0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*
Çok şey mi istiyorum sizce?
« : Mart 19, 2009, 17:28:04 »
Merhaba,

Çok toy bir Korsan olarak tavsiyelerinize,öneri ve düşücelerinize ihtiyacım var.Aşağıdaki linkini gördüğünüz Phoenix 22'' ye sahip olmanın hayalini kuruyorum.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu fiyata ( 8.800 TL ) böyle bir Tekneyi TR de bulabilme imkanımız varmıdır? Hadi bunu UK den aldık diyelim.Sizce bu Tekne ile Eastbourne den Ataköye gelinirmi? ne dersiniz?

« Son Düzenleme: Mart 19, 2009, 18:30:58 Gönderen: Mehmet Çömlekçi »
*

Ali Ak

Ynt: Çok şeymi istiyorum sizce!!
« Yanıtla #1 : Mart 19, 2009, 17:40:01 »
Benzer boyutlarda benzer fiyatlara tekne Türkiye'de de bulunabilir kanısındayım. Tekne denizden veya nehirden veya kara yolu ile Ataköy'e gelir. Yalnız bunu ticari olarak değil gezi olarak görmek gerekir. Aksi taktirde maliyet çok yükselir. Bu boy bir tekne kanallardan Tunaya oradan Karadenize sonra de Boğaza daha kolay getirilebilir.
*

Çevrimdışı Mehmet Çömlekçi

• * Gezgin Korsan
  • 1.493
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • Derviş I, Küçükyalı
« Yanıtla #2 : Mart 19, 2009, 17:42:34 »
Ve Ataköy Marina'ya girerseniz ilk sene bağlama parası olarak tekneden daha çok harcarsınız!
*

Çevrimdışı Emre Özgen

• * Gezgin Korsan
  • 1.695
    • Yaşadığı Şehir
  • Bursa
« Yanıtla #3 : Mart 19, 2009, 17:45:18 »
fotoda bişey dikkatimi çekti. bumbanı diğer teknlerden farklı bir yapısı var gibi geldi bana.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap eğer foto beni yanıtlmıyosa. bu fiyat ve boyutlarda Rota yapımı tekne bulabilrsin sanırım Türkiyede  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
S/Y  Alesta ( herşey hayal etmekle başlar... )

*

Çevrimdışı Faruk Savcı

• * Gezgin Korsan
  • 688
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • picasa foto
« Yanıtla #4 : Mart 19, 2009, 17:48:57 »
Yolda yapacagın masrafları da eklersen, burada daha iyisini bulursun gibime geliyor.
*
« Yanıtla #5 : Mart 19, 2009, 17:54:00 »
Ve Ataköy Marina'ya girerseniz ilk sene bağlama parası olarak tekneden daha çok harcarsınız!

Lafın gelişi ataköy dedim. en az 6000 avro isterler..Balıkçı barinagı yolu görünür bize.
Param hazır diyimde elbet uygun fiyatlı bir çözüm yolu buluruz.
*
« Yanıtla #6 : Mart 19, 2009, 18:12:21 »
yanlış hatırlamıyorsam 5-7 sene evvel dağıstanlı bir amcamız balkonunda yaptığı 3,5 metrelik bir yelkenli ile dünya seyehati yapmıştı.hemde motorsuz tekneydi sanırsam.

son söz: azimle s..... taşı delermiş Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
S/Y KOZA

Eğer teknenle berabersen dünyanın neresinde olursan ol her sabah evinde uyanırsın.
*
« Yanıtla #7 : Mart 19, 2009, 18:22:47 »
yanlış hatırlamıyorsam 5-7 sene evvel dağıstanlı bir amcamız balkonunda yaptığı 3,5 metrelik bir yelkenli ile dünya seyehati yapmıştı.hemde motorsuz tekneydi sanırsam.

son söz: azimle s..... taşı delermiş Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Azimden yana sıkıntım yokda.... para yok Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

insan ucuzunu görünce istiyor doğal olarak..Du bakalım bulucam bir çaresini bunu TR ye getirmenin..
*
Ynt: Çok şey mi istiyorum sizce?
« Yanıtla #8 : Mart 19, 2009, 19:40:48 »
Erdem korsanım, Sizin o tekneyi almaya gitmeniz,istanbul a getirecek şekilde seyire hazırlamanız(arma,yelken,motor,kumanya,yakıtve zaman!!! ),en iyi ihtimalle teknenin fiyatı içinde olmak üzere 10.000 avro civarında tutar...( Bu arada teknenin motoru varmı bilemiyorum) Bence 10.000avroya  TC bandralı bir tekneyi barınak ya da marinada yeri ile beraber almak daha olası bir durum...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Fakat bazı durumlar vardırki,para ve meşakkatin fazlalığıyla ölçülmez...Tek bir tekne fotosuna aşık olup illaki bunu alacağım diyen insanlara da çok rastlanır...Bu aşık arkadaşlar usulen sağa sola sorup olumsuz yanıt aldıklarında bile birkere kafaya o tekneyi almayı koymuşsa zaten alırlar... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu arada son sorunuza da yanıt vereyim...Bu tekne değil İstanbul a gelmek dünyayı da dolaşır...Erden Eruç kürekle dünyayı gezdi...Tek sorun siz buna ne kadar hazırsınız?

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 19, 2009, 19:47:53 Gönderen: Kadir Kurtbayram »
S/Y AYNA  SETUR YALOVA MARİNA
*
« Yanıtla #9 : Mart 20, 2009, 09:57:08 »
Erdem korsanım, Sizin o tekneyi almaya gitmeniz,istanbul a getirecek şekilde seyire hazırlamanız(arma,yelken,motor,kumanya,yakıtve zaman!!! ),en iyi ihtimalle teknenin fiyatı içinde olmak üzere 10.000 avro civarında tutar...( Bu arada teknenin motoru varmı bilemiyorum) Bence 10.000avroya  TC bandralı bir tekneyi barınak ya da marinada yeri ile beraber almak daha olası bir durum...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Fakat bazı durumlar vardırki,para ve meşakkatin fazlalığıyla ölçülmez...Tek bir tekne fotosuna aşık olup illaki bunu alacağım diyen insanlara da çok rastlanır...Bu aşık arkadaşlar usulen sağa sola sorup olumsuz yanıt aldıklarında bile birkere kafaya o tekneyi almayı koymuşsa zaten alırlar... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu arada son sorunuza da yanıt vereyim...Bu tekne değil İstanbul a gelmek dünyayı da dolaşır...Erden Eruç kürekle dünyayı gezdi...Tek sorun siz buna ne kadar hazırsınız?

Evet doğru soru bu ben hazırmıyım.Hayır hazır değilim.Demekki neymiş usta sözü dinlenecek ve öyle internet sitelerinden görülen fotoğraflardaki teknelere aşık olunmayacak olunsa bile yakın yerlerden olacak. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap istisna olacak belki ama ben olumsuz yorumlarınızı önemsiyor bu Phoenix 22 defterini kapatıyorum. ( neyse para biriktirmeye devam Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )
*

Çevrimdışı Umut Korkmaz

• * Gezgin Korsan
  • 9.409
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • yelkenlipoyraz
« Yanıtla #10 : Mart 20, 2009, 10:06:42 »
Eğer boydan 1m taviz verirseniz aradığınız tekne SCORCHER'dır diyorum.
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap      TUR 6373
*
« Yanıtla #11 : Mart 20, 2009, 10:12:09 »

2004 de satın almak için ne kadar ödedinizi ve aşşağı yukarı ne kadar harcama yaptınız yaza bilirmisin ?
*

Çevrimdışı Osman Aktuna

• * Gezgin Korsan
  • 1.247
    • Yaşadığı Şehir
  • Kırıkkale
« Yanıtla #12 : Mart 20, 2009, 10:44:19 »

Güncel bilgi burada Çakır korsanım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
"Home is where my boat is" demek istiyorum.
*

Çevrimdışı Hakan Biçen

• * Gezgin Korsan
  • 704
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • Bitola
« Yanıtla #13 : Mart 20, 2009, 10:55:41 »

Valla ben microsail 5.5'u tek geçerim. Asimetrik balonu bilem var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bitola
Martı Marina-Hisarönü
*
« Yanıtla #14 : Mart 20, 2009, 12:00:48 »
çok güzelmiş micro sail ama satılık olanı varmı ve fiyatı ne acaba
S/Y KOZA

Eğer teknenle berabersen dünyanın neresinde olursan ol her sabah evinde uyanırsın.