0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Z.

Ynt: Wikiderya'dan haberler...
« Yanıtla #15 : Temmuz 12, 2016, 21:47:11 »
Forumda yazılanların başka mecralarda paylaşılmaması ve forumun mülkiyetinde olmaı konusu forum kurallarında yazıyor.

Nedendir bilmem ama aynı şeyi 50 mecrada tekrarlama konsuna bayılıyoruz millet olarak.  Başarılar dilerim ama Hakan Erim'in satır aralarında yazdıkları ve çekinceleri çok doğru kanımca.

« Son Düzenleme: Temmuz 12, 2016, 22:00:14 Gönderen: Hakan Zorlu »

*

M. A.

« Yanıtla #16 : Temmuz 12, 2016, 22:06:24 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
HErim,

Soruların çok doğru ama benzer soru ve sorunlar Gezgin Korsan için de yok mu?
Burası nasıl yolunu bulup bir çizgiye oturduysa, orası da hakettiği çizgiye oturur.
Öte yandan yıllar bize gösterdi ki, bu deniz camiasında bir web sitesi ile öyle paralar kazanmak filan mümkün değil.
İsteyen izlesin, isteyen desteklesin, isteyen gözardı etsin.

O zaman yazın; tekne sigortaları!

En kısa zamanda...

*

B. B.

« Yanıtla #17 : Temmuz 12, 2016, 22:07:30 »
Forumda yazılanların başka mecralarda paylaşılmaması ve forumun mülkiyetinde olmaı konusu forum kurallarında yazıyor.

Nedendir bilmem ama aynı şeyi 50 mecrada tekrarlama konsuna bayılıyoruz millet olarak.  Başarılar dilerim ama Hakan Erim'in satır aralarında yazdıkları ve çekinceleri çok doğru kanımca.

Üçüncü defadır düzeltiyorsun yazını. Rahat olalım.
Sana/size güvendiğimiz kadar Cem'e ve oraya katkıda bulunacak dostlarımıza da güveniyoruz Hakancığım.

*

H. Z.

« Yanıtla #18 : Temmuz 12, 2016, 22:09:55 »
Evet cep telefonundan yazıyorum imla düzelttim. Eksik kalan cümlyi ekledim. Düzelttiğim de gözüküyor zaten. Ben rahatım çok şükğr du bu yazıyı da düzelteyim gıcıklık olsun diye  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Temmuz 12, 2016, 22:12:10 Gönderen: Hakan Zorlu »

*

K. Ö.

« Yanıtla #19 : Temmuz 12, 2016, 22:11:27 »

Hakancım burasını anlayamadım,
Örneğin birisi, yada hatta artık herkes biliyor diye mesela Merem'in demirleme konusu ya da burada paylaşılmış olan bir seyir anısını yazan kişi ya da yazan kişinin izni ile başka hiçbir mecrada yayınlanamaz anlamınamı geliyor ? Yayınlanır ise ne olur ?

*

H. Z.

« Yanıtla #20 : Temmuz 12, 2016, 22:12:57 »
Forum kurallarını okuyup onayladığını sanıyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

K. Ö.

« Yanıtla #21 : Temmuz 12, 2016, 22:17:39 »
Tabiki okumadım.
Kuralları okursak hiç bir yere üye olmayız.

Ama sende haklısın,
Bu durumda sanırım bir şey yazarken iki kez düşünmek gerekiyor.
*

D. E.

« Yanıtla #22 : Temmuz 12, 2016, 22:24:20 »
Öncelikle bilgileri toplayanlar ehil kişiler mi.. yani toplanan bilginin doğruluğuna güvenimiz ne düzeyde olmalı.. elbette birlik olalım..katkımız olsun..çok güzel de romantizm bu tarz bir durumda işe yaramaz aksine zarar verir.. yani bilgileri derleyenlerin mesleki özellikleri nedir? Bir konuda birine hoca yani öğretmen payesini çabuk veriyoruz toplumca.. ben öncelikle bu tarz bir portalı kullanacak kişi olarak bilgileri derleyenleri ve derledikleri kaynakları bilmek isterim.
*

B. B.

« Yanıtla #23 : Temmuz 12, 2016, 22:33:17 »
Dilekciğim, koca Wikipedia üç aşağı beş yukarı aynı mantıkla yürüyor. Burada, Gekopedia'da yazan kim? Sen ben bizim oğlan. E orada da sen bizim oğlan. Yalnızca daha billur, konu başlıklı. Tek kusuru buradan daha soğuk olacak. Çünkü saf bilgi, deneyim aktarımı olacak. Hepsi bu. Ben pedia'nın sorumluluk reddi kısmını yazdım ve yayınlandı. Orada gerekli ayrıntılar ve uyarılar var. Bir bakarsan, memnun olacağım.
*

D. E.

« Yanıtla #24 : Temmuz 12, 2016, 22:33:24 »
İşin yasal boyutu..hadi bakalım ayıkla pirincin kara taşını... neden benim yazdığım teknik bir bilgi kaynak gösterilmeden yayınlansın..diyen olmaz mı? Olur..?
*

D. E.

« Yanıtla #25 : Temmuz 12, 2016, 22:37:00 »
Zaten okudum.. ben internet bilgilerine de güvenmiyorum bir bilene soruyorum ayrı konu zaten.. ama bu hazırlanan kaynak denizci arkadaşlarca takip edilecek.. dolayısıyla ben şahsen yazmam..  ha sana soran olmadı denirse başka.. haddi bilmek gerek.. ya aman neyse fikrimi söyledim..durum budur..
*

H. E.

« Yanıtla #26 : Temmuz 12, 2016, 22:38:11 »
Ayrıca ana sayfada imla hatası var.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

B. B.

« Yanıtla #27 : Temmuz 12, 2016, 22:38:57 »
İşin yasal boyutu..hadi bakalım ayıkla pirincin kara taşını... neden benim yazdığım teknik bir bilgi kaynak gösterilmeden yayınlansın..diyen olmaz mı? Olur..?

Olur. Ama aynısı burada da olur. YÖK kaynıyor zaten. Hem Herim Gıcık. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #28 : Temmuz 12, 2016, 22:53:27 »
...Hem Herim Gıcık. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Oha! "Sorumluluk Reddi" metninde 2,5 kg tashih var!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

K. Ö.

« Yanıtla #29 : Temmuz 12, 2016, 22:59:12 »
Cem korsanım,
Teşekkür etmeyi unuttum. Elinize sağlık, güzel olacağını düşünüyorum.

Fikrim,
Cruiserwiki'yi hep hayranlıkla takip etmişimdir.
Keşke, onun kadar kapsamlı olmasa da lokal çözümlerin sunulduğu, sürekli güncel olan bilgilerin olduğu, herkesin faydalanabileceği ve "sadece bir gruba ait olmayan" haliye herkesin katkı sağlayabileceği ve ileride yabancı dil desteği ile yabancı yatçılara da fayda sağlayabilecek bir kılavuz olarak hayata geçerse çok değerli olacağı yönünde.