0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. E.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. G.

Ustune yanici bir sey dokerseniz yanar. Pete payettiginiz tiner falanmi?
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2017, 23:23:25 Gönderen: Cenk Gürsel »

*

E. D.

Resimde görülen her şey yanabilir, ama yangın söndürücü yerinde değil.

*

Ö. Y.

Yangın çıkma olasılığından ziyade "söndürememe" mutlakiyeti var gibi anlaşılan

Sent from my iPhone using Tapatalk

*

A. Ü.

Ben fotoğrafdaki soruyu halla algılıyamadım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. E.

Açık lomboz, su şişesi, yerdeki halı!!!

Umarım saçmalamışımdır.
*

K. E.

O pet sisenin üzerin e güneş ışınları gelir ise mercek etkisi yaparak yangın çıkarabilir.
*

H. D.

Yangın söndürücüsünün askı kılıfı var ama kendisi yok.Çöp torbasında gazete kağıtları var,Zeminde tutuşunca zehirli ve boğucu gazlar çıkarabilen sentetik halı var.Fırın önüne havlu asılmış.
Teknenin yapısı gereği mekana temiz hava girişi sadece tavana yakın yüksek kısımdan oluyor.
Bu kadar yangın hakkında olumsuz detay yetermi?
*

S. Ş.

Mesleği bıraktı ISG denetmeni mi oldu acaba  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. Z.

Fotoğraf yangından evvel mi çekildi, yoksa o yangın hiç çıkmadı mı? (İnşallah çıkmamıştır)  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. R.

Çok geniş bir soru ne anlatılmak istenmiş anlamadım . Bir deli kuyuya taş atar kırk deli de uğraşır.

Son durak filmlerindeki senaryoya göre yanası varsa yanar.
*

O. B.

Aynı şekilde bıraktığım su dolu pet şişenin güneş altında mercek etkisiyle  altından dumanlar çıktığına bizzat kendim şahit olunca,  artık güneş gelen yerlere su dolu pet şişe bırakmıyorum.
*

Ş. Ö.

Serhad Korsanım;
Ben resimden yangın çıkma olasılığını açıklayamadım...Olasılıkları açıklamak zaten sıkıntılı bir iş siz yardım edin lütfen.
Ama genel ifadeler kullanabilirsem;
Sahile bağlı kalma
Akü ve diğer bütün şalterlerinin açık kalması
Yangın olasılığını arttıran en önemli sebepler bence
« Son Düzenleme: Haziran 15, 2017, 09:33:50 Gönderen: Şevket Öztürk »
*

D. E.

Yangın çıkma olasılığı pet şişe.. (kopya çekmek gibi oldu ama evet bende güvertede çok su içer biriolarak ortalığa ve güneşim altına pet şişe bırakmıyorum) (hoş cam şişe, gözlük vs.. de bırakmıyorum)

Ve yangını söndürememe olasılığı daha fazla söndürücü yok..

« Son Düzenleme: Haziran 15, 2017, 11:16:27 Gönderen: Dilek Ergül »
*

S. E.

Tam net soru soramadım belki ama doğru yanıt verenler var aranızda , Kaan Erdem bey bir örnek.Tecrübeliler belli etti kendini Abimin teknede hisarönünde geçen sene başımıza geldi. Gelen güneş ışığı su dolu pet in mercek görevi görmesi ile halıyı yaktı ,şişenin dibindeki nokta yanık izidir ,  halı yanmaz marin imiş iyiki tutuşmadı , yoksa  yangın kaçınılmazdı. Yanıtlarınız  için çok teşekkürler , faydalı bir konu olduğu için bilgi vermek istedim.
« Son Düzenleme: Haziran 15, 2017, 19:54:58 Gönderen: Serhad Erdem »