0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Ö.

Arma, Direk ile ilgili Yardım Edebilirmisiniz?
« : Ekim 08, 2010, 20:07:39 »
Sevgili korsanlarım merhabalar;

Yaklaşık 20 gündür İzmir'den haliyle bizim takadan uzaktık. Vardık yanına neler yapılıcak eksiklerimiz neler diye sağına soluna baktık yapılıcakları belirledik. Dün gece geç geldiğimden bugün fazla iş yapamadım. Sadece teknenin içini yatakları farş tahtalarını vs. ne varsa çıkardım temizlik işi zımpara parlatma vs. işleri için.

Teknenin altında zehirli işi var onu ben sürücem sanırım. Usta tamirlik yerleri vs. yapıcak. Geriye arma kalıyor. Ne eksiğimiz var dedik kendimize herşey tamam kırık direği tamir ettik 10 güne kadar tekne İzmit'e yola çıkıcak (karadan araba ile çekicez  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ) yola çıkmadan İzmit'e varmadan dedik ki çarmıh tellerini vs. yenileyelim sanki İzmirden daha hesaplı halledicekmişim gibi geliyor bana. Lakin nerde nasıl yaptırıcağımı bilmediğim en büyük sorun şudur;

Direğin tepesinde olan ismini bilmediğim direk tepesine oturan üstünü kapatan hatta seyir fenerlerini taşıyan bir alüminyum parça var biz onu kaybettik. Şimdi o parçayı İstanbul veya civarında yaptırabiliceğim bir yer var mı? Yoksa İzmir'den ayrılmadan o eksiği burda tamamlıyabiliceğim konusunda bana adres gösterebilicek var mı? En büyük sorunum bu kaldı o olmadan direği dikemiycez çünkü... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Heh unutmadan, çarmıh telleri olsun vardevela tellerini de alıyım İzmirrden diyorum bu konuda da adres gösterebilirmisiniz?

*

T. G.

Ynt: Arma, Direk ile ilgili Yardım Edebilirmisiniz?
« Yanıtla #1 : Ekim 08, 2010, 20:28:01 »
O parçanın söküldüğü yeri fotosu gerekli ? Ona göre karar verelim

*

A. Ö.

« Yanıtla #2 : Ekim 08, 2010, 22:04:38 »
Peki bu bahsettiğim her direkte olan bir parça değil mi? Yarın ilk iş fotoğrafı çekip yolluycam buraya.

Bunun haricinde ezberden cevap verebilicek korsanlarımız yok mu acaba?

*

N. Y.

« Yanıtla #3 : Ekim 08, 2010, 22:31:34 »

Bu mudur?

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ö.

« Yanıtla #4 : Ekim 08, 2010, 23:11:59 »
Evet birebir olmasada kesinlikle böle bişey Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap baş ve kıç ıstralyalar da bunlara bağlanıyor bu arada sölemeyi unuttuğum bir nokta...

*

C. G.

« Yanıtla #5 : Ekim 08, 2010, 23:13:14 »
O parçanın ismi "direk kapelası" Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. İ.

« Yanıtla #6 : Ekim 08, 2010, 23:46:32 »
izmirde bu parçaları bulabileceğiniz yer.1.sanayi siteside ınox metaldir.baştan söyliyeyim bayağı kazıkcıdır..dikkatli alışveriş yapıla....ayrıca hemen arka sokağında oğuz marin var onada bir uğranılmalı...fakat ikisininde tam adresleri bilmiyorum...
*

A. Ö.

« Yanıtla #7 : Ekim 09, 2010, 00:20:34 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
O parçanın ismi "direk kapelası" Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap GeKo'nun faydaları Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap teşekkürler Cem korsanım abim... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ö.

« Yanıtla #8 : Ekim 09, 2010, 00:21:54 »
izmirde bu parçaları bulabileceğiniz yer.1.sanayi siteside ınox metaldir.baştan söyliyeyim bayağı kazıkcıdır..dikkatli alışveriş yapıla....ayrıca hemen arka sokağında oğuz marin var onada bir uğranılmalı...fakat ikisininde tam adresleri bilmiyorum...

Peki Nurettin korsanım bunlar universal midir? Yoksa benim direğime göre mi imal edicekler?

Tahmini fiyatları ne kadardır diye de bir soruyu sona eklesem?
*

N. Y.

« Yanıtla #9 : Ekim 09, 2010, 00:38:02 »

Ata korsan ben Ertuğ Mühendislikten alıntı yaptım. İletişim kurarsanın kargo ile getirtebilirsiniz.

*

A. Ö.

« Yanıtla #10 : Ekim 09, 2010, 00:53:24 »
Nedim korsanım teşekkürler. Bunu tekneyi İzmit'e götürdüğümde değerlendiricem fakat burda İzmir'de ne gibi alternatiflerim olabilir yada İstanbuldaki alternatiflerim nelerdir diye merak ediyorum...
*

A. Ç.

« Yanıtla #11 : Ekim 09, 2010, 11:49:37 »
Kapela her direk icin ozeldir. Diregin capina ve uzerindeki baglantilara gore degisir. Belrli bir markanin diregi ise hazir bulabilirsiniz, ama sanirim yaptirmak da zor olmaz. Kapela sapka demektir. Diregin tepesine gececek istralya ve carmihlarin baglanacagi noktalar olacak, bir de direk icinden gececek mandarlarin ve disarida kalacak mandarlarin makara baglantilari olacak.  Bunlarin bir kismi dogrudan direge bagli de olablir. Ornegin carmiklar ve/veya direk icinden gecen mandar makaralari dogrudan direge monte edilmis olabilir.

(Karakterler icin ozur dilerim. Patras`tan selamlar.)
*

E. Ç.

« Yanıtla #12 : Ekim 09, 2010, 12:09:58 »
(Karakterler icin ozur dilerim. Patras`tan selamlar.)

Havamıda atarım diyorsun yani..

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ö.

« Yanıtla #13 : Ekim 09, 2010, 15:23:21 »
Teşekkürler Ahmet korsanım... Benim bir arma işi ile ilgilenen usta ile yapmam lazım sanırım bu işi koca direği de götürmek zor olur yapılıcak yere 8.25mt romorktan bile taşıyor... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. S. E.

« Yanıtla #14 : Ekim 09, 2010, 15:42:43 »
İzmirde çarmık ve vardavela tellerini birçok yerden bulabilirsiniz ama içim çok rahat etsin diyorsanız kore yada çin malına denk gelmeyeyim diyorsanız Yatmar da orjinal Alman malı 316L kalite belgeli tel var.Sanırım yuzde 10 kadar digerlerinden pahalı.Tel02324217088
   Kapela aluminyum ölçulerine gore kendim yaptıracagım derseniz yine izmir de 1.sanayi sitesinde Seykoç aluminyumda 6082 marin aluminyum parçalarını her kalınlık ve ebatta bulabilirsiniz02324338033.Kaynak işinde ben size yardımcı olurum.şu anda Tire de aluminyum tekne yapıyoruz şekillendirme ve kaynak işinizi çözebilirim sanırım.05422136640
« Son Düzenleme: Ekim 09, 2010, 15:45:01 Gönderen: Atilla Serdar Erdoğan »