0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. B.

Ynt: İyonya, Güneydoğu İtalya, Mora (Peloponnisos) seyrimiz
« Yanıtla #45 : Şubat 25, 2019, 14:10:30 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Özlem Korsanım,
Bu sene vaktim uzun olursa bu adaya gitmeyi düşünüyoruz. Notlarımı alıyorum..
Elinize sağlık...

Ali Abi ile bu seneki rotanızı belirlediniz mi?

Güzel yorumların için çok teşekkür ederim.
Limnos çok güzel bir ada. Naçizane tavsiyem, izinlerinizi ayarlayabilirseniz oraya kadar gitmişken Kuzey Sporadlar'ıda planlarınıza dahil etmenizde fayda var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu sene için henüz bir plan yapmadık. Çoğu zamanda yolda karar veriyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. B.

« Yanıtla #46 : Şubat 25, 2019, 14:13:45 »
Limnos’dan Skiros’a

Özlem korsanım, çok güzel paylaşımlar, bu sene yapacağımız seyrimiz için iştahımızı arttırdınız..

..................

Bu dev feribot oldukça yakınınıza yanaşmış, manevra sırasında yarattığı dalgalardan etkilenmediniz umarım..

...................
Bu arada Mart ayı da geldi, seyir anılarınızı yaza kadar bitirmeyi unutmayın.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Evet büyük feribot ama rahatsızlık vermedi diye hatırlıyorum. Belki de müziğin etkisi ile fark etmemiş olabilirim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hiç sormayın  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Şimdiden kara kara düşünmeye başladım. Acaba bitirebilecek miyim? diye Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Malum sicilim de pek iyi değil bu konuda Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #47 : Şubat 25, 2019, 16:36:01 »
Özlem Korsanım,
Bu sene vaktim uzun olursa bu adaya gitmeyi düşünüyoruz. Notlarımı alıyorum..
Elinize sağlık...

Ali Abi ile bu seneki rotanızı belirlediniz mi?

Güzel yorumların için çok teşekkür ederim.
Limnos çok güzel bir ada. Naçizane tavsiyem, izinlerinizi ayarlayabilirseniz oraya kadar gitmişken Kuzey Sporadlar'ıda planlarınıza dahil etmenizde fayda var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu sene için henüz bir plan yapmadık. Çoğu zamanda yolda karar veriyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Daha uzun bile olabilir bu sene Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Mayıs - Eylül ayları arasını dondurmayı düşünüyorum bu sene.. O zaman size ve Ali Abiye muhtemel rotalarımızı mail atıp, telefonla tavsiyelerinizi isteyeceğiz...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. B.

« Yanıtla #48 : Şubat 26, 2019, 22:46:23 »
 Skiros
 7 Temmuz 2018 Cumartesi

Sabah erken uyandık. Fırına kadar küçük bir yürüyüş yaptım.
Çikolatalı kruvasanlar ile tekneye geldiğimde kahve kokusu etrafı sarmıştı.
Havuzlukta sabah keyfi yaparak 08.30’da gelecek olan arabamızı beklemeye başladık. Arabayı saat 09.00’da getirdiler.
Hazırlanıp 09.30’da yola koyulduk.
Önce dün akşam verdiğimiz evrakları almak için limandan yukarıya doğru çıkan yol üzerinde olan liman polisine uğradık.
 Gideceğimiz en uzak liman olarak Korfu’yu (Kerkira) söyledik.
Sabah erken limandan ayrılacağımızı belirterek evraklarla birlikte çıkış damgasını da aldık.
Skiros adasında çevreye ve doğaya çok önem veriliyor. Harita üzerinde işaretlenmiş farklı yürüyüş yolları var.
Dolaşırken bu adaya özgü midilli (Pony) cinsi atları da görmek mümkün. Adada ahşap işçiliği, oymacılık epey yaygın.
El ile yapılmış ahşap eşyalar birçok yerde göze çarpıyor.
Adanın güney tarafı daha sarp ve kayalık. Ayrıca askeri bölge var. Batı ve kuzeydeki koylar daha turistik.
Deniz ve plaj için daha çok tercih ediliyor. Çok kalabalık olmayan adada, popüler koylarda bile ev sayısı fazla değil.

Önce adanın güneyine gittik. Linaria’dan hemen sonraki koy Kalamitsa çok büyük ve açık bir koy.
Tekne ile gecelemeye uygun görünmüyor. Neredeyse koyun tamam çakıl plaj.
Deniz tertemiz. Birkaç kişi dışında plajda kimse yok.

Kalamitsa’dan sonra güneybatıdaki Akladhi ve güneydeki Renes koyları küçük, gecelemeye uygun koylar.
Adanın güney tarafını dolaştıktan sonra batı ve kuzeye doğru yöneldik. Geçerken limana, teknemize uğradık.
Bir de baktık ki, limanda yer boşalmış. Sakis’e haber verip, boşalan yere geçeceğimizi söyledik.
Yerimizden ayrılmışken, önce yakıt istasyonuna yanaşıp yakıt aldık. Litresi 1,53 Euro.
Daha sonra limandaki boş yere bağlandık. Şimdi limanın içindeyiz.
Yanımızda motor yat olduğu için memnun olduğumuz ender anlardan… Hantal görünüyor ama çok iyi gölge yapıyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Teknemizi neta ettikten sonra önceliğimiz batı kıyıları olmak üzere tekrar yola çıktık.

İlk olarak Skiros’a gelirken gördüğümüz, dar geçitin kuzeyinde kalan Pevki koyuna geldik.
Büyükçe bir koy olan Pevki’de demir atmak için bolca yer var.
Koyun dibinde güzel bir plaj, güneyinde ise küçük tekneler için bir rıhtım var.

Pevki’den sonra Fokas koyu’na uğrayıp Atsitsa’ya geldik. Atsitsa, küçük bir yerleşim yeri.
Denizdeki kalıntılar ilgi çekici. Plaj ve birkaç restoranı ile tatilcilerin tercih ettiği yerlerden. Burada küçük bir yemek molası verdik.

Daha sonra, merak edip görmek istediğimiz adanın doğu tarafındaki Achilles koyuna geldik.
Yolda gelirken, pilot kitapta burada yeni bir marina yapıldığını ve hemen hemen bitmek üzere olduğunu okumuştuk.
Hatta ana liman Linaria yerine Achilles’e gidelim diye düşünüp girişinin ve çevresinin pek de sevimli olmadığını okuyunca vazgeçmiştik.
Şimdi yakından görünce yazılanların ne kadar gerçeğe yakın olduğunu anladık.
Liman girişi resiflerle dolu. Liman içinde kum birikmelerinin olduğu söyleniyor.
Çevresinde pek birşey olmayan, terkedilmiş görüntüsü veren liman, kalmak için pek uygun değil.
Achille’den ayrılınca hava kararmadan Skiros merkeze geldik. Eksik kalan yerleri dolaştık.
Tepede konumlanmış merkezin altında uzun kumsal plaj var.

Teknede biraz dinlenip, birşeyler içerek güneşi batırdık. Hava biraz bulutlu.
Kuzey Ege’de başlayan yağmur sanki buraya da gelecek gibi. Hemen karşımızdaki tavernaya gitmek niyetindeyiz.
Fakat boş masa göremedik. Bu kadar kalabalık olduğuna göre iyi bir yer olmalıydı. Bir süre bekledik.
Zaman ilerledikçe baktık ki, masaların boşalması bir yana, içerideki masaları dışarı çıkararak takviye yapmaya başladılar.
Biz de daha fazla beklemeden yeni ilave edilen masalardan birine oturduk.
Tam siparişlerimizi verirken yağmur damlaları düşmeye başladı.
Tavernanın içi küçük olduğu için, içeriye geçmeyi tercih etmedik. Siparişlerimizi iptal edip, tekneye geldik.
Yağmur çoğalmaya başladı. Biz de daha fazla gecikmeden bu kez fırına yakın olan restorana gittik.
Buranın üstü kapalı, yağmur geçirmeyen bir verandası vardı.
Bir taraftan yağmuru seyrederken yemeklerimizi beklemeye başladık.
Oturduğumuz yerden yağmuru seyretmek çok keyifliydi. Tam bir yaz yağmuru.
İnsanlar, özellikle çocuklar yağmur altında neşe ile yürüyorlar. Yemekler gelince ilk mezenin tadına bakınca çok şaşırdık. Yenemeyecek kadar kötüydü.
Diğeri de farklı değildi. Mezelerin iyi olmadığını garsona söyleyip, salata istedik.
Benim çok sevdiğim yemeklerden biri olan briam bile ancak yenebilecek lezzetteydi.
Şansımızı daha fazla zorlamayıp, salata ile idare ettik. Gezimizin ilk kötü akşam yemeğini yemiş olduk.
Islak yoldan yürüyerek teknemize geldik. Night çap içmenin tam vaktiydi.
Kötü bir akşam yemeğinin tadını night cap' lerimizi içerken unutmuş olduk.

*

E. Ç.

« Yanıtla #49 : Şubat 27, 2019, 11:15:54 »
Özlem hanım eski hatıralarımı canlandırdınız. Skyros benimde çok sevdiğim adalardan bir tanesidir. Çok temiz bir ada olmasının yanında , sizinde bahsettiğiniz gibi limanda canlı klasik müzik ve piyano resitalleri ile birlikte bağlandığınız rıhtımdaki herkese açik küçük kitap dolaplarını (isteyen buradan okumak için kitap alıp isterse kendi kitaplarını koyabiliyor) ben başka bir adada görmedim.

Çok beğendiğim başka bir detay ise Lineria limanı gece su altına döşenen lambalarla pırıl pırıl aydınlatılıyordu ve sanki tekneler bir akvaryumun içindeymiş hissi veriyordu çok beğenmiştik bu duyguyu. 

*

H. A. Ö.

« Yanıtla #50 : Şubat 27, 2019, 11:32:07 »
Fotolar küçüldü.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Çok hazırcı gibi görünebilirim ama büyük fotolar ve altında açıklama daha masalsıydı sanki. Her türlü takibe devam tabi ki... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. B.

« Yanıtla #51 : Şubat 27, 2019, 12:03:15 »
Özlem hanım eski hatıralarımı canlandırdınız. Skyros benimde çok sevdiğim adalardan bir tanesidir. Çok temiz bir ada olmasının yanında , sizinde bahsettiğiniz gibi limanda canlı klasik müzik ve piyano resitalleri ile birlikte bağlandığınız rıhtımdaki herkese açik küçük kitap dolaplarını (isteyen buradan okumak için kitap alıp isterse kendi kitaplarını koyabiliyor) ben başka bir adada görmedim.

Çok beğendiğim başka bir detay ise Lineria limanı gece su altına döşenen lambalarla pırıl pırıl aydınlatılıyordu ve sanki tekneler bir akvaryumun içindeymiş hissi veriyordu çok beğenmiştik bu duyguyu. 

Hatırlatma için çok teşekkür ederim Ersin Korsan.
Yazımı foruma koymadan önce kontrol ederken limandaki kitaplığı koymadığımı fark ettim. Fotoğraf ekleyecektim.
Fakat aceleden (biliyorsunuz yazımı yaz gelmeden bitirmek niyetindeyim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ) eksik kalmış  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Skiros Linaria limanı herkese açık kitaplık  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. B.

« Yanıtla #52 : Şubat 27, 2019, 12:16:36 »
Fotolar küçüldü.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Çok hazırcı gibi görünebilirim ama büyük fotolar ve altında açıklama daha masalsıydı sanki. Her türlü takibe devam tabi ki... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yorumunuz için teşekkür ederim. Yorumlar benim için çok faydalı oluyor. Yazılarımı geliştirmeme katkı sağlıyor.
 Fotoğraflar konusunda ikilem yaşıyorum.
Büyük fotoğrafları görmek için bilgisayarda açmak gerekiyor. Telefonda ekrana sığmıyor.
Birçok kişinin daha çok telefondan takip ettiğini düşündüğüm için fotoğrafları küçük bırakmaya başladım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

T. A.

« Yanıtla #53 : Şubat 27, 2019, 13:24:52 »
Özlem, Skiros'da disco duş yapmadınız mı?
*

Ö. B.

« Yanıtla #54 : Şubat 27, 2019, 17:33:35 »

Hayır yapmadık. Merak ettim şimdi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. A.

« Yanıtla #55 : Şubat 27, 2019, 19:14:35 »

Ben de merak ettim ?
*

T. A.

« Yanıtla #56 : Şubat 27, 2019, 22:08:48 »
Skiros marinanın duşlarına marina yönetimi disko ışıkları, hoparlörler vs yerleştirmişler. Akşam saat 20'de bangır bangır disko müzikle ve disko ışıklarıyla duş alınıyordu evvelki sene...
*

Ö. B.

« Yanıtla #57 : Mart 02, 2019, 00:49:16 »
Merhaba Kiklatlar!
Skiros'dan Andros'a
8 Temmuz 2018 Pazar

Sabah bulutlu ve aynı zamanda açık bir gökyüzüne uyandık. Dün geceki yağmurun etkisi ile gökyüzü tablo gibi olmuştu...

Yürüyüş yapmak bahanesi ile çok yakındaki fırına gittim. Yaklaşık iki yıldır nedense geleneksel fırınlara ve özellikle çikolatalı kruvasanlara ilgim arttı.
Neyse ki, diğer unlu mamüller henüz ilgimi çekmiyor.
Tekne gezilerimizde, yanaştığımız limanda fırın kısa bir yürüyüş mesafesinde ise, sabahları çikolatalı kruvasan almayı neredeyse alışkanlık haline getirdim.
Fırın uzakta ise gitmeyi tercih etmiyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ali’de hiç itiraz etmeden bu duruma uyum sağladı. Sanırım daha çok çikolata kısmı ilgisini çekiyor.
Gün ışığının her yere çok güzel yansıdığı bu sabah da büyük bir keyifle fırına gittim. Çikolatalı kruvasan yoktu.
Fırından yeni çıkacağını hayal ederken, fırıncının kızı “pazar günleri çikolatalı kruvasan yapmıyoruz” dedi.
Biraz üzülsem de, nasıl olsa bir sonraki limanda buluruz ümidiyle elimi kolumu sallayarak tekneye geldim.

Çikolatalı kruvasan olmayınca, ikinci kahvelerimizin eşlikçisi, kaselerimizin içindeki domates, salatalık, beyaz peynir, zeytinden oluşan karışım oldu. 
Hazırlıklarımızı yaptıktan sonra saat 08.10’da Skiros Linaria’dan halatlarımızı çözdük.

Limanı geride bıraktığımızda, gökyüzündeki bulutlar sanki çoğalıyor ve kararıyor gibiydi.
Rüzgar yok denecek kadar az; motorla seyrediyoruz.
İlk niyetimiz daha önce görmediğimiz Tinos adası’na gitmekti.
Fakat okuduklarımıza göre Tinos, birkaç gün kalınması gereken bir ada.
Skiros’dan Tinos’taki ana limana yaklaşık 90 deniz mili var.
Ancak akşam hatta gece orada olabiliriz. Keşif için bile olsa adayı görmeye zaman kalmayacak.
Bu durumda Tinos’u hakkıyla gezebilmek için dönüşte uğramaya karar verdik.
Tinos’dan vazgeçince Andros adası’na gitmek üzere yola devam ettik.

Daha önce eski teknemiz ile gelip, Andros adasının Batsi limanında birkaç gün kalmış ve hem Batsi’yi hem de Andros adasını çok beğenmiştik.
Bu kez farklı bir yerde, adanın kuzeydoğusunda, merkezde Kastro limanında kalalım diye düşündük. Fakat burası melteme açık bir liman.
Rüzgarlı günlerde çok dalgalı olduğunu da daha önce gördük.
Şimdilik hava uygun gibi görünse de, gökyüzündeki bulutlara bakınca, Kastro’dan vazgeçip, rotamızı eski dost Batsi’ye çevirdik.
Poyraz kuvvetlenirse, kuzeydoğuya bakan Kastrodan çıkmak mümkün olmayabilir.
Bu nedenle Doro boğazını geçip, ayni uzaklıkta olduğunu anladığımız Batsi’ye gitmek daha uygun olacaktı.
Batsi koyu Andros adasının güneyinde. Gavrion’un yaklaşık 3 deniz mili kadar güney doğusunda.
Biz rota üzerinde konuşurken saat 11.00 olmuştu. Rüzgar hala yoktu. Fakat bulutlar koyulaşarak yer değiştirmeye devam ediyordu.
Sancağımızda kalan Evia üzerinde yoğunlaşmaya başlamışlardı.
Ben bulutların hareketini izleyip, “acaba yağmur gelecek mi?” diye düşünürken, Ali’de “rüzgar çıksa da yelken yapsak” diyordu.
Saat 13.00’e doğru dalgalarla birlikte rüzgar da başladı. Yelkenlerimizi açtık.

12-14 knot esen rüzgar bir saat sonra 16-17 knot esmeye başladı.
Yelkenlerimiz rüzgarla dolu keyifle ilerledik.
Doro boğazına geldiğimizde akıntının da etkisiyle hızımız 8,5 knotlara ulaştı.
Rüzgar azalmadan, 17-20 knot arasında esmeğe devam etti.

Doro boğazı, denizciler arasında hep sert rüzgarları ve akıntıları ile anılıyor.
Boğazı biraz sert ama iyi bir rüzgarda yelken seyri ile geçmek hoşuma gitti.
Yelken yapmaya başlayınca, bulutları izlemeyi de unutmuştum.
Bulutların bir kısmı bizimle hareket ederken, büyük bir kısmı da Evia üzerinde toplanmaya devam ediyorlardı.

Doro boğazını geçtikten sonra rüzgar nerdeyse aynı şiddette devam etti.
Andros adasını iskelemizde görmeye başladıktan sonra rüzgar 17-19 knot oldu.
Önümüzde Gavrion limanının biraz açığında küçük adacıklar, Gavrion limanı ile bu adacıklar arasında ise küçük kaya parçaları var.
Buradan emniyetli bir şekilde geçmek için dikkat ederken, kocaman Hellenic Seaways feribotlarını da hatırlamış olduk.

Seajets hızlı ama biz de fena değiliz. Hem de yelkenle  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Gavrion limanını iskelemizde,  küçük adacıkları sancağımızda bırakıp emniyetli sulara çıktık.
Yaklaşık 2 deniz mili sonra Batsi koyunun girişine geldik. Koyun girişinde yelkenleri toplayıp, motoru çalıştırdık.

(37°51'23"N  24°47’03"E)
Bu koordinatı kopyalayıp Google Earth arama kutusuna yapıştırabilirsiniz

Batsi oldukça geniş bir koy.
Pilot kitaba göre, koyun dibine doğru kuzeyinde ve batısında demirde kalmak mümkün.
Koyun doğusunda ise feribotların yanaştığı bir beton iskele ve yanında yatların demir atıp kıçtankara bağlandığı bir mendirek, onun kuzeyinde de balıkçı teknelerinin bağlandığı bir rıhtım var.
En içerde bir de ayrıca balıkçı barınağı var.

Rıhtıma aborda olmayı planlarken, aborda olunabilecek yerlerin dolu olduğunu gördük.
Hatta gözlerimiz daha önce geldiğimizde bizi karşılayıp, yer gösteren “mahallenin delisi” ni aradı ama o da yoktu.
Onun yerine kıyıda fosforlu yelekli biri bize el edip, yer gösterdi.
Biz de, demir atıp, kıçtan kara bağlanmak üzere manevraya başladık.
Fakat kıyıdaki adamın yanlış yönlendirmesi ve bu arada rüzgarın da artması ile gereksiz yere zorlanarak yanaşmak zorunda kaldık.
Görevli olmadığını düşündüğümüz görevliye, pek yardımcı olamasa da gayret sarfettiği için 10 Euro verdik. O da makbuz vermek gibi bir girişimde bulunmadı.

Bağlanma işlerimiz bittiğinde saat 18.40 idi.
Vakit kaybetmeden Hora’ya gitmek niyetindeyiz.
Andros adasının Hora’sı, daracık mermer sokakları, ihtişamlı evleri ile çok güzel.
Hora, adanın yerli halkı tarafından Kastro olarak anılsa da, asıl adı Andros.
Ali tekneyi neta ederken, ben de otobüs saatlerini kontrol etmeye gittim.
Fakat otobüs için uygun saatleri kaçırmıştık.
Şansımı taksi ile denemek istedim. Her adada pek olmayan büyük taksi durağına gittim.

Hora’ya gitmek için taksi ücretinin 50 Euro olduğunu öğrenince, Hora’ya gitmeyi aklımdan çıkardım.
Tekneye geldiğimde, teknenin karşısındaki taş bank üzerinde iki liman polisi oturuyordu.
Ali beni karşılamak için tekneden çıkınca durumu anlattı. Polisler tekneye gelip, evrakları istemişler.
Ali’de “Ben bilmem. Eşim bilir” demiş. Onlar da “iyi madem, bekleriz” diyerek oturmuşlar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hemen içeriye girip evrakları Ali’ye verdim. Ali’de evraklarla birlikte polislerin yanına gidip oturdu.

Ekip resmi kıyafetler içerisinde okuma saatinde  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Uzun bir süre konuştular. Bu arada ben de rıhtımı dolaşıp, bol bol fotoğraf çektim.
Diğer yandan, bu kadar uzun ne konuştuklarını da merak ettim.
Karşıdan bakınca keyifleri yerinde görünüyordu.

Polisler gidince tekneye geldim. Ali aralarında geçen konuşmaları kısaca özetledi.
Evraklara bakan polislerin gideceğimiz liman ve uğradığımız limanlar ile ilgili kafaları karışmış.
Şöyle ki, giriş yaptığımız Limnos Mirina’dan ayrılırken gideceğimiz yer olarak Kea demiştik. Fakat Skiros Linaria limanına gitmiştik.
Skiros Linaria’dan ayrılırken, Korfu (Kerkira) ya gideceğiz deyip Andros Batsi’ye gelmiştik. Şimdi de Batsi’den çıkıp Korfu (Kerkira)ya gidecektik. Korfu’ya gitme kısmında bir problem yoktu.
Tecrübeli olan polis durumu anlasa da, genç ve az tecrübeli polisin bu durumu anlaması biraz uzun sürmüş.
Kendi aralarında epey konuşmuşlar. Daha sonra Ali’ye, “ofisimiz kıyıda akşam uğramak isterseniz evraklara işlem yaparız.
Uğramayı tercih etmezseniz bizim için sorun yok” diyerek ayrılmışlar. Seçim bize bırakıldığı için, biz de ofise gitmeyi tercih etmedik  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Akşamı Batsi’de geçirmeğe karar verdik. Hazırlanıp tekneden çıktık.
Batsi’ye beş yıl önce gelmiştik. Geçen zaman içerisinde çok değişmiş olduğunu gördük.
Küçük, sakin sahil kasabası, kalabalık, turistik bir kasabaya dönüşmüştü.
Restoranlar büyümüş ve çoğalmıştı.

Akşamın ilerleyen saatlerinde neredeyse bütün kıyı masa ve sandalyelerle doldu.
Kumsalda, Yunan adalarında görmeğe alışık olmadığımız şezlong ve şemsiyeler vardı.
Hep büyük bir beğeni ile hatırladığımız, herkese tavsiye ettiğimiz Batsi, bizi biraz hayal kırıklığına uğrattı.

Saat fazla ilerlemeden, diğerlerine göre biraz daha küçük olan bir restoranın deniz kıyısındaki masalarından birine oturduk.
Böylece kalabalıklardan biraz da olsa uzak kalabildik. Menüye bakınca anladık ki, burası sadece Souvlaki yapan bir restoran.
Tepeleme dolu tabaklar ile servis edilen souvlakiler çok lezzetliydi. Yanında soğuk ev şarabı da oldukça iyiydi.
Deniz kenarında olmanın keyfiyle bir süre oturduktan sonra teknemize geldik. Bulutlu ama çok güzel bir gece vardı.
Batsi’nin daha fazla bozulmaması dileğiyle, night cap’lerimizi içerek, geceyi sonlandırdık.
Yarın, yeni bir ada bizim yolumuzu bekliyordu…

« Son Düzenleme: Mart 02, 2019, 00:57:36 Gönderen: Özlem Baha »
*

Ö. B.

« Yanıtla #58 : Mart 03, 2019, 21:34:12 »
Merhaba arkadaşlar,
2. geleneksel Gezgin Korsan Fuarını başarı ile tamamlamış bulunuyoruz.
Rod & Lucinda Heikell söyleşisinde bir denizci çiftin, deniz ve tekne ile ilgili paylaşımlarından öte umduğumdan çok daha samimi, içten, yaşamdan anlatımlarını dinledik.
Bu sunumda ve fuarın organizasyonunda emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.
Bu sayede, dostlarımızla buluşmak, karşılaşmak, ayak üstü de olsa sohbet etme fırsatı bulduk ki, bu anlar bizim için paha biçilemez değerde…
Diğer yandan, forumda yazdığım seyir yazılarının bildiklerimin yanında, bilmediğim pek çok kişi tarafından da takip edildiğini öğrenince hem şaşırdım hem de çok sevindim.
Yapılan yorum ve eleştirileri bundan sonraki yazılarımda dikkate alacağım.
Bir kez daha Teşekkürler Gezgin Korsan!
*

Ö. B.

« Yanıtla #59 : Mart 03, 2019, 21:35:17 »
.