0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. A.

Ynt: İyonya, Güneydoğu İtalya, Mora (Peloponnisos) seyrimiz
« Yanıtla #30 : Şubat 18, 2019, 13:53:41 »
Tekneden uzak bu kış gününde çok iyi geldi. Elinize sağlık.

*

H. G.

« Yanıtla #31 : Şubat 18, 2019, 13:55:46 »
Kalemine sağlık Özlem.
Her zaman olduğu gibi enfes bir yazı okuyup, seyrediyoruz.

*

M. A.

« Yanıtla #32 : Şubat 18, 2019, 14:11:40 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
...
Bu arada Hakan E. video çekimlerinin telefonu dik tutarak yapıldığını görmesin, çok kızar...
...

Bence çok geç, kesin görmüştür...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #33 : Şubat 18, 2019, 14:20:21 »

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. B.

« Yanıtla #34 : Şubat 19, 2019, 22:49:50 »
Limnos adası
4 Temmuz 2018 Çarşamba

39°52'26"N  25° 3'29"E
Bu koordinatı kopyalayıp Google Earth arama kutusuna yapıştırabilirsiniz

Google Earth olmayanlar için link

Sabahleyin pırıl pırıl güneşli bir havaya uyandık. Havuzlukta kahvaltımızı yaptıktan sonra dün akşam eksik kalan pasaport ve gümrük işlemlerimizi yaptırmak üzere hemen karşımızdaki binaya tekrar gittik. Polislerin neşesinin yerinde olduğunu, işlemlerin rahat ama biraz yavaş ilerlediğini gören Ali, işlemlerin takibini bana devredip, araba kiralamak için gitti. İşlemleri tamamladım. Transit log için 30 Euro, liman polisine de 15 Euro ödedim.

Tekneye geldiğimde Ali henüz gelmemişti. Saat 12.00’ye doğru Ali de geldi. Yakınlardaki dükkanlardan kiralık araba bulamamıştı.
Çarşı caddesinin sonuna yakın bir yerden günlük 40 Euro’ya otomatik KIA Picanto kiralamıştı.
Arabayı yarım saat içerisinde getireceklerini söylemişler. Arabanın gelmesi gecikip, telefonlar da cevapsız kalınca Ali hem telefon kartı almak hem de arabayı kontrol etmek için gitti. Yaklaşık bir saat sonra araba ile geldi.
Bu arada Vodafone telefon kartı da almıştı. Kart parası 5 Euro, İnternet 10 Euro, 40 dakika Türkiye konuşma paketi 5 Euro idi.
Hemen yola koyulduk. Sevdiğimiz yerleri tekrar görmek, daha önce görmediğimiz bir kaç yeri de görmek niyetindeyiz.

Limnos turistik bir ada değil. Halkı çok içten, samimi, yardımsever.
Özellikle Mirina hem tekne ile bağlanma imkanı hem de liman çevresi ile güzel bir yer. Liman oldukça büyük.
Kuzey rıhtımda yer bulamazsanız, limanın güneyindeki plajın önünde alargada kalmak mümkün.
İç liman ise, yerel teknelerle dolu. Rıhtımda kartlı sistem elektrik ve su var. Şehrin ana caddesi de limana çok yakın. Bu taş zeminli cadde, iki tarafına dizilmiş dükkanları ile göze hoş görünüyor.
Yarımada üzerinde bulunan kale, özellikle gece aydınlatılınca ihtişamlı görünüyor.
Yarımadanın kuzeyinde, yürüyerek ulaşılabilecek güzel bir plajın yanısıra, restoranlar, görülmeğe değer büyük ve güzel binalar var.
Mirina’nın hareketli gece hayatı da kalenin bu yakasında.

Mirina’dan çıktıktan sonra geze dolaşa küçük bir dağ köyü olan Sardes’e geldik.
Daha önceki gelişimizde bir adalının tavsiyesi ile Mandela restoranda yemek yemiş ve çok memnun kalmıştık.
Gelmişken öğle yemeğimizi burada yedik. Kuzu fırın, patlıcan kızartma, cacık ve yarım litre beyaz şarap için 22 Euro ödedik.

Buradan adanın kuzeyine doğru yola devam ettik. Daha önce görmediğimiz Falakra’ya geldik.
Buradaki volkanik kayalar sahilde muhteşem görüntüler oluşturmuşlar.
Çevremize bakınca, açık hava heykel sergisinde dolaşıyormuşuz hissine kapıldık.
Kayalar, rüzgar, güneş ve denizin etkisi ile bir başka güzel görünüyor. Deniz berrak, pırıl pırıl.

Profiterol kayaları  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Buradan ayrıldıktan sonra Keros’a uğradık.
Keros bol rüzgarlı olması nedeniyle uçurtma sörfü (kitesurf) yapanların tercih ettiği bir yer.
Keros’dan sonra adanın kuzeydoğusundaki Plaka’ya biraz da keşif amaçlı geldik.
Burası içinde küçük bir balıkçı barınağı olan büyükçe bir koy. Barınağın içi balıkçı tekneleriyle dolu.
Bizim teknelerin konaklaması için pek uygun bir yer değil. Fakat zor zamanlarda, balıkçı barınağına çok yaklaşmadan alargada kalınabilir.

Dönüş yoluna geçtiğimizde önce Mondros’a (Moudros) uğradık. Mondros’u biraz tenha bulduk.
Kargo rıhtımına aborda olmuş iki teknenin biraz açığında balık tutmaya çalışanlardan başka etrafta kimsecikler yoktu.
Mondros, Limnos’un güneyinde büyük bir koy. Mondros yerleşkesi ve liman koyun kuzeydoğusunda.
Limana girerken sığlıklar olduğundan şamandıralara dikkat etmek gerekiyor. Koy içerisinde alargada kalınacak yerler de var.
Bana göre, mecbur kalmadıkça tekne ile konaklamak için pek tercih edeceğim bir yer değil.

Mondros’da sonra iç karada küçük bir köy olan Lychna’ya geldik. Burası küçük, sakin bir yer.
Ağaçlı meydan, ağaçların altında restoran ve kilise ilk göze çarpan yerler.
Ağaçların altında oturanlar da, bu sakinliği bozmamak için alçak sesle konuşuyorlar.
Günün ilerleyen saatleri için burası oldukça dinlendirici görünüyor.

Sanırım öğlen biraz fazla yemiştik. Henüz yeterince acıkmamıştık. Fakat ortam çok güzel ve huzurlu göründüğü için restoranda mola verdik.
Uzo/meze eşliğinde gün batımına kadar burada oturduk.
Günün son ışıkları ile de Mirina’ya doğru yola koyulduk.

*

Ö. B.

« Yanıtla #35 : Şubat 19, 2019, 22:53:14 »
...
Bu arada Hakan E. video çekimlerinin telefonu dik tutarak yapıldığını görmesin, çok kızar...
...

Bence çok geç, kesin görmüştür...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Nasıl oldu bilemiyorum ama elimde daha çok video var  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #36 : Şubat 20, 2019, 15:34:16 »
Özlem Korsanım,
Yine günümüz güzelleşti yazınızı okuyunca.. Sağolun...
Yazılarınız bir yandan iyi; okuyunca hayat doluyoruz.. Bir yandan da kötü; işi gücü bırakıp gitmek geliyor oralara insanın içinden...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #37 : Şubat 20, 2019, 21:37:33 »
Çok güzel anılar bunlar, paylaşımlar için teşekkürler.
Selam ve saygılar,
*

N. D.

« Yanıtla #38 : Şubat 21, 2019, 09:49:28 »
Özlem korsanim,

anlatim resimler hersey sizin gibi, harika.

bu kis gününde moral oluyor, beni büro masasindan alip sicacik yerlere götürdünüz. 

*

Ö. B.

« Yanıtla #39 : Şubat 23, 2019, 00:23:40 »
 Hulki Korsan, Nedim Korsan teşekkür ederim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. Y.

« Yanıtla #40 : Şubat 23, 2019, 00:44:38 »
Takipteyiz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. B.

« Yanıtla #41 : Şubat 23, 2019, 01:19:14 »
 5 Temmuz 2018 Perşembe

Sabah yine nefis bir havaya uyandık. Havuzlukta sabah kahvelerimizi içerken, hasır şapkalı biri hava iyice ısınmadan rıhtımı boyamaya başlamıştı bile.
Böyle manzaraları gördükçe, Yunan adalarının nasıl bu kadar temiz kaldığını daha iyi anlıyorum.     

Dün kiraladığımız arabayı 13.00’de alabildiğimiz için bugün de 13:00’de teslim edeceğiz.
Öğleden sonra yaklaşık 20 deniz mili güneydeki Evstratios adasına gitmek niyetindeyiz.
Saat 09.30’a doğru adanın güneyindeki koylara gitmek üzere araba ile yola çıktık.

Önce Pavlou koyuna bir göz attık. Tekneyle Mirina’ya gelmeden önce konaklamak için uygun bir yer.
Yatların demirleyebileceği pek çok yer var. Koyun ortasındaki resif ile su üstü kayalarına dikkat etmek gerekiyor.
Buradan sonra Kondia koyuna geldik. Koy çok sakin. Büyük kumsalda hiç kimse yok.
Koyun dibine doğru yerel tekneler ile küçük bir iskele var.
Biz etrafı seyrederken, sevimli bir köpek sahibi ile birlikte deniz keyfine başlamıştı bile.
Koyun batı yakasında tekne ile demirleyip kalınacak birkaç uygun yer var.

Deniz çok güzel ve temiz görünüyor. Biz de burada bir yüzme molası verdikten sonra kuzenlerimizin özellikle tavsiye ettiği kıyıdaki Ouzeri’ye uğradık.
Burası ağaçlarla dolu bahçesi ile güzel bir yer. Etrafta bizden başka kimse yok.

Saat öğle yemeği hatta birşeyler yemek için çok erken.
Bu arada restoranın kapısındaki yazı çok ilgimizi çekti.

Kapının üzerindeki yazıyı gördükten sonra burada yemeklerin tadına bakamadığımız için biraz üzüldük.
Biraz sonra kapıda yazı ile uyum içerisinde sonradan aşçı yardımcısı olduğunu anladığımız sevimli bir kadın belirdi.
İleride burada yiyeceğimiz güzel yemeklerin hayali ile sadece kahve istedik.
Kahvemizi içtikten sonra bu güzel koy ve restorandan ayrıldık.

Geze dolaşa Mirina’ya geldik. Market alışverişimizi yapıp, tekneye bıraktıktan sonra arabamızı teslim ettik.
Bu arada, Mirina’da boş Yunan tüpümüzü değiştirmek istedik (Teknemizde ayrıca iki adet dolu Türk tüpümüz var)
Benzin istasyonlarında bulabileceğimizi söylediler. Dün dolaştığımız her yerde sorduk.
Hatta havaalanı yolu üzerinde tarif edilen bir benzin istasyonuna bile gittik. Fakat bulamadık.
Arabayı teslim ederken, ofistekilere sorduk. Onlar da meydanın karşısındaki dükkanı tarif ettiler, gittik.
Dükkan sahibi, “tüpü değiştiremem ama doldurabilirim” dedi. “Ne zaman olur?” diye sorduğumuzda “yarın” diye cevap verdi.
Yola çokacağımızı söyleyince, “akşam 20.00’de hazır olur” dedi.
Böylece öğleden sonra Evstratios adasına gitme planımızdan vazgeçtik.
Diğer yandan, İstanbulda yol hazırlıkları yaparken gönlümüzden geçen Limnos’dan sonra Kuzey Sporadlar’a (Northern Sporades) uğrayıp sonra güneye doğru devam etmekti.
Çıkış tarihimiz gecikince Kuzey Sporadlar’a uğramaktan vazgeçmiştik.
Şimdi de Evstratios adasına gitme planımızı iptal etmiştik. Fakat bu değişiklik bir taraftan da çok hoşumuza gitti.
Çünkü Mirina hiç sıkılmadan zaman geçirilecek çok güzel bir yer. 
Bu durumda, Mirina’nın siesta sessizliğindeki sokaklarından yürüyerek teknemize gelirken yeni plan yaptık.

Ertesi sabah erkenden yola çıkıp Skiros adasına gitmeye karar verdik.
Tekneye geldiğimizde güneş ortalığı kavurmaya başlamıştı. Havuzlukta soğuk bira eşliğinde birşeyler atıştırdıktan sonra Ali ilk defa deneyeceğimiz bot ile kullanacağımız elektrikli motor için hazırlıklara başladı.
Önce kendisi koy içinde bir iki deneme turu yaptı. Ben de tekneden botu izlemeyi ihmal etmedim.

Motor çok hızlı olmasa da, koy içinde rahatlıkla dolaşacak kadar iyi gidiyordu.
Elektrikli motor sorunsuz çalıştığına göre, artık benim de bota binme vaktim gelmişti.
Ali beni aldı ve birlikte karşıdaki plaja gittik. Burada deniz molası verdikten sonra, koy içinde dolaştık.

Bu arada ben de motoru kullanmaya başladım. Çok pratik ve rahat.
Elektrikli motoru elime geçirmişken Ali’yi koyda dolaştırdıktan sonra tekneye kadar getirdim.
Elektrikli motor ilk denememizde sempatimizi kazandı.

Tekneye geldikten sonra hazırlanıp, saat 20.00’de hazır olacak tüpümüzü almak üzere çarşı yolunun neredeyse sonundaki dükkana gittik.
Dükkan kapalıydı. Kapının üzerindeki telefon numarasını aradık, cevap veren olmadı. Yandaki dükkana sorduk.
Birşey bilmiyorlardı. Bu arada telefon ile aramaya devam ediyorduk.
Telefonu açan adam zar zor konuştuğu İngilizce ile dükkanı kapattığını sabah gelmemizi söyledi.
Biz itiraz edince telefonu kapattı ve diğer aramalarımıza cevap vermedi.
Biz de bunun üzerine karşıdaki araba kiraladığımız dükkana gittik.
Burada bizi hemen tanıyan genç adama durumu anlatıp, yardım rica ettik. Önce bizim telefonumuzla aradı.
Cevap veren olmayınca, kendi telefonu ile aradı. Bu kez, karşı taraf telefonu açtı.
Artık kendi dillerinde neler konuştularsa, genç adam telefonu kapattıktan sonra yarım saat içerisinde adamın oğlunun gelip dükkanı açacağını söyledi.
Biz de gidip, dükkanın önünde beklemeye başladık. Yarım saat dolmadan motorsikletli biri geldi.
Dükkanı açıp, tüpümüzü verdi. Bir tüp için bu kadar uğraştığımıza biraz sinirlensek de, bu durum keyfimizi kaçırmadı.
Akşam için harekete geçtik.

Akşam yemeği için iki alternatifimiz vardı. Birine gitsek diğeri aklımızda kalacaktı.
Biz de akşam yemeğini iki restorana bölerek çözüm bulduk.
Önce Denizkurdu teknesi tayfasının tavsiye ettiği çarşı yolunun ortalarında bir yerde olan Sinialo restorana gittik.
Burada domates soslu midye, ızgara bebek kalamarın yanında 20’lik Mini uzo içmeyi tercih ettik.
Sonra komşumuz Karamel teknesinin tavsiye ettiği Kale’ye yakın Kosmos restorana gittik.
Burası deniz kıyısında da masaları olan bir yer.
Kale’nin ışıkları ile ay ışığının karıştığı bir gökyüzü altında, deniz kenarında akşam yemeğimizin ikinci bölümüne başladık.
Tadı damağımızda kalan ızgara bebek kalamarı burada da görünce hemen istedik.
Şarap soslu mantar ve 20’lik Barbayani yemeğimizin diğer eşlikçileriydiler.
Yemeği ikram olarak gelen irmik tatlısı ile tamamladık.

Burada bir gün daha kalmakla ne iyi yaptığımızı konuşarak teknemize doğru yürümeye başladık. Gece çok güzeldi.
Son yer olarak dondurmacıya uğradık. İzin almadan ismini vermek istemediğim korsanların ısrarla tavsiye ettiği portakallı bitter çikolata dondurmaları olmadığı için, bitter çikolata limon dondurma molasından sonra teknemize geldik  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Elbette night cap içmeden geceyi bitirmek olmazdı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Havuzlukta night cap’lerimizi içtikten sonra, güzel bir sabaha uyanmak üzere uykuya daldık.

*

M. A.

« Yanıtla #42 : Şubat 24, 2019, 02:19:41 »
Özlem Korsanım,
Bu sene vaktim uzun olursa bu adaya gitmeyi düşünüyoruz. Notlarımı alıyorum..
Elinize sağlık...

Ali Abi ile bu seneki rotanızı belirlediniz mi?
*

Ö. B.

« Yanıtla #43 : Şubat 25, 2019, 00:35:04 »
Limnos’dan Skiros’a
6 Temmuz 2018 Cuma

Sabah 07.00’ye doğru uyandık. Ben kahveleri hazırlarken, Ali hemen karşımızdaki liman polisine çıkış damgası için gitti.
Bugün yolumuz biraz uzun sayılır. Skiros adası’na gitmek niyetindeyiz. Yaklaşık 73 deniz mili yolumuz var.
Hava şimdiden ısınmaya başladı. Ali gelince demir alıp, rıhtımdan ayrıldık.
Biraz serinlemek ve  denize girmek için plajın önüne 7 metreye demir attık.

Kahvelerimizi içtikten sonra denize girdik. Küçük bir kahvaltı molasından sonra 08.15’de yola koyulduk.
Limandan çıktıktan sonra biraz rüzgar bulduk. Yelkenlerimizi açtık. Bir süre yelken motor gittik. Sonra motoru durdurduk.
Saat 14.00’de rüzgar tamamen kaldı. Yelkenleri toplayıp motor çalıştırdık.
Yolun bundan sonraki kısmında kah yelken kah motorla seyrettik. Genel olarak zayıf bir rüzgar var.
Skiros adası göründüğünde biraz rüzgar başladı.
Linaria limanına bizim gibi kuzeyden geliyorsanız bana göre biraz ilginç biraz da dikkat gerektiren bir girişi var.
Limana Valaxa adası ile Skiros adası arasındaki dar geçitten geçilerek giriliyor.

Navionics'e hoşgeldiniz! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tabii her zaman olduğu gibi ben geçidi görünce “buradan mı geçeceğiz?” diye sordum.
Ali “feribotlar da buradan geçiyormuş" diye cevap verince önce şaka yapıyor sandım.
Haritaya ve pilot kitaba bakınca şaka olmadığını anladım. Bana kalsa adanın güneyinden dolaşabilirdim.
Harita üzerinde geçitteki derinliklerin en az 3,5 - 4 metre olduğu işaretlenmiş.
Geçit biraz korkutucu görünse de kontrollü geçmekte bir sakınca görünmüyor.
Endişelerimi bir kenara bırakıp, elime makinamı alıp, fotoğraf çekmek için hazırlandım.
Ali dümende, ben fotoğraf çekerek geçite doğru ilerledik ve geçtik.
Sorunsuz bir şekilde geçtikten sonra biraz heyecanın iyi olduğunu hatırladım.

Linaria limanında ise bizi başka bir sürpriz bekliyordu. Limandan içeriye girince yanımıza bir bot geldi.
Bot üzerindeki adam (daha sonra marina görevlisi olduğunu anlayacağız) herşeyden önce iyi İngilizce konuşuyor.
Elindeki beyaz tahta üzerine çizerek, bizi nereye, nasıl yanaştıracağını, kıyıda bizi karşılayacak iki kişi olduğunu ayrıntılı bir şekilde anlattı.
Yıllardır Türkiye’de ve Yunanistan’da pek çok yere teknemizi bağladık.
İlk defa bu kadar planlı, net, hazırlıklı, donanımlı bir ekip bizi karşıladı ve bağlanmamıza yardımcı oldu.
9-10 teknelik küçük limanda yer olmadığı için yakıt istasyonunun yan tarafına rıhtıma bağlandık.
Bağlanma işleri bittiğinde saat 19.30’u gösteriyordu.

38°50'33"N  24°32'8"E
Bu koordinatı kopyalayıp, Google Earth arama kutusuna yapıştırabilirsiniz.

Google Earth olmayanlar için link

Ve Navionics

Bu hizmetin tabii ki bir bedeli vardı. Bu bedel 45 feet teknemiz için iki günlük 55 Euro idi. Elektrik, su, wi-fi dahil.
Ayrıca tuvalet, duş, çamaşırhane var.
Bizi karşılayan Sakis, liman ile ilgili bilgilerin olduğu bir dosya verdikten sonra herhangi bir sorumuz olduğunda ilerideki kulübede olduğunu söyleyerek ayrıldı.
Skiros ana limanı Linaria, Skiros Port Fund tarafından bir marina gibi işletiliyor.
Liman görevlisi Sakis yardımcıları ile birlikte gelen tekneleri karşılayıp, bağlanmaları için yardımcı oluyor.
Limanda yer yoksa yakıt istasyonunun yan tarafı, limana girişte sol tarafta bulunan tonozlara da tekne bağlanıyor.
Ayrıca koyun kuzeyinde alargada kalmak mümkün.

Skiros town diye anılan merkez, adanın doğu kıyısında. Limandan otobüs ile gitmek mümkün.
Otobüs saatleri de çoğu adada olduğu gibi feribot saatleri ile uyumlu. Otobüs saat 21.30’da gelecekti.
Biz de zamanımızı liman ve çevresini dolaşarak değerlendirdik.
Linaria, Skiros’un ana limanı. Ticari gemilerin de yanaştığı bir yakıt istasyonu, kıyıda birkaç tavernası, küçük bir marketi ve fırını var.
Ayrıca Skiros çevreci bir ada.
Çevreye ve temizliğe verilen önem hemen dikkat çekiyor.
Çöplerin nasıl ayrıştırılıp, atılması gerektiği her yerde görülebilecek bir şekilde yazıyor.

Bu adaya ilk defa geldiğimiz için araba kiralayıp dolaşmak niyetindeyiz. Sakis’den aldığımız telefonu aradık.
Günlüğü 40 Euro’ya bir araba kiraladık. Yarın sabah 08.30’da limana getirecekler.
Bu arada feribotun geliş saati yaklaştığı için liman kalabalıklaşmaya başladı. Otobüs de durağa gelmişti.
Biz otobüse doğru giderken, Sakis’i liman polisi ile konuşurken gördük.
Meğer bizim teknenin evrakları ve kayıt için konuşuyorlarmış. “Otobüsü kaçırmak istemiyoruz evrakları yarın versek olmaz mı?” desek de görevine bağlı genç polis memuru “otobüsün kalkmasına daha vakit var. Henüz feribot da gelmedi” deyince polis ile beraber tekneye gidip, evrakları verdik. Evraklarımızı yarın sabah alabileceğimizi söyledi.
Biz tekneden ayrılmak üzere harekete başladığımız sırada, dev feribot limanın girişinde belirdi.
Aynı anda, bir klasik müzik çalmaya başladı.
Limana yayılan günün son ışıkları altında yankılanan müzik, bir anda büyülü bir hava yarattı.

Bu kısa ama etkileyici konser bitince otobüse binip merkeze gittik. Otobüs ücreti kişi başı 1,80 Euro.
Otobüs bizi kasabanın altındaki meydanda bıraktı. Merkeze araç girişi yasak.
Burası daracık arnavut kaldırımlı sokakları, beyaz evleri ile mimari olarak Kiklatlar’ı hatırlatıyor.
Yüksek kayaların üzerinde kale şehre tepeden bakıyor.

Meydan ve sokaklar oldukça kalabalık. Genellikle Yunanlılar var.
Sokaklarda dolaştıktan sonra gözümüze güzel görünen küçük bir restoranda yemek yedik. Adada, keçi etinden çok iyi yemekler yapıldığını okumuştum.
Bu küçük aile restoranında yediğimiz herşey lezzetliydi. Fakat limon soslu keçi muhteşemdi.

Yemek için oturunca epey yorulduğumuzu hissettik. Yemekten sonra meydana yakın bir yerde kahve içmek iyi geldi.
Otobüse yetişmek için acele etmedik. Limana taksi ile döndük. Merkezden limana taksi ücreti 15 Euro.

*

E. O.

« Yanıtla #44 : Şubat 25, 2019, 12:30:41 »
Limnos’dan Skiros’a

Özlem korsanım, çok güzel paylaşımlar, bu sene yapacağımız seyrimiz için iştahımızı arttırdınız..

..................

Bu dev feribot oldukça yakınınıza yanaşmış, manevra sırasında yarattığı dalgalardan etkilenmediniz umarım..

...................
Bu arada Mart ayı da geldi, seyir anılarınızı yaza kadar bitirmeyi unutmayın.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap