0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

L. Ö.

Ynt: Gökova Ören Marina yeni fiyat politikası
« Yanıtla #15 : Aralık 27, 2020, 14:51:20 »
Arkadaşiar Merhaba,

Bu konunun gündeme getirilmesine sevindim.
Bu sayede ben de Ören marina kontratımda ne kadar bir artış olduğunu hesaplama şansım oldu.
%80 artış olmuş, aynı zamanda 1. yılımda 12+2 ay vardı. Şimdi
sadece 12 ay kontrat oldu.  Bunun yanında 2. yılımda 1 ay önce ödeme yaptım ki
sabit kur Eu 7.00 den 7.5 TL ye yükseltmeden etkilenmeyim. 
2. yılım 1 Ekim 2020 de başladı. 
Kontratım bitmeden teklifleri toplayıp en mantıklı gelen yere gideceğim.
Serbest piyasa. 

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #16 : Aralık 27, 2020, 15:29:44 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ümit,
Hepimize ören marinayı tavsiye ediyordun, uygun fiyat iyi lokasyon vsvs. Şimdi seni oradan ayrılmaya zorluyorlar. Bence pandemi etkisi. Tekne fiyatları artarken marina fiyatlarının da artacağı belliydi. Özgür kaptanın dediği gibi benzer durum ece marinada da var diye duydum.

Tavsiyeyi geçtik, bir de Murat kaptan lafımıza uyup geldi yanımıza. Adam başıma çıkarttığın işe bak diyecek diye yerin dibine giriyorum. Neyse, en kötü o da kaçar.

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #17 : Aralık 27, 2020, 15:37:44 »
Arkadaşiar Merhaba,

Bu konunun gündeme getirilmesine sevindim.
Bu sayede ben de Ören marina kontratımda ne kadar bir artış olduğunu hesaplama şansım oldu.
%80 artış olmuş, aynı zamanda 1. yılımda 12+2 ay vardı. Şimdi
sadece 12 ay kontrat oldu.  Bunun yanında 2. yılımda 1 ay önce ödeme yaptım ki
sabit kur Eu 7.00 den 7.5 TL ye yükseltmeden etkilenmeyim. 
2. yılım 1 Ekim 2020 de başladı. 
Kontratım bitmeden teklifleri toplayıp en mantıklı gelen yere gideceğim.
Serbest piyasa. 

İndirimler işin süsü, pazarlama tekniği. Hediye kalktığına göre 12 ay için ne ödediğimize bakmak lazım. 2 ay hediyeyi hesaba dahil edersek artışın %80 değil, %100 den daha fazla olduğunu buluyoruz. %110!

Merak ediyorum, marina çalışanı herhangi bir eleman, marina yönetiminin karşısına geçip, bana verdiğiniz maaş 3000TL ama ben seneye tamamen aynı işi yapıp 6000TL maaş istiyorum dese nasıl bir tepki verirlerdi.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #18 : Aralık 27, 2020, 15:39:27 »
Ümit kaptanım,
Gitmene çok üzüldüm gerçekten...(bir ara yol bulamadınmı? kaldıki sen eskisin)
Selam ve sevgiler

Abicim benden sonrakiler ara yol bulsun. Anlaşmaya gönlü olan makul bir yerden başlar.

*

M. G.

« Yanıtla #19 : Aralık 27, 2020, 19:00:29 »
Bende bu yaz  Egeye inecegim bu 3 ay boyunca marinaya değilde tonozda  kalsam ne olur ? fiyatlara bakınca en iyisi tonoz gibi geliyor, yada kictan Kara ile baglanmakmi
Ege'nin hangi bölgesinde olacaksınız bilmiyorum ama -kısa dönem bağlamalar için- Ege'de tonoz da dahil olmak üzere iskele, barınak vd. çok seçenek var, marinaya bağlanmak şart değil.
Zamanı geldiğinde nerelerde kalacağınızı yazarsanız, -GEKO kaptanları çok deneyimlidir bu konuda-, size neredeyseniz uygun fiyatlı ve korunaklı seçenekleri tavsiye ederler.
Bir yaz gelse de! ...

*

M. B. A.

« Yanıtla #20 : Aralık 27, 2020, 22:37:22 »
Gökova Ören marina uzun yıllardır severek kaldığımız bir marina. Karşıya 1 saat yelken yatığınızda cennet Gökova koylarındasınız.
...
Son derece şaşkın olarak, terazinin kantarı paat diye NEGATIFE.
...
Sanırım bu fiyatlarla Gökova Ören marina dolduğu hızda boşalacaktır. Bunu zaman gösterecek.
...

2019 sezonunda Gökova Ören Marina kısa süre kalanlara yarı fiyat uygulaması yapıyordu. Cazip fiyat olunca da birkaç gün girip kalmıştık ara ara...

Bu sezon bundan vazgeçmişler, marinada sadece bir gece kaldık, ağzımızın payını aldık... Karacasöğüt bana daha cazip artık yolcu vs. almak için, ikmal için. Ören Marina'ya yakıt ve atık dışında mecbur kalmadıkça girmek istemem...

Acaba yönetim mi değişti?

*

H. E.

« Yanıtla #21 : Aralık 27, 2020, 23:05:24 »
Yönetim aynı sıkıntı talep fazla olunca ahde vefa ortadan kalktı sadece,
Ama bencede bu böyle gitmez 6.yılım çalışanları çok seviyorum 6 yıldır bir marina klüp bile yok.
Sanırım bir çare bulurlar! Eski dostların ayrılması beni ziyadesi ileüzüyor.
Saygılar...
*

M. T.

« Yanıtla #22 : Aralık 28, 2020, 09:45:02 »
Arz , talep ve kur dengesi fiyatlari yukari dogru cikaracaktir. Marina’da doluluk orani arttikca +2 ay hediyeler, ucretsiz kara park, dusuk kur imkanlari gider... bosaldikca tekrar geri gelir.

Bir sure tekneler pahali ( dolu ) marina’dan daha ucuz/hesapli/kampanyali/promosyonlu ( bo$ ) marinalara gecer, onlarda dolunca ayni dongu tekrar baslar taki butun marinalar dolana kadar.

Tekne sahipliginin faturasi arttikca tekne ortakligi / paylasimli tekne sahipligi artacaktir.
*

M. T.

« Yanıtla #23 : Aralık 28, 2020, 09:48:12 »
"Biz fiyat arttirmadik, eskiden cok indirim yapmistik. Artik indirim veremiyoruz" diyeceklerdir. Hukuksal olarak tikali diye dusunuyorum. En guzel yontemi uygulamissiniz. Nasilsa gitmezler deniyor ve bu rakamlar cikiyor. 

Aslında durum tam öyle değil.
Şu an internet sitesinden fiyatlara tıklarsanız 365 gün için m2 fiyatı 90EUR.
Hemen altındaki 2021 fiyatlarımız yazan listeyi tıklarsanız aynı fiyat 108EUR.

Yani EUR fiyat listesinde %20 artış var. Diğer tüm indirim hediye uygulamalarını dikkate almasanız da bu var.

EUR para birimi kendi ülkesinde bazı zamanlar eksi faiz verilen bir para birimi. Bir yılda %20 EUR bazında zam yapılması herhangi bir iş kolunda şartların değişmediği bir ortamda 'makul' kabul edilemez.

Yoksa bir yıl içinde EUR/TL kurunun ne kadar artığını bizler de takip ediyoruz. Elbette ciddi bir artış beklenecektir. Ama burada kantarın topuzu fena kaçmış.

Benim gelirim EUR ile ilişkili olmasına rağmen canımı bu derece acıtıyorsa, kazancı TL olan tekne sahipleri nasıl tepki verirler bilemiyorum.

Umit korsan,

Oren marina EUR kurunu kactan hesapliyor? Tek pesin odeme mi? Yoksa aydan aya mi?

Alacati’da durum nasil oldu? Rakami telaffuz etmek istemezseniz, bu gecis size yuzdesel olarak ne kadar avantaj sagladi ?
*

Ü. Ö.

« Yanıtla #24 : Aralık 28, 2020, 11:56:38 »
ÖREN:

Fiyat listesinde yıllık bağlama 108 EUR/m2 görünüyor.

Sağ olsunlar teklif verirken 105EUR/m2 olarak indirimli hesaplamışlar.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
5654EUR çıkmış
Kur yıl sonuna kadar EUR 8.5TL yani 48.000TL yapıyor. Ama benim sözleşme Şubatta bitecek.
Beklentim o gün kur en az 9TL olacaktır, artış trendine bakarak. O nedenle ben 50.900TL gözüyle bakıyorum.
Sadece World karta 9 taksit var.

ALAÇATI:

Düz 40.000TL 4 taksit pek çok karta.

Tekne 53.34m2
*

Ü. G.

« Yanıtla #25 : Aralık 28, 2020, 12:20:32 »
Alaçatı fiyatlarında çok indirim yapmış görünüyor. Ocak 2019 da 35 m2 tekne için 4000 euro demişlerdi. Sanırım o sıralardaki yüksek fiyatları nedeniyle gidenler oldu.
*

Ü. G.

« Yanıtla #26 : Aralık 28, 2020, 12:22:32 »
Aynı tarihte Ören marina 3000 euro gibi bir fiyat vermişti.
*

M. G.

« Yanıtla #27 : Aralık 28, 2020, 12:56:04 »
ÖREN:

Fiyat listesinde yıllık bağlama 108 EUR/m2 görünüyor.

Sağ olsunlar teklif verirken 105EUR/m2 olarak indirimli hesaplamışlar.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
5654EUR çıkmış
Kur yıl sonuna kadar EUR 8.5TL yani 48.000TL yapıyor. Ama benim sözleşme Şubatta bitecek.
Beklentim o gün kur en az 9TL olacaktır, artış trendine bakarak. O nedenle ben 50.900TL gözüyle bakıyorum.
Sadece World karta 9 taksit var.

ALAÇATI:

Düz 40.000TL 4 taksit pek çok karta.

Tekne 53.34m2
Bu yaz sonu bir çok yerden fiyat aldım. Kışlama için sorarken yıllık da sordum.
İstanbul'da Yalova Setur, Ege'de Didim Marina en iyisi idi.
Herhalde konum olarak size uygun olmadı.
Didim Marina'nın önbürosu çok iyi çalışıyor.
Tekneler arasında birer metre mesafe bırakılıyor bağlamalarda.
Her zaman düşünülebilecek bir marina. Umarım böyle kalır.
*

M. T.

« Yanıtla #28 : Aralık 29, 2020, 04:18:15 »
Tekneleri karaya alma kampanyasi gibi hep beraber bir marina ile anlasmak mumkun olmaz mi? Grup indirimi alinsa ?

Charter firmalari 15-20 tekne icin bu rakamlar odemiyor olsa gerek.

Bir de 12 aylik yenileme zamanini marinalarin en bos oldugu doneme getirmek mantikli olabilir. Belki de olmaz, Turkiye’de isler bir garip isliyor.
*

T. Ö.

« Yanıtla #29 : Aralık 29, 2020, 10:37:16 »
Marinalar artik grup indirimine sicak bakmiyorlar. Kampanya yapilacaksa da kendileri duyuruyorlar, herhangi bir grup veya ekibe yonelik yapmiyorlar. Turkiye'de su siralar en uygun fiyatli marinalar Gulluk, Iasos, Kairos ve Finike. Marmaris Yat Marina da 10 ay deniz, 2 ay kara seklinde cazip teklif sunuyor. Bu soylediklerimin hic biri yarin gecerli olmayabilir, cunku Turkiye'deki baglama kapasitesi talebin oldukca gerisinde, yeni marina projeleri ise cevre derneklerinin (cogu zaman hakli) protestolarina sebep oluyor.