0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. E.

Yat Tasarımı; Genel İlkeler Kitabı Hakkında
« : Mart 15, 2010, 15:37:49 »
Forumda bu kitaba sahip olan veya kitap hakkında bilgisi olanlardan kitap hakkında fikir rica edecektim. Almayı düşünüyorum faydalı olur mu.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İçerik :

"Yat tasarımcılarının ve imalatçılarının uluslararası standartlarda üretim gerçekleştirmesi ve dünya piyasasında önemli bir paya sahip olabilmeleri için yat tasarımının temel ilkelerinin iyi kavranması gerekmektedir. Kitap, yelkenli ve motoryat tasarımcılarına, imalatçılarına, üniversitelerimizin gemicilikle ve denizcilikle ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilerimize önemli bir kaynak oluşturacaktır."

Tasarım Yöntemi

Ön Hususlar

Tekne Geometrisi

Hidrostatik ve Stabilite

Tekne Tasarımı

Salma ve Dümen Tasarımı

Yelken ve Arma Tasarımı

Denge

Pervane ve Makine

Yüksek Hız Hidrodinamiği

Arma Yapısı

Tekne Yapısı

Malzemeler

Boyutlandırma Hesabı

Yerleşim

Tasarım Değerlendirmesi

*

C. G.

Ynt: Yat Tasarımı; Genel İlkeler Kitabı Hakkında
« Yanıtla #1 : Mart 15, 2010, 15:49:04 »
Temel bilgiler konusunda fikir verebilir. Dili ve anlatımı çok kötü Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #2 : Mart 15, 2010, 16:57:18 »
Teşekkürler akşam gidebilirsem iyice bakayım o zaman.

*

H. D.

« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2013, 15:11:18 »
Bu kitap hakkında  başka bilgi varmı?

*

G. A.

« Yanıtla #4 : Şubat 19, 2013, 15:44:40 »
ağır  hüseyin korsan,
formüller,hesaplamalar falan var...
yıllar önce bakmıştım...

*

H. D.

« Yanıtla #5 : Şubat 19, 2013, 15:47:04 »
Nereden bulabilirim acaba?
*

G. A.

« Yanıtla #6 : Şubat 19, 2013, 15:48:42 »
vardır tüm kitapçılarda ...
internette arat kesin bulursun...
*

A. Ç.

« Yanıtla #7 : Şubat 19, 2013, 15:57:38 »
Bu konuda hazır programlar var. Boy verip tekne tasarlayabiliyorsunuz. Google ile bulunabilir.
*

H. D.

« Yanıtla #8 : Şubat 19, 2013, 16:33:49 »
Ahmet korsanım
Amacım tekne projesi yapmak filan değil,nazari bilgim görgüm artsın diye düşünüyorum.
*

M. D.

« Yanıtla #9 : Şubat 19, 2013, 17:12:00 »
Büyük bir hevesle alıp okumuştum.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tekne tasarlamanın ve yapmanın ne kadar ince hesaplara dayandığını görmüştüm. İkinci el bir tekne almamı bu kitaba borçluyum diyebilirim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Mühendiz arkadaşlar benim anladığımdan daha çok şey anlayacaklardır o kesin.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap