0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Ç.

Ynt: Sıcak Denizlere Doğru : İstanbul-Antalya
« Yanıtla #45 : Mart 29, 2011, 11:13:51 »
Ege kıyılarında hakim rüzgarlar kıyının yapısına göre çok yön değiştirebiliyor.  Mehmet Erem'in dediği gibi Çanakkale'den Baba burnuna kadar önce Poyraz saha sonra ise Yıldız gibi esiyor, Baba Burnunu dönünce de Doğu rüzgarı gibi geliyor.   

*

Ö. Y.

« Yanıtla #46 : Mart 29, 2011, 23:32:04 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Durum Özeti:

1.gün: Ataköy-Mürefte : 85 mil, 14 saat, Sakin seyir.
2.gün: Mürefte-Çanakkale : 55 mil, Sakim başlayıp, 5-6 havada Boğaz geçişi, 100'lerce tromola...
3.gün: Çanakkale-Ayvalık : 75 mil, 13 saat, Sakin başlafı, kafadan poyrazla 6-7 saat devam edip, sakin bitti
4.gün: Ayvalık-Çeşme : Sakin başladı, Karaburun yarımadası-Çeşme arası Poyraz resmen bıktırdı...

canakkale-ayvalık etabında kafadan poyraz ne demek anlayamadım!.....

Nekadar dikkatlisiniz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
LODOS yazacağıma POYRAZ yazmışım, sabah 5'de kalkıp, 12-14 saat seyir sonrası, karışıyor bazen  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Y.

« Yanıtla #47 : Mart 29, 2011, 23:39:23 »
Poyraz-Lodos 'a dikkat ederek yazacağım...

Bugün 5.gündü. Sabah hava aydınlanmadan Çeşme'den palamarı çözdük, 70 mile yakın seyir yaptık. Bu yolculuktaki en sert havayı yedik, Kuşadası körfezine girmeden. Furni'den kopup gelen Lodos, iri dalgalar oluşturmuştu, 4-5 saati onlarla dövünmekle geçti, toplamda 12.saatte Kuşadası Marina'ya bağlandık.

Yarın için GüneyEge 6-7 hava veriyor, o nedenle burada 1 gün mola vereceğiz. Sonrası Bodrum.

*

Ö. Y.

« Yanıtla #48 : Mart 29, 2011, 23:48:11 »
Nekadar dikkatlisiniz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
LODOS yazacağıma POYRAZ yazmışım, sabah 5'de kalkıp, 12-14 saat seyir sonrası, karışıyor bazen  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Durun size bir fıkra yazayım:

Karadeniz'de bir balıkçı teknesinin yaşlı bir kaptanı varmış, her sabah tekneye geldiğinde kamarasındaki kilitli çekmeceyi açar, çekmecedeki kağıdı hemen okur, sonra çekmeceyi kilitleyip, emirler verirmiş... Tüm mürettebat da kaptanı izler, kağıtta neler yazdığını merak ederlermiş... Derken baba kaptan ölmüş... defin işlemi bitince tekneye gelen mürettebat hemen çekmecenin kilidini kırmış ve kağıdı okumuşlar : Sağ-Sancak, Sol-İskele

*

Ö. Y.

« Yanıtla #49 : Mart 31, 2011, 23:18:25 »
Bugün, 31-Mart-2011, Kuşadası-Turgutreis yaptık, 60 mil, 10 saat, iskele baş omuzluktan gelen 3-4 hava ile, şimdiye kadarki en sakin seyir oldu.

Yarın, Turgutreis-Bozburun yapmayı planlıyorum, Ateş ve Serpil korsanlarla buluşacağız Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. E.

« Yanıtla #50 : Mart 31, 2011, 23:22:24 »
Çayi demledik bekliyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. Y.

« Yanıtla #51 : Nisan 01, 2011, 23:20:13 »
Dün Turgutreis'den Bodrum'a bir kaçamak yapıp, tekneye de geç dönünce günlük raporu yazamadım.

Bugün, Turgutreis'den gene sabah gün doğumunda çıkıp, yaklaşık 60 mil gelerek Bozburun limanına Ateş ve Serpil korsanların yardımı ile bağlandık. Seyrin son 1 saati sertleyen hava da geçse de başından itibaren 2-3-4 havalarda keyifli bir seyir yaptık.

Günün sonunda, Ateş ve Serpil korsan'ın sıcak karşılması ilaç gibi geldi, sağolun, var olun.

Kısmetse, yarın Göcek'e geçiyoruz.
Selamlar, sevgiler.
*

Ö. Y.

« Yanıtla #52 : Nisan 01, 2011, 23:21:12 »
Çayi demledik bekliyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Harikasınız, tekrar teşekkürler...
*

Ö. Y.

« Yanıtla #53 : Nisan 02, 2011, 22:49:01 »
Dün akşam sevgili Ateş ve Serpil korsanlarla harika bir akşam geçirdikten sonra, sabah kargalar uyanmadan Bozburun'dan ayrıldık, istikamet en kısa yoldan Göcek oldu, yaklaşık 60 mil yolun 52 mili sakin havada makina seyriyle yapıldı, Peksimet adasını bordalarken bastıran yağmur ve sağanaklar nedeniyle, darboğaza girip, adaların kuzeyinden Port Göcek'e girdik. ( Port Göcek, D-Marin olmuş )

Bir de foto ekleyeyim,

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. Y.

« Yanıtla #54 : Nisan 05, 2011, 10:24:38 »
Önder Korsan,

Nerelerdesin bilemiyorum ama eğer Kaş'tan ayrılmadınız ve ERic ile görüşme durumunuz olursa onu Ge-Ko ya üye yaptırmanızı rica edecektim. Veya fırsatınız olursa bilgisayarınızda Ge-Ko gezintisi yaptırabilirseniz ben daha sonra üyeliğe teşvik ederim...

İyi seyirler...

Nalan Korsaniçe...
*

Ö. Y.

« Yanıtla #55 : Nisan 06, 2011, 00:01:12 »
Tekrar merhaba,
Enson Göcek'ten yazmıştım... bir daha internet erişimimiz olmadı, Antalya'ya dün akşam geldik ama bugünü de uyuyarak geçirdim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Pazar günü, Göcek'ten, alaca karanlıkta palamarı çözdükten sonra, rotamız Kekova oldu, Fethiye körfezi sakin geçilirken, Patara önünde rüzgar sancak başomuzluktan önce tatlı talı, sonra 5-6 esmeye başladı, Meis adasının güneyinden geçene kadar 4-5 kez sağanak yamur yedik. Meis sonrası yağmur gitti ama son 1-2 saat 2-3 metrelik kaba dalgalar ile sallan-yuvarlan olduk. Darboğaz'dan Kekova'ya girince sakin denizlere kavuştuk. Üçağız köyü "yeni" iskelelede Çanakkale'den Nalan ve Ahmet'in arkadaşı ( Artık benim de arkadaşım ) Eric bizi karşıladı, akşam Eric ve Üçağız'lı dostalar ile beraber yemek yedik. Sağolasınız Nalan ve Ahmet korsanlar, müthiş denizci, iyi insan Eric ile tanıştırdığınız için beni.

Pazartesi günü, gene alacakaranlıkta Kekova'dan ayrılıp, Doğrudan Antalya rotasını tuttuk. Yolumuz 75 mil, Finike körfezini geçip, inceburnu dönünce kıyamet koptu, tam kafadan 5-6 esmeye başladı, bir yandan da sağanak yağmur, görüş 2-4 mil... makina kuvveti ile 4 mile düşen hızımız ile Ceneviz koyu önünden, olimpos'a yöneldim, amacım Kemer koca burnun saçağında kalıp, dalgaları yememek. Plan işe yaradı, biz Koca buruna gelene kadar sağanak da bitti, rüzgar da biraz doğu'ya kaydı, 700 millik yolun, son 15 milinde, sakin denizde keyifli bir seyirle Antalya Çelebi marina'ya bağlandık.

Sevgili dostlar, uzun bir seyir daha sona erdi, sizlerle ayrıntıları İstanbul'a döndükten sonra paylaşmaya devam edeceğim.

Bu seyirde destek veren Nalan ve Ahmet korsanlar ile Serpil ve Ateş korsanlara çok ama çok teşekkür ederim. İyiki GK ortamı var ve sizlerle tanışmışım.
*

N. Y.

« Yanıtla #56 : Nisan 06, 2011, 08:53:16 »
Önder Korsan,

Sizi kutluyor ve size daha nice uzun seyirler ve yeni yeni denizci dostluklar diliyorum. Kalp kalbe karşıdır, sizin güzelliğiniz karşınızdakilerin güzellikleriyle buluşunca herşey çok daha kolay ve güzel oluyor...

Sevgiyle kalın...

Nalan Korsaniçe...
*

A. E.

« Yanıtla #57 : Nisan 06, 2011, 17:21:15 »
Geçmiş olsun. Hüseyin hocama da çok selamlar. Onu da geko olarak görmek isteriz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. Ö.

« Yanıtla #58 : Nisan 29, 2011, 12:36:54 »
First Step buraya salimen geleli epey oldu. Emeginize saglik. Getirenin Geko oldugunu bilseydik buradaki gekolarla bir karsilama seyri yapardik. Pruvaniz neta olsun.
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. Y.

« Yanıtla #59 : Nisan 30, 2011, 00:08:01 »
........... Emeginize saglik. Getirenin Geko oldugunu bilseydik ...........

Çok teşekkür ederim, Çoşkan Korsan. Antalya benim memleketim, bir gün döneceğim elbet, karşılama törenini o zaman isterim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap