0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. E.

2019 Tatilleri için öneriler
« : Mart 12, 2019, 19:51:26 »
Merhabalar.
Hava sıcaklıklarının yükselmeye başladığı şu günlerde tatil planlarına başlamış pek çok korsan olduğunu tahmin ediyorum.Özellikle teknesini benim gibi İstanbul da barındıran korsanlar için Nisan 20-21-22-23 ve Haziran 9 günlük Ramazan bayramı ve  Ağustos Kurban bayramları için önerileriniz ne olur.Tabi kişisel olarak tatil önü ve ardına yıllık izinler eklendiğinde herkes için tarihler esneklik gösterebiliyorsa da en azından kendimize göre kişiselleştirebiliriz diye düşünüyorum.15 günlük bir tatil için öneriler nedir mesela.Tecrübelerden faydalanmak arzusundayım.Peşinen teşekkürler.

*

H. . Y.

Ynt: 2019 Tatilleri için öneriler
« Yanıtla #1 : Mart 12, 2019, 20:11:08 »
Eşimin çok sevdiğim bir sözü var. '' İnsan plan yaparken , kader karşıdan gülermiş '' diye  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ama plan yapmadan da duramıyoruz maalesef.
15 günlük bir tatil için ( veya daha azı için de olabilir );
Eğer teknemizin, kendimizin ve tatile çıkacak yakınlarımızın  hazır olduğuna inanıyorsak,
bence,
birinci etken hava durumu. En fazla bir iki günlük tahminlere güvenmekte fayda var. Çok iyi vakit geçireceğiz, tatile gidiyoruz moduna girip, bir liman veya balıkçı barınağında 4-5 gün zorunlu olarak kalmak ta var. Bu olasılık gerçekleştiğin de , bulunduğunuz yerin tadını çıkarmak, farklı şeyler bulmak kişiye göre değişir tabii.
ikincisi günlük seyir rotasına ve mesafesine göre , gidiş ve dönüş zamanınız, gitmeyi düşündüğünüz yerde kalış zamanınıza  göre rotanız değişiklik gösterecektir.
15 gün için benim önerim , hava iyi olursa İstanbul - Bozcaada...ve arada kalan ada ve yerler. Tabii motor gücünüz ve seyir hızınız da diğer bir etken.
Diğer bir önerim, İstanbul - Marmara adası ve güneyi- diğer adalar- Kapıdağ yarımadası kuzeyi ve İstanbul şeklinde olur diye değerlendiriyorum.
Gidilen yerlerde , dinlenme ve gezi faaliyetlerini de düşününce 4-5 yer planlamakta fayda var diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Mart 12, 2019, 20:19:08 Gönderen: Hüseyin Yılmaz »

*

A. Ü.

« Yanıtla #2 : Mart 13, 2019, 01:08:34 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhabalar.
Hava sıcaklıklarının yükselmeye başladığı şu günlerde tatil planlarına başlamış pek çok korsan olduğunu tahmin ediyorum.Özellikle teknesini benim gibi İstanbul da barındıran korsanlar için Nisan 20-21-22-23 ve Haziran 9 günlük Ramazan bayramı ve  Ağustos Kurban bayramları için önerileriniz ne olur.Tabi kişisel olarak tatil önü ve ardına yıllık izinler eklendiğinde herkes için tarihler esneklik gösterebiliyorsa da en azından kendimize göre kişiselleştirebiliriz diye düşünüyorum.15 günlük bir tatil için öneriler nedir mesela.Tecrübelerden faydalanmak arzusundayım.Peşinen teşekkürler.
Mustafa tekneyi satmazsam benim plan paşa limanı 10 gün Ali ağbinin Kahvenin Önü Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap sanada tavsiye ederim sen bilirsin orayı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bu sene tost yapımına erken başlayacakmış Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap kahvenin yedek anahtarlarınıda verecek bu yıl Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap sen okeye birilerini ayarla Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Mart 13, 2019, 01:20:54 Gönderen: Ali Ünalan »

*

Ö. T.

« Yanıtla #3 : Mart 13, 2019, 02:16:54 »

15 gün için benim önerim , hava iyi olursa İstanbul - Bozcaada...ve arada kalan ada ve yerler. Tabii motor gücünüz ve seyir hızınız da diğer bir etken.
Diğer bir önerim, İstanbul - Marmara adası ve güneyi- diğer adalar- Kapıdağ yarımadası kuzeyi ve İstanbul şeklinde olur diye değerlendiriyorum.
.

Ege'ye inip çıkmyorsanız özellikle gitmek icin Bozcaada  değmez  , Lodos olmazsa Çanakkale yoruyor motoru dönüşte. Hem de çok pahalı bir yer oldu artık.

Marmara adası ve güneyi en guzel seçim.
15 gün yetmeyecek gibi düşünüyorum sizlere.

19 Mayıs seferinden dönünce direk Marmara adasindayim , orada olursam beklerim arkadaşlar.
« Son Düzenleme: Mart 13, 2019, 02:24:43 Gönderen: Öcal Turan »

*

S. E.

« Yanıtla #4 : Mart 13, 2019, 04:33:16 »
Öcal bey,

Göcek te Küçük Sarsala'da kalamar yemesenizde Paşalimanı Adasında (Mevlana Rest.)İbo nun zengin menusunden mecburi tek seçenek Saç tava keyfiniz var o zaman. =)  Rakı bardaklarını yıkamadı isede çay bardağına talim ama olsun. =)

Belki karsılasırız oralarda bir yerde bu sene bellimi olur.

*

H. V.

« Yanıtla #5 : Mart 13, 2019, 05:16:12 »

Mustafa tekneyi satmazsam benim plan paşa limanı 10 gün Ali ağbinin Kahvenin Önü Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap sanada tavsiye ederim sen bilirsin orayı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bu sene tost yapımına erken başlayacakmış Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap kahvenin yedek anahtarlarınıda verecek bu yıl Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap sen okeye birilerini ayarla Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ali bey Okeye 4 olabilirim. ORFOZ KAPTAN 2  ile uzun yol yapmış olurum. Okeyde de fena değilimdir. (Hemen hemen her akşam bizim (Hereke) balıkçı kahvesinde oynarım)  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 13, 2019, 05:17:47 Gönderen: Hakan Varal »
*

M. E.

« Yanıtla #6 : Mart 13, 2019, 11:21:20 »
Hüseyin kaptanım geçen yıl Marmara-Avşa-Kapıdağ tatili yaptık ve çok keyf aldık.Ali Ünalan sayesinde çok keyfli zamanlar geçirdik.Amma ve lakin bu yıl 15-20 günlük bir süre Seferihisar a kadar inip dönüşte Dikili-Bademli ve sonrasında Ayvalık için yeterli olur mu bunu kestiremiyorum.
*

M. E.

« Yanıtla #7 : Mart 13, 2019, 11:24:30 »
Öcal korsanım hiç olmazsa Marmara da mola verir ziyaret ederiz sizi.
*

Ö. T.

« Yanıtla #8 : Mart 13, 2019, 11:36:28 »
Öcal bey,

Göcek te Küçük Sarsala'da kalamar yemesenizde Paşalimanı Adasında (Mevlana Rest.)İbo nun zengin menusunden mecburi tek seçenek Saç tava keyfiniz var o zaman. =)  Rakı bardaklarını yıkamadı isede çay bardağına talim ama olsun. =)

Belki karsılasırız oralarda bir yerde bu sene bellimi olur.

Bu kış ı Marmara merkez de geçirdim , teknem hala orada .
Bir adım ötede olacaksınız , yüzerek yine gelirim olduğunuz yere  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. T.

« Yanıtla #9 : Mart 13, 2019, 11:38:15 »
Öcal korsanım hiç olmazsa Marmara da mola verir ziyaret ederiz sizi.

Muhakkak beklerim , ev yapımı lakerda
benden . Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. Y.

« Yanıtla #10 : Mart 13, 2019, 11:39:32 »

Merhabalar.
Nisan'da aşağı indirin, orada bırakın. Ramazan bayramında teknenize gidin, gezin tozun, tekneyi gene orada bırakın, Kurban bayramında geze geze yukarı çıkarın. kader size gülerken siz de ona nanik yapın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. E.

« Yanıtla #11 : Mart 13, 2019, 11:44:01 »
Öcal korsanım nazik davetinize kesinlikle icabet etmeye çalışacağım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. E.

« Yanıtla #12 : Mart 13, 2019, 11:46:06 »
Erol korsanım öneriniz kulağa çok hoş geliyor ve mantıklı.Bunu düşünmemiştim fakat alternatifler arasında yerini aldı bile. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. T.

« Yanıtla #13 : Mart 13, 2019, 12:12:57 »
Hüseyin kaptanım geçen yıl Marmara-Avşa-Kapıdağ tatili yaptık ve çok keyf aldık.Ali Ünalan sayesinde çok keyfli zamanlar geçirdik.Amma ve lakin bu yıl 15-20 günlük bir süre Seferihisar a kadar inip dönüşte Dikili-Bademli ve sonrasında Ayvalık için yeterli olur mu bunu kestiremiyorum.

Seferihisar Sığacık da kalenin önünde alarga da kalın ,  Çakoz un orada balık yiyin ya da paketlenip tekneye götürün (bu balik pişiriciler alkolsüz yerlerdir , orada da oturup yiyebilirsiniz) , selamımı da söyleyin . Sakız a ugramayacaksaniz vurun Direk Çeşme ye , Dalyan barınağına girişte sağda Kocakarı plajı var orada  alarga da kalın , iki adım ötede kıyıya çıkıp Sakızlı Dondurma yiyin , ne ihtiyacınız varsa tedarik edin keyif yapın , sonra Estinbel ve Ayayorgi  koylarını görün ,  sonra Kara ada da kalın bir aksam ve vurun Foça ya.  Yolda balık çiftlikleri her yerde var açıktan geçin  Karaburun a kadar Ildır körfezini.
 Foça ve Bademli den sonra vurun yukarıya Bozca adaya .(Vizeniz varsa Midilli uzeri ), Ayvalık da Recep Ertürk hoca da başka görecek ve yapacak hiçbir şey yok .Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  İç Deniz'in suyu kirli , suyu olmayan balıkçı barınağı da günlük 100 tl .
Sonrası ni biliyorsunuz zaten , rota Marmara adası.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. E.

« Yanıtla #14 : Mart 13, 2019, 12:54:22 »
Öcal korsanım önerinizi okurken resmen tatili yaşadım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap