0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. A.

Ynt: 7.5 metre 25 feet beneteau platu 25
« Yanıtla #30 : Şubat 22, 2016, 12:29:01 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben pes ediyorum: İnatlaşma bana göre 50 havada denize çıkıp tekne yerine yüzerek karaya dönmek değildir.
ahmet korsanım bu 40 50 knot havada sörfte yaşanmış birşey yelkenli teknede tabikide asla olmaz

*

O. A.

« Yanıtla #31 : Şubat 23, 2016, 10:34:07 »
günaydın sayın korsanlar
ben bu tekneyi solo teknesine çevirememmi
benim amacım rahatlık değil ferahşıl rüzgarın verdiği ferahlık ,amacım hız yapmakta değil usul usul yol kat etmek

*

S. B.

« Yanıtla #32 : Şubat 23, 2016, 14:56:54 »
seyrettim o kadarada ölümcül korkulacak bir durum yok demekki her kez birbirlerini korkutuyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
yok çanakkaleden egeye açılırsan geberirsin falan filan kimiside o havada yelkeni kapatıp motor seyri yaparsan daha tehlikeli olur diyor valla en güzeli pratikte uygulayarak görmek ..en fazla tekne batar..

Olcay korsan!
Videonun son anında, ayakta duran yelkencinin sağ el işaret parmağında bir atel var. Fark ettiniz mi? Bu yelkenciler büyük ihtimalle centreboard(centerboard) disiplinden gelen sporcular. 6-7 yaşında Optimist sınıfında başlarlar, 11-12 yaşına geldiklerinde yelkenin canbazına dönüşür veletler. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Hem rüzgarın, hem dalganın, hem malzemenin her haline çözüm bulurlar. Teknenin sabit bir parçası gibi denge becerileri oluşur. Fırsatınız olursa donatılmamış Laser sınıfı bir teknenin üzerine çıkın. Ne demek istediğimi anlayacaksınız. En azından sörf tahtasının aslında ne kadar dengeli olduğunu farkedersiniz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Şunu anlatmaya çalışıyorum: Bu çocuklar bile bu teknede yaralanabiliyorlar. O yüzden "en fazla tekne batar" düşüncesi tehlikeli gibi. Yaralanabilirsiniz, bilinç kaybı oluşabilir ve kendinizi emniyete alamayabilirsiniz. Bu tür teknelerin yarış ve antrenmanlarında mutlaka bir refakat botu olur. Kıyıya çok yakın çalışmaları, bot denizde hazır halde, tecrübeli gözler seyreder.
Deniz aşkınızı güvenle yaşamanızı dilerim...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

O. A.

« Yanıtla #33 : Şubat 23, 2016, 16:17:12 »
seyrettim o kadarada ölümcül korkulacak bir durum yok demekki her kez birbirlerini korkutuyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
yok çanakkaleden egeye açılırsan geberirsin falan filan kimiside o havada yelkeni kapatıp motor seyri yaparsan daha tehlikeli olur diyor valla en güzeli pratikte uygulayarak görmek ..en fazla tekne batar..

Olcay korsan!
Videonun son anında, ayakta duran yelkencinin sağ el işaret parmağında bir atel var. Fark ettiniz mi? Bu yelkenciler büyük ihtimalle centreboard(centerboard) disiplinden gelen sporcular. 6-7 yaşında Optimist sınıfında başlarlar, 11-12 yaşına geldiklerinde yelkenin canbazına dönüşür veletler. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Hem rüzgarın, hem dalganın, hem malzemenin her haline çözüm bulurlar. Teknenin sabit bir parçası gibi denge becerileri oluşur. Fırsatınız olursa donatılmamış Laser sınıfı bir teknenin üzerine çıkın. Ne demek istediğimi anlayacaksınız. En azından sörf tahtasının aslında ne kadar dengeli olduğunu farkedersiniz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Şunu anlatmaya çalışıyorum: Bu çocuklar bile bu teknede yaralanabiliyorlar. O yüzden "en fazla tekne batar" düşüncesi tehlikeli gibi. Yaralanabilirsiniz, bilinç kaybı oluşabilir ve kendinizi emniyete alamayabilirsiniz. Bu tür teknelerin yarış ve antrenmanlarında mutlaka bir refakat botu olur. Kıyıya çok yakın çalışmaları, bot denizde hazır halde, tecrübeli gözler seyreder.
Deniz aşkınızı güvenle yaşamanızı dilerim...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
serhat korsan her türlü emniyet faktörünü temkinli şekilde uyguluyorum ve takip ediyorum şunu demek istiyorum tamam bu tip bir tekne aldık artık aldık geri dönüşü yok Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bu tekne ile yarışada katılmıyacağım buda belli o zaman tek şey kalıyor bu tekne ile sağlıklı şekilde rüzgar deniz dalga üçgeninde seyir etmenin yollarını yöntemlerini pratik yaparak uygulamaktır amacım

*

N. D.

« Yanıtla #34 : Mart 03, 2019, 15:44:54 »
Platu 25 kabininde bir adam fotografı veya videosu bulamadım , teknik tablosuda fransızca bulduklarım . Platu 25 in kabin yüksekliği yaklaşık ne kadardır ? Merdivenlerden inen 1.80 boyundaki biri ayakta durabilir mi ?

*

R. E.

« Yanıtla #35 : Mart 03, 2019, 16:55:26 »

25 ft teknelerin içinde dikilemezsiniz..
*

N. D.

« Yanıtla #36 : Mart 04, 2019, 16:23:21 »
Recep Kaptan çok teşekkürler , kullanan arkadaşlardan kesin malumat alabilseydik , mesela eğilerek mi yürünüyor kabinde yoksa sürünerek mi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. S.

« Yanıtla #37 : Mart 04, 2019, 16:59:53 »
Recep Kaptan çok teşekkürler , kullanan arkadaşlardan kesin malumat alabilseydik , mesela eğilerek mi yürünüyor kabinde yoksa sürünerek mi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimlerden anlaşıldığı kadarı biraz eğilerek de olsa ayakta durmak mümkün gibi.
*

N. D.

« Yanıtla #38 : Mart 04, 2019, 19:08:53 »
Efe kaptan teşekkürler , bu resimleri görmüştüm benim izlemim de öyle , 1.60 -1.70 gibi bir yükseklik var sanki ...
*

N. D.

« Yanıtla #39 : Mart 04, 2019, 19:17:32 »
jeneau nun  "bişey !" 2000 model bir teknesi de var ,hareketli salma , 2004 model satılık var bir tane ...Şeytan diyor ki ! Bunlardan birini al , getir Trabzona ,  spirali ele alıp giriş güverteyi kesmeye  ,sonra kontraplaktan  Norvec motorsailer gibi bir yüksek kabin yap ( Rota fisher 660 gibi) getir yapıştır bunun üstüne ...
*

O. Ö.

« Yanıtla #40 : Mart 04, 2019, 22:16:02 »
Olcay Korsanım,
Belki şu pdf dosyası işinize yarar:
*

N. D.

« Yanıtla #41 : Mart 05, 2019, 00:02:03 »
Orhan Kaptan teşekkür ederim , dosyayı inceleyeceğim.
*

F. F.

« Yanıtla #42 : Mart 05, 2019, 01:23:03 »
Sayin korsanlar bu tip bir yaris yelkenlisi tekne ile 5 veya 6 havaya yakalanirsam ne olur cogu kisi kellen koltukta diyorlar

Bence korkacak bir şey yok teknenizi iyi tanıdıktan sonra ve hava raporlarını takip etmek de önemli tabi.. ben 16 feet tekne ile Karadeniz’de yeri geliyor 3 mt dalgada geziyorum ama teknemi iyi tanıyorum. Sonuçta salması olan tekne her havada daha güvenli bana göre..

*

E. S.

« Yanıtla #43 : Mart 05, 2019, 09:33:00 »
jeneau nun  "bişey !" 2000 model bir teknesi de var ,hareketli salma , 2004 model satılık var bir tane ...Şeytan diyor ki ! Bunlardan birini al , getir Trabzona ,  spirali ele alıp giriş güverteyi kesmeye  ,sonra kontraplaktan  Norvec motorsailer gibi bir yüksek kabin yap ( Rota fisher 660 gibi) getir yapıştır bunun üstüne ...

Aman öyle bir işe kalkışmayın Nevzat Korsanım. Bahsettiğiniz tekne Jeanneau Sun 2000. Benim kayığın hemen aynısı(Sun Fast 20 nin makyajlı kasası), çok hafif bir performans teknesi. Dolayısı ile deplasman ve salma boyuna göre hesaplanmış bir yelken alanı var. Böyle bir teknenin Ağırlık merkezini yükseltmek tüm dengeleri alt üst edebilir. Ya olduğu gibi bırakın kamarasında sürünerek ilerleyin:), ya da hiç bulaşmayın.
*

N. D.

« Yanıtla #44 : Mart 05, 2019, 10:47:44 »

Aman öyle bir işe kalkışmayın Nevzat Korsanım. Bahsettiğiniz tekne Jeanneau Sun 2000. Benim kayığın hemen aynısı(Sun Fast 20 nin makyajlı kasası), çok hafif bir performans teknesi. Dolayısı ile deplasman ve salma boyuna göre hesaplanmış bir yelken alanı var. Böyle bir teknenin Ağırlık merkezini yükseltmek tüm dengeleri alt üst edebilir. Ya olduğu gibi bırakın kamarasında sürünerek ilerleyin:), ya da hiç bulaşmayın.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Anladım , teşekkür ederim .Hiç bulaşmamak en iyisi galiba da diğer modellerde feci şekilde keseye bulaşıyo !