0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. T. C.

Kusadasi koyları
« : Mayıs 29, 2020, 06:26:32 »
Degerli korsanlar,

Eylul 2019'da aldigim yelenli teknem ile ilk uzun seyrimi (tabiki bana gore) Alacati Marina'dan Datca'ya yapmayı planlıyorum. Gece seyri yapmak istemediğim icin Kusadasi'nda gecelemek istiyorum. Gordugum çok fazla seçenek yok Kusadasi körfezinde. Sizlerin önerileri olabilir mi?

Simdiden teşekkürler
Saygilar

*

T. A.

Ynt: Kusadasi koyları
« Yanıtla #1 : Mayıs 29, 2020, 08:02:18 »
Vakit durumunuz nedir?

*

A. T. C.

« Yanıtla #2 : Mayıs 29, 2020, 08:13:02 »
Zaman sorunum yok.. Haftaya cikip, 1 ay surecek bir gezi planlıyorum..

*

A. E.

« Yanıtla #3 : Mayıs 29, 2020, 10:52:15 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Degerli korsanlar,

Eylul 2019'da aldigim yelenli teknem ile ilk uzun seyrimi (tabiki bana gore) Alacati Marina'dan Datca'ya yapmayı planlıyorum. Gece seyri yapmak istemediğim icin Kusadasi'nda gecelemek istiyorum. Gordugum çok fazla seçenek yok Kusadasi körfezinde. Sizlerin önerileri olabilir mi?

Simdiden teşekkürler
Saygilar

Maalesef Kuşadası civarında korunaklı koy yok.
Güzelçamlının 1 mil batısında bir kaç girinti var. 5-6 metrelere çapa atıp alargada kaldım. Denizi temiz, ambiansı güzel, orman ve kuş sesleri var. Samos üzerinden gün batımını izlemek müthiş. Fakat sıfıra yakın havalarda kalmanız gerekiyor. Kuzeye açık.
Ayrıca Dilek boğazında bizim kıyılarda bir kaç koy var. İyi havalarda kalınabilir.
Dilek boğazını geçtikten sonra Tavşan ada ve Su adası arasında da kalabilirsiniz.

*

O. B.

« Yanıtla #4 : Mayıs 29, 2020, 11:28:45 »
Degerli korsanlar,

Simdiden teşekkürler
Saygilar
Bir kaç yıl önce Yılancı Burnunda belediyenin tonozları vardı. Bağlanmak serbestti. Hala duruyorsa bağlanılabilir ancak çok solugan alıyor. Bir diğer seçenek marina giriş ağzına yakın demirlemek olabilir. Ama hava sertleşirse büyük dalga yapar ama marinaya kaçabilirsiniz.

*

A. Y.

« Yanıtla #5 : Mayıs 29, 2020, 12:05:23 »
Yilanci Burnu ile Guvercinada arasindaki koy.. Fakat bir de CIS TAK CIS TAK illa ki olur orada..

*

T. A.

« Yanıtla #6 : Mayıs 29, 2020, 13:04:06 »
Eğer Kuşadası'nda konaklamayı akşam şehirde gezinti yemek vs için istiyorsanız ne yazık ki marinaya girmeniz gerekebilir. Diğer türlü doğanbey civarı konaklayıp ertesi günü su adasına geçebilirsiniz. Ardından aheste aheste bodrum akyarlar ve ertesi gün knidos şeklinde devam edebilirsiniz.
*

A. Ç.

« Yanıtla #7 : Mayıs 29, 2020, 13:43:45 »
Su adasının kuzeyi oldukça sığdır, kuzeybatısında demirlemek en doğrusudur, benim tercihim ise hemen güneydoğusundaki sandal adasının kuzeyine girmektir, bir veya iki teknenin sığabileceği küçük bir koydur. 
*

Ö. T.

« Yanıtla #8 : Mayıs 29, 2020, 16:26:27 »
İlk durak Seferihisar burnundaki sıcak su limanı , ikinci durak Dilek boğazı çıkışındaki tavşan adasının arkası (kiçtan koltuk almayı unutmayın orada .) , Üçüncü durak Yalıkavak ya da Gümüşlük.
Kuşadası'nda görecek bir şey yok ,daha önce karadan da olsa gitti iseniz.
*

S. G.

« Yanıtla #9 : Mayıs 29, 2020, 17:52:15 »
Yilanci Burnu ile Guvercinada arasindaki koy.. Fakat bir de CIS TAK CIS TAK illa ki olur orada..

Koyun kıyıları kirlilik mi. yoksa yosunlardan mı öyle görünüyor?
*

A. Y.

« Yanıtla #10 : Mayıs 29, 2020, 18:13:46 »
Kayalik, yosunluk..

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. G.

« Yanıtla #11 : Mayıs 29, 2020, 20:52:11 »
Navionics de koyda birkaç iskele görünüyor. Ama derinlik 2m civarı
*

M. D.

« Yanıtla #12 : Mayıs 29, 2020, 21:48:25 »
Kuşadasına yakın yukarıdan gelirken yine havaya bağlı olarak Kargacık koyunu dusunebilirsiniz.

Bu Güzelçamlidaki Su adası vs.. kalmak serbest mi? Millipark sınırları içinde diye düşünmüştüm.
*

C. A.

« Yanıtla #13 : Mayıs 29, 2020, 23:53:32 »
Navionics de koyda birkaç iskele görünüyor. Ama derinlik 2m civarı
Koyun giris kisminda belediyenin ucretsiz tonozlari vardi. Bundan 2 ya da 3 sene oncesinden bahsediyorum. Ama ogleden sonra tekne uzerinde durmak zor oluyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. T. C.

« Yanıtla #14 : Mayıs 30, 2020, 09:00:47 »
Tüm yorumlar icin çok teşekkürler. Gayet aydinlatici oldu. Niyetim Kusadasi'ni gezmek olmadıgı icin geceyi uygun bir yerde geçirip yola devam edeceğim. Bu noktada marinaya yakin bir yerde demirleyip ters bir durum olması halinde limana kaçmak en mantikli seçenek gibi gözüküyor.
Ilginize tekrar teşekkürler..
Saglicakla kalınız.