0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. K.

Teknede bardaklar ve başka parlak fikirler....
« : Mayıs 02, 2009, 09:06:43 »
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Fotograf eklemeye calısıyorum bakalım olacak mı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap?

Bu uygulamayı bir kitapta gormustum cizip fotografını cektikten sonra paylasmak istedim ozellikle kucuk teknelerde kullanıslı olabilir. Kokpit girisine takılıp cıkarılabilen bardak sise vb koymak icin ayrıca biraz daha uzatıp masaya benzer bir sekilde de uygulanabilir. Umarım resim cıkar ve de tabii anlasılır ..

*

H. E.

Ynt: Pratik uygulamalar
« Yanıtla #1 : Mayıs 02, 2009, 10:08:56 »
yeterince anlaşılıyo, bigün karşılaşırsak uygulamasını da görürsünüz , benim çok hoşuma gitti, teknemin ihtiyacı vardı halledebilirim umarım
teşekkürler

*

F. S.

« Yanıtla #2 : Mayıs 02, 2009, 11:42:17 »
Teşekkrüler. Hızır korsan.

Çift yönlü de kullanılır ve kamara içinde de servis yapar bu aparat.

Hatta yapmışken iki taraflı yapılarak, bir taraf büyük çaplı (sişe termos vs için) diger taraf küçük çaplı (su, cay vs bardakları için )

Yerine göre bakılarak imal edile bilir. Hakikaten pratik bir çözüm.
« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2009, 12:03:15 Gönderen: Faruk Savcı »

*

H. E.

« Yanıtla #3 : Mayıs 02, 2009, 13:11:35 »
teşekkürler faruk korsan düşüncelerimi tercüme etmişsin, benim boy tekne için çok kullanışlı bi çözüm. bakalım nasıl olacak

*

M. Ç.

« Yanıtla #4 : Mayıs 02, 2009, 20:19:55 »
Dün akşam ilginç bir malzeme gördüm Güven reisin Tantana'sında: Vantuzlu bardak tutacağı. Altı vantuz plastik basit bir aparat. İstediğiniz yere takıyorsunuz.

*

K. K.

« Yanıtla #5 : Mayıs 03, 2009, 08:36:14 »
Ayakaltında bir sistem....Bırakın seyir esnasında kamaraya giriş çıkışı.......Demirlediğiniz limanda bile kamaraya giriş çıkışı zorlaştırdığı için tavsiye etmem...seyir esnasında bile zor yani....Havuzluktan içeri girerken ya da tam tersi kamaradan dışarı çıkarken adımları büyükçe atmayı gerektiriyor....30 ya da 40 derece bayılmış bir teknede işi zora sokmaktan öte gitmez......Başka çözümler var....
*

K. K.

Teknede bardaklar ve başka parlak fikirler....
« Yanıtla #6 : Mayıs 03, 2009, 09:00:40 »
Elbetteki teknede seyir halindeyken hiçbirimiz alkollü içecekler içmiyoruz... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Fakat oldu ya....su içmek falan istediğimizde bazı kaplara ihtiyacımız var... Özellikle yelkenli teknelerde ve hatta motoryatlarda bile seyir esnasında dalgalardan ya da yalpalardan bardakları masa üzerinde tutmak zor....hatta imkansız....Bu durumu bertaraf etmek için bardaklıklar,tutamaklar ve başka bir dolu aparatlar var....

Bir çok tekne levazımatı üreticisi bunun için birşeyler planlayıp satıyor...Fakat o kadar pahalıki insanı yeni çözümler üretmeye itiyor...Sözgelimi vardavelada ya da punteller arasındaki bir bardak tutucu 15-35 USD a kadar varabiliyor....Bizim gekolardan Hakan E  ve Taner Özer in işi bedavaya getirdikleri tasarımlarının ötesinde her türlü kolay çözümler için fikri olan gekolar burada fikirlerini yayınlarsa hepimize faydalı olur.....

Bu arada onlar paslanmaz (galvaniz) dan helisel bir bardak tutucu yapıp kullanıyorlar....Kimbilir kimler ne parlak fikirler sunacak!
*

s.

Ynt: Teknede bardaklar ve başka parlak fikirler....
« Yanıtla #7 : Mayıs 03, 2009, 20:47:52 »
Benim yıllardır bulduğum çözüm hiçbirşey yapmamaktır. Bardağınızı kıçınızın altındaki minderle sırtınızın arkasındaki minderin birleşme yerine sıkıştırınız ve sakın üzerine oturmayınız.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

T. Ö.

« Yanıtla #8 : Mayıs 03, 2009, 21:52:52 »
Bizim gekolardan Hakan E  ve Taner Özer in işi bedavaya getirdikleri tasarımlarının ötesinde her türlü kolay çözümler için fikri olan gekolar burada fikirlerini yayınlarsa hepimize faydalı olur.
Bu arada onlar paslanmaz (galvaniz) dan helisel bir bardak tutucu yapıp kullanıyorlar.

Hay allah resmi de yok ki...
Belki HakanE de vardır.

Bir ara tekneye gittiğimde resimler buraya koyarım.

TANER
*

M. G.

« Yanıtla #9 : Mayıs 03, 2009, 22:45:58 »
Vardavela varsa: 

Yoksa:

bunlar fikir olsun diye burdadır. Eldeki hurda malzemelerden yapılabilirler.

Ben ufak teknelerde sürekli kahvemi döküyorum, sonra bir de üstüne oturuyorum. Esat Abimi selamlıyorum.

şu da çelik:

« Son Düzenleme: Mayıs 03, 2009, 22:50:48 Gönderen: Mehmet Göktürk »
*

s.

« Yanıtla #10 : Mayıs 17, 2009, 22:56:34 »
Böyle şeyler acil manevralar gerektiğinde çapariz verebilirler. En doğrusu kahveyi döküp üstüne oturmaktır.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap