0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*
Yağ değiştirme motoru.
« : Eylül 23, 2014, 14:38:16 »
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sigara ölçü anlaşılması için konmuştur.Moderasyon kareliyebilir Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Daha önce bahsettiğim gibi,servis, yağ değişimine astronomik bir rakam isteyince bu motoru aldım.Hem sessiz,hem hızlı.12v la çalışıyor.5 lt yağı çektikten sonra,yeni yağıda bunla koydum.Huniyle falan uğraşmadım.Yalnızca çekerken motor yağını 60 dereceye getirmek gerekiyor.Zor bir yerde olan şanzıman yağınıda bu halletti.Çünkü bazen yeni yağı koymak çekmekten daha zor.Hortumları iki yandaki çıkışa takıyosun,işin bitince sabunlu suyla yıkayıp kutusuna koyuyosun.İlk seferinde kendini amorti etti.Marmaris Yanmar servis yalnızca yağ değiştirme işçiliğine 120 euro istedi....bu adamların problemi ne?
S/Y   SANSED
*
Ynt: Yağ değiştirme motoru.
« Yanıtla #1 : Eylül 23, 2014, 14:40:43 »
Fiyatı ne abi bunun?
Bir çatı altında başkalarıyla birlikte yaşamak bile, tek başına korkmak için yeterli. (I.Bachmann/Malina)
*

Çevrimdışı Feyiz Öz

• * Gezgin Korsan
  • 194
    • Yaşadığı Şehir
  • Antalya
« Yanıtla #2 : Eylül 23, 2014, 15:30:50 »
Serdar Korsan,
nereden aldığınızıda yazabilirmisiniz?
*

Çevrimdışı Murat Aktürk

• * Gezgin Korsan
  • 2.845
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • EMILIA - PAŞABAHÇE
« Yanıtla #3 : Eylül 23, 2014, 15:32:48 »
Yağ değiştirme işçiliği 120 Euromu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bunlar milleti geri zekalı sanıyor galiba  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bindikleri dalı kesiyorlar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İNSANLARI SEVİYORUM :-)

*
« Yanıtla #4 : Eylül 23, 2014, 15:40:29 »
Ben 135 TL ye aldım.Pazarlık yapmadım. Marmariste tekne-araba aksesuarları satan bir dükkandan aldım.Bu tip yerlerde vardır.
S/Y   SANSED
*

Çevrimdışı Ziya T. Güneş

• * Gezgin Korsan
  • 493
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • AUDEMUS JURA NOSTRA DEFENDERE
« Yanıtla #5 : Eylül 23, 2014, 15:49:13 »
Bütün tekne malzemesi satan yerlerde bulunuyor.
Ben de bunu kullanıyorum. Hatta sintineye birikmiş olan su-yağ gibi sıvıları da bidona almak için çok uygun.
Denize deşarj etmemiş oluyorum.
Genel olarak 2 türü var
1. Ucuz ve impelleri lastik olan
2. Pahalı ve impelleri (ya da her neyse) metal olan)
Bende ucuzu var :-)
Dostlukla
Dr. Ziya T. GÜNEŞ
(We believe that a better world is possible. We will create it!)
*

Çevrimdışı Noyan Bakır

• * Gezgin Korsan
  • 6.966
    • Yaşadığı Şehir
  • Ankara
« Yanıtla #6 : Eylül 23, 2014, 16:21:01 »
Ben olsam acil durumda sintine pompası olarak kullanırım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap T.C.G. SAVARONA Denizcilik Müzesi olmalıdır.
*

Çevrimdışı Can Deniz

• * Gezgin Korsan
  • 2.207
    • Yaşadığı Şehir
  • ТЕОS
    • KUTUP YILDIZI
« Yanıtla #7 : Eylül 23, 2014, 16:40:29 »
Serdar korsan kutluyorum sizi kendi probleminizi kendiniz oldukça teknik bir şekilde çözmüşsünüz.

Ki sizin bu işlere meraklı olduğunuzu motor dairesine konan otomatik termostatlı fan sisteminden biliyorum.
Bence Yelkenli tekne sahiplerine bir amatör olarak yapabileceklerini gösterme örneği oluşturuyorsunuz.
Sevgi ve saygıyla tekrar kutlarım sizi.
Www.drokya.blogspot.com
*

Çevrimdışı Hakkı Algın

• * Gezgin Korsan
  • 5.322
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Tekne Adı
  • NERİSSAM,,Marmaris
« Yanıtla #8 : Eylül 23, 2014, 21:34:05 »
Serdar korsanım iyiymiş.Nerede  satıldığını net olarak yazarsanız sevinirim.
Alıntı

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*
« Yanıtla #9 : Eylül 23, 2014, 22:50:24 »

Hakkı korsanım,Marmaris deki,Şentürk ün,sol çaprazında tekne malzemeside satan bir elektrikçi var,büyük bir ihtimalle Volkan elektrik.Sol köşeden ikinci dükkan.Sahibi kıl bir genç,sevmedim.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ama çeşit çok.
S/Y   SANSED
*

Çevrimdışı Hakkı Algın

• * Gezgin Korsan
  • 5.322
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Tekne Adı
  • NERİSSAM,,Marmaris
« Yanıtla #10 : Eylül 23, 2014, 22:57:27 »

Hakkı korsanım,Marmaris deki,Şentürk ün,sol çaprazında tekne malzemeside satan bir elektrikçi var,büyük bir ihtimalle Volkan elektrik.Sol köşeden ikinci dükkan.Sahibi kıl bir genç,sevmedim.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ama çeşit çok.

Serdar korsanım, teşekkürler.
Alıntı

*

Çevrimdışı Kadir Karaman

• * Gezgin Korsan
  • 342
    • Yaşadığı Şehir
  • Mersin
    • Tekne Adı
  • sanchez
« Yanıtla #11 : Eylül 24, 2014, 00:07:43 »
Ben de makinedeki kullanılmış yağı çektirmek için volvonun manuel el pompasını almıştım, fiyatı 45 tl idi. Yanmar 2GM20 Makinenin yağını yağ çubuğunun olduğu yerden içeri soktuğum pompa sifonu ile çektirdim, biraz zahmetli oluyor, elektrikli pompa(yağ değiştirme motoru) daha kolay bir çözüm olabilir, fakat manuel pompa daha uygun fiyatlı.

Yeni yağı külbütör kapağının üzerinde bulunan tapadan huni vasıtasıyla koydum, pompayı kullanmadım..

Bu arada eski makine yağ filtresini sökmek için aparatınız yoksa, tornavidayı filtreye saplayıp çevire çevire sökebilirsiniz, bunu bana bir motorcu söylemişti, en son filtreyi sökerken uyguladım gayet pratik bir çözüm.