0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

s.

Ynt: Ari'nin harareti
« Yanıtla #30 : Mayıs 29, 2009, 19:59:27 »
+â++++ê+ô
oldu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
+î+î+û

*

N. Ö.

« Yanıtla #31 : Mayıs 29, 2009, 22:25:17 »
Uyyy Ahmet Çorsan, Sen demu bizdensun? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)

Turkça ascii Çodlari : Alt-131 (Aali'nün yumişak a'si), alt+141=ı, alt+128=Ç, alt+158=Ş, alt+151=İ, alt+129=ha bakaym ü, alt+141=ı, alt+148=ö, alt+153=Ö almaktadir.

Sakin Aali'nin â'sini unutmayasun:P

Sevcülerumla

*

s.

« Yanıtla #32 : Mayıs 30, 2009, 00:20:25 »
Aalinün yumişak oldugi doğru deguldur. Kinayrum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ö.

« Yanıtla #33 : Mayıs 30, 2009, 01:30:21 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Uyyy Ahmet Çorsan, Sen demu bizdensun? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)

Turkça ascii Çodlari : Alt-131 (Aali'nün yumişak a'si), alt+141=ı, alt+128=Ç, alt+158=Ş, alt+151=İ, alt+129=ha bakaym ü, alt+141=ı, alt+148=ö, alt+153=Ö almaktadir.

Sakin Aali'nin â'sini unutmayasun:P

Sevcülerumla

Ha idaru eduver

Lazun okumuside birdur okumamisuda. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tirabzonli bir arkadasum var idu

Pir makuna aldi

Hazune arayaci idu

ha makinededa alt ust esi arti 67  87 95 Yaziyo idu

Ha bunla ugrasi iken Omru fefa edmedu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ofi hocada
 Gomun getsun dedu.

*

E. A.

« Yanıtla #34 : Mayıs 30, 2009, 02:19:59 »
Ahmet Abicim.

Al bir Pejo J9. Turgutreis*Bodrum calıstır. Al bir Bav 42, Arının yanına bagla. Pejo calısıp Bav 42yi ödesin. Gezecegin zaman yeni teknene bin, problemsiz gez. Hobi olarak da Arıyı tamir et. Teknenin borcu bitince Pejoyu parcala Arıya yedek parca yap. Operasyon bitince ıki teknenin arkasına da 'Pejo J9 sagolsun' yazdır.

Istanbuldan selamlarımla

Erhan

*

m. b.

« Yanıtla #35 : Mayıs 30, 2009, 09:07:58 »
kendimi tirabizon palukçu barunağunda gibi hissettim.topik olmuş mopik  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mayıs 30, 2009, 09:11:27 Gönderen: Mustafa Aziz Çınar »
*

s.

« Yanıtla #36 : Mayıs 30, 2009, 11:05:04 »
Lazlar çaktırmadan bütün dünyayı işgal ettiler. Obamanın bile laz olduğu söyleniyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ö.

« Yanıtla #37 : Mayıs 30, 2009, 14:56:10 »
Sevgili korsanlar
Bodrum disinda oldugumdan dolayi, ikinci bolume devam edemedim.
Bagzi teknik notlarim yanimda deyil.
Salidan sonra oralarda olacagim.

Bu arada buralardada bazi arastirmalar yaptim.
Contasi yananlar suna bir goz atsin.

Dusunceniz ne olur aceba?

Ayrica

Butun motorlarinin manuelini(el kitabimi desem) sitesine yuklemis.

Riza ustanin mesajini aldim. Sag olsun.
Dondugumde arayacagim.

*

U. K.

« Yanıtla #38 : Mayıs 31, 2009, 22:53:44 »
Ahmet korsan,
bugün Rıza ile bizim teknenin ırgatını -umarım son kez- taktık.  Yanında iki tane conta getirmiş foto çekip size gönderelim diye, ama benim cep telefonunun pili mafiş olduğundan yapamadık.

Fotodaki kuzey conta sizin motorun olması gereken contası, Rıza bir contacıya kendine örnek olsun diye yaptırmış, oricinali değil yani.  Güney conta ise sizin şu anda takılı conta imiş.  

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
aşağıdaki fotoda da olması gereken conta ile mevcut conta üstüste, Rıza'nın anlattığına göre soğutma suyu ve devridaim emiş delikleri tutmuyor, ayrıca hakketen de kenarlardan falan kaçırır bu.
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Benden bu kadar.  Elçiye zeval olmaz.
Sevgiler

« Son Düzenleme: Mayıs 31, 2009, 22:54:42 Gönderen: Umut Korkmaz »
*

A. Ö.

« Yanıtla #39 : Haziran 01, 2009, 09:56:39 »
Ellerine saglik Umut korsanim.
Cok makbule gecti.
Carsamba gunu insallah karsilastiracagim.
Irgatin hayirli olsun.
Riza'ya ve  sana tekrar
tesekkurler.
*

A. Ö.

« Yanıtla #40 : Haziran 19, 2009, 13:11:22 »
Sevgili geko'lar

Uzun bir aradan sonra tekrar yazma firsati bulabildim.
Hala yanlismi dogrumu olduguna emin olmadigim contayi taktim.
Tekneyi T. Reisten Bodrum'a hem seyir amacli hemde deneme amacli getirdik.
Marinadan cikar cikmaz 3000 devirde hararet yukselmeye basladi.
Fazla sans almadan motoru kapatip yelkenleri bastik. Keyifli bir yelken seyrinde,  kafamdaki dusunceler moral bozuklugu, ertesi gunde Ankara'dan gelecek olan musafirlerle Gokova'ya gidecegimizide dusunerek, Bodrum marinaya baglanir baglanmaz, tek sokmedigim deniz suyu filitresi ve deniz suyu ponpasini soktum.
Ponpa temiz cikti. filitreyide guzel bir temizledim. Bu arada sicaktan buram buram terliyorum.
Filitreyi sokerken Alt kapaginin catlak oldugunu fark ettik. Yenisini bulamadik. Tornaci yenisini yaparim dedi fiyat ucuk oldugundan, Arkadasim 502 japonla yapistiralim olur dedi iyi dedik. Japonu surup yapistirdik ustunede bildigimiz kek yapiminda kullanilan karbonati doktuk. Sonuc mukemmel.
Bu arada aksamda Esperanza teknesini ziyarete gidecektim. Gidemedim. Konturumde kalmamisti arayamadimda
Esperanza ekibinden ozur dilerim.
Ertesi sabah ilk isimiz motoru calistirip denemek oldu
Delirecem.
Hararet hala cikiyor ama kaynama yok.
Hararet muhsirini sokelim dedik. yuvadan siyirdi cikmiyor.
Tam yaninda ucken bir kapak var. 3 civatali. Sokelim dedik Civatalar teker teker kirildi.
Alet edevat olmadigi icin tornaciyi cagirdik.
Orjinal muhsiri bulamadigimiz icin baska bir muhsiri adapte ettik.
Muhsir ayni marka olmadiginda saatle uyum saglamadi.
Motoru calistirdik hararet yesile ancak geliyor. Bu arada devamlida soguk su tankini elle tutup, Arada kapagini acip kaynayip kaynamadigini kontrol ediyoruz.
Bir saat calistirdiktan sonra, tasan sabrimizla oglenden sonra marinadan ciktik.
Guzel bir yelkenle Cokertme. Iki gun guzel bir dinlendik.

Cokertmeden sonraki butun seyirlerimiz motorla oldu
Donustede Cokertmeden 6 saatlik T.Reis rotasinda 3000 devirde motor hic bir problem yasamadi.

Simdi tek supem conta dogrumu. Fazlada kafaya takmiyorum.

Problemlerimde bana yardimci olmaya calisan butun korsanlara tekrar tesekkur ederim.

Saygilarimla.       
*

O. A.

« Yanıtla #41 : Haziran 19, 2009, 13:15:13 »
Her emekliye Arı gibi bir tekne lazım, hiç canı sıkılmaz insanın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hoşgeldin Ahmet korsanım özledik Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

U. U.

« Yanıtla #42 : Haziran 19, 2009, 16:51:26 »
Ahmet korsanım,
Anladığım kadarı ile artık hararet sorunu bitti Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. Geçmiş olsun diyorum.Osman korsana hak vermemek mümkün değil Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.Emekli adama tamirat ya da tadilat gerek Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.Yoksa tekne yeni olsa sabahtan başlarız biralamaya Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
Marina kaptanı deryası(tamirci tadilatçı korsan) Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
*

A. E.

« Yanıtla #43 : Haziran 19, 2009, 16:59:57 »
Valla doğrusu ben pek anlamadım olayı. Müşir göstergeye uyum sağlamadığına göre şu anda harareti yanlış okuyorsunuz demek olmuyor mu bu ? Yeni müşir harareti eksik gösteriyorsa, motor hararet yapmıyor diyebilirmiyiz ??
Amaç göstergede hararetin yükselmesini görmemekse, o kadar uğraşacağınıza fişini çekseydiniz ya Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. A.

« Yanıtla #44 : Haziran 19, 2009, 19:16:01 »
Ates Agabey gider gitmez uyum saglamis valla. Hemmen hararete bir Bozburun yaklasimi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Amaç göstergede hararetin yükselmesini görmemekse, o kadar uğraşacağınıza fişini çekseydiniz ya Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap