0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ş. Ç.

Ynt: Sadun Boro - Vira Demir kitabını hiçbiryerde bulamıyorum
« Yanıtla #30 : Aralık 16, 2018, 19:59:32 »
Bende uzun bir süre, heryerde aradım. Hatta yayınevlerine baskı yapan bir arkadaşımdan bulmasını rica ettim. Ancak, bulamadık. En sonunda 500TL bedelle internetten satın almak zorunda kaldım, allahtan sıfır kitap geldi. Sonrasında da Pupa Yelken'i 150TL bedelle internetten aldım, ama gelen kitap rutubetten mahfolmuştu. Ona rağmen büyük bir keyifle okudum, herkese de tavsiye ederim. Tabi bu rakamlara değil. İnşallah bu eserler bizden sonraki nesillere de ulaştırılır...

*

M. A.

« Yanıtla #31 : Aralık 17, 2018, 12:34:50 »
Benim Deniz Hanımdan(Sadun Bey'in kızı) son öğrendiğim Sadun Boro kitaplarının Nisan-Mayıs 2019 gibi basıma gireceği yönünde idi. Yaşanan gecikmenin kendilerinden kaynaklı olmadığını anladım...
« Son Düzenleme: Aralık 17, 2018, 12:35:59 Gönderen: Murat Ayduk »

*

E. S.

« Yanıtla #32 : Aralık 17, 2018, 12:49:07 »
Rod heikell'in kitabı da(Turkish Waters Pilot) ingilizce olarak nadir kitap sitesinde mevcut üstelik fiyatları oldukça uygun. Ben 20 tl ye ciltli ve çok iyi durumda bir tane bulup almıştım.

*

M. G.

« Yanıtla #33 : Aralık 17, 2018, 12:57:39 »
Kağıt fiyatlarının uçtuğu ortamda bu kitaplar nasıl basılıp da kaç liradan satılabilir ki, basan zarar etmesin.
Ayrıca, kitapların her ikisinde de ne yazık ki, Okluk ve koylarının "update" edilmesi gerekiyor.

*

A. B. K.

« Yanıtla #34 : Haziran 27, 2019, 22:52:25 »
@Murat Kaptan Mayis 2019 demissiniz, bir gelisme var mi acaba bilginiz dahilinde?

*

G. Y.

« Yanıtla #35 : Aralık 30, 2019, 10:44:16 »
30 Aralik 2019 kitap halen yok. :-(
*

O. C.

« Yanıtla #36 : Aralık 30, 2019, 18:08:29 »
Odakule’de Denizler Kitapevi’ne baktınız mi?
*

G. Y.

« Yanıtla #37 : Aralık 31, 2019, 12:13:46 »
Denizler kitabevi ile whatsapp dan yazismistim, Ellerinde olmadigini soylediler. Bu arada yurt disinda oldugum icin fiziksel olarak kitap evlerini ziyaret edip bakamiyorum. 2020 ye giriyoruz bu kadar da talep var ama kitap basimi yok ortalikta.
*

Ö. Ç.

« Yanıtla #38 : Ocak 02, 2020, 14:22:10 »
Vefatından sonra kitabın tekrar basılacağını hazırlık yapıldığını duymuştum. Kızı Deniz Hanım üstlenmişti sanırım bu işi. Hatta baskısı biten diğer kitaplar da basılacaktı. Forumda Deniz Hn ile bağlantısı olan birileri vardır aslında forumda. GEKO buluşmalarına konuşmacı olarak gelmişti daha önce. Dediğiniz gibi bir çok bekleyen var. Umarım bu hazineden kimse mahrum kalmaz.
*

E. T.

« Yanıtla #39 : Ocak 02, 2020, 23:39:07 »
Ben de cok aradim. Malesef bulamadim. Tamda o sirada Ali Boratav in kitabi cikti. Bulmusa dondum hemen aldim. Tavsiye ederim.
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tabiki vira demirin de yeni baskisini bulursam alacagim.
*

İ. G.

« Yanıtla #40 : Ocak 05, 2020, 00:12:39 »
Vira Demir Ozyegin Universitesi kutuphanesinde var. Baska kutuphanelerde de olabilir. Kitabi elde tutmak, okumak ve anisi acisindan bi arkadasim vasitasiyla bir sure elde tutmustum.

Ama gunumuz seyir rehberi olarak dusunursek Ali Boratav'in kitabi cok basarili ve guncel.

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

G. Ç.

« Yanıtla #41 : Ocak 13, 2020, 11:15:23 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Vefatından sonra kitabın tekrar basılacağını hazırlık yapıldığını duymuştum. Kızı Deniz Hanım üstlenmişti sanırım bu işi. Hatta baskısı biten diğer kitaplar da basılacaktı. Forumda Deniz Hn ile bağlantısı olan birileri vardır aslında forumda. GEKO buluşmalarına konuşmacı olarak gelmişti daha önce. Dediğiniz gibi bir çok bekleyen var. Umarım bu hazineden kimse mahrum kalmaz.
1 yıl önce Sadun Boro'nun websitesi üzerinden Pupa Yelken özel anma baskısı için talepte bulunmuştum. Kızı Deniz Hanım kitabın ellerinde olmadığını, yakın zamanda basılacağını ve haber vereceklerini söylemişti.
Birkaç hafta önce burada da kitaplarının konuşulduğundan ve bulunamadığından bahseden bir mail attım. Cevap olarak ise "Okluk Koyu ile ilgili gelişmelerden rahatsız oldukları ve bu yüzden bir gecikmenin yaşandığı" geldi.
Sanırım uzunca bir süre daha beklemek gerekecek.
*

M. D.

« Yanıtla #42 : Şubat 13, 2020, 10:41:02 »
İşin kötüsü bu kitabın güncellenmesi. Sonuçta vira demiri değerli kılan onun Sadun Boro nun kaleminden cikmis olmasıydı. Arayi çok uzattılar, yillar geçiyor. Müthiş bir kaynağa sahip çıkılamadı, çok yazık Türk denizciliği adına.
*

B. H.

« Yanıtla #43 : Şubat 13, 2020, 23:23:43 »
Bu konu çok esrarengiz bir hal aldı. Tam Alfred Hitchcock romanı gibi. Kitabın yeni baskısının olmayacağı düşüncesindeyim ve bunuda kabul ettim fakat nedenini merak etmiyorum desem yalan olur.
*

İ. K.

« Yanıtla #44 : Mayıs 12, 2020, 16:47:03 »
Merhaba,

Yıllardır süregelen konuyu tekrar gündeme getirmek istiyorum. 2020 'nin dünyasında nasıl talebi olan bir kitaba erişemeyiz anlamış değilim. Konuyla ilgili bilgisi olan var mıdır? Bende Sadun Boro kitaplarını bulamıyorum hiç bir yerde. Tam bir saçmalık.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap