0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. T.

Boiler !
« : Ekim 22, 2014, 12:57:59 »
Teknemde bir boiler var quick marka sanırsam 40 litre belki biraz daha büyük ! bir şalteri var daha hiç kullanmadım , şalteri açtığımda ona su mu gidecek ? nasıl çalışır ? kış geliyor dalış yapıcaz sıcak su iyi olur de mi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap foto lazımsa bi çekip yükleyim ,,, sizlerin arasında kullanan korsanlarımız eminim ki vardır...Teşekkürler...

*

O. T.

Ynt: Boiler !
« Yanıtla #1 : Ekim 22, 2014, 13:09:32 »
Onda zaten daimi su var. anahtarı aç ve 15 dakika sonra sıcak suyun aktığını göreceksin. hadi sana sıcak duşlar . Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Boiler varsa motor çalıştığında zaten otomatik olarak sıcak su gelmesi lazım .Benim kullandığım iki teknedede aynı böyle idi.

*

M. E.

« Yanıtla #2 : Ekim 22, 2014, 13:49:00 »
Orhan Ağabeyin dedikleri aynen doğru, sahilden elektrik aldığın sürece... ))

*

K. T.

« Yanıtla #3 : Ekim 22, 2014, 13:51:42 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Orhan Ağabeyin dedikleri aynen doğru, sahilden elektrik aldığın sürece... ))

açıcam şalteri o zaman Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

O. T.

« Yanıtla #4 : Ekim 22, 2014, 15:19:08 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. S.

« Yanıtla #5 : Ekim 22, 2014, 15:22:50 »
Şalteri açmadan bi bak boiler delinmiş falen olmasın,
Başıma geldi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
Topraklama bağlantısı yoksa çok çabuk delinir (Aydın korsanın başına geldi). Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
Sıhatler oslun
*

K. T.

« Yanıtla #6 : Ekim 22, 2014, 15:38:51 »
Şalteri açmadan bi bak boiler delinmiş falen olmasın,
Başıma geldi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
Topraklama bağlantısı yoksa çok çabuk delinir (Aydın korsanın başına geldi). Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
Sıhatler oslun

Ahmet korsanım sanırım uzun süre kullanılmadı bende daha hiç kullanmadım ama dediğiniz gibi çalışırken başında durcam...

Birde şunu sorayım şimdi dalışa gidicem diyelim açtım suyu ısıttım şalteri kapadım yapıştırdım gittim... Bu belli bir süre sıcak kalacaktır değil mi ? yoksa hemen soğuyacaksa hiç uğraşmayayım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. S.

« Yanıtla #7 : Ekim 22, 2014, 16:28:35 »
Yazın cok uzun bir sure sıcak kalıyor. Ama kıs ayları ne olur bilemem. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

K. T.

« Yanıtla #8 : Ekim 22, 2014, 16:43:30 »
Yazın cok uzun bir sure sıcak kalıyor. Ama kıs ayları ne olur bilemem. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teşekkürler Ahmet korsanım denicez artık ,,, gerçi hoş bununda kesin bi yerinde bir sıkıntı çalışmayan bir atraksiyon vardır   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap şişiririrm kafanızı ,,,  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. İ.

« Yanıtla #9 : Ekim 22, 2014, 21:11:57 »
boilerin motor bağlantıları yapıldı ise siz dalış yerine gidene kadar zaten suyu yeterince ısıtmış olur. ama benim gibi kıl insanlar boileri motor suyuna bağlamayı pek sevmezler korkudan.kontrol etmek lazım.
*

H. M.

« Yanıtla #10 : Ekim 22, 2014, 23:11:06 »
Kisin cok cabuk soguyor.
*

K. U.

« Yanıtla #11 : Ekim 23, 2014, 00:58:51 »
    Motordan ısıtıyor ise pek sorun olmaz...Ama sizin ki şalteri olduğu için  rezistansından mutlaka yedek
bulundurun özellikle güneyde suların sertliği oldukça yüksektir...kullanım süresins bağlı olarak...rezistans
taş yapar ve ısı aktarımı zorlaşır isıtma verimi düşer ve rezistans yanar......
« Son Düzenleme: Ekim 23, 2014, 00:59:37 Gönderen: Kadir Uygan »
*

H. D.

« Yanıtla #12 : Ekim 23, 2014, 08:59:29 »
Kadir korsanım bu 220 voltluk elektrikli termosifon olduğuna göre her halde üstünde fabrikasyon katodik koruma da vardır diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Ekim 23, 2014, 09:00:02 Gönderen: Hüseyin Durmaz »
*

K. T.

« Yanıtla #13 : Ekim 23, 2014, 09:26:29 »
boilerin motor bağlantıları yapıldı ise siz dalış yerine gidene kadar zaten suyu yeterince ısıtmış olur. ama benim gibi kıl insanlar boileri motor suyuna bağlamayı pek sevmezler korkudan.kontrol etmek lazım.

Motor ile bir bağlantısını göremedim, sanırım öyle bir bağlatı yok...
*

K. U.

« Yanıtla #14 : Ekim 23, 2014, 20:11:04 »
Kadir korsanım bu 220 voltluk elektrikli termosifon olduğuna göre her halde üstünde fabrikasyon katodik koruma da vardır diye düşünüyorum.

Hüseyin KOrsan,
Ben korozyon açısından bakmadım...Bir dostumun teknesinde var idi..sulu kalorifer banyo ,mutfak dahil
bol sıcak su iyi oluyor idi ..ama olmadık zamanda ..yağmur,rüzgar,gece pat iskelenin sigortasını attırır idi..
Hadi kablo ara sende,bende elde ne var topla elektrik bulup aydınlanmamız saatleri bulur idi...
Ehtiyarlık böyle bir şey yaşayanın başına geliyor işte...
 Üç gündür güzel bir limanda kıçtan kara bağlıyım..Hava berbat daha karaya cıkamadım..Birkaç saat sonra hava
duracak diyor raporlar.. Gelde anlat limanda kıçtan kara üç gündür iskeleye atlama.....