0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Mehmet Yıldız

• * Gezgin Korsan
  • 10
    • Yaşadığı Şehir
  • Kuşadası
    • Tekne Adı
  • Blue marlin II
Abd bayraklı tekne
« : Ağustos 01, 2020, 18:58:37 »
Abd bayraklı bir tekne var satılık ancak 3 yıldır vergi ödememiş şirket askıya alinmiş, yeni bir şirket kurarsam  tekne benim şirkete kaydedilir mi,?
Bu konuda bilgisi olan var mı
Yardımcı olursanız sevinirim
😒
*

Çevrimdışı Meriç Taşer

• * Gezgin Korsan
  • 369
    • Yaşadığı Şehir
  • los angeles
Ynt: Abd bayraklı tekne
« Yanıtla #1 : Ağustos 02, 2020, 05:44:23 »
Mehmet korsan, teknenin sahibi oldugu sirketin ismini biliyor musunuz?

Tekneyi tekrardan Amerika’da bir sirket uzerine mi alip kayit ettirmek istiyorsunuz?
*

Çevrimdışı Sedat Kasrat

• * Gezgin Korsan
  • 479
    • Yaşadığı Şehir
  • BURSA
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • SİNCAP; İZMİR(MUDANYA)
« Yanıtla #2 : Ağustos 02, 2020, 12:23:43 »
Ödemediği yıllık 300USD franchise-fee (fee niyeyse artık; vergi işte aslında ama DL sevmiyor tax kelimesini herhal Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ) için her yıl 200USD ceza ve ikisinin toplamına 3 temmuzdan itibaren faiz ödenecek; bu ilk kısmı... Diğer taraftan illa bir ihya (re-establishment) ücreti olacaktır ve o ücret de sıfır şirketlerin registry ücretinden az olmayacaktır... Eh registered agent arkadaşlarımız da "bizi bunlarla uğraştırıyorsunuz yahu" diye bir şeyler charge edecektir... Herhalde 2500USD civarı bir paket olacak toplamı...
219 no'lu meşazın müellifi...
*

Çevrimdışı Meriç Taşer

• * Gezgin Korsan
  • 369
    • Yaşadığı Şehir
  • los angeles
« Yanıtla #3 : Ağustos 02, 2020, 12:48:31 »
Sedat korsan,

Delaware eyaleti sirket franchise fee yi odemedigi zaman sirketi suspend eder. Bunu kimse de kontrol etmez aslinda.

Bu asamada sirketin demirbasi olan tekneyi satmasinda legal olarak bir engel olmamasi lazim.

Yani, teknenin kayitli oldugu sirket sahibi... bir Bill Of Sale duzenleyerek xxx LLC firmasi... xxx LLC firmasina tekneyi su kadar bedelle satmistir diyerek.

Bu Bill of Sale ile tekrar Delaware kaydi yapilabilir diye dusunuyorum, Fishing and Wildlife’a...

Eski sirketin inaktif olmasi bence birseyi degistirmez.
*

Çevrimdışı Sedat Kasrat

• * Gezgin Korsan
  • 479
    • Yaşadığı Şehir
  • BURSA
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • SİNCAP; İZMİR(MUDANYA)
« Yanıtla #4 : Ağustos 02, 2020, 14:53:03 »
Meriç korsan anladığım kadarıyla kayık yine bir LLC'ye satılacakmış... O süreçte satıcı şirketin kaydının terkin edilmesine bakarlar herhalde diye düşünüyorum; ikisi de DL şirketi sonuçta...

Burada da bazen bir ticareti olmayan ama malı olan şirketler ya mirasçılar tarafından varlıkları bilinmediği ya da ihmal nedeniyle uzun süre yasal işlemlerini yapmayınca usulden bir kontrol sonrası re'sen terkin ediliyorlar sicilden... Daha sonra şirket mallarının satılması vs. gerekirse önce ihya işlemi yapılıp sonra yasal yetkilisi tarafından işlemler gerçekleştiriliyor... USA'de de farkı olmasa gerek ama orada buradaki gibi davayla uğraştırmazlar diye düşünüyorum.. DL her işte olduğu gibi parasını alır önüne bakar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
219 no'lu meşazın müellifi...
*

Çevrimiçi Ahmet Çelenoğlu

• * Gezgin Korsan
  • 9.408
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Eğitim, tekne danışmanlığı, sörvey
« Yanıtla #5 : Ağustos 02, 2020, 16:13:15 »
Delaware'de teknenin eski kaydının düşümünün yapılabilmesi için eski şirketin kaydı dikkate alınır, kayıt düşümü yapılamayacağı için kendi üstünüze alamazsınız. Bu bedel ödenecek, her ne kadar borç eski sahibininse de sanırım yük size kalacak.

Bir tekne limanda güvenliktedir, ancak tekneler limanda durmak için yapılmazlar.
*

Çevrimdışı Meriç Taşer

• * Gezgin Korsan
  • 369
    • Yaşadığı Şehir
  • los angeles
« Yanıtla #6 : Ağustos 02, 2020, 21:33:56 »
Delaware Fishing / Wildlife’ kayit formunda eski sahibi bilgisi ve varsa eski kayit numarasi soruluyor.

Kimsenin burdaki eski sirketin adini gorup borcu harci var mi diye sorgulacagini zannetmiyorum, ki olsa bile bu tekneden ya da yeni sahibinden tahsil edilmez.

Teknenin Fishing / Wildlife’a yillik kayit ucreti borcu varsa is degisebilir, ama gene de sormak lazim.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap