0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Murat Erciyes

• * Gezgin Korsan
  • 692
    • Yaşadığı Şehir
  • Bodrum
    • Tekne Adı
  • Balım SY, Karacasöğüt MÜÇEV
Ynt: Göcek izlenimlerim
« Yanıtla #1365 : Nisan 25, 2019, 21:55:25 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
.... efendi efendi oturun, işinizi öyle görün.

Bizim teknede küçük 1 TL büyük 3 TL. Bu şekilde pis su çekme parası çıkıyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ayakta işeme cezası 30 TL. Daha yapan olmadı cezadan sonra
Murat Erciyes - Balım SY
*

Çevrimdışı Mustafa Bektaş

• * Gezgin Korsan
  • 30
    • Yaşadığı Şehir
  • Karaca
    • Tekne Adı
  • Nazlı4
« Yanıtla #1366 : Nisan 25, 2019, 21:58:38 »
Lise son sınıf bitmek üzere, arkadaşımla Akyaka’ya gittik.üstümüzde şort,tişört...iskeleden atladım.arkamdan gelen sese dönüp baktığımda ,arkadaşımın kollarını biraz geriye doğru ama açık olarak suya batış çıkışından boğulmakta olduğunu anlayıp ,kıyıya çıkardım. Kendine gelince sordum.. sen yüzmeyi bilmiyormusun ? Bilmiyorum dedi. Niye atladın öyleyse dedim..?! sen atladın diye. Dedi. Ben de Oktay korsanım nedensellik ilkesine göre düşeceğim saati bileyim diye sordum. Yazmıştım ama çıkmamış .yazılarınızı okurken yiyecek içecek olmuyor yanımda ,dikkat ediyorum.siz de ..her an gülebilirsiniz!! DİKKAT! Gibisinden yazı başlığına işaret koysanız iyi olacak sanki.muhakkak siz daha iyi bilirsiniz.

*

Çevrimdışı Ali Aygın

• * Gezgin Korsan
  • 494
    • Yaşadığı Şehir
  • Antalya
    • Tekne Adı
  • ATLAS, Antalya
« Yanıtla #1367 : Nisan 26, 2019, 21:33:32 »
Seyride denize düşmenin en önemli sebebi denize işemekmiş

Denizin dışından denize çiş yapılmaz.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
GeKo
*

Çevrimdışı Erol Yapıcı

• * Gezgin Korsan
  • 3.958
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • ŞH-KADIKÖY
« Yanıtla #1368 : Nisan 28, 2019, 16:41:57 »
Tekneden denize düşme denince aklıma önce Özgür Evren, sonra bi gülme geliyo...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Çevrimdışı İlker Erkman

• * Gezgin Korsan
  • 1.433
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
« Yanıtla #1369 : Nisan 28, 2019, 18:37:24 »
Oktay, Serdar ve tüm denize düşen korsanlara büyük geçmiş olsun. Çok, çok tehlikelidir denize düşmek. Hele öyle gece, kimse görmezken, etrafta görecek, sesi duyacak kimse yokken.
Anlatılabilen hikayeler sağ kaldığınız için biliniyor. Ama düşerken kafayı çarpıp bayılmak yüksek olasılık ve üstünüzde doğru bir can yeleği yoksa ölüm kaçınılmaz. Ben defalarca düşerken omzu çıkan, kolu, bacağı kırılan, derisi sıyrılan, dokuları zedelenen kişi gördüm. Çoğunu da bizzat düşerken gördüm.
Normalde apartmanın merdiveninden son basamaktan yere zıplayabilseniz bile tekne ortamında uzay yürüyüşü yapan astronot gibi olmak lazım.
Çok Haklısın Hakan korsanım özellikle gece düşmek çok kötü ve tehlikeli.78 senesinde üsteğmen rütbesinde iken Gölcükte dört gemi iskeleye bağlı iken en dıştaki gemiden diğerine geçerken ocak ayında saat 1900 da üstümde gemici kazağı,gocuk ve ayağımda botlar varken iki geminin arasından tam vasattandenize düştüm, ilk problem o karanlıkta sathı bulup gemilerin arasından kafamı bir yere vurmadan çıkabilmekti .Allahtan soğukkanlılığımı kaybetmedim ve yüzeye çıktım ancak o yükseklikteki bordaya çıkmak mümkün değildi,  Üstümdeki giysilerden dolayı gittikçe ağırlaşmama rağmen gemilerin başına doğru yüzüp oradan da iskeleye kadar yüzdüm,İskeleyede ancak atılan halatı belime sararak çıkabildim.Anladımki böyle durumlarda  en önemlisi soğukkanlılığı koruyabilmek ve panik yapmamakmış ,gerçi düşerken dizimi vurmuşum acısı sonra çıktı ve bana bir ay çektirdi.Geçmiş olsun Oktay korsan çok dikkatli olup denize düşmemeye çalışmak lazım.Telefon önemli değil can önemli
*

Çevrimdışı Mustafa Bektaş

• * Gezgin Korsan
  • 30
    • Yaşadığı Şehir
  • Karaca
    • Tekne Adı
  • Nazlı4
« Yanıtla #1370 : Mayıs 05, 2019, 08:26:13 »
Darı,darı,darı...
*