0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Z.

İyi, güzel ama İpsala kapısındaki tadilat nedeni ile trafik aksıyor. Bu bölgeye en az 10 yıldır gider gelirim böyle bir gümrük kapısı inşaatı salaklığı görmedim. Bırakın B planını, A plansız tam plansız iş olmuş maalesef. Bu insanlar bayramda ya da yurt dışına giriş çıkış ne yapacak düşünen yok. "Kır dediler kırdık peronları abi" dediler.

*

S. Ş.

yeni moda kendin yap ,kendin kontrol et

*

B. A.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İyi, güzel ama İpsala kapısındaki tadilat nedeni ile trafik aksıyor. Bu bölgeye en az 10 yıldır gider gelirim böyle bir gümrük kapısı inşaatı salaklığı görmedim. Bırakın B planını, A plansız tam plansız iş olmuş maalesef. Bu insanlar bayramda ya da yurt dışına giriş çıkış ne yapacak düşünen yok. "Kır dediler kırdık peronları abi" dediler.

Hakan korsanım, 23 nisan haftası eşimle İpsala'dan geçmeyi planlıyoruz. Şu an ne durumda, sınırı geçmeniz ne kadar sürdü ? biraz daha bilgi vermeniz mümkün mü ?

*

N. Y.

Hakan 20 Nisan da İpsala' dan biz de Balkan Turuna çıkış yapacağız. O tarihe kadar durum düzelmez mi?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. Z.

Maalesef düzelmeyecek gibi, hatta iki yıl süre veriyorlar.

O kadar plansız bir organizasyon ki yaptıkları, sadece iki peron açık. Bir peron TIR ve otobüslere, diğeri ise araçlara hizmet veriyor. İki peron dediysem sanmayın karşılıklı. Hayır! Beş Araç Türkiye'den çıkış, Beş araş Türkiye'ye giriş. Önümüzdeki 28 araba için tam 1 saat 47 dakika bekledim.

Biri demiş "yapalım ha buraları, öbürü yıkmış" Daha girişte sağda kalan peronların %5 i sökülememiş. İki işçi çalışıyor. Sordum; "Ne zaman başladılar sökmeye?é diye "İki ay oldu abi" dediler.

Sanırım şikayet yazarsak B plansız yapılan işle bir B planı çıkar. Halbuki o kadar kolay ki bu işler. Ama emir demiri keser, sormaz, fikir söylemez veya söyleyemez. Vatandaş zaman kaybeder, yakıt kaybeder, sinirleri gerilir ama kime ne.

*

B. A.

Bu durumda en iyisi yolu uzatsa da Pazarkule'den çıkış yapmak gibi gözüküyor, sınırda bekleneceğine en azından yolda vakit geçirilir.
*

H. D.

PAZARKULE kapısından Yunanistana geçmeyi düşünenlere sadece bir uyarım olacak!!!!! Bu kapıdan sadece otomobil sınıfı araçlar geçebilir.Minibuş karavan panelvan Türü araçlar geçemez.Bilginize.İllede İpsaladan geçiş yapmıyacagım derseniz o zaman Önce Kapıkuleden Bulgara girin hemen 20 km sonra hiç beklemeden Bulgardan Yunana geçin derim.Yolunuz biraz uzamış Yunana girince gezmeniz ile ilgili olmayan bir noktada olabilirsiniz ayrıca Bulgara girince mecburen vinetta alıp fazladan masraf etmiş olursunuz
*

Ö. T.

PAZARKULE kapısından Yunanistana geçmeyi düşünenlere sadece bir uyarım olacak!!!!! Bu kapıdan sadece otomobil sınıfı araçlar geçebilir.Minibuş karavan panelvan Türü araçlar geçemez.Bilginize.İllede İpsaladan geçiş yapmıyacagım derseniz o zaman Önce Kapıkuleden Bulgara girin hemen 20 km sonra hiç beklemeden Bulgardan Yunana geçin derim.Yolunuz biraz uzamış Yunana girince gezmeniz ile ilgili olmayan bir noktada olabilirsiniz ayrıca Bulgara girince mecburen vinetta alıp fazladan masraf etmiş olursunuz

Sınırdan 30 km. İçeriye kadar vinetta almak gerekmiyor
*

H. G.

Ben geçen sene Pazarkule'den motor karavan ile Yunanistan'dan Türkiye'ye giriş yapmıştım. Her hangi bir problem yaşamadım.
*

H. D.

"FİAT DUCATO KAPALI KASA" Türkiye tarafı Yunan tarafına salmıyor.Gerekçe olarak Yunan kapısının red edip geri yollamasını söylediler.Yayan geçtim Yunan kapısında sordum Türkiye den gelen Türk plakalı Minibüs ebadındaki araçları kabul etmiyoruz geri çeviriyoruz dediler.Amma Yunandan Türkiye tarafına nasıl işlem yaparsınız diye sormak aklıma gelmedi.SUFLİDEN herhangi bir ipek dokuma aldınız mı?
« Son Düzenleme: Mart 19, 2019, 18:09:04 Gönderen: Hüseyin Durmaz »
*

H. G.

"FİAT DUCATO KAPALI KASA" Türkiye tarafı Yunan tarafına salmıyor.Gerekçe olarak Yunan kapısının red edip geri yollamasını söylediler.Yayan geçtim Yunan kapısında sordum Türkiye den gelen Türk plakalı Minibüs ebadındaki araçları kabul etmiyoruz geri çeviriyoruz dediler.Amma Yunandan Türkiye tarafına nasıl işlem yaparsınız diye sormak aklıma gelmedi.
Ne zaman oldu bu olay Hüseyin Korsanım?
*

H. D.

2018 senesinde.Oradan red edilince Taa Edirneden İpsalaya boşu boşuna gittim girdim Dedeağaçta  marinanın karşısında boş eski depo binalarının önünde bilgi levhalarından Süfliyi ögrendimkuzeye gidip oradan geçtim ve devam edip Bulgara geçtim Öcalın yanına vardım.
*

H. G.

2018 senesinde.Oradan red edilince Taa Edirneden İpsalaya boşu boşuna gittim girdim Dedeağaçta  marinanın karşısında boş eski depo binalarının önünde bilgi levhalarından Süfliyi ögrendimkuzeye gidip oradan geçtim ve devam edip Bulgara geçtim Öcalın yanına vardım.

Kapıkule problemse, o zaman doğru rota Bulgar'dan dolaşmak. Senin yaptığın gibi sanırım Hüseyin Korsanım.
*

S. Ç.

Yunan a,Pazarkule den çıkış olmuyor mu?
*

H. D.

Pazarkulenin Yunan tarafı Türk plakalara ne yapıp edip geçerli mazeret bulup geri çeviriyormuş.Neymiş efendim ticari yapısalındaki araçları (bizim fiat ducatolar gibi olanlar) kontrol edecek elektronik araçları yokmuş.Amma yunan plakalı kamyonu bile kabul ediyor.
aracımız otomobil ise İpsalada sıkıntı varsa ya pazarkuleye gelip yunana geçmeyi düşünecek yada Kapıkuleye gelip Önce Bulgara sonra Yunana geçecek.Tabiki Bulgardan Yunana geçerken bir kaç kapı var inceleyip uygun olandan geçilir.Bulgarda Vinetta elektronik oldu artık cama pul yapıştırılmıyor. Ücreti alan makineler benzinliklerde var ve Düzgün Türkçe menüleri var sıkıntı çekilmez.Ben bunun seftahını Kapıdan sonraki ilk shell benzinlikten yaptım.Yunanda gidilecek yere göre bulgardan uygun kapı secilirse birkaç otoban ücretinden de kurtulunur.