0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

T. A.

Kaş Antalya Rotasında Geceleme için tavsiyeler
« : Temmuz 10, 2020, 16:30:01 »
Değerli Korsanlar
Bu sene daha önce  gezmediğim bölge olan kaştan başlayarak Antalya setur marinaya kadar bir rota planlıyorum.Kabaca planım şöyle  -Sıçak koyu - Kaleköy -Gökkaya koyu  - Mümkünse Demre (Burada ne yapacağımı bilmiyorum ) - Finike setur Marina  - Adrasan koyu - Cineviz Koyu - Kemer marina- Antalya Setur 
Bu bölgede tecrübeli korsanlardan gece kalınabilecek yerler konusunda destek rica ediyorum
Saygılarımla
Tanju Adalı

*

A. Ç.

Ynt: Kaş Antalya Rotasında Geceleme için tavsiyeler
« Yanıtla #1 : Temmuz 10, 2020, 16:55:26 »
Demre'ye uğramayın, Öncesinde (Kekova civarında kalın), Finike, Adrasan, Cineviz, Kemer, Antalya yapabilirsiniz. Tüm belirttiğiniz yerlerde gece konaklayabilirsiniz.

*

T. A.

« Yanıtla #2 : Temmuz 10, 2020, 16:57:57 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Demre'ye uğramayın, Öncesinde (Kekova civarında kalın), Finike, Adrasan, Cineviz, Kemer, Antalya yapabilirsiniz. Tüm belirttiğiniz yerlerde gece konaklayabilirsiniz.
Üstadım tekirova öncesi üç adalarda yatılır mı?

*

A. Ç.

« Yanıtla #3 : Temmuz 10, 2020, 17:31:01 »
Ben kalmadım, kıyıdaki koyları tercih ederim.

*

E. D.

« Yanıtla #4 : Temmuz 10, 2020, 17:58:47 »
  Kaş Antalya arasında, sırasıyla Kekova, Finike, Adrasan, Sazak koyu, Ceneviz(ciniviz, cinibiz)koyu, Kemer güvenli gecelenecek yerlerdir. Demre'de belki Çayağzı'nda demirleyip Noel baba kilisesini ve Myra antik kentini ziyaret edebilirsiniz. Diğer küçük koylarda ve büklerde de hava uygun olmak kaydıyla kalınabilir. Maden koyuna dikkatli girin ve demirlemeyin. Dip yapısı büyük plakalar halinde zaman zaman sığ kayalıktır, demir takılır, salma vurabilir. Üç adalarda kalınmaz, yakın bir koyda mesela Phaselis'de kalıp, hem antik kenti hem de botla Üç adalar'ı gezebilirsiniz. İyi seyirler dilerim. Ben Kalkan'dayım, uygun olursanız arayabilirsiniz.

*

T. A.

« Yanıtla #5 : Temmuz 10, 2020, 18:08:39 »
  Kaş Antalya arasında, sırasıyla Kekova, Finike, Adrasan, Sazak koyu, Ceneviz(ciniviz, cinibiz)koyu, Kemer güvenli gecelenecek yerlerdir. Demre'de belki Çayağzı'nda demirleyip Noel baba kilisesini ve Myra antik kentini ziyaret edebilirsiniz. Diğer küçük koylarda ve büklerde de hava uygun olmak kaydıyla kalınabilir. Maden koyuna dikkatli girin ve demirlemeyin. Dip yapısı büyük plakalar halinde zaman zaman sığ kayalıktır, demir takılır, salma vurabilir. Üç adalarda kalınmaz, yakın bir koyda mesela Phaselis'de kalıp, hem antik kenti hem de botla Üç adalar'ı gezebilirsiniz. İyi seyirler dilerim. Ben Kalkan'dayım, uygun olursanız arayabilirsiniz.
Not ediyorum Çok teşekkürler erdal korsanım
*

S. D.

« Yanıtla #6 : Temmuz 10, 2020, 20:00:24 »
Fakdere koyu Kaş'ın hemen az dışında olduğu için geceleme adına aldığınız yola değmeyebilir ancak çok güzel, korunaklı, huzurlu bir koydur. Suyu bu bölgenin genelinde olduğu gibi pırıl pırıldır. Dip yapısı demirleme için muazzam olmasa da koyun iç tarafından gelerek güneydeki ince çıkıntıya kıçtan kara yaptığınızda hiç kıprdamadan durursunuz.

*

F. Ö.

« Yanıtla #7 : Temmuz 10, 2020, 21:21:08 »
Tanju Korsan selamlar,

Kekova denizi, coğrafyası ve atmosferi ile çok güzel bir bölge. En uzun zamanı oraya ayırmanızı tavsiye ederim.

Not : Erdal Korsanın da söylediği gibi üç adalarda kalınmaz. Phaselis koyunda çok uzun yıllar önce kalmıştım. Beni çok etkileşmişti.
*

S. G.

« Yanıtla #8 : Temmuz 10, 2020, 21:50:25 »
Sazak ve Adrasan koylarıni mutlaka görün
« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2020, 21:56:55 Gönderen: Sunay Gönenden »
*

T. A.

« Yanıtla #9 : Temmuz 10, 2020, 21:53:39 »
kaştan çıkınca direkt geçecektim ama şimdi fakdere koyuna uğramakta fayda var ve  tekirova  Phaselis koyunu listeye alıyorum
sazak koyuda adrasan çıkışında yada dönüşte gireceğim çok teşekkürler arkadaşlar