0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. S.

Atık su sorunsalı
« : Mayıs 12, 2017, 12:06:39 »
Herkese Merhaba,
Geçen hafta Ali korsanın "Pirgos"unu satın alıp Denizli'deki işyerime getirdim. Karinayı en kısa sürede su ile buluşturmak için çalışmalara başladım. Ali korsanın wc çözümünü çok kullanışlı bulmadığım için söküp onun yerine kimyasal bir wc ile bu sorunu çözdüm. Şimdi çözülmesi gereken bir sıkıntı daha var, Takribi 50-60 litrelik bir temiz su tankı, kendinden hidroforlu bir musluk ve minik bir lavobo ekleyip, el, bardak-çanak vs yıkama amaçlı bir düzenek oluşturmak istiyorum. Tekne malum 6.40 boyunda ve kamara tabuttan hallice diyebilirim. Teknede iç Hacim ciddi bir sıkıntı, pis su tankını kıç havuzluğa koysam o da pek kullanışlı olmaz sanırım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. Şimdi lavabodan gelen kirli su direkt sintineye aksa, sintineden pompa ile atmak gibi bir fikir sizce mantıklı mı? Lavabodan gelecek olan kirli su deterjan vs içereceği için çevresel açıdan hem etik hem de kanuni sakıncaları olur mu?  Bu arada teknede ne sintine pompası ne de sintineyi dışarı basacak bir çıkış yok. Tek çıkış baş üstündeki çapa dolabının zincir suyunu atmak için açılmış, teknenin tam burnundaki tahliye deliği. Bu durumda en pratik ve ekonomik olarak nasıl bir çözüm izlemeliyim? Değerli fikir ve paylaşımlarınızı bekliyorum.   
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2017, 12:07:58 Gönderen: Efe Sarıoğlu »

*

A. Ç.

Ynt: Atık su sorunsalı
« Yanıtla #1 : Mayıs 12, 2017, 12:43:13 »
Özel teknelerde gri su tankı mecburiyeti yoktur, giderleri kanunen denize bağlayabilirsiniz.  Sintineye vermek ise doğru değildir. kirli su sintineyi kirletir ve koku yapar. Tekne sintinesine esnek bir tank koymak mümkün. En doğrusu müsait bir yer bulup bir kirli su tankı koymaktır, Buradaki sorrun ise giderlerin altına pompa bağlayıp kirli suyu depoya aktarmak olacaktır.

*

H. E.

« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2017, 14:35:38 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. S.

« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2017, 15:39:30 »
Bilgiler için tesekkurler ederim. Bu arada bu duş tahliye sistemi pratik gibi görünüyor. Sistem nasıl çalışıyor? İçinde bir flatör falan mı var yoksa lavaboyu her kullandıktan sonra pompayı çalıştırıp boşaltmak mı gerekiyor?

*

H. E.

« Yanıtla #4 : Mayıs 12, 2017, 15:44:42 »
Flatör var. O kaba su geldikçe hortumundan dışarı atıyor.

*

A. Ü.

« Yanıtla #5 : Mayıs 12, 2017, 16:04:04 »
Bilgiler için tesekkurler ederim. Bu arada bu duş tahliye sistemi pratik gibi görünüyor. Sistem nasıl çalışıyor? İçinde bir flatör falan mı var yoksa lavaboyu her kullandıktan sonra pompayı çalıştırıp boşaltmak mı gerekiyor?
Efe korsanım isteklerin çok güzel şeyler,ancak tekne Jeanneau Sun Fast 20,harcadığın her kuruş geri dönmeyecek,benim dönmedi
Bazen olanla yetinmek iyidir,ben olsam bu tekneyi basamak için kullanırım 2 ci büyük tekne için,1,2 yıl binerim,ufak tefek rötuşuşlarla.
Yüz yüze de konuşuldu bunlar,hayalindeki teknenin aksasuarların hepsinin olduğu ileriye dönük tekne hedefleri koy derim,taktir senin tabi.
ilk aldığımda bende senin gibidim,eşitir dediğinde sıfır çıkar satacağın zaman:)

Seni tanıyorum iş olarak seni yormaz büyük bir tekne 1,2 yıl sık dişini..
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2017, 16:05:19 Gönderen: Ali Ünalan »
*

E. S.

« Yanıtla #6 : Mayıs 12, 2017, 20:43:09 »
Efe korsanım isteklerin çok güzel şeyler,ancak tekne Jeanneau Sun Fast 20,harcadığın her kuruş geri dönmeyecek,benim dönmedi
Bazen olanla yetinmek iyidir,ben olsam bu tekneyi basamak için kullanırım 2 ci büyük tekne için,1,2 yıl binerim,ufak tefek rötuşuşlarla.
Yüz yüze de konuşuldu bunlar,hayalindeki teknenin aksasuarların hepsinin olduğu ileriye dönük tekne hedefleri koy derim,taktir senin tabi.
ilk aldığımda bende senin gibidim,eşitir dediğinde sıfır çıkar satacağın zaman:)

Seni tanıyorum iş olarak seni yormaz büyük bir tekne 1,2 yıl sık dişini..

Ali Korsanım yapacağım harcamalar çok atla deve rakamlar değil. Her türlü ekipmanım mevcut, ufak tefek tamirat tadilat işleri elimizden de geliyor, işçilik ödemedikten sonra hepsi 2000 lira tutmaz. Sana bahsettiğim eklentileri mutlaka yapacağım, bitince detaylı fotolarıını paylaşacağım zaten.
Hakan Korsanım Bu flatörlü duş tahliye sistemi benim işimi dört dörtlük görecek. Tahliye çıkışını nerden yapacağımı buldum mu gerisi tamamdır. Tekrar teşekkür ederim.
*

B. B.

« Yanıtla #7 : Mayıs 12, 2017, 23:50:31 »
Efe korsan öncelikle hayırlı olsun
Bence cok mantıklı doğru bir iş yaptın. Aman bozma abi. Aksesuar yapma hususunda yapacaksan da az biraz sabret az biraz böyle kullan sonra yine yaparsın. (umarım yapmazsın)
Ben de acemiyim bu konularda ama aklıma şöyle birşey geldi. Kabin içi zaten alçak yemek yapmak el ve  bulaşık yıkamak zor. Su ile ilgili bişey yapacağın zaman Havuzluğa bir damacana koysan (kancalı bagaj lastikleri ile sabitleyebilirsin) üzerinde de elektrikli pompa . Havuzlukta akan su zaten denize akacak. Sonra bir de nurgazın şöyle bişeyi Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap o da havuzlukta tabi dalga yokken kullanılmak üzere bunlar hem çok ucuz hem de kapmta filan da kullanırsın vereceğin para çöpe gitmez.