0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

T. A.

Bota isim yazma
« : Mayıs 07, 2016, 13:51:08 »
Sevgili denizci dostlar
Sürpriz bir hediye olarak gelen yeni botumuza isim yazdırmak istedik. Göcek'te bir firmaya çıkartma olarak yaptırdık. Yapıştırdık. 10 dakika sonra attı. Sanırım yapıştırdığımız alan pütürlü olduğundan tutmadı. Alternatif olarak pütürsüz koyu gri kısma beyaz harflerle yazabiliriz. Ama daha evvel bir alternatif fikriniz ya da deneyiminiz var mı diye sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

Ynt: Bota isim yazma
« Yanıtla #1 : Mayıs 07, 2016, 13:58:34 »
Çıkartmayı dişi olarak yaptırıp içini boyayabilirsiniz.

*

T. A.

« Yanıtla #2 : Mayıs 07, 2016, 14:06:16 »
Teşekkürler Ahmet abi. Güzel bir fikir.

*

A. S.

« Yanıtla #3 : Mayıs 07, 2016, 14:59:16 »
Tunç iyi günlerde kullan yeni botunu. Boyu kaç ? Ve sen bu boydan memnunmusun ? Teknelerimiz aynı boyda ve bende orangemarine den yeni bot spariş etmeyi düşünüyorum. ..

*

E. A. A.

« Yanıtla #4 : Mayıs 07, 2016, 15:09:33 »
Tunç benim botu satın aldığım arkadaşa sordum o da reklamcıda beğendiğin karekterde yazı yazdırmanı (negatif olacak) boşlukları boyamanı tavsiye etti. Benim eski bota öyle yapmıştık.

Ahmet bu bot ne kadar bilmiyorum ama fazla yer işgal etmesin diye bombardier ax 2  aldım, çok stabil değil tüp genişliği az taşıyıcılık açısından güvensiz.

*

S. Ç.

« Yanıtla #5 : Mayıs 07, 2016, 15:34:10 »
Eastmarine de sırf bu iş için harf ve çıkmaz boyalarıyla birlikte satılan bir kit var.Fiyatı uygun.Dört senedir benim botta duruyor.Yalnız biraz el melakesi lazım..İstersen usturmaçalarada yazabilirsin.
« Son Düzenleme: Mayıs 07, 2016, 15:36:02 Gönderen: Serdar Çırak »
*

T. A.

« Yanıtla #6 : Mayıs 07, 2016, 15:41:39 »
Serdar abi iyi fikir. Ustutmaçalarda zaten üzerinde isim yazan koruyucu var ama boya işi bot için  güzel olabilir. Ahmet benim evvelki bot 230 idi. Ondan da memnundum. Bu hediye gelmese değiştirmezdim. Ama bizim yalnızca 2 kişi olduğumuzu unutma. Bu yeni botun özelliği boyuna göre en hafif bot olması. 250 ama 13 kg. Daha suya indirmedim. Deneyimlerimi aktarım.
« Son Düzenleme: Mayıs 07, 2016, 15:42:10 Gönderen: Tunç Aytunç »
*

A. S.

« Yanıtla #7 : Mayıs 07, 2016, 16:53:17 »
Teşekkürler Tunç. Sen bu bottan hafifliği nedeniyle daha öncede bahsetmiştin. O zamandan beri takibimde.
Alp abi benim kriterlerime göre Tunç un botu en iyi alternatiflerden biri. Benim en büyük sorunum ağırlığı. Arkadan çekmeyi sevmediğimden her seferinde güverteye almak öldürüyordu beni. 13 kilo çok kullanışlı. Fiyat olarak çok pahalı değil. Stabilite bilgilerini Tunçtan öğreneceğiz kullanınca ama ben pek takmıyorum o konuyu.
*

T. A.

« Yanıtla #8 : Mayıs 07, 2016, 17:15:08 »
Pardon telefonda basım hatası olmuş. Kilo 18 olacak.
*

G. Ö.

« Yanıtla #9 : Mayıs 07, 2016, 21:54:34 »
İyi günler de kullanın.Keyifli bir sezon diliyorum.Selamlar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mayıs 07, 2016, 21:54:55 Gönderen: Gülümser Özharar »
*

T. A.

« Yanıtla #10 : Mayıs 08, 2016, 08:52:42 »
Teşekkürler Gülümser ablam. Görüşmek üzere...
*

T. A.

« Yanıtla #11 : Mayıs 20, 2016, 18:11:01 »
Belki benden sonra aynı sorunu yaşayacaklara yardımcı olabilir diye konuyu sonuçlandırmak istedim. Eastmarin Göcek'te boya kiti satmıyorlarmış. Balıkçılar forumunda bazı boyaların bota zarar verebileceği yazılmış. 2 seçenek vardı. Yazıyı pvc harflerden kesip yapıştırmak ya da kolayına kaçıp botun nispeten pürüzsüz şeridine yeni yazı yaptırmak.  Sonuçta kolay yolu seçtim. Sonuç şöyle oldu :Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bot 2 gündür suda, harfler tutuyor.
*

S. Ş.

« Yanıtla #12 : Mayıs 20, 2016, 18:53:44 »
T/T dıye bırsey bulamadım Tunç kaptan, neyin kısası bu
*

K. Ö.

« Yanıtla #13 : Mayıs 20, 2016, 19:03:11 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
T/T dıye bırsey bulamadım Tunç kaptan, neyin kısası bu

Tender To
*

T. A.

« Yanıtla #14 : Mayıs 20, 2016, 19:04:11 »
Semih kaptan "Tender to" ibaresinin baş harfleri. Botlara yazıldığında o botun ismi yazan teknenin botu olduğunu gösteriyor. Bazı sigorta firmaları yazılmasını şart koşuyor.