0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ü. Ö.

Ynt: Gökova Ören Marina yeni fiyat politikası
« Yanıtla #30 : Aralık 29, 2020, 22:21:55 »
Marina için toplu yapılabilecek tek hareket  mevcut marinadan topluca ayrılmak. Yoksa toplu anlaşma yapalım deyince o kadar çok faktör var ki marina seçiminde.

Bizim aile 3 kişi, hepimizin önceliği farklı. Mümkün değil ki başka tekne sahipleri topluca aynı marinayı tercih etsinler.

Iasos ve Egesu marinada kaldım, kara park imkanı, yakıt imkanı olmaması hariç gayet yeterli marinalar. Iasos'un doğal limanı mükemmel, Egesu'nun ise karadan ulaşım imkanı.

Ancak biz kısa haftasonu kaçamakları yaparken git gel cennet koyundan başka yer beğenemedik, Güllük körfezinden çabuk sıkıldık.

Bu sene artık Alaçatı'da git gel Nergis yaparız o hafta sonları.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #31 : Aralık 29, 2020, 22:31:37 »
Gitmen kötü oldu konuşmadan Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #32 : Aralık 29, 2020, 23:23:27 »
Türk filmlerindeki fakir ama gururlu genç öyle yapardı hep.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Y.

Gökova Ören Marina yeni fiyat politikası
« Yanıtla #33 : Aralık 30, 2020, 00:19:15 »
2016 yili yaz sonunda o donemki teknem 40 ft yelkenli icin yaptigim fiyat arastirmasina bugun geri donup baktigimda marina fiyatlri gelisimi icin carpici sonuclar var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*resim yüklemede problem var sanırım, fiyatları paylaşamadım

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2020, 00:31:18 Gönderen: Özkan Yavaşal »

*

M. S.

« Yanıtla #34 : Aralık 30, 2020, 09:55:30 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
ÖREN:

Fiyat listesinde yıllık bağlama 108 EUR/m2 görünüyor.

Sağ olsunlar teklif verirken 105EUR/m2 olarak indirimli hesaplamışlar.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
5654EUR çıkmış
Kur yıl sonuna kadar EUR 8.5TL yani 48.000TL yapıyor. Ama benim sözleşme Şubatta bitecek.
Beklentim o gün kur en az 9TL olacaktır, artış trendine bakarak. O nedenle ben 50.900TL gözüyle bakıyorum.
Sadece World karta 9 taksit var.

ALAÇATI:

Düz 40.000TL 4 taksit pek çok karta.

Tekne 53.34m2
Bu yaz sonu bir çok yerden fiyat aldım. Kışlama için sorarken yıllık da sordum.
İstanbul'da Yalova Setur, Ege'de Didim Marina en iyisi idi.
Herhalde konum olarak size uygun olmadı.
Didim Marina'nın önbürosu çok iyi çalışıyor.
Tekneler arasında birer metre mesafe bırakılıyor bağlamalarda.
Her zaman düşünülebilecek bir marina. Umarım böyle kalır.

Fiyat ve konum avantajından dolayı yaz sezonunu içeren 3 aylık sözleşme yapma düşüncesindeyim. Fiyatı diğer marinalara göre gerçekten avantaj sunuyor

*

Ö. Y.

« Yanıtla #35 : Aralık 30, 2020, 10:47:17 »
2016 yili yaz sonunda o donemki teknem 40 ft yelkenli icin yaptigim fiyat arastirmasina bugun geri donup baktigimda marina fiyatlri gelisimi icin carpici sonuclar var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*resim yüklemede problem var sanırım, fiyatları paylaşamadım

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. D.

« Yanıtla #36 : Aralık 30, 2020, 14:19:37 »
Setur Kaş Marina'yı da değerlendirmenizi öneririm.

Sıklıkla tekrarlanacak kısa haftasonu gezileri için veya 2-3 haftadan kısa süreli geziler için biraz sapa kalabilir veya tekdüze hale dönüşebilir ancak teknesinde daha uzun süre kesintisiz vakit geçirecek kişiler için ciddi bir alternatif.

Sakinleri de misafirleri de Göcek koyları gibi popüler noktaların ruhuna nazaran (bence) biraz daha samimi arkadaşlıklar kurmaya yönelimli kişiler.

Fiyatları da görece olarak cazip. Personeli çok canayakın.

Teknik hizmetlerde ise tek bir ofisle çalışmak zorunda kaldığınız için fiyat, süre, kalite üçgeninde ideal noktada değil maalesef.
*

H. E.

« Yanıtla #37 : Aralık 30, 2020, 23:22:20 »
Hiç bir marinai Ören'in yerini tutamaz ! ama Örenin'de kendisini yenilemesi lazım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. İ.

« Yanıtla #38 : Ocak 07, 2021, 14:49:02 »
Hiç bir marinai Ören'in yerini tutamaz ! ama Örenin'de kendisini yenilemesi lazım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bayağı iddalı bir söz. Sanırım sadece sizin için öyledir.
*

H. E.

« Yanıtla #39 : Ocak 07, 2021, 19:15:13 »

Bayağı iddalı bir söz. Sanırım sadece sizin için öyledir.
[/quote

Ben konum itibarı için yazdım...]
*

A. Ç.

« Yanıtla #40 : Aralık 19, 2022, 11:59:35 »
Herkese merhaba,

Bu post 2021 başında kalmış, ama marina fiyatlarının sürekli yukarı gitmesi değişmeyen problem.

Teknemi 2022 haziran ayında aldım. Öncesinde yaşadığım uzun araştırma sürecinde görüştüğüm tüm dostlar önce bağlama yeri ayarlamam gerektiğini söylediler. Aklımda hiç yokken satın aldığım teknenin Ören Marina da bağlı olması nedeniyle Ören ile tanıştım. Benden önce yazan korsanların belirttiği gibi Gökova' nın cennet koylarına 2 saat mesafede olması ve ne kadar olsa Hisarönü ve Göcek kadar yoğun tekne trafiğinin olmaması Ören' i sevdirdi. Sahildeki güzel lokantalar ve İzmir' e çok da uzak olmaması nedeniyle Ören' den ayrılmayı düşünmüyorum.

Marina fiyatlarının 2023' te tekrar yükseleceğini duyunca acaba erken ödeyip bir avantaj sağlar mıyım diye geçtiğimiz pazar günü seyir öncesi Marina Ofis' e uğradım. Tekneyi alırken görüştüğüm kişiler yıllık bağlama metrekare fiyatının 113 € olduğunu söylemişlerdi. Dufour 390 (11,70 x 3,99) için verdikleri fiyat yaklaşık 6900 €. Bu da euro bazında %30 zam demek.

Yukarıda bahsedilen 12 aya 2 ay bedava gibi kampanyalara hiç niyetleri yok. Pazarlığa zaten kesinlikle açık değiller. Gidiyorum buradan derseniz de "gidersen git" modundalar. Fiyatlarının diğer marinalardan düşük olduğunu iddia ediyorlar. Ören' den ucuz olan sadece Iasos Marina var sanırım. Bir arkadaşım Teos Marina' dan Bavaria 37 için 190.000 TL fiyat aldı. Başka bir arkadaşım Kasım ayında Çeşme Marina' da Bavaria 41 için 160.000 TL' den sözleşme yeniledi. Muhtemelen Çeşme de fiyatlara zam yapacaktır.

Ören' den aldığım hizmetten memnunum. Fiyat / fayda oranını yüksek buluyorum. Marinalar talep fazlalığından ötürü fiyatlara "fırsat bu fırsat zammı" yapıyorlar. Hala peynir ekmek gibi sıfır tekne satılırken ve özellikle Hırvatistan' dan charter çıkması onlarca tekne gelirken, üstüne bir de Rus tekneleri akın edince tüm marinalarda kuyruk oluştu. Çare yeni marina yapılması ama kısa vadede bir çözüm gözükmüyor gibi

*

S. T.

« Yanıtla #41 : Aralık 19, 2022, 16:45:58 »
Tekne sahiplerini ,Tarık bin Ziyad yapacaklar sonunda🙂