0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

D. E.

herkese Çanakkale boğazından selam ediyoruz... boğazda hava güzel görüş net rüzgar mutedil teknede neşe tam pruvamız neta:)

sizlerle en kısa zamanda yazınsal ve görsel olarak paylaşacağımız maceralarımızın ilk cümleleri bunlar...

maceranın kahramanları:

ümit iclal sarp
dilek ali ergül
jak kusto (ben çocukken böyle yazıyordum)

istikamet wim...

sevgiler
Dilek

*

M. T.

Ynt: Savulun Symirna (Symina) geliyor! Ergül korsanların maceraları
« Yanıtla #1 : Mayıs 25, 2012, 10:50:30 »
Yolunuz açık olsun, selametle inşallah

*

C. B.

« Yanıtla #2 : Mayıs 25, 2012, 10:54:04 »
Eeee!! Bu mudur?
Bunu zaten İclal'den okuduk..
Biz sizden yeni bir İclal bekliyorduk..

*

N. Y.

« Yanıtla #3 : Mayıs 25, 2012, 10:54:47 »
Pruvanız neta, neşeniz daim olsun. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. B.

« Yanıtla #4 : Mayıs 25, 2012, 11:14:19 »
iyi seyirler dilerim...
hersey kolayiniza olsun...

*

N. Ö.

« Yanıtla #5 : Mayıs 25, 2012, 11:17:36 »
Symirna'nız hayırlı olsun, daima yüzünüzü güldürecek keyifli anlar, keyifli seyirler yaşatsın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. B. A.

« Yanıtla #6 : Mayıs 25, 2012, 11:45:52 »
İyi seyirler Dilek, selametle Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

T. G.

« Yanıtla #7 : Mayıs 25, 2012, 13:06:37 »
Bu tekneler İstanbula neden çıkar bir onu anlamadım . 
*

S. K.

« Yanıtla #8 : Mayıs 25, 2012, 13:49:11 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu tekneler İstanbula neden çıkar bir onu anlamadım . 

Tumay Korsanim, insan sevdigini yaninda ister Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Dilek Korsanim, hos geliyorsunuz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

D. H.

« Yanıtla #9 : Mayıs 25, 2012, 14:08:23 »
Adaş korsanım,

Yolunuz açık, rüzgarınız kolayınıza olsun, selametle diyorum.  Bu arada yolu daha keyifli hale getirmek için yolu uzatmayı ve Erdek körfezine de gelmeyi düşünmez misiniz?

Cücü korsan, İclal tek ve dahi bir tanedir, yenisi/eskisi nolamaz! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Z. D.

« Yanıtla #10 : Mayıs 25, 2012, 16:24:22 »
Yolunuz açık olsun. Marmara da güzel rüzgar var. Kısa sürede gelirsiniz umarım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. K.

« Yanıtla #11 : Mayıs 25, 2012, 16:57:42 »
selametle..
*

C. B.

« Yanıtla #12 : Mayıs 25, 2012, 20:09:18 »
Cücü korsan, İclal tek ve dahi bir tanedir, yenisi/eskisi nolamaz! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Di mi ? Di mi ?
Çok haklısın Dilek korsaniçem..

Bu arada korsaniçe sözcüğü hakkında ileri geri yazışmalar okudum.
Bu sözcüğü ilk kez ben ve Dilek hakkında kullanmış idim. Çok ta yakışmıştı kendisine. Bence halada GeKo terminolojisinin özgün tanımlamalarından biridir.

GeKoterminolojisininyaratılmasındabüyükkatkısıolduğunainanankorsan
*

D. E.

« Yanıtla #13 : Mayıs 25, 2012, 22:32:24 »
merhabalar:) tüm iyi dileklere teşekkür ederiz:)

izmirde yıl 1980...değişik zor yıllar malum...ept1 televizyonu çıkıyor ve bizim için büyük lüküs:) ben habire belgesel seyrediyorum deli gibi ve denizle ilgili olanlar inanılmaz hoşuma gidiyor. Jak Kusto akdenizin dibinde ev kuruyor ben oradayım hayalimde.her seyrettikten sonra hadi baba tekneyle çıkalım balığa diyorum.6-7mt balıkçı kayığı ağaç:)gece 3-4 çıkıyoruz sabah 11de dönüyoruz...ne zevk ne zevk...hele babam belime bağladığı iple derin suda yüzmeme izin veriyor ki ölüyorum gari:) derken okulda öğretmen evliya çelebi şefaat diye dua edeceğine seyehat demiş ve yollara çıkmış diye bende başlamayayım mı dualara seyahat tanrım ne olur seyehat! ama istiyorum seyehat suda olsun yada su kenarı ülkelere şehirlere olsun.hep Kusto yüüznden:) derken 30yıl böyle hayal ile geçti...ama hayatımdaki her şey denize göre oldu denizle ilgili oldu deniz her seferinde geldi buldu beni:)babam öldü sonra babam oldu her ikiside denizci oldu:)oğlum oldu adı deniz!eşya sevmedim mesela ben...ev sevmedim...hiç bir şehre bağlanamadım...ali oldu denizde tanışıldı sevildi...ne zaman bir tekneye çıkayım ha işte burası derdim...SYMIRNA oldu...ev oldu...1982 9,14mt jullien challenger fiber monohull...güzel güçlü bir kız.veeee süprizlerle dolu:)))süprizler yarına inverter yanmasıyla beraber anlatılacak ve hertürlü yapıldığı düşünülen ama yapılmadığını anladığımız tüm tamirler anlatılacak ve İclal Korsandan aldığım anda fotograflar yüklenecek.

sevgiler
dilek

not: bu akşam patlayan pis su tankı sintineye sızdı temizlik yapılacak. marmara adası saraylarda geko nimet teknesi nur ve habip kuru korsanlar ile tanışıldı...
*

G. Ö.

« Yanıtla #14 : Mayıs 25, 2012, 23:19:42 »
 Kolay gelsinn  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap