0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*
Istanbul Bağlama/ SETUR MARINA YARDIM (MART 2019)
« : Şubat 28, 2019, 13:32:33 »
Merhaba,

Buyuk ihtimalle cogunuz Delos, Sailing La Vagabonde gibi Youtube kanallarını biliyorsunuzdur. Bır ıkı gun once yelken kanallarını dolasırken Youtube da
bu kanala rastladım. Bir iki mesajlasmadan sonra kısa sure sonra Istanbul'a geleceklerını ogrendim. Yeni kurulan bir kanal aynı zamanda kendileride 7-8 ay önce yelkenle tanışmışlar ve Fransadan kışı geçirmek için Türkiye'ye gelmişler.

Kanallarında Turkiye için çok güzel paylaşımlarda bulunuyorlar ve gerçekten biz ne kadar ülkemizi tanıtsakta bir yabancının yorumu ile Türkiye hakkında güzel yorumlar yapılması yabancılar için çok daha ikna edici ve birinci elden çok iyi bir tanıtım.

Yakın zamanda (Mart 2019 içinde sanırım) Kaş'tan çıkıcaklar ve Istanbul'a doğru yelken açacalar. Istanbul'da demirleme/konaklama yerleri için bilgi istediler ve benimde Istanbul için ne yazıkkki pratik hiç bir bilgim ve deneyimim yok.  En ucuz marina/ güvenli demirleme yeri vs. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim bende kendilerine iletirim.

Aslında bu başlığı açarken an itibari ile aklıma şöyle bir şeyde geldi. Setur marina da üst yönetime ulaşabilecek arkadaşlar varmıdır, bu tekneye Türkiye gezileri sırasında sponsor olmasına Setur marinayı ikna edebilirler mi yada en azından teklifte bulunabilirlermi ? . Sonucta bu çift ülkemizi/sularımızı/kıyılarımızı pozitif bir şekilde tanıtıyorlar ve yaptıkları içerik internette/youtube da devamlı kalacak.

Teşekkürler.

« Son Düzenleme: Şubat 28, 2019, 13:33:44 Gönderen: Selçuk Elmas »
*

Çevrimdışı Hakan Erim

• * Gezgin Korsan
  • 14.623
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • S/Y Ekip, İstanbul
Ynt: Istanbul Bağlama/ SETUR MARINA YARDIM (MART 2019)
« Yanıtla #1 : Şubat 28, 2019, 13:46:31 »
Büyükçekmece'de yeni bir marina açılıyor. Tanıtım için onlar sponsor olabilirler. CNR'da standları var.
S/Y Ekip
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*
« Yanıtla #2 : Şubat 28, 2019, 14:32:10 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Büyükçekmece'de yeni bir marina açılıyor. Tanıtım için onlar sponsor olabilirler. CNR'da standları var.

Tesekkurler, Bende şimdi Setur İşletme mudurune bir mail attım. Fuara Pazar günü gitmiştim. Bir daha gidebilirsem Setur ve dediğinizi bulabilirsem görüşücem.

Esas Istanbul içinde ucuza nereye bağlayabilirler o konuda yardımcı olabilecek varsa çok daha iyi olur. Demirleme yeri öneriside işe yarar.
*

Çevrimdışı Özer Aydınkaya

• * Gezgin Korsan
  • 254
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • ELIF- Netsel Marina
« Yanıtla #3 : Şubat 28, 2019, 17:51:03 »
Merhabalar

Ben bu arkadaşları epeyden beri takip ediyorum. Kendileri ile de konuştum. Mart sonu yukarı çıkacaklar onları Urla iskele de misafir edeceğim. İskele de bir kaç gün bağlama yeri ayarlayacağım kendilerine.

*
« Yanıtla #4 : Şubat 28, 2019, 22:02:25 »
Özer Bey,

Çok sevindim ve gerçekten mutlu oldum.

Bende Istanbul'da sizin gibi bir iskele ayarlıyamasam bile bir yemeğe çıkartıp istanbul içi ulaşım sorunları olursa ona yardımcı olmaya çalışıcam.

Hem acemi hemde yabancı oldukları için biraz endişeliyim. Hem karada hem denizde =)

Bakalım dediğim gibi Setur a bir mail attım ama insallah olumlu guzel bir haberle geri donerler.

Tesekkurler.
*

Çevrimdışı Ali Öner

• * Gezgin Korsan
  • 83
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
« Yanıtla #5 : Şubat 28, 2019, 23:10:57 »
Özer Bey,

Çok sevindim ve gerçekten mutlu oldum.

Bende Istanbul'da sizin gibi bir iskele ayarlıyamasam bile bir yemeğe çıkartıp istanbul içi ulaşım sorunları olursa ona yardımcı olmaya çalışıcam.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ülkemizi doğru düzgün tanıtabilsek keşke. Böyle insanların ülkemizin tanıtımına katkısı her türlü reklamdan fazladır.

İstanbul dünyanın en güzel şehri.

Geldikleri zaman misafir etme düşüncenizi de alkışlıyorum.
İnşallah Setur küçük hesap yapmaz da tamamen ücretsiz 1-2 aylık konaklama imkanı sağlar.
Doğa ile uzlaşmaktır...
*

• * Gezgin Korsan
  • 254
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • ELIF- Netsel Marina
« Yanıtla #6 : Mart 01, 2019, 09:14:53 »
Benim bildiğim Seturdan çıkmaz bu tür hareketler ama bende soracağım.
*
« Yanıtla #7 : Mart 01, 2019, 17:22:11 »
Benim bildiğim Seturdan çıkmaz bu tür hareketler ama bende soracağım.

Çok teşekkurler
*

Çevrimiçi Nevzat Doğru

• * Gezgin Korsan
  • 844
    • Yaşadığı Şehir
  • Trabzon
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Dost
« Yanıtla #8 : Mart 03, 2019, 00:22:22 »
İngilizleri ben de takip ediyorum , epeydir Türk bayrakları gösteriyor mavi boncuk dağıtıyorlar ! Biz yardım sever , misafir perver milletiz fakirimiz köylümüz daha da misafir perverdir , yemez yedirir ... Ya ingilizler ?  Koca Great Britain adasında ülkelerini ziyaret edecek bir Türk veya başka millet yelkenciye , ucuz konaklama yeri araştıracak , yemeğe çıkaracak bir Allahın İngilizini bulabilirmiyiz ? Ben söyleyeyim "hayır , tek bir İngiliz bile bunları düşünmez ve yapmaz" ... Beni ilgilendirmez tabi ama samimiyetimize sığınarak  "arkadaş bir fakirin karnını doyur ,sevap kazan , İngilizi boş ver " diyorum .
*
« Yanıtla #9 : Mart 03, 2019, 06:19:01 »
İngilizleri ben de takip ediyorum , epeydir Türk bayrakları gösteriyor mavi boncuk dağıtıyorlar ! Biz yardım sever , misafir perver milletiz fakirimiz köylümüz daha da misafir perverdir , yemez yedirir ... Ya ingilizler ?  Koca Great Britain adasında ülkelerini ziyaret edecek bir Türk veya başka millet yelkenciye , ucuz konaklama yeri araştıracak , yemeğe çıkaracak bir Allahın İngilizini bulabilirmiyiz ? Ben söyleyeyim "hayır , tek bir İngiliz bile bunları düşünmez ve yapmaz" ... Beni ilgilendirmez tabi ama samimiyetimize sığınarak  "arkadaş bir fakirin karnını doyur ,sevap kazan , İngilizi boş ver " diyorum .

Teşekkürler Nevzat bey. Dediğiniz gibi sizinde, misafirperver millet olduğumuz için biz düşünüyoruz eğer tarihte ingilizler misafirperver diye geçseydi onlarda düşünürdü heralde.  Takip ederek verdiğiniz desteğe teşekkurler.

Sevgiler.
*

Çevrimdışı Mehmet Cömert

• * Gezgin Korsan
  • 706
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Seafari, Marmaris
« Yanıtla #10 : Mart 03, 2019, 13:22:42 »
merhaba;
kıyı İstanbul Marina kampanyası var haziranda açılacakmış ilk 100 tekneye 6 ay ücretsiz deneme ,
web sayfasından ulaşırsınız ya da bugün cnr da lar görüşebilirsiniz.

*

Çevrimdışı Ali Öner

• * Gezgin Korsan
  • 83
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
« Yanıtla #11 : Mart 03, 2019, 20:55:40 »

Selamlar,
Nevzat Bey belirttiği noktada son derece haklı ancak burdaki amaç ingilizlere türk misafirperverliğini sunarak ülkemizden memnun olarak ayrılmalarını sağlamaktan ziyade kendilerini küçük birtakım jestlerle ülkemizin tanıtımında "kullanmak".
Yanılmıyorsam 2016 yazıydı, bodrum haziran ayında bomboştu. Birkaç turist vardı, o normalde adım atılamayan sokaklar sanki aralık ayındaymışçasına bomboştu. Bir cafede yanlış hatırlamıyorsam İrlandalı (yanılıyor olabilirim) bir turist ile 20-25 dk sohbet etme imkanımız oldu. Her yıl yaz tatilini Türkiyede geçirdiğini, bundan sonra da tercihinin değişmeyeceğini hatta bu boş halinden daha memnun olduğunu ifade etti ve ekledi: Türkiyede savaş var gitmeyin deniyor, televizyonlarda sürekli bombaların patladığı iç karışıklıkların olduğu bir ülke olarak gösteriliyor, bilenler geliyor ancak hiç gelmemiş ve bilmeyen kimse Türkiyeye gelmiyor dedi. 
Düşündüm, bir ara Ukraynada da savaş vardı. Peki neresinde? ne kadarlık bir alanda ya da kaç şehirde karışıklık var?
Hendek operasyonlarının olduğu dönem görüntüleri Türkiye olarak verilse, özellikle bölge belirtilmese, türkiyeye hiç gelmemiş biri gelir mi? gelmez. Bizim savaş zamanı Ukraynaya gitmeyeceğimiz gibi.

Duruma biraz bu açıdan bakmak lazım. Devlet Türkiyenin tanıtımına milyarlarca lira para harcıyor. İngiliz Fransız ya da bir başkası, bir yabancının ülkemiz hakkında söyleyeceği iyi şeyler tanıtımda bence daha kıymetli.
Ha bağlama yerinde standart tarifeden ücret ödese kötü şeyler mi söyleyecek? Ahlakına kalmış, muhtemelen söylemeyecek yine çok iyi bahsedecek ama Promosyon her zaman işe yarar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Saygılar
Doğa ile uzlaşmaktır...
*

Çevrimdışı Hasan Sahoglu

• * Gezgin Korsan
  • 7
    • Yaşadığı Şehir
  • Londra
    • Tekne Adı
  • Ilica
« Yanıtla #12 : Mart 31, 2019, 12:36:00 »

Nevzat bey bu cift Ingiliz degil, Avustralya'li. Ayrica Ingiliz ve Turkler arasinda kulturel olarak cok buyuk farklar var. Bizim anladigimiz sekilde misafirperverlik gostermiyor olabilirler ancak baska bir cok konuda gayet yardimsever insanlardir. herhangi bir seye ihtiyaciniz oldugunda da size yardim icin ellerinden geleni yaparlar.

*

• * Gezgin Korsan
  • 254
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • ELIF- Netsel Marina
« Yanıtla #13 : Mart 31, 2019, 16:42:39 »
Merhaba korsanlar
Bu çift ile sözleştik tekne tamiri yaptırıyorlar. Urla iskelede yer bulup onları misafir edeceğim. Sonra da istanbulda. İstanbulda misafir edebilecek yer sanırım daha kolay buluruz.
*
« Yanıtla #14 : Mart 31, 2019, 17:34:41 »
Merhaba korsanlar
Bu çift ile sözleştik tekne tamiri yaptırıyorlar. Urla iskelede yer bulup onları misafir edeceğim. Sonra da istanbulda. İstanbulda misafir edebilecek yer sanırım daha kolay buluruz.

Istanbul da kesin olmamak ile birlikte bir yer ayarlandi Ozer bey.  Ayni sekilde Burhaniye dede ayarlandi. (Gülümser Hn. yardimci oldu sagolsun)  Cikis tarihleri daha netlesmedigi icin kesin bir sey diyemiyoruz su an icin. Ama tabi Istanbul icin ikinci bir alternatif yer icin yardimci olabilecek olursa cok daha iyi olur.

Kolay Gelsin