0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. Y.

Ynt: Sıcak Denizlere Doğru : İstanbul-Antalya
« Yanıtla #30 : Mart 24, 2011, 22:18:35 »
Sevgili Korsan arkadaşlarım, Sıcak denizlere seyrimiz artık başlıyor. Tüm hazırlıklarımız tamam, şu an, Ataköy marina'da tekneden yazıyorum. Kısmetse yarın ( 25.Cuma) sabah erkenden palamarı çözüyoruz, istikamet Mürefte, Şarköy yada Marmara adası... Neresi kolayımıza gelirse. Cumartesi sabah da Çanakkale için seyir yapacağız, Çanakkale'de bir gece kalmayı planlıyorum. "Delice" korsanlarla tanışma şansım olabilir. Sonrasını imkan oldukça buradan yazacağım. Tüm Korsan dünyasına selamlar, sevgiler.

*

N. Ö.

« Yanıtla #31 : Mart 24, 2011, 22:30:48 »
pruvanız neta olsun, problemsiz, keyifli bir seyir olsun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

m.

« Yanıtla #32 : Mart 24, 2011, 23:51:06 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sevgili Korsan arkadaşlarım, Sıcak denizlere seyrimiz artık başlıyor. Tüm hazırlıklarımız tamam, şu an, Ataköy marina'da tekneden yazıyorum. Kısmetse yarın ( 25.Cuma) sabah erkenden palamarı çözüyoruz, istikamet Mürefte, Şarköy yada Marmara adası... Neresi kolayımıza gelirse. Cumartesi sabah da Çanakkale için seyir yapacağız, Çanakkale'de bir gece kalmayı planlıyorum. "Delice" korsanlarla tanışma şansım olabilir. Sonrasını imkan oldukça buradan yazacağım. Tüm Korsan dünyasına selamlar, sevgiler.

Selametle Sevgili Kuzenim,
Pruvanız neta, rüzgarlarınız kolayınıza olsun...

26 sı Şarköy açıkları biraz sert görünüyor...

*

T. G.

« Yanıtla #33 : Mart 25, 2011, 00:17:45 »
Hava pazara kadar iyi oylanmadan hızlı bir şekilde çanakkaleye kadar ilerleyiniz
Pazar güneyli 4-6  var .
Hayırlı seyirler

*

E. A.

« Yanıtla #34 : Mart 25, 2011, 08:44:58 »
Önder Korsanım,

Ben de Pazar sabah erkenden bir motoryatla çıkıyorum yola Antalya'ya doğru.. Yolda muhtemelen karşılaşırız.. Gerek olursa telim 533-5644016..

Selametle..

tümaykorsanınsözünühiçdinleYEmeyenkorsan   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Y.

« Yanıtla #35 : Mart 25, 2011, 22:56:58 »
Erol Korsanım, numaranız kaydedildi...

Tümay, Mehmet Korsanlarım, hava konusunda haklısınız, güneyli havalar yarından itibaren birkaç gün uğraştıracak...
*

Ö. Y.

« Yanıtla #36 : Mart 25, 2011, 22:58:31 »
Günlük rapor: Sabah 06:00'da, sisli bir havada Ataköy marinadan palamarı çözdük, 12 saatlik bir sakin bir seyir sonrası Mürefte balıkçı barınağına bağlandım. Bugün 80 deniz mili yol yaptık, Marmara'daki gemi trafiğine paralel bir rota izledik. Yarın, lodoslu havalar ile istikamet Çanakkale...
*

Ö. Y.

« Yanıtla #37 : Mart 25, 2011, 23:48:50 »
2 tane de fotoğraf ekleyeyim...

1- Sabah İstanbul, Ataköy Marina'dan çıktıktan hemen sonra...

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

2- Marmara'nın ortasında bir yer.... Bir ara balık tutmaya bile çalıştık...

*

A. E.

« Yanıtla #38 : Mart 26, 2011, 11:26:06 »
Selametle
*

Ö. Y.

« Yanıtla #39 : Mart 28, 2011, 23:37:19 »
Durum Özeti:

1.gün: Ataköy-Mürefte : 85 mil, 14 saat, Sakin seyir.
2.gün: Mürefte-Çanakkale : 55 mil, Sakim başlayıp, 5-6 havada Boğaz geçişi, 100'lerce tromola...
3.gün: Çanakkale-Ayvalık : 75 mil, 13 saat, Sakin başlafı, kafadan poyrazla 6-7 saat devam edip, sakin bitti
4.gün: Ayvalık-Çeşme : Sakin başladı, Karaburun yarımadası-Çeşme arası Poyraz resmen bıktırdı...

şeklinde yapılmış, durumda... Daha olun yarısı bitmedi...

Özel teşekkür: Çanakkale'de Nalan ve Ahmet korsanlarla tanıştım, tekneleri Pasific'e misafir oldum, kendilerine ilgilerinden dolayı birkez daha teşekkür ederim...
*

E. O.

« Yanıtla #40 : Mart 28, 2011, 23:47:21 »
Önder Korsanım, yolun açık olsun...
Biz de Sivri-Fenerbahçe arası 6-7 mil biraz hırpalandık diye yazışıyoruz diğer topikte... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. Y.

« Yanıtla #41 : Mart 28, 2011, 23:49:28 »
Bir de fotoğraf ekleyeyim... Ayvalık, Kanalı çıkışı

*

A. H.

« Yanıtla #42 : Mart 29, 2011, 01:08:23 »
Durum Özeti:

2.gün: Mürefte-Çanakkale : 55 mil, Sakim başlayıp, 5-6 havada Boğaz geçişi, 100'lerce tromola...
3.gün: Çanakkale-Ayvalık : 75 mil, 13 saat, Sakin başlafı, kafadan poyrazla 6-7 saat devam edip, sakin bitti
4.gün: Ayvalık-Çeşme : Sakin başladı, Karaburun yarımadası-Çeşme arası Poyraz resmen bıktırdı...

canakkale-ayvalık etabında kafadan poyraz ne demek anlayamadım!.....
*

T. G.

« Yanıtla #43 : Mart 29, 2011, 10:53:19 »
Durum Özeti:

canakkale-ayvalık etabında kafadan poyraz ne demek anlayamadım!.....

Lafın gelişidir o vurmayın denzici arkadaşlarımıza
Ne güzel kıyı kıyı gidiyorlar
*

M. E.

« Yanıtla #44 : Mart 29, 2011, 11:05:59 »
Muhtemelen Baba Burnu'nu, kuzeyden dönüp, Müsellim Kanalı'na girdiklerinde körfezden kopup gelen rüzgarlar deniz kaldırmıştır. Poyraz oralarda başka türlü onları rahatsız etmez diye düşünüyorum...