makinalar var. Tekne ticari degilse fazla gelir. Tüketici piyasasında 220 volt çalışan Çok daha ucuza alınabilecek , akşam yemeğinde herkese yetecek kadar buz yapan masaüstü buz yapıcılar var ki öyle fazla akım çekmiyor. tavsiye ederim.
*

O. S.

« Yanıtla #28 : Haziran 09, 2023, 09:57:52 »
İki yıl önce Dijitsu marka buz yapıcı aldım. Şu ana kadar aldığım en iyi şey bence.
Kalabalık misafir geldiğinde tekneden eve getiriyorum, arkadaş toplantılarının ise onur konuğu durumunda, limanda yaptığımız toplu yemeklerde mangalı ateşlemeden önce uzatma kablosunu çekip buz makinesini çalıştırıyorum.

Teknede, 4 adet 105 Ah (Çelik Akü) sulu tip akü bankına bağlı 2500 W invertör ile çalıştırıyorum. Akülerim 4. yılını doldurdu ve şu ana kadar güne 12V' un altında başladıklarını hiç görmedim.
*

S. K.

« Yanıtla #29 : Haziran 09, 2023, 10:29:32 »
Cihan marka 12v 30lt (sanırım) hacimli deepfreeze var teknede... içine su doldurulan buz torbalarından koyuyorum sürekli 5-6 poşet... Su ilk anda üst üste koyunca şekil aldığı için neredeyse sıfır alan kaybıyla duruyorlar dolapta... -24'e kadar sıcaklık ve gece aküler sermeye başladığında çalışmayı durdurması için 3 farklı voltaj seçimi var; isterseniz duruş voltajını 11,0v bile seçebiliyorsunuz... zaten kapağı açılmadığı dursa bile için sabaha kadar hiçbir şey erimiyor... Buz problemi problem olmaktan çıkıyor + köfte, patates, mantı, pizza dondurma vs. vs. gıdaları taşıyabilmek de bolca yeri kalıyor... Hala üretiliyor mu bilmiyorum ama salon masasının altında kapla(ma)dığı alanı da düşününce benim için olmazsa olmaz bir alet...