0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. E.

Mikrofon ve kılıfı konusunda ne alacaksın bir detaylı yazsana...

*

M. A.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Mikrofon ve kılıfı konusunda ne alacaksın bir detaylı yazsana...

Aslında asıl hedefim master kamera olarak bir adet Sony A6500 kamera almak (4K 30fps yapabiliyor) ya da FujiFilm XT-30 (4K 60fps yapabiliyor); henüz karar vermedim. Her ikisinin de harici mikrofon girişi var. RODE marka shotgun mikrofon ve windshiled denilen tüylü kılıfı olacak. Ama henüz kurlar çok çılgın olduğu için makine ve mikrofon içinde beklemedeyim.

Şimdilik GoPro Hero6 ve GoPro Karma Grip stabilizatörüm, Sony A100 var, ileriki bölümlerde kullandım fark edeceksiniz.

Master kamerayı alana kadar iPhone 8'im ile çekime devam (şaka maka 4K'da 60fps çeker oldular, çok iyi; hem DJI stabilizatör hem de "Shure marka kondenser mikrofon" alacağım. Çok güzel bir ürün ama Türkiye'de bulamadım, bulduğum yerler güven vermedi ve baya bir pahalı.
Londra seyahatimde oradaki Apple store'dan "Shure MV88" alacağım. yine windshiledi ile beraber.

Bir de montaj sırasında kondenser mikrofon ile ses kaydı yapmak için yine Londra Apple store'dan alttakini alacağım:

böyle böyle daha güzel içerikler üretmek için takımı tamamlayacağım. Şimdiki takım da fena değil ama neden daha iyi olmasın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap