0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. A.

Bu sefer yeni bölümde biraz geciktik, kusura bakmayınız lütfen... Bundan sonra daha düzenli yayınlamaya çalışacağız...

Bu bölümde yaklaşan kötü hava şartları nedeniyle planlarımızı değiştirmek zorunda kaldık...Midilli'nin batısından aşağı inip öyle Ayvalık'a geçecekken; bir an önce Türkiye'ye resmi giriş yapıp; Bozcaada'ya gitmek istedik... Kötü havayı orada karşıladıktan sonra da İstanbul'a gitmek niyetindeydik...

Lakin denizde plan olmuyormuş, çok güzel öğrendik...

Yolda kötü hava şartları erken kendini gösterince Babakale'de 6 gün mahsur kaldık.. Kaldık kalmasına ama bir dizi de terslik beraberinde geldi...

Bunların hepsi kanlı ay tutulmasına bağlandı yakın çevremiz tarafından Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ama ben not ettim bir kere; "denizde plan yok" bundan sonra... Ön düşünce var olsa olsa artık Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu seyrimizle alakalı kafanızda ne soru varsa yorumlara yazın lütfen... Sorularınızı yanıtlayacağımız ayrı bir video daha yapacağız...

Denizin maviliklerinde karşılaşmak dileğiyle...

Video Link:

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Youtube Kanalımıza abone olursanız ayrıca çok mutlu oluruz…

Instagram içinse ismimiz: “@sailingminina

*

R. E.

Ayvalık çekimlerini özellikle şehir içi çekimleri dron ile mi yaptınız?
Camilerimiz "kiliseden düzeltme"dir.
Kavala'da filan görülenin tersi yani..
Oralarda da "camiden bozma" kiliseler var.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bir de o kadar yukarı çıktıktan sonra Babakale'ye dönmek yerine Gülpınar barınağına niye gitmediniz?

*

K. K.

ben de videonuzda masraflarınızı sorarak yorum yaptım forumda güncel konulardan olduğu için de =) belki şurada şuraya gittik şöyle masraf yaptık tadında yorumlarınız olabilir diye.

onun dışında ailecek çok tatlısınız, çekimleriniz de çok güzel.

bu arada videoda abone sayısı 500'lerde, baktım 1200'lere gelmiş bile. tebrikler.

*

M. Ç.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. S.

İlgiyle izlemeyi sürdürüyorum Murat korsan.

*

C. G.

Çekimler çok net ve güzel.. Samimiyet olması, çekim var diye kasılmaması daha da güzel.. Devamlarını bekliyoruz 2019'da da
*

H. E.

Güzel bir bölüm daha. Ailenin rahatı ön planda olmalı her zaman. Doğru karar vermişsin kaptan olarak. O Babakale-Bozcaada rotasında tekneden soğuyan kaç kişiyi tanıyorum ben.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Video ile cevaplamak için soru: Rüzgar sesini almadan ses kaydı yapmak için hangi tüylü mikrofon kılıfı, mikrofon vs. alacaksın? Kaça malolacak?

Ares'i mıncıklarım...
*

O. E.

Benden Video için soru

Navionics te gittiğin yerin üstünden nasıl hızlı çekim yapıyorsun

*

A. C.

Murat Bey, videolarınızı keyifle izliyorum elinize sağlık.

Bir tek naçizane önerim olacak size; çekim yaparken genelde kamera sürekli hareket halinde; birşeyleri göstermek amacı ile bir ona yana, bir bu yana sürekli döndüğü için bazen zorlayıcı oluyor izlemek.

Acaba daha yumuşak hareketlerle ve daha az kadraj değişikliği yapsanız nasıl olurdu?

Sadece bir yorum, hani belki bir katkım olur diye. Yoksa son derece keyifle ve beğenerek izliyorum videolarınızı.
*

M. A.

Merhabalar,

Herkese güzel yorumları için teşekkür ederim.. Çok sağolun... Altta kısaca sorulara cevap yazmaya çalıştım...

Ayvalık çekimlerini özellikle şehir içi çekimleri dron ile mi yaptınız?
Camilerimiz "kiliseden düzeltme"dir.
Kavala'da filan görülenin tersi yani..
Oralarda da "camiden bozma" kiliseler var.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bir de o kadar yukarı çıktıktan sonra Babakale'ye dönmek yerine Gülpınar barınağına niye gitmediniz?

Ayvalık çekimleri aslında daha sonra oldu, çünkü dönünce araba kiralamaydı, marina işlemleriydi derken gün bitti. İşe zor yetiştik Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Gülpınar'a da baktım ama Babakale'de alışveriş yapacağınız yerler, kahvaltı ve yemek yiyebileceğiniz cafeler ve restoranlar var. Yani biraz daha medeniyettesiniz. Ama Gülpınar dediğiniz yerde hiç birşey yok(muş).

ben de videonuzda masraflarınızı sorarak yorum yaptım forumda güncel konulardan olduğu için de =) belki şurada şuraya gittik şöyle masraf yaptık tadında yorumlarınız olabilir diye.

onun dışında ailecek çok tatlısınız, çekimleriniz de çok güzel.

bu arada videoda abone sayısı 500'lerde, baktım 1200'lere gelmiş bile. tebrikler.

Çok teşekkürler Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bu arada sorunuzu not ettik, videoda bahsedeceğiz..

İlgiyle izlemeyi sürdürüyorum Murat korsan.

Çok teşekkürler Enes abi..

Çekimler çok net ve güzel.. Samimiyet olması, çekim var diye kasılmaması daha da güzel.. Devamlarını bekliyoruz 2019'da da

Teşekkürler, yaza kadar şundan bundan, yaz gelince yine tekneden devam edeceğiz inşallah...

Güzel bir bölüm daha. Ailenin rahatı ön planda olmalı her zaman. Doğru karar vermişsin kaptan olarak. O Babakale-Bozcaada rotasında tekneden soğuyan kaç kişiyi tanıyorum ben.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Video ile cevaplamak için soru: Rüzgar sesini almadan ses kaydı yapmak için hangi tüylü mikrofon kılıfı, mikrofon vs. alacaksın? Kaça malolacak?

Ares'i mıncıklarım...

Sağol Hakan abi,
Aile ile zor oluyor gerçekten, bayramda tekneyi getirirken Espiga'dan Onur ile getirdik. Şarköy önlerinde daha kötü havada yola devam ettik. Gidiliyormuş erkek erkeğe olunca.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ama Onur sayesinde benim de çıtam yükselmiş oldu. Tek olsam kesin girerdim Şarköy'e..

Mikrofon içinse; Boya'nın mikrofonunu aldım. Hem tekli, hem de sohbet etmek gerekirse ikili olanından. Paketinden hem sünger kılıfları çıktı. hem de tüylü zımbırtıları.. Denedim sesi gayet iyi geliyor. Bir de telefona takılan harici bakınıyorum ama daha tam karar veremedim; Shure'nin yeni modeli çıktı MV882den sonra, ona bakıyorum.. Ama yaka mikrofonlarıyla bile olur tüyü ile.. AliExpressten getirdim, Hepsiburadanın yarı fiyatına geldi.. ikilisi 96TL teklisi 50 küsürdü yanlış hatırlamıyorsam

Benden Video için soru

Navionics te gittiğin yerin üstünden nasıl hızlı çekim yapıyorsun

Abi, iPadde yapıyorum, kendi ekran programı ile.. Gösteririm..

Murat Bey, videolarınızı keyifle izliyorum elinize sağlık.

Bir tek naçizane önerim olacak size; çekim yaparken genelde kamera sürekli hareket halinde; birşeyleri göstermek amacı ile bir ona yana, bir bu yana sürekli döndüğü için bazen zorlayıcı oluyor izlemek.

Acaba daha yumuşak hareketlerle ve daha az kadraj değişikliği yapsanız nasıl olurdu?

Sadece bir yorum, hani belki bir katkım olur diye. Yoksa son derece keyifle ve beğenerek izliyorum videolarınızı.

Kesinlikle haklısınız Alp Korsanım ben de çok rahatsız oldum. Biz bu videoları aslında yayınlamak için çekmemiştik. Kendimize anı kalsın diye çektik, o yüzden tam istediğim kurguda değil henüz kanal..
Bu sene yayın için çift kamera ile çalışacağım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap yanaşma, ayrılma, hem sabit kameradan hem yapabilirsem drone'dan...
Bu dediğiniz çok önemli...
Zaten cep ile çektiklerim dediğiniz gibi düzgün değil ama Molyvos bölümünün çoğunu GoPro ve kendi gimble'ı ile çektim. O bölüm biraz daha düzgün..
Seneye buna ve sese çok dikkat edeceğiz, teşekkür ederiz yapıcı eleştirileriniz için..
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

İ. E.

Murat Korsanım dikkat ettim demirde iken zincirinizi boşa vuruyorsunuz Tebrik ederim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

İ. E.

*

M. A.

Murat Korsanım dikkat ettim demirde iken zincirinizi boşa vuruyorsunuz Tebrik ederim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Teşekkürler, halen kanca alacağım gerçi... Bağlamakla idare ediyorduk, bu sene esnetme plastiği olan kancadan bakıyorum ama Kalamış Marin Ercüment abide yoktu.. Getirtecek bakalım, artık daha rahat vururuz bosa kancası inşallah..
*

C. A.

Videolar çokta pro olmasın zaten, sanki hatalarıyla eksikleriyle daha gerçekçi ve inanılır oluyor.

Ben çok beğendim, elinize sağlık.

Selametle...
*

O. E.

Videolar çokta pro olmasın zaten, sanki hatalarıyla eksikleriyle daha gerçekçi ve inanılır oluyor.

Ben çok beğendim, elinize sağlık.

Selametle...

Çok doğru bir tespit....
Çok pro olunca samimiyet kalkıyor ,samimiyet olmayınca tadı olmuyor....
Bu yabancı seyir videolarında .....özelikle profesyonel olarak çekilmişlerde

Video çekip youtube da yayınlamak için gezildiğini sonradan fark ettim ....

Halbuki Muratın yaptığı gibi gezerken video çekmenin çok daha kıymetli olduğunu düşünüyorum

Arese ailece hayranız....