0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. S. Y.

Ynt: Yelkenle sırtı...
« Yanıtla #90 : Ocak 25, 2018, 15:44:52 »
o gün bu gündür uyuyamıyorum desem yeridir.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

O. E.

« Yanıtla #91 : Ocak 25, 2018, 17:21:03 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
o gün bu gündür uyuyamıyorum desem yeridir.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

T. A.

« Yanıtla #92 : Ocak 25, 2018, 21:03:10 »
Güzel balık, keşke kepçe olsaymış. Neyse en azından balık mutlu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #93 : Ocak 26, 2018, 10:35:47 »
Tecrübeli korsanlara bir soru. Fuardan almayı düşündüğüm diğer ekipmanlardan biri.

a) Bu tür balığı almak için kepçe,
b) Bu tür balığı almak için kanca,

Sizce hangisi daha iyi bir seçenek olur. Bu balığı normal bir kepçe ile almanın da zor olduğunu düşünüyorum. Youtube seyahat videolarında da gelen balıkları kanca ile alıyorlar çoğunlukla.

Teşekkürler,

*

K. K.

« Yanıtla #94 : Ocak 26, 2018, 19:21:31 »
çok tecrübeli olmasam da diğerlerine göre daha az yer kaplayacağını düşündüğüm için bence gripper. sonra kepçe.
kanca daha vahşi. ve yere düşer, biri basar filan tehlikeli  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

K. T.

« Yanıtla #95 : Ocak 27, 2018, 23:03:16 »
Tecrübeli korsanlara bir soru. Fuardan almayı düşündüğüm diğer ekipmanlardan biri.

a) Bu tür balığı almak için kepçe,
b) Bu tür balığı almak için kanca,

Sizce hangisi daha iyi bir seçenek olur. Bu balığı normal bir kepçe ile almanın da zor olduğunu düşünüyorum. Youtube seyahat videolarında da gelen balıkları kanca ile alıyorlar çoğunlukla.

Teşekkürler,

Bu boydaki balik icin kanca kullanmak mantikli ama kepcede olsa alinir. Daha ufak mesela 2kg civari bir torik icin kanca kullanmaz zordur. Ikisininde teknede olmasi lazim.
*

A. B. K.

« Yanıtla #96 : Eylül 05, 2018, 13:06:49 »
Merhabalar geçen cumartesi yelken seyrindeyken rüzgarın pek tatmin edici seviyelere çıkmamasından dolayı bari arkadan bir sahte bırakayım dedim. yaklaşık 3 saat dolandıktan sonra pupa seyri denemesi yaparken bakın neler oldu paylaşmak istedim iyi seyirler.

Harika bir balikmis. Sirti takiminin detayini paylasabilir misiniz? Kursun var miydi? Bir de hiziniz nasildi? Gecmis olsun tekrar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

İ. S.

« Yanıtla #97 : Eylül 06, 2018, 01:28:43 »
Vay be. Yelkenle sırtımı çekilirmiş diyen arkadaşlarıma seyrettirecem.
*

R. E.

« Yanıtla #98 : Eylül 12, 2021, 21:25:07 »

Konuyu hortlatayım da, whatsapp muhabbeti burada devam etsin.

Kesin ve net bilgi: BALIK YOK

*

H. E.

« Yanıtla #99 : Eylül 12, 2021, 22:12:15 »
Yelkenle sırtı, tavlada düşeş atmak gibidir Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #100 : Eylül 12, 2021, 22:14:43 »
Recep Hocam, İstavritin kilosu 5 liraya düşmüş
Bu iyi lüfer alameti gibi..
*

R. E.

« Yanıtla #101 : Eylül 13, 2021, 08:38:25 »
Ayvalık çarşısında son gördüğümde fiyat 70 tl idi.

Karaya çıkınca bakayım. Buralarda balık yok. En azından amatörün avlayacağı balık yok..

Gerçi olsa da yakalayamıyorduk. Astarı yüzünden pahalı geliyordu 😂😂

*

M. V.

« Yanıtla #102 : Eylül 13, 2021, 15:45:18 »
Sırtıda şansınızı artırmak isterseniz uçak diye satılan bi aparat var onu sahtelerin 1-2 kulaç önüne bağlarsanız tutma ihtimaliniz artar
*

M. V.

« Yanıtla #103 : Eylül 13, 2021, 15:50:51 »
Bende ilk başta mana verememiştim
ama tutma ihtimalini gerçekten artırıyor sanırım suda şıpırtı çıkartarak sanki küçük balıklara akın eden avcı balık sesi ile diğer balıkları çekiyor gelen balıklarda arkada kalan sahtelere dalıyor