0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Ç.

Ynt: GEZGİN KORSAN BELGESELİ...
« Yanıtla #30 : Şubat 22, 2011, 11:08:06 »
Aslında cevap sorunuzun içinde gizli, sizin de belirttiğiniz gibi Atina demokrasisi varmış gibi görünüyor. Bu nedenle "bir filim çekilsin mi çekilmesin mi?" konusu içinde demokrasi konusu gündeme gelebiliyor. Böylece bir çok konu başlığı altında ilişkisiz konular yer almaya başlıyor. Konular sapıyor, çok demokratik olduğu için de bu sapmalara kimse müdahale etme gücünü kendinde görmüyor.

*

H. E.

« Yanıtla #31 : Şubat 22, 2011, 22:57:56 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
oooooo sansüre uğramışız , demokrasi fazla gelmiş:))) adam haklı:)

Kişisel polemik sıkıntı veriyor.

*

S. G.

« Yanıtla #32 : Mart 04, 2011, 01:05:46 »
forumu basindan sonuna takip ettim... aklimda tutabildigim kadari ile her konuya deginmek istiyorum. ama oncelikle en dikkatimi ceken durumdan baslayayim. sevgili ahmet korsan soyle demis;

1. İki geko üyesi ile (bir geko olarak) proram yapmışsınız ve bunu doğrudan veya dolaylı olarak bu platformda dutyurmamışsınız.
2. Geko için bir proram tasarlıyorsunuz ve bunun için bir senaryo (taslağı) yazıyorsunuz ve üye olduğunuz halde bunu başkaları aracılığı ile duyuruyorsunuz. (bilgim olmadı demeyin, bu kadar yazışma olmuş, şimdi ortaya çıkıyorsunuz.)
3. bu platformun üyesisiniz. Konuyu bir tek Adnan korsan ile paylaşmışsınız ve onun dediğini yapacağınızı beyan ediyorsunuz.

Bu platform demoktratik bir platform, hatta benim istediğimden bile fazla bir demokrasi var. Bu fikrinizi neden şimdiye kadar bu platformda açıklamadığınız konusu bende çok fazla soru işareti yarattı. Şahsi fikrim, Gezgin Korsan'ın tanıtıma ihtiyacı olmadığı yönündedir. Bu nedenlerle bu tür bir yayın için benim fikrim nakıstır.

cevap vereyim:
1. 2 geko uyesiyle de geko vasitasi ile tanismadim. adnan korsanla daha onceden belgeselime konu ettigim denizci bir dostum araciligi ile tanistim. denizcilik mustesarliginin filmini yapiyordum o sira ve tum gun beraber mustesarlik tekneleri ile gezi yaptik. tekrar ediyorum ki adnan abiyle tanisikligimiz buradan kaynaklanmadi. konu birsekilde gekodan acildi, benim de o an gekoyu belgesel konusu yapma fikri geldi. diger geko uyesi nezih korsanla da bu grup araciligi ile tanismadim. onunla da fuarda tanistik ve o da geko uyesi cikti. ona da konuyu anlattim. konuyu bu platformda aciklama paylasimini ise adnan agabey ustlendi. ben kidemsiz geko uyesi olarak agabeyimi dinleme yolunu sectim. nezih korsan projeye bu basligi acarak destek oldu...
2. konuyu yukarda da acikladim zaten. burada her ne kadar adlarimiz ve resimlerimiz de olsa sanal durumda eyleme gecmek yerine somut davranisi sectim. madem demokratiksiniz e bu tercihime de saygi gosteriniz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
3. demokratik oldugunuzu siz beyan ediyorsunuz ve bu sizi baglar. ben demokrat olmayabilirim. olmuyorum da. olmak zorunda da kendimi hissetmiyorum. adnan korsan bu isi yap derse yaparim, yapma derse yapmam. neden diye sorarsaniz bir cevap bulamam. sorgularsaniz anlayisla karsilarim. demokratliginizin olcusu de bu fikrime duyacaginiz saygidan gecer diye dusunuyorum nacizhane Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

son olarak gekonun bence de bir tanitima ihtiyaci yok. cunku bir sekilde ticari amaci olan kuruluslarin tanitima ihtiyaci olur. gekoya ihtiyaci olan; yalniz korsanlar veya benim gibi teknesi bile olmayan ama hani en azindan denizde bir yani olsun isteyen (sabit) korsanlar... bu platform duyurulursa daha cok insan bilgiye ve paylasima ulasmis olur ki bu da bu grubun kurul amacini percinler...

en en en son olarak da tarz olarak kirici olmayi da olani da hic sevmem. eger ahmet korsana dair bu mesajin icerisinde incitici bir yan varsa pesinen ozur dilerim. toyluguma verin efendim...

*

S. G.

« Yanıtla #33 : Mart 04, 2011, 01:30:25 »
simdi bir "gekoyu ticari amaclari icin kullanma" lafidir gidiyor. hayir yani milyon dolarlari kaldiran mi oldu vakti zamaninda da bu durum boooyle bir dolana dolana tum forum basliklarinda gidiyor. (kendi teknesini yapanlar diye bir bolum yaptim omer kircal korsan ve cem gur korsanla... orada cem korsani buna benzeyen konularla suclayanlar oldu... gerci onun cevabini orada verecegim)
gekoyu kendi ticari amaclari icin kullanmak...
geko benim, sensin, o...
ben sahsim adina biri uyesi oldugum benden ticari cikari icin faydalanacaksa tepe tepe faydalansin. gurur duyarim, bir denizci kazansin, niye kiskanayim, bu neden beni mutlu etmesin. elimden geldigince yardim ederim.
ben zaten bu belgeseli yaparsam gekoyu ticari cikarim icin kullanmis olucam. birincisi bu belgeselin yapimcisiyim; bizim (ekmek) tekne suyla donmuyor. bu isin bedelini trt az da olsa bana oduyor. ikincisi yonetmeniyim, yani bu is sayenizde guzel olacak ama bu guzelligi ortaya koyan da ben olacagim icin bu guzellikten en fazla ben nasiplenecegim. iste bir baska ticari cikar noktasi daha. bu emeklerimin karsiligini ise tum korsanlarin iletisimine katkida bulunarak odemis olacagim...

zaten ben bu belgeseli yaparsam biliyorum ki pesinden biiiiiiirrr suru; "canim bizim sayemizde adam oldu, ahan da ticari cikarlarina uydurdu milyon dolar goturdu, efendime soyleyeyim serhat da biz olmasak neyi cekecekti" gibi laflar cikacak.

ama pesinen cevaplayayim; demistiniz ya burasi demokratik bir platform; biz bu belgeseli yaparsak kendisini bu iste kullandirmak istemeyen gelmesin. sonucta mazot yakacak, yelken basacak falan filan...
2 geko bir araya gelip biz variz kardesim cek bizi yayinla derse; ceker yayinlarim. ama buranin isim haklarinin bir sahibi varsa da beni uyarin; yarin mahkemelerle ugrasmayalim...

diger yandan su ticari cikar meselesine de bir aciklik getireyim.

yapacagim belgesel serisinin adi "deniz yuzlu insanlar".
ama bu belgesel serisini yapmak icin de ne gekoya, ne denize ne de denizciye mahkumlugum yok.
2 gun once diyarbakir ili, ergani ilcesi, gisto koyundeydim. orada ne geko ne deniz ne de denizci var.
kral kizi diye buyukce bir baraj var. buraya elazigdan tekneler getirmisler tekneleri var, aglari var ve ciddi ciddi balikcilik yapiyorlar.
kaptana sofor diyorlar misal. 4 tur balik cikiyor; hangisi daha kiymetli diyorum; su diyorlar. niye diyorum; dikeni azdir diyorlar.
kaptana sofor, kilciga diken, aglara tor...
ama balikcilar neticede. cogu 40 yasinda baligi gormus, dokunmus, yemis. dag yanigi yuzlerinin keskin cizgileri suyun etkisiyle yumusamaya baslamis coktan. onlar; denizi olmayan yerin deniz yuzlu insanlari...
(bu arada belgeselin metni de cikiyor ufaktan Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap))

bir suru konunun belgeselini yapabilecekken ben en cok sevdigim denizi sectim. bereketli de mubarek, girdikce konu ustune konu cikiyor...

yani sozun ozu korsanlar; (adnan korsan bilir nihayetini neticede ama) 2 korsan bir araya gelse ben bu bolumu cekerim.
denize ve denizciye ufak bir katkim olsun diye. bundan kazandigim ticari kari da kimse burada sorgulamasin.

ben denize attigim ekmegimi, dagdan da cikaririm istersem.

*

N. K.

« Yanıtla #34 : Mart 04, 2011, 01:49:24 »
serhat'cım
sen çook dolmuşsun.bodrum'a gel sen beraber çekeriz,ben gezgin korsan kurucu üyesiyim.Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap))))
geçen hafta marka tescili ettirdim adıma. hehehhe Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. Y.

« Yanıtla #35 : Mart 04, 2011, 01:54:18 »
Serhat korsanım program çok güzel olmuş, elinize sağlık..Bir çok denizsevere tekne yapma hayallerini gözden geçirme görevini fazlasıyla yapmış..Sizin bunu ticari beklentiler, büyük kazançlar umarak yapmadığınız ortada..Devamını bekliyoruz.
Keşke herkes böyle faydalı olabilse. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. K.

« Yanıtla #36 : Mart 04, 2011, 02:02:22 »
serhat, bozma moralini nedim bey gibi güzel insanlardan çok var buralarda.
*

m. b.

« Yanıtla #37 : Mart 04, 2011, 02:15:33 »
ülkemizde,
1- tıp doktoru olmak
2- sanatçı olmak zordur.
adamı çok kolay yerden yere vururlar..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

ahmet abi kişisel düşüncesini açıklamış, olabilir.
ama birçok korsan da seninle gurur duyuyor be serhat korsanım..
devam.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

sevgiler.
*

S. G.

« Yanıtla #38 : Mart 04, 2011, 04:00:20 »
en evvela pesinen bilinsin ki sozum meclisten epeyi bir disari.
vakti zamaninda bir adamin bir oglu varmis.
ogulun 3 arkadasi var, ama guvenilmez tipler. babasi her seferinde oglunu uyarir.
-oglum bak, senin bu arkadaslarin yaramaz adamlar der...
cocuk inanmaz. her seferinde;
-onlar benim en bi can dostlarim, der.

bir gun baba der ki ogluna;
-gel su arkadaslarini test edelim, der.
kabul der ogul.

baba evlattan bir koyun kesmesini ve cuvala koymasini ister.
yapar ogul denileni. cuvalin agzi baglanir.
ogul sirtinda cuval, en güvendigi arkadasinin kapisini calar. arkadasin adi hasan.
arkadasina, "ben bir adam oldurdum, cesedi de bu cuvalda. gel bana yardim et cesedi kaybedelim" der.
hasan der ki; "kardes madem bunu sen oldurdun, cesedi de sen kaybet beni bulastirma" der.
ogulun boynu bukulur ama geride daha iki arkadasi vardir.
ikinci arkadasina gider. arkadasin adi veli.
 ogul kapiyi calar, ayni sozu tekrarlar kapiyi acan veliye.
veli; "simdi sen bi suc islemissin. beni neden ortak etmeye calisiyorsun, var git yoluna" der.
son arkadasa sira gelir... son arkadasin adi da zeki olsun.
ogul; "zeki kardes boyleyken boyle, gel bana yardim et der.
zeki ise; "kardes ne ben seni gordum, ne de sen beni gordun" der...

ogul doner babasina; hakliymissin, der.
baba der ki; arkadasligin nasil olmayacagini gordun, bir de nasil olacagini gor. al bu cuvali git falanca koye, orada pazarci bekir var. soyle selamimi, ayni seyi soyle bakalim ne olacak" der.
ogul; yahu baba benim en bi has arkadaslarim ceset lafini duyunca yan cizdi, birinin selami ile gittigim pazarci bekir mi bu ceseti yok edecek?, der.

neticede ogul gider. pazarci bekir kapiyi acar... ogula; "sen o cuvali birak git" der.
ogul birakir ama, merak da eder. adami gizliden izler. pazarci bekir cuvali evin arka bahcesine goturur, bir cukur acar gomer. uzerine de baska yerden soktugu bir gul diker; kimse anlamasin diye...

ogul babasina doner; yahu ne hakikatli dostun varmis baba, der.
baba ise; oglum dostun hakikatlisi boyle de belli olmaz.
sen simdi yarin sabah git, pazarda bekirin tezgahini bul ver kufuru bin sirtina at tekmeyi... bakalim bekir ne yapacak, der.
ogul itiraz eder, boyle sey yapilir mi der..
ama merak da ettiginden denileni yapmaya koyulur.
gider bulur pazarda, pazarci bekiri.
basar kufru, verir tekmeyi hakaretin sinkafin bini bir para.

bekir susar susar susar, en son artik dayanamaz hale geldiginde egilir cocugun kulagina;
"oglum" der. "git o babana soyle; biz, ektigimiz gullerin dikeni var diye kokusundan vazgecmeyiz" der...

artik, anlayana... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. D.

« Yanıtla #39 : Mart 04, 2011, 08:23:54 »
Tebrik ederim Serhat korsan.
Ben de sizinle gurur duydum, Ergani ilçesindeki deniz görmemiş balıkçıları belgesel yaptığınız için.
Okurken çok heyecan duydum. Memleketimde inanılmaz hayatlar yaşıyor insanlarımız.
Bunları bulup da bizlerle tanıştırıyor olmanızı takdir ediyorum.

Üç tarafımız denizlerle çevrili bir ülkede yaşıyoruz. Ama herkesten denizden korkup yüz çeviriyor.
Küçük çocuklar bile deniz kenarlarına yaklaştığında ensesine yediği şaplakla uzaklaştırılıyor "çekil, boğulacan" diye.
Denizi sevsin, denizde eğlensin istiyorum insanlar. Futbolcu olacaklarına kürekçi de olsun çocuklar.
Ya da deniz kenarına gidip balık da tutabilsinler, İstanbul sahillerinde.
Balıkları tanısınlar bilsinler insanlar.

Geçen gün Kadıköy balık pazarından balık alıyorum. Temizlenirken bekliyorum hem de etrafı seyrediyorum.
Genç bir çift geldi balıkçıya, belli ki yeni evliler. Kadın dedi ki "babam balık alın dedi".
Sonra yaklaştılar tezgaha baktılar bir sürü çeşit. hangisini alacağız dedi adam, kadın bilmiyor ne alacaklarını.
O sadece balık biliyor. Bakındılar tezgaha anlamadılar bişey. Sonra babayı arayıp sordular ve hamsi aldılar.
Bu çok kötü bir şey bence. Benim 12 yaşındaki oğlum bile tanıyor balıkları.

Neyse lafı uzatmaya gerek yok.
Program yapan arkadaşlar sayesinde biliyorum az çok sizin sektörü.
Hatta bazılarınızın sponsor bulamadığı için cebinizden bile para harcadığınız biliyorum.
Niyetiniz belli, zaten öyle olmasa Adnan Mahçup korsanım arkanızda olmazdı.
Ben elimden geldiğince size destek olmak isterim.
Denizi sevelim, sevdirelim, öğretelim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Biz denizler ülkesinin çocuklarıyız !
*

A. M.

« Yanıtla #40 : Mart 04, 2011, 10:19:49 »

Sevgili Serhat korsanım,

Bazı yazılarda direkt olarak adın geçmiş olmasa bile senin konun ile ilgili yazılanları okuman seni baya hislendirmiş anlaşılan..
Burayı sanal bir platform olarak kabul edip yazılanlara bu açıdan bakarsan boşuna yorulmaz ve üzmezsin kendini.. Sana hak vermemek de pek doğru değil çünkü burası tam anlamıyla sanal bir platform değil.Birbirini yüz yüze tanıyan insanların denizle ilgili etkinliklerinin,yaşanmış bilgi ve becerilerinin toplandığı bir yer aynı zamanda.
Peki etkinlikler nasıl oluşuyor?
Benim edindiğim tecrübeme göre; ortaya bir konu atılıyor,birbirini tanıyan,tanımayan  insanlar okuyup anladıkları şekilde destek veriyor veya eleştiriyorlar.bazı eleştiriler yapıcı bazıları  gece yarısı kafalar biraz uzamış halde kaleme alındığı için acımasız oluyor.Sonuçta aklı selim galip geliyor ve ortaya atılan şey bir şekilde hayata geçiyor. Önemli olan da hayata geçmesi..Bazen on kişi ile bazen 100 kişinin katılımıyla..
Gelelim asıl mevzua:
27 Mart ''Sivri ada etkinliği''diye bir başlığımız var şimdi..Sivri adaya 3 koldan GeKo tekneleri akacak..Bakırköy'den,Kalamış'tan,Pendikten..Bu aynı zamanda bir GeKo yarışı..Ada limanına ilk gelen son çıkar düzeninde yanaşılacak/aborda olacak tekneler..Ada'da ağaç/kaktüs(bazılarına göre kaynana dili ama kızım Darya'ya göre''mektup çiçeği'') dikme etkinliği sonrası RTÜK sansürüne takılması garanti ızgara/rakı etkinliğimiz olacak..
Bu etkinliğe-Allahtan bir hava muhalefeti gelmezse- katılacak korsan sayısı yüz üzerinde olacak.. korsanlardan biride Ahmet Çelenoğlu korsanımız..İyi bir arkadaşımız olduğunu göreceksin..Orada herkesle yüz yüze tanışacaksın..Kim bilir daha ne hikayeler çıkacak bu etkinlikten, senin için,benim için,biz denizciler için,denizciliğimiz için ..
Anlatabildimmi derdimi?-Belki tam anlatamadım çünkü yazmayı beceremiyorum..Bu ortama ver kusurumu..
Yalnız şehir ayrımcılığı yapmana da karşıyım Adnan Mahcup olarak..Anlamam arkadaş,,Diyarbakır Ergani'ye gidiyorsun madem,Van denizine de gitmemiz lazım tez zamanda..
Deniz ve su ile ilgili yaptığın her işle gurur duyduğumu arz ederim..
Sevgilerimle,
Adnan Mahcup

*

N. B.

« Yanıtla #41 : Mart 04, 2011, 10:51:34 »
Serhat Korsanım,

Yaptığınız konusu geçen program bence çok faydalıydı (eminim başka çok güzel belgeselleriniz de vardır ancak maalesef ben görmedim).

Denizle ilgili çalışmaya içeriği her ne olursa olsun lütfen devam edin. Desteğim sizinle, yardımcı olabilirsem de mutlu olurum.

Sevgiyle
*

H. Ç.

« Yanıtla #42 : Mart 04, 2011, 13:22:46 »
Harika programlardı. Bu site malzeme olabiliyorsa, ilham verebiliyorsa bu tür programlara ne mutlu buraya mesaj gönderenlere, bilgi ve görgüsünü paylaşanlara. Ve de onu görebilen gazetecilere. "Her kim ki Geko'dur kimseye ihtiyacı olmadan herbişeyi istediği gibi istediği kişilerle konuşur ve planlar ve aksiyona geçirir."
Tebrikler Serhat korsan.

*

S. G.

« Yanıtla #43 : Mart 04, 2011, 23:55:57 »
cok tesekkur ederim tum ovgulere ve destek yazilarina...
burada en agir elestiri yapilirken bile harika bir seviye icerisinde yapiliyor. ve aslinda arasira elektriklenmek te cok guzel bir sey. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap buranin en cikinti kisisi ayni zamanda buranin en gerekli kisisi. cunku hep ayni seyler soylenirse kimse birsey kazanamayacak. forumu karistirirken ahmet korsan agabeyin bir yazisini okudum. osmos diye birseyden bahsediyor. yani tuhaf garip bir sey. sanirim o olunca tekne degersizlesiyor... ogrendim. benim cumlelerim siradan neticede, herkeslerin gunluk kullandigi seyler vesaireler... ama ahmet korsaninki oyle degil. herkes cok kiymetlidir neticede.
hayir biraz daha ahmet korsan ahmet korsan dersem, sanirim geko etkinliginde beni yelken diregine asacak Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

adnan korsan agabey; su raki isini gozden gecirmemiz gerek. ya da ben o gun goruntu alabilmek icin akla karayi sececegim.
malum rtuk mevzuati...

belgesel konusuna gelince seval korsan; daha cok konu daha cok belgesel...
ilginc konu onerisi olan var mi? daha dogrusu konudan cok, hikayesi olan insanlari ekrana tasimak daha renkli. mesela rumeli kavaginda bir balikci abi buldum.
guzel hikaye barindiriyor... admiral firmasinin sahibi mustafa agabey bulent atabay'ı konu almami onerdi. kendisine ulasma cabalarimiz devam ediyor. ilk yelkencilerdenmis.

kiymetli onerileriniz de ufuk acabilir bu anlamda.
herkese sevgiler

*

m. b.

« Yanıtla #44 : Mart 05, 2011, 01:41:24 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
adnan korsan agabey; su raki isini gozden gecirmemiz gerek.
malum rtuk mevzuati...
ne diyonnn??   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
sivride, o temiz havada rakı içmezsek hepimiz oksijenden sarhoş oluruz ki bu çok tehlikeli!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
adnan abi şuna bişey de beya!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap