0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. A.

Ynt: Akü
« Yanıtla #30 : Nisan 11, 2011, 22:53:41 »
uzun takviye kablosuna ne ihtiyaç var ya.akü kafalarının yerini değişirsin tenvirattan marş basarsın olur biter

*

T. G.

« Yanıtla #31 : Nisan 11, 2011, 23:08:20 »
 Atilla krsanım ben artık kolay kolay kaptanlık yapmam . Artık amatörüm Mehmet korsanımızda laf çaktırmadan rahat edemiyor galiba Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #32 : Nisan 11, 2011, 23:10:23 »
Dokunmayın Mehmet Korsanıma  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İşten yeni gelmiş  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İş stresi vardaha üzerinde  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. E.

« Yanıtla #33 : Nisan 11, 2011, 23:18:44 »
Tümay Korsan'ım,
Laf falan çakmıyorum, tenzih ederim...
Örneği siz vermişsiniz onun üstünden devam ediyorum. Eğer bilimsel temeller ve genel-geçer kurallar üstünden konuşuyorsak devam edelim, yoksa zaten lüzumu yok bu kadar yazmanın çizmenin...
 Burada-siz dahil-tekneciliği biraz bilen birisi standart uygulamanın ne olduğunu neden böyle olduğunun farkındadır.
Bunun tersi bir durumu-sizin kendi uygulamanızda çok doğru bir seçim olabilir, itiraz etmiyorum-ancak sanki bütün teknecilerin yapabileciği bişeymiş gibi prezante edip, üstelik bir de reklam gibi linkler falan verince dayanamadım, eğer kırdıysam sizi üzülürüm...

Sevgili Murat burada araya girmiş, O'na cevap vermiyorum... "Hala gülüyorum" diyorum ))))
« Son Düzenleme: Nisan 11, 2011, 23:19:50 Gönderen: Mehmet Erem »

*

M. A.

« Yanıtla #34 : Nisan 11, 2011, 23:22:17 »
Gül Gül sen  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Birazdan geliyorum teknene  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Elektrik sistemini komple gözden geçirip gerekliyerleri tamir edicem  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. A.

« Yanıtla #35 : Nisan 11, 2011, 23:25:22 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
uzun takviye kablosuna ne ihtiyaç var ya.akü kafalarının yerini değişirsin tenvirattan marş basarsın olur biter
Maalesef olmuyor. Aküler farklı yerlerde, Servis aküsünüde söküp motor aküsünün yanına götürmekte kolay değil.
*

M. E.

« Yanıtla #36 : Nisan 11, 2011, 23:27:27 »
Murat'ım Lotus'un yerini bilyorsun, kapısı her daim herkese açık, hele de senin gibi dostlara... )))
Aaman diyim gelirken "patlayan kofrayı" getirme de ne yaparsan yap....
*

M. A.

« Yanıtla #37 : Nisan 11, 2011, 23:31:54 »
Teşekkür ederim Mehmet Abim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Canevimden vurdun beni şimdi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Beni Dost olarak tanımlamana sevindim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tamam abi Kofrasız gelirim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Tesisata hemen bi ince ayar çeker bitiririm işi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. E.

« Yanıtla #38 : Nisan 11, 2011, 23:41:30 »
Tabi "dostsun" diyeceğim, başka ne düşündün? O kadar geldin, misafirimiz oldun...

Bu arada gerek olmaz, Lotus'ta "ince ayara", sağolasın... )))
Bizim sistem iyidir, çalışır kendince. Teklifine yine de teşekkür...
« Son Düzenleme: Nisan 11, 2011, 23:42:50 Gönderen: Mehmet Erem »
*

M. A.

« Yanıtla #39 : Nisan 11, 2011, 23:44:37 »
Eyvallah Abim Sağolasın  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

m.

« Yanıtla #40 : Nisan 12, 2011, 02:03:13 »
imalatçının taktığı standart donanımla kullanıp, ömrü dolduğunda değiştirmek en doğrusu olmalı. Motoru kontrol et, yağına bak, mazotuna bak, aküyü kontrol et şarj miktarını ölç vs. derken bizim miyadımız doluyor. 

Sene 1973 dü...
Yazın okullar tatil olunca ya babamın dükkanına gider, yada mahalleden bir arkadaşımın babasının çalıştırdığı fotoğraf stüdyosuna giderdim...
Babamın dükkanına gitmek pek eğlenceli değildi. Çünkü çok çalışan vardı ve ben ortada kalırdım.
Oysa fotoğrafçı dükkanına gittiğimde çok iş olamasına rağmen hem çalışır hemde iyi vakit geçerdi.

Cihan ın(Devcan) Babası bilir bir ustam vardı...
Göbek Necmi ...
Geceleri düğün çekimlerine giderken makinaların, flaşların ve akülerinin konduğu çantayı zor taşırdım...
Bir gün çok ofladım pufladım, hava yanıyor, sıcak...

Bana dedi ki;
"Eşşeğe semeri ağır gelmez len, hadi yürü." Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hiç unutmam... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben o sıcakta o günün tekolojisi ile metz flaş ve aküsü omzumda, o zamanların en yenisi kafam kadar perdeli ağır makinayla fotoğraf çekerdim.

Onun için motorun yağına suyuna bakarken arada aküye de bakmak zor olmamalı... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap       
*

M. R. B.

« Yanıtla #41 : Nisan 12, 2011, 11:41:48 »
Akünün konduğu yeri ölçtük, maalasef 180 Amp. 2 tanenin sığması mümkün değil. Bundan dolayı 135 Amp 2 adet
Mutlu da karar kıldık. Marş aküsünüde 90 Amp yenisi ile değiştirmeye karar verdim. Akü yeri için demek ki Bavaria
2 adet tenvirat/ 1 adet marş için yer yapmış. İlave için yer yok.
Selamlar
*

m.

« Yanıtla #42 : Nisan 17, 2011, 19:27:37 »

Linkte bahsettiğim akü kullanım alışkanlıklarımı değiştirmemin olumlu yönde gelişme olduğunu söyleyebilrim...
Yeni 95 amperlik akü daha önce kullandığım 72 amperlik akünün kat kat üstünde ve uzunlukta enerj sağlıyor...
Tabii yeni olmasının da etkisi vardır ama puntondan aldığım 220 yi şarj konusunda çok az kullanmam beni şaşırttı. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sandığımın aksine akü çok daha uzun süreler enerji vermeye devam ediyor (muş)...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben boşu boşuna aküleri devamlı şarjda bırakıyormuşum...
Hergün şarj kontrol, kontrol... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. Z.

« Yanıtla #43 : Nisan 17, 2011, 20:09:38 »
Ben boşu boşuna aküleri devamlı şarjda bırakıyormuşum...

Redresörün aküler şarj olduğunda kesen akıllı cinslerden değil mi ağabey?
*

m.

« Yanıtla #44 : Nisan 18, 2011, 00:57:02 »
Redresörün aküler şarj olduğunda kesen akıllı cinslerden değil mi ağabey?

Sanırım kesiyor ama senin gibi pimpirik olduğumdan "ya kesmezse" sendromu yaşamamak için role koymayı düşünüyorum...
Göremediğim bir durumda olduğu için benim böyle obsasif yanım ortaya çıkıyor...Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  
« Son Düzenleme: Nisan 18, 2011, 00:57:26 Gönderen: Mehmet Sütçü »