0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

B. B.

Ynt: Wikiderya'dan haberler...
« Yanıtla #30 : Temmuz 12, 2016, 23:31:56 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
...Hem Herim Gıcık. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Oha! "Sorumluluk Reddi" metninde 2,5 kg tashih var!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yarım kilo de, inandırıcı olsun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. S.

« Yanıtla #31 : Temmuz 12, 2016, 23:44:38 »
Cem Korsanım iyi bir girişim. Destekleyeceğiz elbette bizlerde denizsever olarak.
Sorunlar çıkacaksa çıksın.
Hayatımız sorun çözmekle geçiyor bir eksik bir fazla ne olmuş.
Su yolunu bulur..
Teşekkürler.

*

Ö. T.

« Yanıtla #32 : Temmuz 13, 2016, 00:16:11 »
Elinize sağlık Cem korsan, başarılar dilerim

umarım Gezgin Korsan ailesi için faydalı bir çalışma olur

*

C. E.

« Yanıtla #33 : Temmuz 13, 2016, 12:06:17 »
Öncelikle bilgileri toplayanlar ehil kişiler mi.. yani toplanan bilginin doğruluğuna güvenimiz ne düzeyde olmalı.. elbette birlik olalım..katkımız olsun..çok güzel de romantizm bu tarz bir durumda işe yaramaz aksine zarar verir.. yani bilgileri derleyenlerin mesleki özellikleri nedir? Bir konuda birine hoca yani öğretmen payesini çabuk veriyoruz toplumca.. ben öncelikle bu tarz bir portalı kullanacak kişi olarak bilgileri derleyenleri ve derledikleri kaynakları bilmek isterim.
....
ben internet bilgilerine de güvenmiyorum bir bilene soruyorum ayrı konu zaten.. ama bu hazırlanan kaynak denizci arkadaşlarca takip edilecek.. dolayısıyla ben şahsen yazmam..  ha sana soran olmadı denirse başka.. haddi bilmek gerek.. ya aman neyse fikrimi söyledim..durum budur..
Estağfurullah... Bu konuyu buraya açarak bir anlamda hepinizin fikirlerini sorduk. Olumlu, olumsuz hepsi önemli. Hatta bazen olumsuzlar daha değerli.

*

C. E.

« Yanıtla #34 : Temmuz 13, 2016, 13:01:07 »
Destek mesajları için de teşekkürler,

Tekrar hatırlatayım; daha yolun başındayız. Ben nispeten kolay kısmını hallettim. İçerik ancak desteklerinizle oluşacak.

Wiki'de herkesin kendi düzenlemesini yapması tercih ediliyor. Ama sanırım başta bir miktar sekreterlik desteği vermem faydalı olacak.

İlk olarak gittiğimiz koy ve limanlardaki iletişim bilgilerini ele alıyorum. Restoranlar, limanlar, liman görevlileri, acenteler, mazotçular, marina telsiz frekansları vs... vs...

Şu ana kadar girdiklerim şu adreste : Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

(Bu sayfanın doğrudan bir "düzenle" butonu yok. Bütün Seyir Rehberi sayfalarındaki iletişim bilgilerinin otomatik olarak toplandığı sayfa. Değişiklik veya ilaveler ilgili sayfadan yapılıyor.)

Elinde benzer telefon listesi olup da, tek tek girmeye üşenenler bana gönderebilir. Bunu için Wiki'de geçici bir sayfa kurdum. Listelerinizi  bu sayfaya yorum olarak yazaranız vakit buldukça ilgili sayfalara taşırım.

« Son Düzenleme: Temmuz 13, 2016, 13:02:06 Gönderen: Cem Eğrikavuk »

*

C. E.

« Yanıtla #35 : Ekim 24, 2016, 17:29:27 »
Selamlar,

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap üzerinde ufak ufak çalışmalar devam ediyor.

Hakan Tiryaki'nin önemli katkıları ile Kaş ve Kekova bölgelerine epey bir giriş yaptık:

Erol Akyiğit de sağolsun, arkamızdan çeşitli kayıtları düzeltmeye başladı.

Bülent Korsan, doğu akdeniz sözünü hala tutmadı ama  malum mazeretleri vardı. Umudumuz sürüyor.

Sezonun seyir anıları taze iken, notlarınızı paylaşmak isteseniz bu konunun ikinci mesajında yazdığım yollardan birini kullanabilirsiniz. Herhangi birimizin yazdığı yazıları gerek gramer, gerek içerik olarak değiştirmekten çekinmeyin.

*

S. Z.

« Yanıtla #36 : Kasım 10, 2016, 14:28:27 »
Çok geç kaldım ama yavaş yavaş incelemeye başladım... Ne demişler geç olsun ama güç olmasın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Eline sağlık güzel bir çalışmaya temel olmuş girişimin....
*

O. S.

« Yanıtla #37 : Kasım 10, 2016, 14:50:49 »
Henüz gördüm. Ellerinize sağlık.Çok mantıklı ve güzel bir çalışma.
*

E. A. A.

« Yanıtla #38 : Kasım 10, 2016, 21:23:32 »
Alışmamış elde kalem durmaz derler, yorum kısmına yazmışım Mandalya marina için.. Düzenleme yaparsanız sevinirim ben de yaparım ama mükerrer ifadeler olur diye çekiniyorum.
*

C. E.

« Yanıtla #39 : Ocak 26, 2017, 13:10:29 »
Wiki tarafında gelişmeler:

Site altyapısı işlerinde epey yol aldıktan sonra, bu aşamaya kadar en çok katkı koyanlardan bir "Yazarlar Kurulu" oluşturduk. Şimdilik ayrı bir yönetim veya moderasyon grubu yok. Az sayıda insan olduğumuz için tüm kararları birlikte alıyoruz.

Çok basit bir tüzük bile yazdık:  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yazarlar Kurulu'na getirilen ilk önerilerden biri; Gezgin Korsan isim hakkına sahip moderatörlerin  konuya sıcak yaklaşmamaları sebebiyle Sitenin isminin değiştirilmesi ve bağımsız bir sivil toplum faaliyeti olarak devam edilmesi yönündeydi; oy birliği ile kabul edildi.

Site'nin Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap adresinde İmece Deniz Ansiklopedisi adı ile devam etmesine karar verildi.

Bu vesileyle, son dönemde Fatih ve Suat Abi'nin Seyir Rehberi bölümüne ciddi bir el atıp epey bir bilgi girdiklerini, Mehmet'in Demirleme ve Bağlanma notlarında ilave olarak Motor notlarını aktarmaya başladığımızın haberini vereyim.
*

M. E.

« Yanıtla #40 : Ocak 27, 2017, 01:19:10 »
Aslında konuyu bir takım alınmış kararlar olarak anlatmamak lazım belki de...

Yani sağolsun öncelikle Cem sonra Hakan Tiryaki birçok teknik hususları çözmek için çok gayret sarfettiler, ediyorlar.
Ama asıl çıkış noktası herkesin, hepimizin dahil olacağı katkı koyacağı bir yer.

Demirlenen koylar açısından bakınca, hepimizin malumu, koya en son demir atan en güncel bilgiye sahip oluyor. Bu gayet doğal. Hele de Türkiye gibi her şeyin her an değiştiği tipten bir memlekette yaşayanlar için...

Ancak konunun asıl önem vermemiz gereken tarafı amatör denizcilik veya gezi yelkenciliğinin artık klasik kabul edilmiş yönlerini tespit edip, hep beraber kağıda dökme motivasyonu olmalı, bence.
Bu hiç kimseye değil ama hepimize ait olacak bir sayfa olacak...
Malum hiç birimiz hepimizden daha akıllı değiliz!

Sistemin mümkün olduğu kadar basit herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir olması için Cem ve Hakan başta, birçok gönüllü çalışıyor, çalışacak, çalışacağız hep beraber...
Ama bu aşamada asıl görev herkese düşüyor.

Bu sular, bu kıyılar, bu deryalar ve denizler bizim...
Korsanız ve Gezginiz biz...
ama Denizlerdeyiz,
ama hepimiziz biz...
*

S. Z.

« Yanıtla #41 : Ocak 27, 2017, 12:13:46 »
Daha şimdiden iyi bir pilot kitap olma yolunda başarılı bence. Daha iyiye de ulaşmasını hep beraber sağlayabiliriz. Sadece pilot kitap gözüyle de bakmamak lazım tabiki de; içi dolu bir imece kaynak olma yolunda da hızını sürdürüyor. Bir elin nesi, hepimizin sesi misali... 😉
*

G. A.

« Yanıtla #42 : Ocak 27, 2017, 13:03:10 »
katkı sağlamayı denedim bilgi paylaşmak için notlar yazdım

''Site adresiniz geçerli değil. Adresi tam olarak girmelisiniz. Ör: Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap'' uyarısı çıktı

sonra tüm yazdıklarım silindi .

ilave...

siteyi tekrar incelediğimde hatalı eksik bilgiler gözlemledim.

çok yararlı son derece gerekli olan bu siteyi doğru yaşanmış bilgiler girilmesini ve buna özen göstererek siteyi önemsenir ,güvenilir kılınmalı ...

tekrar bilgi girmeyi denedim yine olmadı

önemsediğim için katkı sunmaya çalışmayı devam ettireceğim  yöntem yazılırsa uygun zamanda tekrar deneyeceğim
« Son Düzenleme: Ocak 27, 2017, 13:11:44 Gönderen: Gökhan Akgün »
*

H. T.

« Yanıtla #43 : Ağustos 23, 2017, 13:11:41 »

Sözlüğümüz Gelişiyor

Bu ay en fazla gelişme sözlük tarafında yaşandı:
150 kelime / deyimi geçtik. Ama her zamanki gibi hala yapacak çok iş var.

Sözlük nasıl oluşuyor, nasıl kelime ekliyoruz?
Sözlükteki her bir kelime, aslında normal bir sayfa. Diğer tüm sayfalar gibi "İçerik Ekle" > "Wiki Sayfası" menüsünden ekliyoruz. "Sayfa Adı" sözlükte yer alacak kelime veya deyim, Gövde de açıklaması.
Farklı yapmanız gereken tek şey, düzenleme ekranının aşağılarında bulunan "Sözlükte" kutucuğunu işaretlemek.

Sözlük ve diğer içerik bağımsız mı?
Keyfekeder! Ansiklopedimizin sol tarafındaki ana menü, Kitap Yapısını kullanıyor. Bir sayfa sadece kitapda, sadece sözlükde veya her ikisinde de olabilir. Şu anda sözlükde olan pek çok sayfa, aynı anda kitap menüsünde de bulunuyor.

Katkıda bulunmak, haberdar olmak ve tabi ki faydalanmak için Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Wikiderya Duyuru Listesi Üyeliği için: Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Ş.

« Yanıtla #44 : Ağustos 23, 2017, 13:43:58 »
paraşüt çapa  unutulmuş  ,nasıl kullanıldığını da tam bilmiyorum velhasıl aklıma yatmıyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

kullanan korsanımız varsa biraz da şekilli anlatırsa sevinirim

« Son Düzenleme: Ağustos 23, 2017, 13:45:13 Gönderen: Semih Sener »