0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. O.

Mehmet Y. Yılmaz' dan...
« : Ağustos 19, 2009, 09:23:52 »
"ÇEVRE ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun demecini Akşam’da okudum. Eroğlu kükremiş: “Yat sahipleri kirlilik yaratıyor, iş mangal partilerine kadar vardı. Kızdırmasınlar, koyları kapatırım.”

“İşte Çevre Bakanı dediğin böyle olur” diyeceğim ama gerçeklerle pek bağdaşmıyor.

Tekne sahipleri, gösteriş için tekne alan az sayıdaki insanı bir kenara bırakırsak denizi seven insanlardır. Ve içinde yüzdükleri, sahillerinde gezdikleri denizi kuşkunuz olmasın ki Bakan’dan daha çok korurlar.

Öte yandan yelkenli teknelerde zaten mangal olmaz, tehlikelidir. Milyonlarca dolar verip motor yat alanlar da getirip mangalı o yüzen servetin içine koymazlar, her şey mutfakta, tıpkı evlerde olduğu gibi pişer.

Bakan Bey diyor ki “Kızartma yapıp, yağlarını denize döküyorlar.”

Pek inandırıcı değil ama az sayıda da olsa yapanlar vardır, eminim.

Bakan Bey, madem atık yağların suyu nasıl kirlettiğin bilincinde, ona önerim sahillerimiz boyunca dizili otellerin mutfaklarından çıkan atık yağların ne olduğuna, nereye gittiğine bakmasıdır.

O yağların çok az bölümü atık yağdan biyodizel üretenler tarafından toplanabiliyor. Geri kalanı, piyasadan az kirlenmiş kızartmalık yağ toplayıp lokantalara satanlara gidiyor.

Millet hem kansere yakalanma tehlikesi ile karşı karşıya hem de ikinci el atık yağların gittiği yer de şehir kanalizasyonları ve çöp toplama alanları.

Önerim, otellerin atık yağlarını sadece biyodizel üreticilerine verdiklerini ya da sattıklarını kayıt altına alıp belgeleyebilecekleri bir çevre ve halk sağlığını koruma düzeni kurulmasıdır."

*

M. A. B.

Ynt: Mehmet Y. Yılmaz' dan...
« Yanıtla #1 : Ağustos 19, 2009, 10:12:30 »
Maalesef sırtını denize dönmüş bir zihniyet tarafından yönetiliyoruz. Bakan bile eksik bilgilendirme sonucunda ayrıca aldığı basit temel eğitim yüzünden deniz ile sadece zenginler ilgili sandığı için kükremiş!!!. "Kızdırmasınlar koyları kapatırım"..Helal size!!

*

E. Ç.

« Yanıtla #2 : Ağustos 19, 2009, 10:38:33 »
Bu haberin biraz şişirildiğini ve bakanının kızgınlıkla söylediği bir kaç cümleden türetildiğini düşünüyorum.

Düşüncelerimide mail olarak kendisine ilettim.

Sn. Veysel Eroğlu'nun kişisel mail adresleri....

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2009, 10:38:58 Gönderen: Erdem Çakır »

*

M. M.

« Yanıtla #3 : Ağustos 20, 2009, 23:13:06 »

Bana  bir zamanın Milli Eğitim bakanını hatırlattı

" Öğrenciler olmasa ..."   

HAYRET  etmedim doğrusu yapamıyorsan... Yada  denetleyemiyorsan yasakla...

Bu mantıkla nereye ? ? ?

...NETA BATARYA...