0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

B. B.

Ynt: Akıllı Teknem Naviga Dergi Yazısı
« Yanıtla #15 : Aralık 02, 2019, 15:19:59 »
Bence herkes aynı amaç ve düşüncede o yüzden bu konuyu tatlıya bağlıyalım hepimiz sularda veya karada birbirimize her türlü anlayışı ve desteği sağlarken bu yazı alemi biraz iletişim kazalarına sebep olabiliyor. Hepimizin niyeti ortada hadi güzel bir konu ile devam edelim , mesela ben şu ortaklı tekne işinde olan üye arkadaşımız var mı merak ediyorum? Bu iş Avrupa veya Dünya da başka yerlerde uygulanıyor mu ? uygulanıyorsa sonuçları ve konu ile ilgili düşünceler neler merak ediyorum. Zira bu senenin 6 haftasından fazlasını denizde geçiren ve bunu kiralama yöntemi ile yapan bizler için doğru bir uygulama gözükmekte. Ben yaklaşık 3 yıldır araştırıyorum, Kuşadası marinada klüp üyelerinin arasında başlattıkları bir uygulamadan, en son ortak tekne isimli Sedat beyin uygulamasına kadar. Bence  doğru yönetildiğinde her iki taraf içinde kazan kazan kuralına uygun butik ama buna karşın (tekne sahibi olmaya karşın) daha ekonomik ve uygulanabilir bir sistem gibi geldi.  :-)

« Son Düzenleme: Aralık 02, 2019, 15:21:15 Gönderen: Birol Büyükbingöl »

*

E. O.

« Yanıtla #16 : Aralık 03, 2019, 10:29:58 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Naviga, yelken dünyası gibi dergilerin yaşaması Amatör denizcilik için tabii ki çok  faydalı ama,  bence, ille de bu dergilerin basılı olmasına gerek yok. Elektronik ortam da yayınlayıp hem maliyetleri azaltabilirler hem de daha çevreci bir yaklaşımda bulunmuş olurlar, belki daha çok kişiye bu yolla ulaşarak daha da fazla reklam alma şanşına  da sahip olabilirler diye düşünüyorum
Yayınlıyorlar zaten

Hakan korsan bu dergilerin elektronik ortam yayınları linkini bulamadım buraya yazabilir misiniz acaba,,

*

H. Z.

« Yanıtla #17 : Aralık 03, 2019, 10:56:09 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Adresinden ulaşabilirsiniz Erdal korsanım

Yılda 250₺ üyelik var.  Bu fiyata dünyaca 5.000+ dergi içinde.
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2019, 11:02:41 Gönderen: Hakan Zorlu »

*

M. B. A.

« Yanıtla #18 : Aralık 03, 2019, 20:52:49 »
...bir dergi kendini ülke genelinde o sektör müşterisini oluşturan %3-5'lik kısmın kendi içinde %80-90'ını temsil eden bana bile okutamıyorsa; yazdıkları güncel olarak sair ortamlarda paylaşılsa da paylaşılmasa da batar zaten; ...

Yayın dünyasında, farklı sektörler (ekonomi, bilişim) ve dergilerde yazar olarak yer aldım birkaç kez. Okura dayanmayan, yani gücünü okurdan almayan yayınların tümü bir süre sonra reklam bütçesine daha fazla para ayırabilen kuruluşların reklamlarına öncelik vermeye ve dolayısı ile onların istediği tarzdaki gelişmeleri, ürünleri haberleştirmeye başlıyorlar. Ben de MBY'nin abonesiydim, hatta MBY sayesinde yelkene başladım diyebilirim ama artık maalesef sadece yazın bir iki sayı alıp takılıyorum, ilgimi çekmiyorlar.

Yelkenciliğin böyle eski Auto Show tarzı bir dergiye ihtiyacı var. Gezgin Korsan veya ADYK Whatsapp gruplarında heba olup giden muazzam içerik bile böyle bir dergiyi okutmaya yeter. Hele ki Gezgin Korsan'daki derya konular... Ama işte basılı yayıncılığın geleceği var mı? İhtiyaç var var mı sorusuna dönüyor mesele...

*

M. A.

« Yanıtla #19 : Aralık 03, 2019, 22:58:12 »
Deniz Mecmuası vardı 3 ayda bir yayınlanan.
O dergi de durdu mu??

*

C. Ü.

« Yanıtla #20 : Aralık 03, 2019, 23:33:26 »
Yelken Dünyası hakkında bildiklerimiz ne kadar?

İnanın bana kayıptır o derginin hâla çıkmaması. Acente ilanı falanda değil olay bilesiniz. Okurlarının, reklam vermeyenlerinin ahde vefasızlığıdır bu..

Koskoca Yelken Dünyası dergisini gömenlerin suçu. Ne yapsınn Mesut abi, evi mi satsın bir senedaha finanse etmek için? Bence aynaya asıl bakması gereken bizleriz.üşenip, her haberin resmşni çekip beleş watsappta paylaşan..Hata bizim..

Yakında o içerik üreten dergiler kalmadığında ne paylaşılacak??

O onlarca dergiler kimse değil bizim ahde vefasızlığımızdan, al elinde telefon, çek koy watspa dan kapandı  o dergiler, o basın mecmuaları be ya..

Suçu dergiye atmayın..

Ayrıca Naviga, Yacht World falan değil hepsini destekleyelim.  Ayda 50₺ versek en az 4 dergiye destek oluruz.

Buralardan, bu basından ekmek yiyenler var. Hepsi kendi sektörüne hizmet ediyor.

Renklerimiz solmasın.. Böyle giderse tüketeceğiz..

Sevgili korsanlarım, sizleri bilemem ama yeni bir kitap ya da derginin kokusu bende fırından yeni çıkmış ekmek kokusu etkisi yaratır, bayılırım okumaya iştahlanırım. Bir taraftan da sanki kağıttan okuyunca okuduğumu daha iyi anlıyorum gibime geliyor ( sanırım yaşımında etkisiyle  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ) hatta bazen işimle ilgili önemli bir dijital yazı olursa print edip elime kalemimi alıp öyle okuyorum. Dijital reeder ları sevemedim gitti. Onun için çevreciler kızacak belki ama kağıt dergileri kitapları seviyorum. İnşallah böyle spesifik konulu dergilerin satışları bizler sayesinde artarda dijitale yenilmezler...
*

H. Z.

« Yanıtla #21 : Aralık 04, 2019, 00:41:00 »
Hah işte aynı duygu be Cezmi korsanım.

Onlarca e-kitap indirdim, yeminle birini bitirmedim. Kağıdın kokusu, dokusu olacak. Limonlu çay içtiğinde dişin kamaşınca kitaba ara verip o sayfaları dişlicen Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. B. A.

« Yanıtla #22 : Aralık 04, 2019, 10:25:46 »
Hemfikiriz, basılı yayın bambaşka tabi...
*

İ. D.

« Yanıtla #23 : Aralık 04, 2019, 13:50:50 »
Hah işte aynı duygu be Cezmi korsanım.

Onlarca e-kitap indirdim, yeminle birini bitirmedim. Kağıdın kokusu, dokusu olacak. Limonlu çay içtiğinde dişin kamaşınca kitaba ara verip o sayfaları dişlicen Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

hiç sevmedim e-kitap okumayı,dokunmadıktan,koklamadıktan sonra bir anlamı olmuyor..ve yazdıklarınıza aynen katılıyorum hakan korsan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

B. B.

« Yanıtla #24 : Aralık 04, 2019, 15:41:06 »
Yelken Dünyası dergisinin ve rahmetli Mesut Baran ın hepimiz için yeri bambaşkadır. 1998 de Fransa dan getirdiğimiz Dufour 45 in tüm maceralarını ve yol anılarını gün ve gün istedi yazdım yayınladı , bu benim için büyük bir onurdu. 1988 den itibaren sadece 11 sayı eksikle kapandığı güne kadarki tüm sayılarını halen değerli bir pul koleksiyonu gibi saklıyorum. Eşimle her seferinde problem yaşamama sebep olsada :-) onlar benim vazgeçilmez yelken sevdamın yeşermelerine sebep olan ve canlı tutan tek kaynaklarımdı..
*

M. A.

« Yanıtla #25 : Aralık 04, 2019, 19:08:15 »
Yahu Deniz Mecmuası dergisini bilen yok mu?

Deniz Mecmuasına ne oldu? O da mı kapandı?
*

E. S.

« Yanıtla #26 : Aralık 05, 2019, 10:16:54 »
Yahu Deniz Mecmuası dergisini bilen yok mu?

Deniz Mecmuasına ne oldu? O da mı kapandı?

1-1,5 ay önce dnr dan aldım. Yılda 4 sayı çıkarıyorlar.
*

Ö. S.

« Yanıtla #27 : Mart 01, 2020, 19:15:44 »
demin instagramda karşima bi reklam cikti, bluetooth ile tel veya tablete ruzgar hizini yonunu iletiyor. Ne dersiniz ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi