0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. E.

Ynt: Bumba freni
« Yanıtla #45 : Temmuz 22, 2014, 15:49:18 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
   Can korsanın gösterdiği bumba freni hazırladığımız aletin küçük ve ayrıntıları oluşmamış hali.35- 50 feet arası teknelerde kullanılabileceğimiz Walder'e benzer daha sağlam ve çok daha şık bir kavança stoperı hazırlıyoruz.14 mm halat için olacak.Biz 10 kişi kadar İzmir, Foça ekibi için 316 paslanmazları kestik tamamlanmak üzere.Henüz kesin maliyet çıkmadı ama muadillerinden çok daha ucuza maledeceğimiz kesinleşti.Dilerseniz maliyet kesinleşince resimlerle birlikte  buraya yazabilirim.

Teessüf ediyorum.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Çok kıskandım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

O. B.

« Yanıtla #46 : Temmuz 22, 2014, 15:56:54 »
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. B.

« Yanıtla #47 : Temmuz 22, 2014, 15:58:54 »
   Dilerseniz maliyet kesinleşince resimlerle birlikte  buraya yazabilirim.
Dileriz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

D. Y.

« Yanıtla #48 : Temmuz 22, 2014, 17:41:23 »
   Can korsanın gösterdiği bumba freni hazırladığımız aletin küçük ve ayrıntıları oluşmamış hali.35- 50 feet arası teknelerde kullanılabileceğimiz Walder'e benzer daha sağlam ve çok daha şık bir kavança stoperı hazırlıyoruz.14 mm halat için olacak.Biz 10 kişi kadar İzmir, Foça ekibi için 316 paslanmazları kestik tamamlanmak üzere.Henüz kesin maliyet çıkmadı ama muadillerinden çok daha ucuza maledeceğimiz kesinleşti.Dilerseniz maliyet kesinleşince resimlerle birlikte  buraya yazabilirim.

Vayyy iki dakka pontondan ayrıldık neler kaçırmışız Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. K.

« Yanıtla #49 : Temmuz 22, 2014, 21:40:02 »
Orhan abinin koyduğu son fotoğraftaki gibi Fatih.
Bende; sancak vasattaki koç boynuzuna sabit bağlı, iskelede vasattaki koç boynuzuna bağladığım makaradan geçirip kıçtaki koçboynuzuna voltalıyorum.

Kullanımım şu şekilde; iğnecikten rüzgar geldiğinde kıçtaki halatı kasarak volta ediyorum. Kasmanın gerginliği bumbanın geçiş hızını belirliyor. Bu da rüzgarın hızı ile değişken.
Bir de ıskotası kasılı iken kavança atıldı ise ve o kontrada devam edeceksem. Halatı boşlayıp bumbanın geçişini tümü ile tamamlamasına (rüzgar zayıf ise geçiş tam olamayabiliyor) izin verdikten sonra ıskotasını tekrar  kasıyorum. 20-25 dm rüzgar hızında deneme şansım oldu, tedirgin olmadım diyebilirim.
Halatın polyester, statik ve tüylenmemiş dış kılıflı olmasında fayda var.

Bana kalırsa "bumba freni", " kavanca önleyici" yanlış isim. "güvenli/kontrollü kavança sağlayıcı" " kavança yavaşlatıcı" daha bir anlamlı.

*

K. U.

« Yanıtla #50 : Temmuz 22, 2014, 22:11:41 »
..................... Bana kalırsa "bumba freni", " kavanca önleyici" yanlış isim. "güvenli/kontrollü kavança sağlayıcı" " kavança yavaşlatıcı" daha bir anlamlı.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Oh be sonunda anlaşiılır bır tanımlamaya ulaştık......
*

Z. T.

« Yanıtla #51 : Temmuz 22, 2014, 23:06:09 »
"Kavança atmak" deyimi "Kavança yemek" diye kötüleşince düzenekte "Kavança önleyici" oluveriyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. S. E.

« Yanıtla #52 : Temmuz 23, 2014, 23:00:01 »

Vayyy iki dakka pontondan ayrıldık neler kaçırmışız Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sen yeterki gel artık,bumba frenli kavança yemeyi önleyip sonunda yavaşlatan aleti hazır bil Derya'cım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. İ.

« Yanıtla #53 : Ağustos 26, 2014, 16:31:56 »
Atilla korsanın emekleri sayesinde yakında hepimizin bir "bumba frenli kavança yemeyi önleyip sonunda yavaşlatan aleti"

olacak sanırım. Ben hala kendisini görmedim ama ilk üretim çıkmış sanırım ve süper olmuş.
*

K. A.

« Yanıtla #54 : Ağustos 26, 2014, 21:09:25 »
listeye bende dahil olabilirmiyim

*

D. Y.

« Yanıtla #55 : Ağustos 27, 2014, 10:07:10 »

Sen yeterki gel artık,bumba frenli kavança yemeyi önleyip sonunda yavaşlatan aleti hazır bil Derya'cım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Geldik, geldik Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

koyacak yer bulamadılar bizi koca ponton da o da ayrı bişi...

başlamışken bir de rodkicker ihtiyacımız bulunmaktadır Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. O.

« Yanıtla #56 : Ağustos 27, 2014, 10:24:19 »
Henüz kesin maliyet çıkmadı ama muadillerinden çok daha ucuza maledeceğimiz kesinleşti.Dilerseniz maliyet kesinleşince resimlerle birlikte  buraya yazabilirim.
Sevgili Atilla, mümkünse ben de isterim.
*

A. S.

« Yanıtla #57 : Ağustos 27, 2014, 11:17:14 »
Atilla Korsanım eğer fazla yapacaksanız, bende bir tane isteyebilirmiyim..?
*

C. E.

« Yanıtla #58 : Ağustos 27, 2014, 11:50:28 »
Atilla Bey'in mesajından anladığım kadarıyla imalata başlamışlar, ama arttırma imkanı varsa ben de isterim.
*

N. İ.

« Yanıtla #59 : Ağustos 27, 2014, 12:02:38 »
arkadaşlar,

sanırım önümüzdeki hafta Atilla bu konu ile ilgili mutlu haberi bizlere verecektir.