0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. D.

Ynt: 2002 - 2003 Bavaria performansı...
« Yanıtla #30 : Haziran 06, 2018, 21:52:22 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ha ha ikisinide yapariz insallah

*

A. Ş.

« Yanıtla #31 : Haziran 07, 2018, 02:05:24 »
2006 Bavaria 39'a kırıyoruz gibi dümeni. Malum seçimler, kaygan zemin, bütçe vesaire...

Bu kıza ne dersiniz peki?

*

N. D.

« Yanıtla #32 : Haziran 07, 2018, 18:42:03 »
Sunu diyorsun herhalde,

Neticede kiyilarda gezecem diyorsan cokta detaya inmiyorsan Bavarialar bütce dostu ve mantikli.

Yabanci bir dostumda Alura Aluminyum bir yelkenli vardi, ve bunu dünya gezisini düsünerek almisti, onun demesi "buralarda gezecek olsan Bavaria alirdim bir tane" demisti.
Hosunuza giden ve bütcenize uyan tekne iyi teknedir.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. Ş.

« Yanıtla #33 : Haziran 07, 2018, 20:59:11 »
Sunu diyorsun herhalde,

Neticede kiyilarda gezecem diyorsan cokta detaya inmiyorsan Bavarialar bütce dostu ve mantikli.

Yabanci bir dostumda Alura Aluminyum bir yelkenli vardi, ve bunu dünya gezisini düsünerek almisti, onun demesi "buralarda gezecek olsan Bavaria alirdim bir tane" demisti.
Hosunuza giden ve bütcenize uyan tekne iyi teknedir.

Nedim kaptan,

Bavariayı bence hafife alıyorsun  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #34 : Haziran 07, 2018, 23:21:39 »
ARC sitesinden 2018 katılım kayıtlarından aldığım birkaç istatistik belki fikir verir;

Markalara Göre Katılımcı Sayısı
Marka   Sayı
Beneteau   31
Lagoon   24
Jeanneau   20
Hallberg Rassy   14
Bavaria   13
Swan   11
Hanse   11
X-Yachts   10
Oyster   10
Fountaine Pajot   7
Najad   6
Amel   6
Unknown   5
Grand Soleil   5
More   4
Farr   4
Dufour   4
Pogo   3
Outremer   3
Nautitech   3
Moody   3
Contest   3
CNB   3
Challenge   3
Catana   3
Sigma   2
Shipman   2
RM1370   2
Privilege   2
Ovni   2
Neel   2
Elan   2
Discovery   2
Clipper   2
Boreal   2
Allures   2
Whitbread   1
Wauquiez   1
Warrior   1
Vismara   1
Victory   1
Vermaas   1
Trintella   1
TBC   1
SW   1
Sunreef   1
Spirit   1
Southern   1
Solaris   1
Skye   1
Skorpion   1
Seastream   1
Saona   1
Sadler   1
Premier   1
Norlin   1
Nauticat   1
Mobile   1
Marimba   1
Malö   1
Lutra   1
Leopard   1
Lafitte   1
Kazubek   1
JP54   1
Henry   1
Halmatic   1
Gitana   1
Garcia   1
Fountain   1
Felci   1
FC   1
ETAP   1
Endurance   1
Dehler   1
Corby   1
Comet   1
Bowman   1
Belliure   1
Baltic   1
Arcona   1
Alubat   1
Aikane   1

Ülkelere göre katılımcı tekne sayısı;
Ülke   Katılımcı
GBR   83
DEU   30
USA   25
SWE   13
FRA   12
ITA   10
NOR   10
MLT   8
CHE   7
NLD   7
FIN   6
IRL   6
NZL   5
AUS   4
CAN   4
DNK   4
ESP   4
GGY   4
HRV   4
JEY   4
PRT   4
BEL   3
POL   3
AUT   2
CYM   2
TUR   2
ARG   1
ATG   1
BGR   1
BLZ   1
CZE   1
GIB   1
MHL   1
MYS   1
ROU   1
RUS   1
SVN   1
VGB   1

Tekne Boyuna Göre Katılımcı Sayısı
Tekne Boyu (m)   Katılımcı Sayısı
9   1
12   5
13-14   54
14-15   43
15-16   23
16-17   28
17-18   18
18-20   22
20+   86

Türk Bandıralı Tekneler;
Blue Note
Owner   Nigel Wilkinson
Design   Hallberg Rassy 48
Length Overall   14 m 99 cm

Venn
Owner   Erkan Haznedar
Design   Dufour 560GL
Length Overall   17 m 15 cm

Kaynak: Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Haziran 07, 2018, 23:26:02 Gönderen: Özgür Ökten »

*

S. Ç.

« Yanıtla #35 : Haziran 08, 2018, 10:35:30 »
Ben Jeanneau kullandım sekiz sene..Bavaria ya göre nazik ve kibar görünmüştür gözüme..ama Bavaria da hep kaslı ve ona birşey olmaz algısı vardı bende..hani dağa taşa vur derler ya..sağlam görüntüsü veren..
*

N. D.

« Yanıtla #36 : Haziran 08, 2018, 13:32:46 »
Nedim kaptan,

Bavariayı bence hafife alıyorsun  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yok öyle bir niyetim valla, Bavaria zannedersen 7-8 sene evvel bir program baslatmisti ve yelkencilere basvurarak
ne istiyorsunuz diye sormus ve o istekleri programina almisti fikir güzel bence baskalarida yapti bunu.

Bavaria benim bildigim kadariylan Benetaue Janu gibi ünlü isim yapmis teknik cizim burolari mühendis bürolariylan calismiyor
tabiki bu adamlar cok pahali, onun yerine kendileri disayn cizim yapiyorlar.

Ve bence tam da burda kaybediyorlar, saglamlik, hizda sorun olmayabilir fakat ufak tefek acayip detaylar var.
Mesela:
Bavari 50  Buzdolabi arkada önünde baska bir dolap var bir bayanin boyu 1.8m degilse öndeki
dolabin üzerine atlamadan buzdolabinin icini göremiyor.

Motor gaz kolu üzerine güzel bir tahtadan kapak yapilmis hani korusun yanlisliklan üzerine basilmasin diye
gaz vermek icin bu kapak acik tutuluyor mesela marinaya yanisiyorsunuz kapak acinca kismen arka kocboynuzunun üerine geliyor ya halat bagliyacan ya gaz verecen.

kullandigim 40 Bavari 3 aylik idi ön capa kumandasini benim ilk defa tkneye binen yegenim kopardi mecburen limana dönüp yenisini taktirdik, yüzümüz kizarmis bir sekilde özür dilerken kiralayan firma üzülmeyin 3 ayda siz ücüncüsünüz bunu biz
en kisa zamanda degistirecegiz dediler.

Arka kapak aciliyor yüzmek icin cok zevkli bir platforma dönüsüyor, platformu tutan iki celik halatta kapanirken araya sikisarak kirilmak üzere oldugundan  halat ile yedeklenmisti.

Bunun gibi bir cok ufak tefek seyler, ama bunlar bana göre sorun baskasina göre önemli degildir onun icin bu sadece benim
fikrim kimse alinmasin lütfen  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2018, 13:34:19 Gönderen: Nedim Delen »
*

S. Ş.

« Yanıtla #37 : Haziran 08, 2018, 13:52:52 »
Nedim kaptan,

Yok öyle bir niyetim valla, Bavaria zannedersen 7-8 sene evvel bir program baslatmisti ve yelkencilere basvurarak
ne istiyorsunuz diye sormus ve o istekleri programina almisti fikir güzel bence baskalarida yapti bunu.

Bavaria benim bildigim kadariylan Benetaue Janu gibi ünlü isim yapmis teknik cizim burolari mühendis bürolariylan calismiyor
tabiki bu adamlar cok pahali, onun yerine kendileri disayn cizim yapiyorlar.

Ve bence tam da burda kaybediyorlar, saglamlik, hizda sorun olmayabilir fakat ufak tefek acayip detaylar var.
Mesela:
Bavari 50  Buzdolabi arkada önünde baska bir dolap var bir bayanin boyu 1.8m degilse öndeki
dolabin üzerine atlamadan buzdolabinin icini göremiyor.

Motor gaz kolu üzerine güzel bir tahtadan kapak yapilmis hani korusun yanlisliklan üzerine basilmasin diye
gaz vermek icin bu kapak acik tutuluyor mesela marinaya yanisiyorsunuz kapak acinca kismen arka kocboynuzunun üerine geliyor ya halat bagliyacan ya gaz verecen.

kullandigim 40 Bavari 3 aylik idi ön capa kumandasini benim ilk defa tkneye binen yegenim kopardi mecburen limana dönüp yenisini taktirdik, yüzümüz kizarmis bir sekilde özür dilerken kiralayan firma üzülmeyin 3 ayda siz ücüncüsünüz bunu biz
en kisa zamanda degistirecegiz dediler.

Arka kapak aciliyor yüzmek icin cok zevkli bir platforma dönüsüyor, platformu tutan iki celik halatta kapanirken araya sikisarak kirilmak üzere oldugundan  halat ile yedeklenmisti.

Bunun gibi bir cok ufak tefek seyler, ama bunlar bana göre sorun baskasina göre önemli degildir onun icin bu sadece benim
fikrim kimse alinmasin lütfen  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Detay ama bunlar

Govde arma tahrik ve donanim onemli

*

N. D.

« Yanıtla #38 : Haziran 08, 2018, 17:23:05 »
sen detay diyon ama, hanim buzdolabina ulasamayinca neler dedi bilmiyon  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
ve ekledi sakin böyle birsey alma.

Emir demiri kesiyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. T.

« Yanıtla #39 : Ekim 06, 2021, 11:51:57 »
Bir arkadaşım 2008 de sıfır Jeanneau 42 almıştı 2016 da sattı ve kiralama yolunu tercih etti
Hırvatistanda 2002 model bir Bavaria kiralayıp 15 gün gezmiş bilseydim 2008 de Jeanneau yerine Bavaria alırdım yelken performansı benimkinden iyi ve iç ahşapları da daha güzel demişti
Tabi bunun 2002 model olan en eski kasa Bavaria lardan olduğunu düşünürsek aynı modelde Jeanneau nun da ahşap kalitesinin yüksek olacağını düşünüyorum fakat görüldüğü üzere eski Bavaria lar hantal lafı boş laf
*

Ö. O. D.

« Yanıtla #40 : Ekim 06, 2021, 14:12:44 »
Sevgili korsanlar herkese Merhaba,

Ben de, 2 yıldır kullandığım, 2005 model bir Bavaria 33 Cruiser ile bu teknenin yelken performansının ( sarma genoa+ klasik ana yelken) hiç de fena olmadığını söyleyebilirim.
18-20 havada altı temizken apaz seyirde 7,5-8,0 arası sürat gördüm birçok kez orsada bir mil kadar daha düşük oluyor.

Velhasıl teknede olmak çok güzel, yelken seyri en güzel, acele ile yarış ile hiiç işiniz olmasa da doğru rüzgarda teknenin rüzgarla dansı dalgalar adeta yarışmaya cüret eden  performansı daha da güzel! ister bavaria olsun ister fransızlar ya da diğerleri..

Sezon bitti demeyin her uygun rüzgarda seyre devam edin.

Selamlar, sevgiler,
Özgür
*

E. K.

« Yanıtla #41 : Ekim 07, 2021, 08:34:09 »
Benim bildigim Bavaria 2000 yılından sonra "seri üretim"e geçiyor.

2000 yılı öncesi bazı modelleri gerçek açıkdeniz gezi teknesi (bluewater cruising boat) olarak kabul görüyor.
*

K. E. A.

« Yanıtla #42 : Ekim 07, 2021, 08:53:26 »
Bende Jeanneau 40'ı alıncaya kadar daima Bavaria diyor idim.

Profesyonel değilim, hem denizci ve hemde yelkenci olarak. Ancak şöyle bir kriterim var.

Motoru çalıştırın ve havuzluğa çıkın. Bavaria'da sanki traktörün üzerinde oturuyorsunuz. DuFour da sanki yarış otomobilinin üzerinde oturuyorsunuz hissi veriyor. Jeanneau da ise üst segment bir aracın direksiyonunda oturuyorsunuz hissi veriyor. Bunlar 2006 modele kadar. Sonra ne yaptılar bilemem. Bununla beraber Bavaria 2008'e kadar daima sarma ana yelken vermiştir. (Yanlış olabilirmi?) Bu nedenle artısı yıldızlıdır. Bu faktör ana yelkeni en az 3-4 yaş öne atıyor.

Ne mi yaptım, Jeanneau aldım.

*

C. T.

« Yanıtla #43 : Ekim 07, 2021, 10:45:07 »
Bende Jeanneau 40'ı alıncaya kadar daima Bavaria diyor idim.

Profesyonel değilim, hem denizci ve hemde yelkenci olarak. Ancak şöyle bir kriterim var.

Motoru çalıştırın ve havuzluğa çıkın. Bavaria'da sanki traktörün üzerinde oturuyorsunuz. DuFour da sanki yarış otomobilinin üzerinde oturuyorsunuz hissi veriyor. Jeanneau da ise üst segment bir aracın direksiyonunda oturuyorsunuz hissi veriyor. Bunlar 2006 modele kadar. Sonra ne yaptılar bilemem. Bununla beraber Bavaria 2008'e kadar daima sarma ana yelken vermiştir. (Yanlış olabilirmi?) Bu nedenle artısı yıldızlıdır. Bu faktör ana yelkeni en az 3-4 yaş öne atıyor.

Ne mi yaptım, Jeanneau aldım.

Traktör hissi biraz ilginç geldi bana Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sonuçta Volvo motor var üzerinde ve o segmentte bilinen en iyi makinelerden biri hatta en iyisi diyenler bile çıkacaktır buna rağmen traktörse belki sizin denediğiniz teknenin motoru bozuktur
*

A. Ç.

« Yanıtla #44 : Ekim 07, 2021, 11:02:23 »
Bir çok teknede motor gürültüsü, yeterli ses izolasyonu yapılmadığı için güverteye ulaşır.