0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. C.

Ynt: İlk Bareboat Seyrimiz - Göcek Eylül 2017
« Yanıtla #15 : Eylül 22, 2017, 15:13:41 »
Yazılarınızı keyifle okuyorum, benim gibi yolun henüz başındakilere cesaret veriyor. Devamını bekliyoruz.

Bu arada şimdi farkettim ki meslektaşmışız... Bizim meslekten pek rastlamadığım için şaşırdım ve sevindim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. B. K.

« Yanıtla #16 : Eylül 22, 2017, 15:16:42 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yazılarınızı keyifle okuyorum, benim gibi yolun henüz başındakilere cesaret veriyor. Devamını bekliyoruz.

Bu arada şimdi farkettim ki meslektaşmışız... Bizim meslekten pek rastlamadığım için şaşırdım ve sevindim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teşekkürler Alpaslan Korsanım. Evet meslektaşlarımıza denizcilikte pek rastlayamıyoruz. Belki biz öncü oluruz:)

*

O. A.

« Yanıtla #17 : Eylül 22, 2017, 15:19:19 »
Adil Korsanım geçmiş olsun. Neredeyse 3-4 aydır Göcek Koylarında dolaşıyorum. Teknem D-Marin Göcek de bağlı. Karşılaşırız dedik, karşılaşamadık. Yazdıklarınızı okuduktan sonra, çok şükür şanslı olduğumu düşünmeye başladım. Biraz da Göcek'te tekne kiralamanızın çok daha güvenli ve kolay olacağını söyleyenlerden biri olarak üzüldüm gerçekten.
Ancak biraz da şöyle bakmak gerekir 'aşılan her güçlük insanı ister istemez kendine daha çok güvenen, güçlü biri' yapıyor.
Yazınızın devamını bekliyoruz. Umarım 4.günden sonrası güzel geçmiştir.

*

A. B. K.

« Yanıtla #18 : Eylül 22, 2017, 15:25:36 »
Adil Korsanım geçmiş olsun. Neredeyse 3-4 aydır Göcek Koylarında dolaşıyorum. Teknem D-Marin Göcek de bağlı. Karşılaşırız dedik, karşılaşamadık. Yazdıklarınızı okuduktan sonra, çok şükür şanslı olduğumu düşünmeye başladım. Biraz da Göcek'te tekne kiralamanızın çok daha güvenli ve kolay olacağını söyleyenlerden biri olarak üzüldüm gerçekten.
Ancak biraz da şöyle bakmak gerekir 'aşılan her güçlük insanı ister istemez kendine daha çok güvenen, güçlü biri' yapıyor.
Yazınızın devamını bekliyoruz. Umarım 4.günden sonrası güzel geçmiştir.

Saolun Onur Korsanım, bidahaki sefere karşılaşırız inşallah. O kadar da korkulacak birşey yok canım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bence de yeni başlayanlara çok çok uygun bir yer bu arada, ben de tavsiye ediyorum herkese. Kesinlikle başımıza birşeyler geldikçe ve biz o sorunları aştıkça kendimize olan güvenimiz kat ve kat arttı. Sadece ben değil teknedeki 4 kişi de her işi yapabilecek kapasiteye geldi. Bidahaki seferlerde herşeyin daha güzel geçeceğine neredeyse eminiz.

*

A. U.

« Yanıtla #19 : Eylül 22, 2017, 15:28:28 »
Adil Korsanım, geçmiş olsun.
İstanbul dışında çok da yelken yapma şansı bulamamış biri olarak önümüzdeki yıl Göcek'te bareboat düşünüyorum ben de. Yazılarınızı keyifle ve merakla takip ediyorum. Sizin için de önemli bir deneyim olmuş diye düşünüyorum. Tekrar çıksanız neleri farklı yapardınız diye yazınız sonunda belirtirseniz de bizler için süper fayda sağlayacaktır.

*

A. B. K.

« Yanıtla #20 : Eylül 22, 2017, 15:34:50 »
Adil Korsanım, geçmiş olsun.
İstanbul dışında çok da yelken yapma şansı bulamamış biri olarak önümüzdeki yıl Göcek'te bareboat düşünüyorum ben de. Yazılarınızı keyifle ve merakla takip ediyorum. Sizin için de önemli bir deneyim olmuş diye düşünüyorum. Tekrar çıksanız neleri farklı yapardınız diye yazınız sonunda belirtirseniz de bizler için süper fayda sağlayacaktır.

Saolun Akın Korsanım, yazının sonuna "Lessons Learnt" - "Alınan Dersler" eklemeyi düşünüyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Göcek'te bareboat konusunda da elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
*

O. E.

« Yanıtla #21 : Eylül 22, 2017, 15:36:00 »
Burak hadi devamını yaz gel artık Zeytine
heyecan olduk.
Bu arada ne zaman program yapıyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Eylül 22, 2017, 15:36:44 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

A. B. K.

« Yanıtla #22 : Eylül 22, 2017, 15:38:16 »
heyecan olduk.
Bu arada ne zaman program yapıyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Oktay Abi ofiste yazınca hanımdan fırça yiyorum. Akşam yazarım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap İstanbul'a geldim geleli aklım Zeytin'de zaten  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

O. A.

« Yanıtla #23 : Eylül 22, 2017, 15:40:26 »
Göcek'e bir haftada doyulmaz zaten Adil Korsanım. Eminim devamı gelecektir. Bir dahaki sefere girip çıkmadık koy bırakmazsınız artık. Güzel anılarınız olur, biz de yine okuruz inşallah..   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

O. E.

« Yanıtla #24 : Eylül 22, 2017, 15:59:26 »
heyecan olduk.

Oktay Abi ofiste yazınca hanımdan fırça yiyorum. Akşam yazarım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap İstanbul'a geldim geleli aklım Zeytin'de zaten  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Aynı dert bendede var Ayşe ablanda bana kızıyor,forumda görünce  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. H. O.

« Yanıtla #25 : Eylül 22, 2017, 23:16:40 »
Kalemine sağlık Burak kaptan,
Anılar canlandı, Fethiye'nin, Göcek'in  güzelim koyları burnumuzda tüttü.  Küçük Sarasala daki iskele ve restorant da iyidir. Müsadenle fotosunu paylaşıyorum.
Selametle..

« Son Düzenleme: Eylül 22, 2017, 23:17:06 Gönderen: Ömer Hakan Oğuzalp »
*

Ö. H. O.

« Yanıtla #26 : Eylül 22, 2017, 23:21:59 »
İki tane de Manastır/Kapı Koyundan. Hızımı alamadım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. B. K.

« Yanıtla #27 : Eylül 23, 2017, 13:45:35 »
İki tane de Manastır/Kapı Koyundan. Hızımı alamadım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teşekkürler Hakan Kaptanım, ben az resim paylaşabildim kusura bakmayın. Resimler biryere toplayıp sonradan ekleme yapacağım sanırım.
*

A. B. K.

« Yanıtla #28 : Eylül 23, 2017, 14:11:27 »
4. Günün Devamı

Göbün Koyu'nda yer bulduk bulmasına ama, yine bir klimalı motoryatın yanındaydık. Sahibi teknenin önünde güneşlenip kokteylleri sıralarken, biz havuzlukta, boşu boşuna içeriyi soğutan klimanın jeneratörünü dinliyorduk. Motoryat sahiplerinin hepsini aynı kefeye koymamak lazım tabi. İskelenin diğer ucunda da Zeytin'den tanıştığımız bir abimiz, 1 gündür elektrik alamamalarına rağmen, "jeneratörü çalıştırmayalım, milleti rahatsız etmeyelim" diye eşine sesleniyordu.

Stresli geçen günün ardından önce Göbün'ün arka tarafındaki sakin koyu, birkaç yüz metrelik yürüyüşün ardından görme şansı bulduk.

Daha sonra Sezgi Abi'nin restoranda ısmarladığı buz gibi biralar çok iyi geldi. Restoranda yediğimiz köfte ve ev patatesi çok başarılıydı. Ekipte herkesin keyfi yerine gemişti. İlk defa 4. günün akşamında rahat bir uyku çekebilmiştik.

5. Gün

Sabah 10-11 gibi iskeleden ayrıldık. Biraz yelken yapalım dedik. 1-2 saatlik yelken seyrinin ardından Sezgi Abi aradı, Göbün'de tepeden baktığımız koya gideceğini söyledi. Biz de yola koyulduk.

Yolda ilk defa sırtıya birşey geldi, çekerken son 5 metrede kaçtı. Tabii ki çok büyük bir balıktı:)

Sezgi Abi' yle bir süre yanyana gidip fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedik.

Koya vardığımızda ırgatı fazla zorlamamak için Marliyn' e aborda olduk. Böyle olunca herşey ne kadar da rahat:) Sezgi Abi atsın demiri, biz ona aborda olalım:) Biraz koyun tadını çıkardıktan sonra koydan ayrılıp Hamam Koyuna gittik.

Hamam Koyu'nda da yine Sezgi Abi demiri attı, biz ona aborda olduk. Bize kalsa biz demir atarız da, Sezgi Abi nedense atmamızı pek istemedi son günlerde Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Şaka bir yana gerçekten Hamam Koyu hem kalıntılar olduğu için, hemde kalıntıların dışında kalan taraf çok derin olduğu için demir atması zor biryer. Bunu daha önce birkaç yerde okumuştum.

Alara1 ekibi olarak ördek yavruları gibi kalıntıları görmeye gittik ve gerçekten çok beğendik. Göcek'in her koyunun ayrı bir özelliği var ve hepsi ayrı güzel.

Gün batımından 1 saat önce kadar oradan ayrılıp, geceyi geçirmek üzere Zeytin'e doğru yola koyulduk. Varmamıza çok az kala hala yenecek bir balık tutamadığımıza karar verdik. Karşıdan gelen Dinghy'de sırtı ile bir balık çekince, hemen biz de sırtıyı suya indirip arkalarına takıldık. Onlar önde biz arkada yarım saatten fazla kovaladıysakta, birşey alamadık.

İyi ki de alamamışız. Facebook'ta takip ettiğim balık gruplarında, bas bas palamut ile yazılı orkinosu birbirine karıştırmayın diyorlardı. Hatta bunun için hazırlanmış afişler bile vardı.

İskeleye döndüğümüzde Daisy isimli tekne ile bizim Marliyn' in arasında yer bulduk. Daisy'den harikulade müzikler geliyordu. Sahibi Oktay Abi büyük bir incelikle, "rahatsız ediyorsa kapatabilirim çocuklar!" dedi ama biz kapatmasın diye yalvaracaktık neredeyse Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ardından bacanağım, Daisy' deki  GeKo bayrağını gösterince ben hemen Oktay Abi' ye lafı attım ve başladık muhabbete.

Biraz iş, biraz GeKo muhabbetinden sonra bize yeni aldığı Daisy'sini gezdirdi. Güle güle, kazasız belasız kullansın, çok çok güzel bir tekneye sahip kendisi. Gerçekten de insanın senenin 12 ayını çok rahatla geçirebileceği, hem de rahat bir şekilde yelken yapabileceği bir tekneydi. Kendisi yüksek havalarda yelkene kimsenin çıkmadığını, adam aradığını söyleyip, bacanağımla benim telefon numaralarımızı aldı ama, tabii burada anlattığım acemiliklerimizi daha o zaman anlatmamıştık:)

Kendisi saolsun, eşimle benim restoranlarla ilgili olan girişimimizle de çok ilgilendi. Sezgi Abi ve Oktay Abi' nin eşi Ayşe Abla' nın da katılımıyla keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Galiba yelkenlisi olan insanların gönülleri de güzel oluyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bizim yok henüz, olsun. Oktay Abi' de bizim için Daisy'den daha güzellerini temenni ediyor.

Bu arada Daisy' ye adını veren Daisy'i de görmeniz lazım. Muhteşem bir köpek. Fakat sağlık sorunları sebebiyle bir ameliyat geçirmiş. İnşallah eski sağlığına hemen kavuşur.

İlk gün alışverişinde aldığımız makarnaları ve ton balıklarını artık yapalım diyoruz. Eşimle baldızım yine muhteşem bir sofra kuruyorlar. Makarna da olsa güzel yapıyor bizim hatunlar. İçine ama bir sos, ama ton balığı, bazen kalamar mürekkebi koyup, onu da çok güzel yapıyorlar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Buradan haklarını vermek isterim. Yemeğe Sezgi Abi'yi de davet ettik o gün, ona da bir sormak lazım.

*

O. E.

« Yanıtla #29 : Eylül 23, 2017, 15:35:11 »
Burak o iyilik ve güzellikler tamamen sen ve tüm ailende mevcut
Senin ve ailen gibi gençleri gördükçe vatanımıza bu güzel ülkemize ve değerlerimize
Zarar gelmeyeceğine inanıyor insan
İyiki sizleri tanımışız selamlar