0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ç. Ş.

Ynt: SESSİZ ÇIĞLIK
« Yanıtla #30 : Mart 25, 2019, 17:54:54 »
Sormak lazım bir bilene,
Caiz de bilmiyorum keçi türü müdür. Caiz ?
Çok Selam

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ç. Ş.

« Yanıtla #31 : Mart 25, 2019, 17:57:29 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Oktay korsanım,duygusal bir konudan bahsediyoruz ama..örneğine yanlış bir yerden başladın..Geyik..
Bu zarif ve sevimli görünümüyle,bizlerin hoşuna giden hayvan şu anda Amerikalıların baş belası..
O yüzden geyik getirene para var..hatta bazı bölgelerde kurtlar tekrar salınmış..
Nedenini web de yakalayabilirsin..
Zamanında kurtlar avlanmış ki bu geyikler çoğalsın..
Çoğalmışlar zamanla..ama yanlızca,yeni filizleri yiyen bu hayvan yirmi yılda orman döngüsünü yıkarak tüm ormandaki canlı popilasyonunu yok etmiş..su samurları,sincaplar ve diğer habitatı oluşturan canlılar yok olmuş..
Şu anda avcılıkla bile yok edilemeyen geyik nüfusu için,tekrar kurtlar salınmış..
Çok büyük sayıda köy vb yerleşim birimleri,yok olan ormanlar yüzünden yer değiştirmiş göç etmiş..
İskandinav ülkelerinde ise ayrı bir sektör geyik avı ve yiyecekleri..

Ah canım Amerikalılara üzüldüm, bir ülkeyi yerle bir edebilen USA geyiklere çare bulamamış mı, yazık yaa.
Şimdi o avlanan geyik etlerini etiyopyada açlıktan ölen çocuklara ulaştırırlar eminim. Yada YPG miydi neydi

Bizim avcılara imkan tanınsa fazla sürmeden yeniden soyu tükenme durumuna getirirler, hadi USA ya destek Türkiyeden bi el atıverelim şu geyik problemlerine Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 25, 2019, 18:01:39 Gönderen: Çetin Şahinöz »

*

O. E.

« Yanıtla #32 : Mart 25, 2019, 18:03:28 »
Serdar korsan
İşte Doğaya Müdahale edilince sonu böyle oluyor....
Söylediğin bazı Bölgelerde doğrudur mutlaka ancak çok sıkı Kota var Amerikada
Eyaletten eyalete değişmekle birlikte Avcı Başına (Tüfek Değil) 2 Yetişkin aklımda kalan  ....
Massachusetts te....

Buffalo Katliamı Amerikan tarihinde Çok Utanılacak bir olay olduğundan Sınırsız, Hesapsız kitapsız avcılığa izin vermezler zannetmem....

Buffalo Katliamı bilindiği üzere Oturan Boğa ve Çılgın At adındaki Kızılderili şeflerinin direncini kırmak için Kızılderili bölgelerindeki Buffalo'ları katletmekle görevlendirilmiş insanların yaptığı katliamdır.
Amerikalıların En nefret edilen Tarihi olayların başında gelir ...
Yüzbinlerce Buffaloyu katledilip, Kızılderililerin Direnişini Kırmış Kanadaya kadar göçmelerini sağlamıştır.

Bilenen Hikayeyi tekrarladım, Elbette herkes bilir ben bilmeyenler için yazdım...

Selamlar

« Son Düzenleme: Mart 25, 2019, 18:10:45 Gönderen: Oktay Eryılmaz »

*

A. A.

« Yanıtla #33 : Mart 25, 2019, 18:17:43 »

Neyse Zararı yok, Sonuçta Vegan değiliz ...
Bu Başlığa yazı yazarkende Et yemeyelim diye bir iddiamız yok
Ne Benim Ne Erdal Korsanın ne de Çetin Korsanın 

Bilgileriniz için
ÇOK SELAM Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kusura bakmayın, anlayamadım. Erdal ve Çetin korsanlarım böyle bi şey yazmamışlar. Siz onlara kefil misiniz yoksa beraber istişare yaptınız da , siz sonuç bildirgesini sözcü olarak mı yazıyorsunuz ?

Caiz derken , "olabilir mi ?" onu sormak istemiştim.

Sevgiyle.

*

O. E.

« Yanıtla #34 : Mart 25, 2019, 18:24:37 »

Neyse Zararı yok, Sonuçta Vegan değiliz ...
Bu Başlığa yazı yazarkende Et yemeyelim diye bir iddiamız yok
Ne Benim Ne Erdal Korsanın ne de Çetin Korsanın 

Bilgileriniz için
ÇOK SELAM Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kusura bakmayın, anlayamadım. Erdal ve Çetin korsanlarım böyle bi şey yazmamışlar. Siz onlara kefil misiniz yoksa beraber istişare yaptınız da , siz sonuç bildirgesini sözcü olarak mı yazıyorsunuz ?

Caiz derken , "olabilir mi ?" onu sormak istemiştim.

Sevgiyle.

Bende Onu diyorum Sevgili Ali Korsanım,
Erdal Ve Çetin Korsan Kuzuyu, Keçiyi yiyelim, Bir Keçi Olsada 20 Kg çevirsek dememişler....
Konu Bizim Ne yediğimiz değil zaten
Neyi Hayatta bırakıp, Bırakmayacağımız
Kimin Ölüp, Kimin ölmeyeceğine karar vermemiz....

Siz İşi Keçi Çevirme boyutuna getirince, Olursa yeriz dedim....
Kendileri ile herhangi bir muhaberatımız yoktur....

Eski Kelime seviyorsunuz Diye Muhaberatı seçtim, İletişim demek
Çok Selam & Sevgi ile

*

S. Ç.

« Yanıtla #35 : Mart 25, 2019, 18:28:17 »
Oktay korsan..
Şunuda belirtmek isterim..bu konuda senin yanındayım..
Yani spor amaçlı ava kesinlikle karşıyım..
Bir kere silaha karşıyım..
Gençliğin verdiği kanla aklına gelen ve evde bulunabilecek silahları edindim ve izinlerini aldım..kuka dışından başka hiçbirşeye ateş etmedim..çocuklar doğduktan sonrada evin gizli yerlerinde tozlandı gitti..bilmezler bile..antika oldu hepsi..
Çocuğum,dört yaşındayken,kurbanlık için aldığım koyunu,besleyip adını koyduktan sonrada o işi bıraktım..
Tekneme avlanmış balık sokmadım,avlanmadım..avlayıp kanlar içinde kalan tekne görüntülerindende hiç haz duymam..sevmem..ortamında bulunmamaya çalışırım..
Mangal yapmayı seviyorum,ama pişirdiğimi yiyemem..
Haaa..eti severim..ama önüme gelene kadar nasıl yapıldığını merak etmeden..
Anlıyacağın,konu vahim..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

O. E.

« Yanıtla #36 : Mart 25, 2019, 18:30:45 »
Oktay korsan..
Şunuda belirtmek isterim..bu konuda senin yanındayım..
Yani spor amaçlı ava kesinlikle karşıyım..
Bir kere silaha karşıyım..
Gençliğin verdiği kanla aklına gelen ve evde bulunabilecek silahları edindim ve izinlerini aldım..kuka dışından başka hiçbirşeye ateş etmedim..çocuklar doğduktan sonrada evin gizli yerlerinde tozlandı gitti..bilmezler bile..antika oldu hepsi..
Çocuğum,dört yaşındayken,kurbanlık için aldığım koyunu,besleyip adını koyduktan sonrada o işi bıraktım..
Tekneme avlanmış balık sokmadım,avlanmadım..avlayıp kanlar içinde kalan tekne görüntülerindende hiç haz duymam..sevmem..ortamında bulunmamaya çalışırım..
Mangal yapmayı seviyorum,ama pişirdiğimi yiyemem..
Haaa..eti severim..ama önüme gelene kadar nasıl yapıldığını merak etmeden..
Anlıyacağın,konu vahim..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Serdarcım
Ondan Eminim, O kadar Tanıyoruz artık seni...
Seni Bir Canlıya ateş ederken gözümle görsem inanmam...
Gerçi Hiç konduramadığım çok sevdiğim adamlar var Avcı...
Ama Umudum Onları vaz geçirmek...
Ve Bundan Eminim...(onları vaz geçireceğimden)

ÇOK SELAM

*

E. D.

« Yanıtla #37 : Mart 25, 2019, 18:50:41 »
    Bizimkisi tabii, en azından benimki, bir özlem, bir ütopya. Canlıların birbirini yeme sorunu belki bir gün çözümlenebilir ama çatışmayı yok etmek imkansız. Evren bunun üstüne kurulmuş. Çatışma var oldukça da bir taraf ya da taraflar daima acı çekecek. Ve taraflar konuya daima kendi taraflarından bakarak açıklayacaklar. Her ne kadar çözümü zor da olsa diğer canlı türleriyle empati kurmaya ve bu dünyanın gerçeği olarak onların, bizden kaynaklanan, acılarını azaltmaya bir katkım olur mu diye çabalıyorum.
« Son Düzenleme: Mart 25, 2019, 18:52:08 Gönderen: Erdal Duran »
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #38 : Mart 25, 2019, 19:21:51 »
Akvaryuma canlı yem yapılan su pirelerinin sessiz çığlığını benden başka duyan yok galiba.

Birileri kuzu, keçi çevirme derdine düşmüş yani konu ziyafete evrilmiş Göcek dağlarının kekik kokan oğlakları hayal edilerek.  Yazmam dediydim ama konu avdan ziyafete evrilince sorun olmaz yazmak. Sevgiyle
*

B. E.

« Yanıtla #39 : Mart 25, 2019, 19:22:08 »
Daha çok Eleştirilen kara avcılığı... Avlanmak için teskere alınıyor. Sınırlamalar var. Yasak dönemler vs vs...
Oysa eline olta alan veya zıpkın alan herkes denizlerde, Göller de...
Fütursuzca yavru balık avlanıyor. Hele profesyonel avcılar... Denizleri kuruttular.
Balığı iğneden çıkardıktan sonra kaçınız hızlı bir ölümü ona sağlıyorsunuz. Yoksa livarda boğulmasını mı seyrediyorsunuz?
*

N. D.

« Yanıtla #40 : Mart 25, 2019, 19:31:46 »

*

S. Ç.

« Yanıtla #41 : Mart 25, 2019, 19:37:54 »
Ömer kaptanım,sizde azcık avcılık var gibi..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. A. A.

« Yanıtla #42 : Mart 25, 2019, 19:39:19 »
Akvaryuma canlı yem yapılan su pirelerinin sessiz çığlığını benden başka duyan yok galiba.

Birileri kuzu, keçi çevirme derdine düşmüş yani konu ziyafete evrilmiş Göcek dağlarının kekik kokan oğlakları hayal edilerek.  Yazmam dediydim ama konu avdan ziyafete evrilince sorun olmaz yazmak. Sevgiyle
Omer K. Pireler konusundaki hassasiyetini anliyorum ama mamun ve yengec konusundaki sessiz cigliga pek sessiz kaldin acaba neden?

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

A. A.

« Yanıtla #43 : Mart 25, 2019, 19:43:19 »
Ben bu "evrilme" kelimesini forumda öğrendim.

Çok çeşitli canlı mahlukatlar var evrende, alt küme olarak dünyamızda. Ömer kaptan su pirelerden bahsetmiş. Balıklara verilirmiş.

Kim bilir daha ne canlılar vardır. Farkında bile olmadan öldürdüğümüz, avladığımız, yem yaptığımız.

Sadece bilinen kara ve deniz avcılığına ve hayvanlarına takılmamak lazım anladığım kadarıyla.

Dünya çok çeşitli canlıları barındırabilen bir yer.

Birinin avı, bir diğerinin avcısı olabilir.

Dert sadece insanlar buna müdahale etmesin ise, sıkıntılı bi kavram. Olay ve yere münhasır.  Müdahale etmez ise de, eder ise de.

Konu çok daha geniş ve algımızın üzerinde olabilir anladığım kadarıyla.

Ömer kaptana ufkumuzu açtığı için teşekkür ederim.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #44 : Mart 25, 2019, 19:46:04 »
Ömer kaptanım,sizde azcık avcılık var gibi..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben  sadece zeki nesillerin ancak protein ile beslenmeleri ile ortaya çıktığını biliyorum.

Aksi takdirde ortalık nişasta  lapası çocukları ile dolar ve en tehlikeli insanlar okumuş,  eğitimli kesim demeye başlarlar.  Mazallah.