Selin Özsoy ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimiçi Ömer Öge

• * Gezgin Korsan
  • 315
    • Yaşadığı Şehir
  • izmir
    • Tekne Adı
  • M/Y Moonlight- Fairline Squadron 55
Ynt: Göcek izlenimlerim
« Yanıtla #840 : Ocak 08, 2019, 11:32:10 »
Alper Dora;

Mazotlu arabaya benzin koymak gibi bir şeydir yanlış kan nakli. Hastanın kan kaybından öleceği kesin ve öncesinde uygun kan tedarik etme şansın yok. Eğer 0 grubu kan varsa elinde deneyebilirsin.
Kaba tabiri ile 0 grubu evrensel vericidir (yani diğer gruplara verebilir) ama kesinlikle alamaz. Ama bu  evrensellik de ancak mahrumiyet durumlarında kullanılabilir.

Sana aktarılan bir kerelik durumu Rh faktörü için geçerli ki o da ancak mahrumiyet durumlarında uygulanabilir.

Anne çocuk arasındaki kan uyuşmazlığı da öyledir, ilk çocukta bir şey olmaz ama ilk çocukta Rh- olan anne Rh' a karşı antikor geliştirir ve ikinci çocuk da eğer Rh + olursa, annenin bağışıklık sistemi çocuğun kan hücrelerine saldırı ve anne karnında yada doğumdan hemen sonra  öldürür. Halk arasındaki kan zehirlemesi. Tedavisi kan değişikliği, anne karnında da yapılabilir.

Appendix eğer barsakların arka kısmında yerleşmiş ise tipik bulgular vermez ve atlaması çok kolyadır. Bizim küçük oğlanın apandisitini bu sebepten dolayı ( 9 yaşındayken) Çocuk cerrahı profesörleri arkadaşlarım ile neredeyse atlıyorduk. Tomografi çekerek tanısı kondu ve delinmeye ramak kala ameliyata alındı.
Omuz ağrısıdır senin kol çekmesi dediğin, diyafram irritasyonu yapar. Senin apandisit olduğun tarihte BT vs olmadığı için atipik vakalarda tanı zorluğu çok normal, o dönemlerde apandisite bağlı ölümler çok sürpriz kabul edilmezdi zaten.
*

Çevrimdışı Özer Aydınkaya

• * Gezgin Korsan
  • 245
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • ELIF- Netsel Marina
« Yanıtla #841 : Ocak 08, 2019, 11:34:11 »
Ömer korsan selamlar

Göcek merkezde en uygun fiyatla kalınabilecek yer belediye marina. Geçen sene 70 TL idi ama su yoktu bir problemden dolayı ,bu sene  su gelmiş olabilir.Telefonu 0252 645 19 38 .Telsiz kodu 13.  Skopje marina var birde biraz daha pahalı ama bedelini bilmiyorum.
Fethiye de ece Marin en iyisi ama sanırım 50 euro gibiydi. Yes Marina var , iskele aslında daha uygun olabilir ( Yes Marina :0252 614 22 58 ) Eğer şehir dışında olacaksanız fethiye de en güzel yer Turunç pınarı restaurant iskelesi.
*

Çevrimiçi Emin Alp Alayunt

• * Gezgin Korsan
  • 1.343
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • FUNDA NİL , Mandalya Marina
« Yanıtla #842 : Ocak 08, 2019, 12:36:50 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ömer korsan selamlar

Göcek merkezde en uygun fiyatla kalınabilecek yer belediye marina. Geçen sene 70 TL idi ama su yoktu bir problemden dolayı ,bu sene  su gelmiş olabilir.Telefonu 0252 645 19 38 .Telsiz kodu 13.  Skopje marina var birde biraz daha pahalı ama bedelini bilmiyorum.
Fethiye de ece Marin en iyisi ama sanırım 50 euro gibiydi. Yes Marina var , iskele aslında daha uygun olabilir ( Yes Marina :0252 614 22 58 ) Eğer şehir dışında olacaksanız fethiye de en güzel yer Turunç pınarı restaurant iskelesi.

Turunçpınarı restorana ulaşamadım. tel kullanılmıyor mesajı alıyorum. Başka tel var mı?

Hallettim sağolun...  Yalnız burası günübirlik bağlamaya uygun.

« Son Düzenleme: Ocak 08, 2019, 12:41:18 Gönderen: Emin Alp Alayunt »
S/Y  FUNDA NİL

*
« Yanıtla #843 : Ocak 08, 2019, 13:10:52 »
Ömer korsan selamlar

Turunçpınarı restorana ulaşamadım. tel kullanılmıyor mesajı alıyorum. Başka tel var mı?

Hocam Sen Göcektemisin ?
Turunçpınarı Osmanın yerini mi soruyorsunuz, kapalı olabilir orası ...
Nimitz Class Aircraft Carrier
Daisy

*

Çevrimiçi Emin Alp Alayunt

• * Gezgin Korsan
  • 1.343
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • FUNDA NİL , Mandalya Marina
« Yanıtla #844 : Ocak 08, 2019, 13:24:22 »
Ömer korsan selamlar

Hocam Sen Göcektemisin ?
Turunçpınarı Osmanın yerini mi soruyorsunuz, kapalı olabilir orası ...

Hayır ev hapsi sırası can sıkıntısından yaza hazırlık amaçlı , forumda verilen telefonları yazıyorum. Deniz beyle konuştum onlar günübirlik yemek yediğin sürece bağlan modunda çalışıyorlar. Mooring During Dinner desem MDD kısaltmasıyla turizm sektöründe yeni bir açılım yapmış olur muyum ? çok anglosakson hissettim kendimi.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
S/Y  FUNDA NİL
*

Çevrimdışı Ömer Yücel

• * Gezgin Korsan
  • 92
    • Yaşadığı Şehir
  • istanbul
    • Tekne Adı
  • gülgüzeli
« Yanıtla #845 : Ocak 08, 2019, 13:38:44 »
Ömer korsan selamlar

Özer Kaptan teşekkür ederim cevabın için.
Göcek Belediye marinada günlük yer bulmakta sıkıntı yaşamayız değil mi? Teknem 6.5 metre gerçi iki kişi kalacağız, yer konusunda bir fikrim olmadığı için tedbiren 1 haftalık bir otel tutsam mı diye düşünüyorum. Bu tavsiyeleriniz beni otel masrafından kurtarabilir o yüzden kıymetli  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Searay 190 bowrider with suzuki 100bf
*
« Yanıtla #846 : Ocak 08, 2019, 13:41:04 »
Ömer korsan selamlar

Özer Kaptan teşekkür ederim cevabın için.
Göcek Belediye marinada günlük yer bulmakta sıkıntı yaşamayız değil mi? Teknem 6.5 metre gerçi iki kişi kalacağız, yer konusunda bir fikrim olmadığı için tedbiren 1 haftalık bir otel tutsam mı diye düşünüyorum. Bu tavsiyeleriniz beni otel masrafından kurtarabilir o yüzden kıymetli  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Genelde yer oluyor
Daisy
*

Çevrimdışı Ömer Yücel

• * Gezgin Korsan
  • 92
    • Yaşadığı Şehir
  • istanbul
    • Tekne Adı
  • gülgüzeli
« Yanıtla #847 : Ocak 08, 2019, 14:07:04 »
Göcek Belediye marinayı aradım yazın yer olursa bağlanabilirsiniz dedi. Belediyeden Muçeve devrolmuş fiyatlar zamlanacak ama 6 mtlik bir tekne için maksimum 50 tl gibi olur dedi. Tek sorun duş ve Wc yokmuş bilgilerinize.
Bir de Fethiye Belediye Marına var dediler Fethiye Özsütün karşısındaymış. Şimdi orayı aramaya çalışıyorum bakalım orası ne diyecek...
*

Çevrimdışı Ömer Yücel

• * Gezgin Korsan
  • 92
    • Yaşadığı Şehir
  • istanbul
    • Tekne Adı
  • gülgüzeli
« Yanıtla #848 : Ocak 08, 2019, 14:11:39 »
Fethiye Belediye Marina ve Barınak yerel kayık ve tekneler tarafından kullanıldığından hiç yer olmuyor dedi. Turunç Pınarı ve  Ece Marinaya talim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimiçi Bülent Elverdi

• * Gezgin Korsan
  • 154
    • Yaşadığı Şehir
  • Urla
    • Tekne Adı
  • vila
« Yanıtla #849 : Ocak 08, 2019, 15:02:40 »
Alper Dora;

Mazotlu arabaya benzin koymak gibi bir şeydir yanlış kan nakli. Hastanın kan kaybından öleceği kesin ve öncesinde uygun kan tedarik etme şansın yok. Eğer 0 grubu kan varsa elinde deneyebilirsin.
Kaba tabiri ile 0 grubu evrensel vericidir (yani diğer gruplara verebilir) ama kesinlikle alamaz. Ama bu  evrensellik de ancak mahrumiyet durumlarında kullanılabilir.

Sana aktarılan bir kerelik durumu Rh faktörü için geçerli ki o da ancak mahrumiyet durumlarında uygulanabilir.

Anne çocuk arasındaki kan uyuşmazlığı da öyledir, ilk çocukta bir şey olmaz ama ilk çocukta Rh- olan anne Rh' a karşı antikor geliştirir ve ikinci çocuk da eğer Rh + olursa, annenin bağışıklık sistemi çocuğun kan hücrelerine saldırı ve anne karnında yada doğumdan hemen sonra  öldürür. Halk arasındaki kan zehirlemesi. Tedavisi kan değişikliği, anne karnında da yapılabilir.

Appendix eğer barsakların arka kısmında yerleşmiş ise tipik bulgular vermez ve atlaması çok kolyadır. Bizim küçük oğlanın apandisitini bu sebepten dolayı ( 9 yaşındayken) Çocuk cerrahı profesörleri arkadaşlarım ile neredeyse atlıyorduk. Tomografi çekerek tanısı kondu ve delinmeye ramak kala ameliyata alındı.
Omuz ağrısıdır senin kol çekmesi dediğin, diyafram irritasyonu yapar. Senin apandisit olduğun tarihte BT vs olmadığı için atipik vakalarda tanı zorluğu çok normal, o dönemlerde apandisite bağlı ölümler çok sürpriz kabul edilmezdi zaten.
[/qu
Alper Dora;

Kendimi kovboy filmlerindeki süvariler gibi hissettim.Savaş biter ve onlar gelir ya...
Ömer korsanım açıklamış gerçi ama ufak bir not da benden olsun.
1990 ların 2. yarısında Mayo Clinic den gelen bir retrospektif(geriye dönük) yayın vardı.Akut apandisit nedeni ile opere ettikleri hastaların %85 inde gerçekten akut apandisit saptamışlardı.Hep söylediğimiz gibi, akut apandisit klinik bir tanıdır.Radyoloji ne kadar gelişirse gelişsin(aramızdaki radyologlar ve özellikle evdeki  kızmasın), bir fazla ameliyat, bir eksikten iyidir.

Kanama, apandisit operasyonunda beklenen birşey değildir.Ama o zamanlarda bile cross yapılmadan kan transfüzyonunu gerektirecek bir kanama apendektomide hiç beklenecek birşey değildir.

Ama Alper Korsanım, op başarılıymış.O kesin....Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimiçi Erol Yapıcı

• * Gezgin Korsan
  • 3.948
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • ŞH-KADIKÖY
« Yanıtla #850 : Ocak 08, 2019, 15:07:28 »
Fethiye Belediye Marina ve Barınak yerel kayık ve tekneler tarafından kullanıldığından hiç yer olmuyor dedi. Turunç Pınarı ve  Ece Marinaya talim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Nehir yoluyla Karadeniz'e indikten sonra Marmara ve boğazları geçip Fethiye'ye gelen biriyle(galiba Hollandalı idi) Belediye Çay Bahçesi'nde İngilizce'yi vura kıra hastanelik edecek bir sohbet yapmıştık(ben bilmez, o benden de bilmez Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ). 7 m.lik hoş bir yelkenlisi vardı ve tam karşımızda rıhtıma kıçtan kara idi. Şansınızı bir deneyin. Çarşı- pazar,meşhur Balık Ali Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap (hali) iki adım ötenizde olur.
« Son Düzenleme: Ocak 08, 2019, 15:09:48 Gönderen: Erol Yapıcı »
*

Çevrimdışı Ömer Yücel

• * Gezgin Korsan
  • 92
    • Yaşadığı Şehir
  • istanbul
    • Tekne Adı
  • gülgüzeli
« Yanıtla #851 : Ocak 08, 2019, 15:20:03 »
Ben de aynı fikirdeyim tekneyle biyere burnunu soktuktan sonra kimse sana kolay kolay çık demez fiili durum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Çevrimdışı Ali Ünalan

• * Gezgin Korsan
  • 3.592
    • Yaşadığı Şehir
  • İSTANBUL
    • Tekne Adı
  • S/Y Çokomel
« Yanıtla #852 : Ocak 08, 2019, 17:47:03 »
Merhaba Dostlar;

Sohbet biraz koyulaşmış lakin ben benzer bir başlık açmamak adına buradan bir hususla ilgili siz kıymetli GeKo'lardan bilgi edinmek istiyorum.

Kısmetse bu yaz teknemi Fethiye-Göcek'e götürüp 15-20 gün kadar dolaşmayı düşünüyorum. Sorum şu; koylardaki iskeleler ve marinalar dışında Göcek ve Fethiye merkezinde sahil şeridinde bağlanıp güvenle gecelenecek yerler var mı. Ücretli ve ücretsiz olarabilir. Ailecek kalacağım ve şehir merkezlerinde de bir kaç gün geçirmeyi planlıyorum.
Sohbet biraz koyulaşmış lakin ben benzer bir başlık açmamak adına buradan bir hususla ilgili siz kıymetli GeKo'lardan bilgi edinmek istiyorum.

Ömer korsanım tam doğru yerde sordunuz bilgilerde gelmiş az önce okudum.

Oktay korsan gördün mü bak sizin topik ne işlere yarıyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bende

İmla 0 (Sıfır)
Konu Bütünlüğü (0)
Hal ve Gidiş (0)

Bu kadar mütevazı olma AMATÖR YAZAR seni seni Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Biraz daha öveyim seni Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bu tirajla önümüzdeki seçimlerde küçük bir ilçeden belediye başkanlığı adaylığını koysan kesin kazanırsın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Ocak 08, 2019, 17:50:22 Gönderen: Ali Ünalan »
“Merhaba denizci, sen de senden sonrakilere anlat…”

S/Y Çokomel
*
« Yanıtla #853 : Ocak 08, 2019, 18:09:19 »
Ahhhh Ah
Ali Korsanım ,
Sen Geç dalganı ....
Millet Bilim irfan, yolunda dev adımlarla ilerlesin , biz burada yok Dock & Go işe yararmı , Yok Baş Pervane yok Kıç pervane , Orsa ,Apaz Tapas uğraşalım...
Sende dalganı geç...,

Sen bir kere daldında suyun altında pervane mi buldun, Haritaya baktın baktında bir Bostancı - Göcek Göç yolumu keşfettin
Hiç sen anca benle dalganı geç ...

Bu arada müthiş bir keşif yaptım ...

G Ö C EK   GÖÇ 'ten mi geliyor ....
Bu Lidyalılar Parayı bulmadan Göcek ten GÖÇ'müş olabilirlermi ki Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap? acep..
Araştırmak lazım ...

Tapas Buraya nereden karıştı bilemedim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ocak 08, 2019, 18:15:54 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
Daisy
*

Çevrimdışı Ali Ünalan

• * Gezgin Korsan
  • 3.592
    • Yaşadığı Şehir
  • İSTANBUL
    • Tekne Adı
  • S/Y Çokomel
« Yanıtla #854 : Ocak 08, 2019, 18:24:56 »
Ahhhh Ah
Ali Korsanım ,
Sen Geç dalganı ....
Millet Bilim irfan, yolunda dev adımlarla ilerlesin , biz burada yok Dock & Go işe yararmı , Yok Baş Pervane yok Kıç pervane , Orsa ,Apaz Tapas uğraşalım...
Sende dalganı geç...,

Sen bir kere daldında suyun altında pervane mi buldun, Haritaya baktın baktında bir Bostancı - Göcek Göç yolumu keşfettin
Hiç sen anca benle dalganı geç ...

Bu arada müthiş bir keşif yaptım ...

G Ö C EK   GÖÇ 'ten mi geliyor ....
Bu Lidyalılar Parayı bulmadan Göcek ten GÖÇ'müş olabilirlermi ki Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap? acep..
Araştırmak lazım ...

Tapas Buraya nereden karıştı bilemedim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yav boş ver kim ne yapıyorsa yapsın,takma bu kadar,Aykırı,Zıt,Gıçık,Her şeye muhalif,Güzel-çirkin,İnce – kalın,Ağlamak – gülmek,İnmek – çıkmak.
İnsan topluluğu iyidir,aksi taktirde körler sağırlar birbirini ağırlar kimsenin işine yaramaz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
“Merhaba denizci, sen de senden sonrakilere anlat…”

S/Y Çokomel