0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. B. K.

Ynt: İlk Bareboat Seyrimiz - Göcek Eylül 2017
« Yanıtla #45 : Eylül 28, 2017, 12:34:51 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Göceği bilmiyorum ama Fethiye'nin arıtma tesisi yeni, modern ve yüksek kapasiteli, sezonda bile sorun yaşanmıyor. Bu açıdan şanslıyız.

Ama Türkiyede binlerce kıyı belediyesinin sadece birkaçında ve yetersiz arıtma tesisi olması rezillik. Kendi cennetimizi kendimiz yok ediyoruz. (Marpol gemi kaynaklı kirliliği önlemek amaçlı uluslararası sözleşmedir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )

Göcek koylarında iken Göcek limana dönmek kolay ve 3-4 ayrı yerde atık verebildiğiniz için yoğunluk sorunu olmuyor.

öZgür (mobil)

Fethiye' de sadece marina çevresini gördüm ve deniz çok pisti. Belki de sadece marina çevresi öyledir.

*

A. U.

« Yanıtla #46 : Eylül 28, 2017, 13:54:05 »
Burak korsan merhaba,

Güzel bir seyir ve güzel bir yazı olmuş, kalemine sağlık. Katkımız olmasına da çok sevindik. Bir sonrakinde belki aynı bölge ve zamana denk geliriz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

her şey gönlünce olsun.

*

A. B. K.

« Yanıtla #47 : Eylül 28, 2017, 15:11:14 »
Burak korsan merhaba,

Güzel bir seyir ve güzel bir yazı olmuş, kalemine sağlık. Katkımız olmasına da çok sevindik. Bir sonrakinde belki aynı bölge ve zamana denk geliriz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

her şey gönlünce olsun.

Çok saol Alaettin Kaptanım, umarım denk geliriz. Zaten Oktay Abi' yi çok kıskandım, bir dahaki sefere tekne kiralıkta olsa GeKo bayrağı asacağım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

O. E.

« Yanıtla #48 : Eylül 28, 2017, 15:18:25 »
Burak korsan merhaba,

her şey gönlünce olsun.

Çok saol Alaettin Kaptanım, umarım denk geliriz. Zaten Oktay Abi' yi çok kıskandım, bir dahaki sefere tekne kiralıkta olsa GeKo bayrağı asacağım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Burak Kasım ayı içerisinde ayarlayalım Cuma Cumartesi Pazar döneriz .
Sen Yap programı bildir bana Sen ben bacanak  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Geko Bayrağı ve Fener Bayrağı Benden Biralar senden  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Eylül 28, 2017, 15:22:22 Gönderen: Oktay Eryılmaz »

*

A. B. K.

« Yanıtla #49 : Eylül 28, 2017, 15:31:58 »
Tamamdır Oktay Abi, haberleşiriz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Eylül 28, 2017, 15:32:32 Gönderen: Adil Burak Kilic »

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #50 : Eylül 28, 2017, 22:57:06 »
Fethiye' de sadece marina çevresini gördüm ve deniz çok pisti. Belki de sadece marina çevresi öyledir.
Doğrudur, iç liman (şövalye adasından sonrası) suyu bulanıktır, sebebi çok sığ olması, dip çamur olması, 2 büyük derenin buraya akması ve çok tekne trafiği olması.

Marinanın içi de yine tekne kalabalığı ve yoğun bareboat tekne giriş-çıkış-temizlik vb işleri nedeniyle yüzeysel pistir, yüzen pontonlar akıntıyı engelliyor.

Nerde çokluk orda bokluk durumu yani! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yine de marinada çekinmeden dalış yapıp tekne altında çalışırız, tek tük yanlışlık (veya kötü niyetli) teknelerden boşalan tuvalet atığı dışında foseptik sorunu yoktur.

öZgür (mobil)

*

A. B. K.

« Yanıtla #51 : Eylül 29, 2017, 12:39:41 »
Doğrudur, iç liman (şövalye adasından sonrası) suyu bulanıktır, sebebi çok sığ olması, dip çamur olması, 2 büyük derenin buraya akması ve çok tekne trafiği olması.

Marinanın içi de yine tekne kalabalığı ve yoğun bareboat tekne giriş-çıkış-temizlik vb işleri nedeniyle yüzeysel pistir, yüzen pontonlar akıntıyı engelliyor.

Nerde çokluk orda bokluk durumu yani! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yine de marinada çekinmeden dalış yapıp tekne altında çalışırız, tek tük yanlışlık (veya kötü niyetli) teknelerden boşalan tuvalet atığı dışında foseptik sorunu yoktur.

öZgür (mobil)

O zaman çok sorun yok. Bir de bu linkten görülür mü bilmiyorum ama bizim Rota'nın Ayvalık'ta bağlı olduğu yere bakın.

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #52 : Eylül 30, 2017, 02:57:17 »
O zaman çok sorun yok. Bir de bu linkten görülür mü bilmiyorum ama bizim Rota'nın Ayvalık'ta bağlı olduğu yere bakın.
Evet, bu korkunç videoyu görmüştüm daha önce..
ama bunun standart bir kanalizasyon uygulaması olduğunu sanmam, muhtemelen yağmur suyu deşarj sistemine bir yerden kötü niyetli veya kaza ile pis su karışıyor. Genelde yakın çevredeki inşaat çalışmaları nedeni ile olur böyle şeyler. Her durumda belediye, zabıta, çevre müdürlüğü, sahil güvenlik, liman başkanlığı artık ne bulursanız ayağa kaldırmak lazım.

Geçen kış bizim marina içinde benzer bir görüntü oldu, herkes ayaklandı neler oluyor diye, sonra anlaşıldı ki 300-500m ilerideki bir inşaat temel çukuruna dolan suyu motopomp ile caddedeki yağmur ızgarasına basıyor, o da gelip marina kenarındaki deşajdan denize akıyormuş.. sadece çamurlu su olduğunu görünce nasıl sevinmiştik! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap