0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

B. Y.

Merhabalar Korsan Abilerim teknemizde bir tane akü var oda 12 wolt .Tekneme 24 wolt ile çalışan bir tuvalet takıcam  bu 12 woltu nasıl 24 wolta çevire bilirim. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

*

H. D.

WOLT nedir?

*

Z. G.

Voltun kibarcası  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .

Soruya gelirsek en kolay ikinci bir akü .

*

H. D.

Ben isterdim ki Teknik bir konuda yardım isteyen bir kişi yardımla ilgili teknik deyimleri de özenle doğru yazsın.Yardım istediği konuyu doğru yazma itinası göstermeyen bir kişiye nasıl olacakta teknik açıklama yapacağız.

*

H. E.

24 voltluk tuvalet takmayın!

24 volt için iki tane 12 voltluk akü kullanmanız gerekecek. Bunları sadece tuvalet için kullanacaksınız. Bunları şarj etmek için yeni düzenekler kuracaksınız. Sonuçta 1500 TL'lik 12 V bir tuvalet almamak için en az 700-800 TL'lik ekipmanı heba edeceksiniz.

Tekne 24 voltluk bir sistemde değil ise 24 Voltluk bir tuvalet takmayın.

*

B. Y.

Hüseyin korsanım  siz türkçe öğretmenimisiniz tamam yanlış yazıla bilir ama aşalayıcı kelimeler ayıp oluyor .Hakan korsanımdan Allah razı olsun  ne güzel anlatmış. Teşekkürler hakan korsanım anladım takmayacağım .
*

A. Ç.

12-24 V çeviriciler var. Tuvalet pompasının ne kadar akım çektiğine bakarak uygun bir çevirici alabilirsiniz. Elektronik'ten anlahyan birisi size voltage doubler da yapabilir. 
*

B. B.

Kaç watt tuvalet?
Sorunun cevabını bende merak ediyorum. Ben bir adet kırpıcı aldım ama adından anlaşılacağı gibi kırpıyor ama yükseltmiyor. Sanırım bunu alternatif akıma cevirip yükseltip tekrardan doğru akıma çeviren bir alet lazim.
*

H. D.

Şimdi 12 volt dc sistem kullanılan bir ortamda yani teknede sadece bir alet için 24 volt dc gerekiyorsa bunun en kolay yolu 12volt dc yi 24 volt dc ye çeviren aleti almaktır.Bunu kullandığınız zaman ne ilave akü nede ilave dolum sistemine gerek kalmaz.Yeterki 24 volt kullanan aletin çektiği en büyük akım bilinsin ona göre dönüştürücü alınsın.
OOOO ben yazmakta geç kalmışım bile.
« Son Düzenleme: Nisan 03, 2019, 11:08:51 Gönderen: Hüseyin Durmaz »
*

H. D.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hüseyin korsanım  siz türkçe öğretmenimisiniz tamam yanlış yazıla bilir ama aşalayıcı kelimeler ayıp oluyor .Hakan korsanımdan Allah razı olsun  ne güzel anlatmış. Teşekkürler hakan korsanım anladım takmayacağım .
Yazdığımda aşagılayıcı kelimeler nelerdir lütfen gösterin ,sizden hemen ciddi olarak özür dileyeyim.Ayrıca beni rahatsızlığınızdan dolayı idareye de şikayet edin gerekiyorsa cezalandırılayım.
Bir şey yanlış harflerle yazılmış diye belirtmek ne zamandan beri suç oldu acaba?
*

S. Ş.

Ynt: 12 voltu 24 volta çevirme veya teknede 24 volt nasıl elde edilir.
« Yanıtla #10 : Nisan 03, 2019, 11:12:31 »
Kaç watt tuvalet?
Sorunun cevabını bende merak ediyorum. Ben bir adet kırpıcı aldım ama adından anlaşılacağı gibi kırpıyor ama yükseltmiyor. Sanırım bunu alternatif akıma cevirip yükseltip tekrardan doğru akıma çeviren bir alet lazim.

Dc yi kareye cevirip ordan gereken tepeleri almak işi
*

Ü. Ö.

« Yanıtla #11 : Nisan 03, 2019, 11:21:35 »
Merhabalar Korsan Abilerim teknemizde bir tane akü var oda 12 wolt .Tekneme 24 wolt ile çalışan bir tuvalet takıcam  bu 12 woltu nasıl 24 wolta çevire bilirim. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bazen nal bulup üzerine at arıyoruz. Sanırım bir şekilde elinize çıkma bir tuvalet geçti 24V, onu değerlendirmek istiyorsunuz.

Firmalar aynı tuvalet modellerini her iki voltajda motorla ürettiklerinden aynı markanın 12 volt motorunu parça olarak alabilirsiniz. Tabi, yeni bir komple tuvalet fiyatına mal olmuyorsa.

Bir de her sanayide bulunan marş motoru, silecek motoru işi yapan elektrikçiler vardır. Akıllı bir tanesine denk gelirseniz, 12V bir motoru adapte edebilir. Tuvalet için değil ama yenileme ve ya güç arttırma amacıyla ırgat motorlarını değiştirenler gördüm.
*

H. D.

« Yanıtla #12 : Nisan 03, 2019, 11:25:10 »
24  DC VOLT ile çalışan bir kömürlü motor kolayca 12 volt dc ile çalışır hale getirilebilir.
*

A. D.

« Yanıtla #13 : Nisan 03, 2019, 11:25:29 »
DC converter evet kullanılabilir ama şu problem var DC converterlar çok sağlıklı çalışan aletler değiller. Akünün voltajı düştüğü zaman kullanılmak istendiğinde arıza yapabiliyorlar ya da istenen voltajı sağlayamadıkları için kullanmak istediğiniz ürünü bu sefer kullanamıyorsunuz.  Tuvalet gibi sürekli kullanılan bir ekipman için converter kullanmak bana mantıklı gelmiyor.
*

Ü. Ö.

« Yanıtla #14 : Nisan 03, 2019, 15:17:25 »
24  DC VOLT ile çalışan bir kömürlü motor kolayca 12 volt dc ile çalışır hale getirilebilir.

Aynı gücü koruyarak, sargılarla oynamadan nasıl yapılabiliyor kolayca?