0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. B. Ç.

yunanistan hakkında bilgi
« : Mayıs 20, 2021, 11:36:33 »
Değerli Yatçımız,

15.05.2021 tarihinde Atina Büyükelçiliğimizin, Yunanistan’a seyahat ile ilgili paylaşmış olduğu duyuruyu ekte sizlerle paylaşıyoruz.

-          Bu duyuruya göre; bayrağından bağımsız olarak Türkiye limanlarından çıkış yapacak özel gezi tekneleri ve ticari turistik gemilerin, yolcu taşımamak kaydıyla Kavala, Midilli(Mytilini), Sakız(Chios), Sisam(Samos), İstanköy(Kos) ve Rodos limanlarına girişine, kaptan ve mürettebatın aşağıdaki koşulları sağlaması durumunda 14 Mayıs 2021 tarihinden itibaren izin verilmektedir. Tekne kaptanının ilgili Yunan limanına varmadan en az 6 saat önce ilgili Yunan Liman Başkanlığına bilgilendirmede bulunması gerekmektedir.

Yunanistan’a gidecek beş yaşından büyük tüm yolcuların aşağıdaki koşullardan en az birini sağlaması gerekmektedir:

-          Yunanistan’a girmeden önceki son 72 saat içinde, seyahate başlayacakları ülkede koronavirüs (PCR) testi yaptırmaları ve (üzerinde isimleri, pasaport veya kimlik numaralarının açıkça yazılı olduğu İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça dilinde) negatif test sonucu,
-          Koronavirüse karşı aşılanmalarının üzerinden en az 14 gün geçtiğini gösterir, yetkili makamlarca hazırlanmış, yukarıdaki dillerden herhangi birindeki aşı sertifikası,
-          Koronavirüse yakalanmış kişilerin hastalığı atlatmalarının üzerinden 2 ila 9 ay geçmiş olduğunu gösterir belge.

Önemle bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

*

S. Ç.

Ynt: yunanistan hakkında bilgi
« Yanıtla #1 : Mayıs 20, 2021, 22:04:46 »
Biontechler tamam,vize problemi yok ama...Şu an yarım saat ilerimde Simi.. gitmek istemiyorum..gurur yaptım..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Değmez...

*

Z. E.

« Yanıtla #2 : Mayıs 21, 2021, 14:35:11 »
 Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #3 : Mayıs 21, 2021, 17:17:31 »
Bu kadar karışıklıkta ben de bu sene düşünmüyorum.

Bizim koylar bize bu sene de yeter... Herkese sağlıklı, kazasız, sıkıntısız güzel sezonlar diliyorum...

*

E. S.

« Yanıtla #4 : Mayıs 21, 2021, 17:24:58 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu kadar karışıklıkta ben de bu sene düşünmüyorum.

Bizim koylar bize bu sene de yeter... Herkese sağlıklı, kazasız, sıkıntısız güzel sezonlar diliyorum...

Kesinlikle katılıyorum, ancak zor da olsa gidilebilir olması bizim koylardaki yoğunluğu bir nebze olsun rahatlatacağı için açılmasına sevindim.

*

E. O.

« Yanıtla #5 : Mayıs 22, 2021, 13:40:59 »
Merhabalar,

Teknenizle gidebilmek için geçerli vize, aşılamalar ve PCR negatif test olması yeterli değil, teknede herkesin gemici adamı veya yat kaptanı belgesi de olması lazım.
Henüz yolcu kabul etmiyorlar.
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2021, 13:42:45 Gönderen: Eyüp Oğan »