0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. S.

2006 Bavaria 33 için Toe Rail ihtiyacı
« : Mayıs 15, 2019, 12:25:50 »
Merhaba sevgili korsanlar,
2006 model Bavaria 33 sahibiyim, Geçen ayki Urla - Jimmy Key / Universail yarışları startında Erkan korsanımla küçük bir çarpışmamız oldu. Güvertedeki fiziksel hasar tamir edildi ancak eğrilen ve yırtılan toe rail için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Düzeltmeyi denedim ancak olmadı ve aradaki yerine takılamayan 70 cm' lik kısmı kesip çıkartmak zorunda kaldım.
Aramadığım yer kalmadı, hiç bir yerde yok malesef. Bavaria Türkiye' nin elinde bile kalmamış ve yakın bir zamanda getirmeyi düşünmüyorlar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bana 1 metrelik bir parça yeterli olacaktır ancak gerekirse tam boy alıp çıkanları saklarım.
Bulabileceğim bir yer biliyor musunuz?

*

S. Ş.

Ynt: 2006 Bavaria 33 için Toe Rail ihtiyacı
« Yanıtla #1 : Mayıs 15, 2019, 18:16:17 »
Almanyaya sipariş edersen bırı getırır yazın

*

E. Ç.

« Yanıtla #2 : Mayıs 15, 2019, 20:13:01 »
SBV24 ülkemize gönderim yapıyor mu sormak lazım.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. A.

« Yanıtla #3 : Mayıs 15, 2019, 21:22:23 »
Agustos 15 gibi Turkiye de olacagim. Istersrniz yardimci olurum.

*

O. S.

« Yanıtla #4 : Mayıs 16, 2019, 08:43:07 »
Sevgili Semih, Erdem ve Cenk korsanlar, yanıt ve yardım önerileriniz için çok teşekkür ederim.

SVB, Sailboat-spareparts ve Clipper Marine ile görüştüm. Her üç seçenekte de farklı sıkıntılar var. Çözülmeyecek şeyler değil tabi ki ancak henüz sonuçlanmadı. Ayrıca, Kestiğim parçadan 3D model çıkarttıp, ekstrüzyoncu tedarikçimizden eloksal kaplı halde kalıp ve parça imalatı fiyatı bile aldım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Asıl beklentim, çevrenizdeki marina, çekek yeri, tersane gibi yerlerde gözünüze çarpıp çarpmadığını öğrenmekti.

İki hafta sonra güneye inip (Marmaris, Göcek, Fethiye ...) bir kaç tersane ve hurdalık gezmeyi planlıyorum. Belki bu süre içinde korsanlardan biri bir yerde rastlar diye umuyorum.

Not: Elimde Rutgerson RC750 kolunun 3D modeli var. Toe rail modeli ile birlikte siteye yükleyebilsem çok süper olurdu ancak doğru yeri bulamadım.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu konuda da yardım ederseniz çok sevinirim.

*

A. Ç.

« Yanıtla #5 : Mayıs 16, 2019, 08:57:34 »
Herrhangi bir yere yükleyip adresini burada paylaşabilrsiniz. Örneğin rapidgator.net veya nitroflare.com olabilir. Dosyaları zip veya rar olarak sıkıştırırsanız sanırım daha iyi olur. İlgilenenler de indirip kullanabilirler.
*

H. E.

« Yanıtla #6 : Mayıs 16, 2019, 09:02:45 »

Not: Elimde Rutgerson RC750 kolunun 3D modeli var. Toe rail modeli ile birlikte siteye yükleyebilsem çok süper olurdu ancak doğru yeri bulamadım.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bana yollarsanız buraya yükleyebiliriz.
*

S. Ş.

« Yanıtla #7 : Mayıs 16, 2019, 12:00:05 »
Sevgili Semih, Erdem ve Cenk korsanlar, yanıt ve yardım önerileriniz için çok teşekkür ederim.

SVB, Sailboat-spareparts ve Clipper Marine ile görüştüm. Her üç seçenekte de farklı sıkıntılar var. Çözülmeyecek şeyler değil tabi ki ancak henüz sonuçlanmadı. Ayrıca, Kestiğim parçadan 3D model çıkarttıp, ekstrüzyoncu tedarikçimizden eloksal kaplı halde kalıp ve parça imalatı fiyatı bile aldım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Asıl beklentim, çevrenizdeki marina, çekek yeri, tersane gibi yerlerde gözünüze çarpıp çarpmadığını öğrenmekti.

İki hafta sonra güneye inip (Marmaris, Göcek, Fethiye ...) bir kaç tersane ve hurdalık gezmeyi planlıyorum. Belki bu süre içinde korsanlardan biri bir yerde rastlar diye umuyorum.

umudunu kırmıyım ama zor görünüyor

Rutgerson orjinal isteyen olursa  Sorg Yelken İstanbul distributoru
*

H. E.

« Yanıtla #8 : Mayıs 16, 2019, 20:47:44 »
...

Burada:
*

U. K.

« Yanıtla #9 : Mayıs 16, 2019, 21:13:54 »
SBV24 ülkemize gönderim yapıyor mu sormak lazım.

SVB den ben sipariş verdim ve elime ulaştı.. 60 euroluk malzeme için 30 euro kargo+gümrük ücreti ödedim.. İzmire 10 günde geldi..
*

N. D.

« Yanıtla #10 : Mayıs 16, 2019, 21:52:57 »
Bu anladığım kadarı ile , cenova veya bumbanın hareketini kısıtlayan ray sistemi ,tekne markaya özel değişik raylar kullanılmış. Bunların karşılığı yani raya giren parça ismi herneyse çok mu pahalı ki , elde olan ,kolay bulunan bir sistemle komple değiştirmiyorsunuz ?
Yoksa ana direkteki yelken rayı mı ? O zaman başka bir ray uymaz tabii ...
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2019, 21:57:28 Gönderen: Nevzat Doğru »
*

S. Ş.

« Yanıtla #11 : Mayıs 16, 2019, 22:13:32 »
Bu anladığım kadarı ile , cenova veya bumbanın hareketini kısıtlayan ray sistemi ,tekne markaya özel değişik raylar kullanılmış. Bunların karşılığı yani raya giren parça ismi herneyse çok mu pahalı ki , elde olan ,kolay bulunan bir sistemle komple değiştirmiyorsunuz ?
Yoksa ana direkteki yelken rayı mı ? O zaman başka bir ray uymaz tabii ...

Kupeste rayı Nevzat korsan, bu özel raya vardavela ayakları  ve boynuzlar monte edilebiliyor sıkı geçme ...
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2019, 22:17:47 Gönderen: Semih Sener »