0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. C.

Ynt: Hırvatistan'dan transfer için fikir teatisi...
« Yanıtla #15 : Eylül 14, 2018, 22:47:49 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sayın kaptanlar avrupadan uygun tekne bulunabilecek web siteleri hangileridir

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap sitesini deneyiniz.
Ben teknemi oradan buldum.

*

C. A.

« Yanıtla #16 : Eylül 14, 2018, 23:59:01 »

Bir çok site olmakla beraber en çok ben 'apolloduck.com' sitesini beğeniyorum.

Selametle...

*

N. D.

« Yanıtla #17 : Eylül 15, 2018, 09:16:58 »

Bir çok site olmakla beraber en çok ben 'apolloduck.com' sitesini beğeniyorum.

Selametle...
Teşekkür ederim.

*

M. T.

« Yanıtla #18 : Ocak 21, 2019, 11:53:09 »
Sevgili korsanlar,

Önümüzdeki birkaç ay içinde yüksek ihtimal Hırvatistan'dan bir tekne satın alacak ve Marmaris'e getireceğiz. Nerelere uğramamı, hangi durakları kaçırmamamı, hangi mevsim ya da aylarda yola çıkmamamı ve nelere dikkat etmemi önerirsiniz?

Şimdiden teşekkürler...

Atilla korsan teknenizi aldiniz mi? Aldiysaniz alim asamalarini tecrubelerinizi paylasmanizi rica ederim. Ben de ara ara Hirvatistan’daki teknelere bakiyorum.

*

C. A.

« Yanıtla #19 : Şubat 23, 2019, 23:12:53 »
Yolunuz üzerinde size şiddetle tavsiye edeceğim yerler :

-Hırvatistan:
Zadar, Split, Hvar (ada), Korcula (ada)

-Karadağ:
Kotor

-Arnavutluk:
Saranda (Butrint harabeleri için)

-Yunanistan:
Corfu, Itea (delphi'ye gitmek için), Naxos

Selametle...

*

A. Ş.

« Yanıtla #20 : Şubat 24, 2019, 03:08:10 »
Sevgili korsanlar,

Önümüzdeki birkaç ay içinde yüksek ihtimal Hırvatistan'dan bir tekne satın alacak ve Marmaris'e getireceğiz. Nerelere uğramamı, hangi durakları kaçırmamamı, hangi mevsim ya da aylarda yola çıkmamamı ve nelere dikkat etmemi önerirsiniz?

Şimdiden teşekkürler...

Atilla korsan teknenizi aldiniz mi? Aldiysaniz alim asamalarini tecrubelerinizi paylasmanizi rica ederim. Ben de ara ara Hirvatistan’daki teknelere bakiyorum.

Meriç korsanım sonradan kış vakti Hırvatistan'dan getirmek çok meşakkatli olacağı, oradaki bazı uygulamalar ve bizi burdan kalkıp oraya götürecek kadar uygun, kaçırılmayacak bir tekneye rastlamama gibi sebeplerden vazgeçtik. Orhaniye'de bulduğumuz bir 2006 Cyclades'i sıkı pazarlıkla aldık.
*

M. T.

« Yanıtla #21 : Nisan 28, 2019, 12:37:15 »
Hayirli olsun, cevabinizi anca gorebildim.
*

N. D.

« Yanıtla #22 : Nisan 29, 2019, 11:30:08 »
Atilla korsanim hayirli olsun güle güle kullanin.

Bence iyi yapmissiniz, Hirvatistanda satilan teknlerin cogu Charter tekneleri, istisnalar haric cogu cok yipranmis vaziyette.

Elimden gelir vaktim var ben tamir ederim derseniz mantikli olabilir, onun haricinde bilinmeyenler size cok daha pahaliya mal olabilir.
*

A. B. Ç.

« Yanıtla #23 : Ekim 23, 2020, 23:27:49 »
Merhaba sevgili Gekolar,

15 sene yarışlarda ve arkadaşların teknesiyle yelken yaptıktan sonra, ilk teknemi kısmetse Hırvatistan'dan almak üzereyim. Tahminimce işlemler kasımın sonlarına doğru bitecek ve sonrasında transfer telaşı başlayacak. Hırvatistan için vizem olmadığından tekneyi Karadağ'dan teslim almayı, Karadağ-Türkiye etabını az tecrübeli bir arkadaşım ile birlikte yapmayı planlıyorum.

Transferin zamanlaması ile ilgili fikirlerinizi almak isterim. 15 Kasım'dan sonra bu transfere başlamak hava durumu açısından sakıncalı mıdır? Ilk baharı beklemeli miyim?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler!
*

D. H.

« Yanıtla #24 : Kasım 15, 2020, 23:19:20 »
Merhabalar aranızda yeniyim forumdaki hırvatistandan gelen teknelerin yazışmalarını prosedürleri okudum mutlakada gözden kaçırdığım olmuştur benimde merak ettiğim, aradığım motor yatı uygun fiyata hırvatistanda buldum acaba motor yat getiren oldu mu prosedür nedir transfer nasıl yapılır vs ? bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
*

C. A.

« Yanıtla #25 : Kasım 15, 2020, 23:58:55 »
Merhaba sevgili Gekolar,

15 sene yarışlarda ve arkadaşların teknesiyle yelken yaptıktan sonra, ilk teknemi kısmetse Hırvatistan'dan almak üzereyim. Tahminimce işlemler kasımın sonlarına doğru bitecek ve sonrasında transfer telaşı başlayacak. Hırvatistan için vizem olmadığından tekneyi Karadağ'dan teslim almayı, Karadağ-Türkiye etabını az tecrübeli bir arkadaşım ile birlikte yapmayı planlıyorum.

Transferin zamanlaması ile ilgili fikirlerinizi almak isterim. 15 Kasım'dan sonra bu transfere başlamak hava durumu açısından sakıncalı mıdır? Ilk baharı beklemeli miyim?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler!

Kasım 15'ten sonra, Ege'de de Adriyatik'te de tekne transferi pek uygun değildir. Ancak vaktiniz varsa, iyi havayı kollaya kollaya, kısa rota bacaklarıyla yapmak mümkündür.

Vaktiniz yoksa, maalesef baharı beklemekten ya da yat transferi yapan gemilere bakmaktan başka çareniz yok.

Selametle... 
« Son Düzenleme: Kasım 16, 2020, 00:01:04 Gönderen: Cenk Ayvacı »
*

Y. T.

« Yanıtla #26 : Kasım 16, 2020, 18:54:46 »
Schengen bölgesine oturumunuz yoksa seyahat edemezsiniz.
*

S. K.

« Yanıtla #27 : Kasım 17, 2020, 14:27:59 »
Schengen bölgesine oturumunuz yoksa seyahat edemezsiniz.

O tam öyle değil... broker ve benzeri aracılarla bir tekneye kaparo verdiyseniz size "CRO içinde bir tekneniz olduğuna dair belge" veriyorlar ve o belgeyle ülkeye transit yolcu olarak girebiliyorsunuz... Yani havayoluyla girip denizyoluyla çıkacak transit geçiş statüsünde kabul ediyorlar girişinizi...
*

A. B. Ç.

« Yanıtla #28 : Aralık 26, 2020, 20:18:42 »

Kasım 15'ten sonra, Ege'de de Adriyatik'te de tekne transferi pek uygun değildir. Ancak vaktiniz varsa, iyi havayı kollaya kollaya, kısa rota bacaklarıyla yapmak mümkündür.

Vaktiniz yoksa, maalesef baharı beklemekten ya da yat transferi yapan gemilere bakmaktan başka çareniz yok.

Selametle... 

Cevabınız için teşekkürler. 15 aralıkta Hırvatistan Split'te başlayan seyahatimiz 24 aralıkta Didim'de başarıyla son buldu. Ufak tefek aksilikler olsa da sağ salim ülkeye giriş yaptık.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. K.

« Yanıtla #29 : Aralık 27, 2020, 12:02:06 »
Geçmiş olsun; tekneniz de hayırlı olsun...